Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#14901 Re: Zeničani
Jel led razvalio fontanu? Koji debili, jbt..
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14902 Re: Zeničani
...ma nisu oni, mi smo, od nasih para je sve ovo a i popravak...neka nama fontana...veliki_ah wrote:Jel led razvalio fontanu? Koji debili, jbt..
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14903 Re: Zeničani
...kakav je bio prvobitni prijedlog REFORMATORE-a sindikat je morao reagovati...da nije proveo bi on svoju zamisao...a za ovo drugo tek sad cujem, ja imam info da je zakon prosao ali jos nisu svi granski kolektivni ugovori potpisani?...belfy wrote:nije se sindikat za te stvari morao boriti. tako nam pravni sistem (a i svuda u Evopi) radi. ne znam za anglosaksonce...Norm wrote:Ne moze retroaktivno...sindikat se izborio...vrijedi samo za zaposlene nakon stupanja novog Zakona o radu na snagu......Casual's wrote: Novim zakonom o radu, možeš. Skoro da i ne postoji ugovor na neodređeno.
no i to se da lako rijesiti. napravis ovu sistematizaciju (sve i da je ista, samo sa razlicitim nazivima radnih mjesta) i moraju praviti nove ugovore za "nova" radna mjesta, a onda posto su ih sklopili nakon novog zakona na njih se isti primjenjuje. samo, koliko sam ja upucen, nas novi zakon o radu je oboren visom instancom i trenutacno vazi stari...jesam li u krivu?
-
Mobile_Disco
- Posts: 1454
- Joined: 03/02/2008 15:41
- Location: Auckland
#14904 Re: Zeničani
Bolje da odrze sjednicu u sda lokalima i dogovore se ko ce odgovarati ovako se samo gubi vrijeme
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14905 Re: Zeničani
Informacija je rekla kazala samo o količini iskopanog uglja. Meni jedan čovjek koji je blizak tome tvrdi da su dosada preko 1000 tona čumura iskopali. Ljudi hladno prodaju javno dobro, kao onda kada su kestene prodalibelfy wrote: jel informacija rekla-kazala ili sta drugo? meni je jako neobicno da se na tako niskom lezistu, jos pored rijeke, moze naci ugalj...
Predavao sam papire 3 puta dosada ali nemam školu završenu. Ja imam Opću gimnaziju ali traže samo Tehničku ili da imaš zvanje električara. I nije ni blizu 30 momaka vjeruj, a kakve su štele radile da ne pričam. Najmanje je tu Tetovljana zapošljeno, uglavnom opet ovi sa "strane" a koji stanuju u Tetovu.avenija wrote:Jimmy ti rece da si iz Tetova ? Kako se nisi uspio zaposlit u A.Mittal kada je primalo 30 momaka iz Tetova ?
Jesi li pokusao ?
Last edited by Jimmy McNulty on 05/12/2016 16:47, edited 1 time in total.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14906 Re: Zeničani
Kod D. Pasalica je sve vijest:)Mustang1 wrote:Ko je ono spominjao portale nase ozbiljneJednom "ozbiljnom" portalu ne moze ovo biti vijest!
http://072info.com/nakon-spektakla-u-ze ... anjetinom/
-
Mustang1
- Posts: 29960
- Joined: 29/12/2010 17:31
#14907 Re: Zeničani
Pa taj pise za sve portaleJa_Ja wrote:Kod D. Pasalica je sve vijest:)Mustang1 wrote:Ko je ono spominjao portale nase ozbiljneJednom "ozbiljnom" portalu ne moze ovo biti vijest!
http://072info.com/nakon-spektakla-u-ze ... anjetinom/
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14908 Re: Zeničani
Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu. 
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#14909 Re: Zeničani
Probaj kao Dževad Aličić.Jimmy McNulty wrote:Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66020
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14911 Re: Zeničani
nacho_ wrote:Probaj kao Dževad Aličić.Jimmy McNulty wrote:Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14912 Re: Zeničani
Na Hayatu trenutno Fudo pere SDA vijecnike kroz centrifugu 
- plagijator1975
- Posts: 2596
- Joined: 13/07/2011 23:13
#14913 Re: RE: Re: Zeničani
Pratim, pokopa ih Dofu [emoji2]Jimmy McNulty wrote:Na Hayatu trenutno Fudo pere SDA vijecnike kroz centrifugu
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14914 Re: Zeničani
Vala i on sere oko zagrijavanja grada na plin. Nigdje veze mu je sva prica oko toga. Jednostavno ne znaju kako rijesiti problem zagrijavanja grada pa sad guraju ono sto njih najmanje moze kostati, a niko ne pita sta je sa ostalima, gradjanima i naravno EPBIH-a.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14915 Re: Zeničani
Meni se totalno ne sviđa šta on misli i priča o zagađenju. 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14916 Re: Zeničani
Lopina samo prebacuje problem sa sebe na druge.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14917 Re: Zeničani
posto nisam mogao pratiti - sta prica?Jimmy McNulty wrote:Meni se totalno ne sviđa šta on misli i priča o zagađenju.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14918 Re: Zeničani
Ma eto kao najviše je zagađeno zbog toga što su građani siromašni i zbog toga lože loš ugalj sa puno So2. A npr Mittal za jednu grijnu sezonu potroši 40 puta više uglja nego sva kućna ložišta zajedno, da ne govorimo pored toga kakav su zagađivač ali elem nejse.belfy wrote: posto nisam mogao pratiti - sta prica?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#14919 Re: Zeničani
Ovo da podvuku refu, svedu bilans i vide ko ce ugasiti svjetlo kad bude zadnji izlazio?
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14920 Re: Zeničani
Nemam pojma, al su smješni.
-
Mustang1
- Posts: 29960
- Joined: 29/12/2010 17:31
#14921 Re: Zeničani
Kakve crne sjednice gluposti dajte ljudima pare da mogu nesto pojesti jbt. To im je posao, dosli su tu daj im platu. Drugo je sto je nisu zasluzili ili sta vec ali oni su ih doveli ne mogu ljude gladne drzati jbt. Gdje si vidio da neko ne dobije platu za to sto radi..
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14922 Re: Zeničani
Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
- dajdza-ze
- Posts: 360
- Joined: 23/10/2012 12:48
#14923 Re: Zeničani
I po pitanju kerova !!ExNihilo wrote:Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14924 Re: Zeničani
Ovjera knjižice i dalje u Željezari ili je počela raditi nova zgrada?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#14925 Re: Zeničani
Šta tačno nisam upratio?ExNihilo wrote:Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
Predizboran priča mu je bila da se Mittal treba natjerati da se pridržava eko standarda ali i da su ogroman problem kućna ložišta koja se zanemaruju. Za grijanje je inzistirao da se naprave tri kotla, jedan na ugalj drugi na plin i treći elektro u suradnji s Mittalom. Kerove je rekao skloniti 3-4 mjeseca poslije izbora.
Jesam li šta pogriješio?

