Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#14901 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Jel led razvalio fontanu? Koji debili, jbt..
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14902 Re: Zeničani

Post by Norm »

veliki_ah wrote:Jel led razvalio fontanu? Koji debili, jbt..
...ma nisu oni, mi smo, od nasih para je sve ovo a i popravak...neka nama fontana... :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14903 Re: Zeničani

Post by Norm »

belfy wrote:
Norm wrote:
Casual's wrote: Novim zakonom o radu, možeš. Skoro da i ne postoji ugovor na neodređeno.
Ne moze retroaktivno...sindikat se izborio...vrijedi samo za zaposlene nakon stupanja novog Zakona o radu na snagu......
nije se sindikat za te stvari morao boriti. tako nam pravni sistem (a i svuda u Evopi) radi. ne znam za anglosaksonce...
no i to se da lako rijesiti. napravis ovu sistematizaciju (sve i da je ista, samo sa razlicitim nazivima radnih mjesta) i moraju praviti nove ugovore za "nova" radna mjesta, a onda posto su ih sklopili nakon novog zakona na njih se isti primjenjuje. samo, koliko sam ja upucen, nas novi zakon o radu je oboren visom instancom i trenutacno vazi stari...jesam li u krivu?
...kakav je bio prvobitni prijedlog REFORMATORE-a sindikat je morao reagovati...da nije proveo bi on svoju zamisao...a za ovo drugo tek sad cujem, ja imam info da je zakon prosao ali jos nisu svi granski kolektivni ugovori potpisani?...
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#14904 Re: Zeničani

Post by Mobile_Disco »

Bolje da odrze sjednicu u sda lokalima i dogovore se ko ce odgovarati ovako se samo gubi vrijeme
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14905 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

belfy wrote: jel informacija rekla-kazala ili sta drugo? meni je jako neobicno da se na tako niskom lezistu, jos pored rijeke, moze naci ugalj...
Informacija je rekla kazala samo o količini iskopanog uglja. Meni jedan čovjek koji je blizak tome tvrdi da su dosada preko 1000 tona čumura iskopali. Ljudi hladno prodaju javno dobro, kao onda kada su kestene prodali :lol:
avenija wrote:Jimmy ti rece da si iz Tetova ? Kako se nisi uspio zaposlit u A.Mittal kada je primalo 30 momaka iz Tetova ?
Jesi li pokusao ?
Predavao sam papire 3 puta dosada ali nemam školu završenu. Ja imam Opću gimnaziju ali traže samo Tehničku ili da imaš zvanje električara. I nije ni blizu 30 momaka vjeruj, a kakve su štele radile da ne pričam. Najmanje je tu Tetovljana zapošljeno, uglavnom opet ovi sa "strane" a koji stanuju u Tetovu.
Last edited by Jimmy McNulty on 05/12/2016 16:47, edited 1 time in total.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14906 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Mustang1 wrote:Ko je ono spominjao portale nase ozbiljne :D Jednom "ozbiljnom" portalu ne moze ovo biti vijest!

http://072info.com/nakon-spektakla-u-ze ... anjetinom/
Kod D. Pasalica je sve vijest:)
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#14907 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ja_Ja wrote:
Mustang1 wrote:Ko je ono spominjao portale nase ozbiljne :D Jednom "ozbiljnom" portalu ne moze ovo biti vijest!

http://072info.com/nakon-spektakla-u-ze ... anjetinom/
Kod D. Pasalica je sve vijest:)
Pa taj pise za sve portale :D Jbt trazen je ko Ronaldo u fudbalu :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14908 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu. :)
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#14909 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Jimmy McNulty wrote:Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu. :)
Probaj kao Dževad Aličić. :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14910 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#14911 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

nacho_ wrote:
Jimmy McNulty wrote:Džonlić mi izbrisao sve komentare i zabranio da više komentarišem na Zenicablogu. :)
Probaj kao Dževad Aličić. :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14912 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Na Hayatu trenutno Fudo pere SDA vijecnike kroz centrifugu :izet:
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#14913 Re: RE: Re: Zeničani

Post by plagijator1975 »

Jimmy McNulty wrote:Na Hayatu trenutno Fudo pere SDA vijecnike kroz centrifugu :izet:
Pratim, pokopa ih Dofu [emoji2]
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14914 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Vala i on sere oko zagrijavanja grada na plin. Nigdje veze mu je sva prica oko toga. Jednostavno ne znaju kako rijesiti problem zagrijavanja grada pa sad guraju ono sto njih najmanje moze kostati, a niko ne pita sta je sa ostalima, gradjanima i naravno EPBIH-a.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14915 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Meni se totalno ne sviđa šta on misli i priča o zagađenju. :-?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14916 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Lopina samo prebacuje problem sa sebe na druge.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14917 Re: Zeničani

Post by belfy »

Jimmy McNulty wrote:Meni se totalno ne sviđa šta on misli i priča o zagađenju. :-?
posto nisam mogao pratiti - sta prica?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14918 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

belfy wrote: posto nisam mogao pratiti - sta prica?
Ma eto kao najviše je zagađeno zbog toga što su građani siromašni i zbog toga lože loš ugalj sa puno So2. A npr Mittal za jednu grijnu sezonu potroši 40 puta više uglja nego sva kućna ložišta zajedno, da ne govorimo pored toga kakav su zagađivač ali elem nejse.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14919 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ovo da podvuku refu, svedu bilans i vide ko ce ugasiti svjetlo kad bude zadnji izlazio?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14920 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Nemam pojma, al su smješni.
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#14921 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kakve crne sjednice gluposti dajte ljudima pare da mogu nesto pojesti jbt. To im je posao, dosli su tu daj im platu. Drugo je sto je nisu zasluzili ili sta vec ali oni su ih doveli ne mogu ljude gladne drzati jbt. Gdje si vidio da neko ne dobije platu za to sto radi..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14922 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#14923 Re: Zeničani

Post by dajdza-ze »

ExNihilo wrote:Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
I po pitanju kerova !! :twisted:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14924 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ovjera knjižice i dalje u Željezari ili je počela raditi nova zgrada?
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#14925 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

ExNihilo wrote:Fudo je već za 180 stepeni okrenuo priču (u odnosu na kampanju) po pitanju: a) zagađenja, b) grijanja.
Šta tačno nisam upratio?
Predizboran priča mu je bila da se Mittal treba natjerati da se pridržava eko standarda ali i da su ogroman problem kućna ložišta koja se zanemaruju. Za grijanje je inzistirao da se naprave tri kotla, jedan na ugalj drugi na plin i treći elektro u suradnji s Mittalom. Kerove je rekao skloniti 3-4 mjeseca poslije izbora.
Jesam li šta pogriješio?
Post Reply