Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14901 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Dasi wrote:
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? :zoka: :mrgreen: Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann? :)
Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#14902 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dasi »

dale cooper wrote:Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
Pa i jesu, ne znam jesi li fulio onu scenu u autu. Kad Noa govori o svjetlu/tami i da moraju sve isto ponavljati zbog radi necega :) i onda Bartoszu da onaj svoj notes koji vazda nosa sa sobom. Jonas je isto uradio sa pismom, predao ga sam sebi. Sto bi Noa predao “biljeznicu” bilo kome osim sebi u proslosti, pogotovo ako hoce da je sve isto ponavljanje u vremenskoj liniji.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14903 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Dasi wrote:
dale cooper wrote:Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
Pa i jesu, ne znam jesi li fulio onu scenu u autu. Kad Noa govori o svjetlu/tami i da moraju sve isto ponavljati zbog radi necega :) i onda Bartoszu da onaj svoj notes koji vazda nosa sa sobom. Jonas je isto uradio sa pismom, predao ga sam sebi. Sto bi Noa predao “biljeznicu” bilo kome osim sebi u proslosti, pogotovo ako hoce da je sve isto ponavljanje u vremenskoj liniji.
Da, ali Noah nije kao Jonas jasno rekao Bartoszu da je on starija verzija njega. Ali slažem se, Bartosz jeste najsličniji
i najbliži tome da bude Noah.

http://www.thisisinsider.com/dark-seaso ... is-2017-12

Ovdje ima dobra analiza finala. I ima nešto o onim Noinim tetovažama na leđima i simbolima korištenim u seriji.
Povezano je alhemijom.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14904 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Stop it. Nisi fer.
Necu da citam al‘ :cry:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14905 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:Stop it. Nisi fer.
Necu da citam al‘ :cry:
Sorry. :-? :run:

Valja otvoriti zasebnu temu o ovoj seriji. :D
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14906 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by black »

Dasi wrote:
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? :zoka: :mrgreen: Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann? :)
moracemo cekati drugu sezonu :mrgreen: postoji mogucnost da je Bartos Noa

edit: taman sam posao da postavim link kao i kuper :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14907 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

black wrote:
Dasi wrote:
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? :zoka: :mrgreen: Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann? :)
moracemo cekati drugu sezonu :mrgreen: postoji mogucnost da je Bartos Noa

edit: taman sam posao da postavim link kao i kuper :mrgreen:
Eno napravio sam nam temu, da ne zajebavamo i spojlamo poštenom svijetu koji još nije pogledao seriju. :D
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14908 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by black »

dale cooper wrote: Eno napravio sam nam temu, da ne zajebavamo i spojlamo poštenom svijetu koji još nije pogledao seriju. :D
trebo bi moderator sve ove postove prebaciti tamo :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14909 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

black wrote:
dale cooper wrote: Eno napravio sam nam temu, da ne zajebavamo i spojlamo poštenom svijetu koji još nije pogledao seriju. :D
trebo bi moderator sve ove postove prebaciti tamo :mrgreen:
:thumbup: CHMOLJOOOOOOOOOO :hajmooo: :D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#14910 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by friskyoreo »

Odgledao Dark. Prve 2/3 serije jako zanimljive i gledanje u dahu. Zadnju 1/3 vec polako gubim zivce.
Podsjeca me atmosferom na Wayward Pines. Kad smo vec kod toga, nadam se da ako i bude druge sezone Dark-a, da nece bit tako bezvezna i bezidejna kao WP, koja je bila veliko razocarenje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#14911 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Point. wrote:
dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:the man in the high castle,zna li se kad će treća sezona?
Nema još tačnog datuma, ali trebalo bi početkom 2018. Evo ti teaser trailer da te malo zagrije do tad. :D

Skino sam prve dvije epizode. Vrijedi li? Zvuci mi kao dobra ideja za seriju

a nista osobito,ja sam odgledao obe sezone,jedva
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14912 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

friskyoreo wrote:Odgledao Dark. Prve 2/3 serije jako zanimljive i gledanje u dahu. Zadnju 1/3 vec polako gubim zivce.
Podsjeca me atmosferom na Wayward Pines. Kad smo vec kod toga, nadam se da ako i bude druge sezone Dark-a, da nece bit tako bezvezna i bezidejna kao WP, koja je bila veliko razocarenje.
Meni je kod Wayward Pinesa već nakon prve dvije epizode bilo jasno da je riječ o kiti od serije. :mrgreen:
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#14913 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

Image
Beyond the Walls (Au-delà des Murs)
Napravljeno za francusku televiziju u 2016
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#14914 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by corei3 »

Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14915 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

corei3 wrote:Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro
Pa onda gledaj DARK, samo ne ulazi na temu o toj seriji ima more spojlera.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14916 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bingov buraz »

corei3 wrote:Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro
Fringe,imas sta gledati godinu dana :mrgreen:
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#14917 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by corei3 »

Onda idem sa Fringe. Imal još preporuka :)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14918 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bingov buraz »

corei3 wrote:Onda idem sa Fringe. Imal još preporuka :)
Prva sezona je dosta mlaka ali ne odustaj kasnije rastura.

Za daljne preporuke prepusticu drugima,Dark nisam ni ja gledao.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#14919 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

corei3 wrote:Onda idem sa Fringe. Imal još preporuka :)
ako nisi vec vidio 11.22.63
Image
kenio13
Posts: 25
Joined: 27/12/2017 10:54

#14920 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kenio13 »

Je li neko gledao Virus/The Strain i zna li da li će izlaziti 2. sezona?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14921 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by phillie »

kenio13 wrote:Je li neko gledao Virus/The Strain i zna li da li će izlaziti 2. sezona?
Da si ti ziv i zdrav vec je i 4. sezona zavrsila. Koja je ujedno i posljednja :D
kenio13
Posts: 25
Joined: 27/12/2017 10:54

#14922 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kenio13 »

U moju odbranu gledao sam aamo 1. pa pauzirao :lol: a ne mogu da nadjem drugu sezonu..gdje da trazim?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#14923 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

Jel ima gdje Dark na njemackom, da nije sinhronizovan na engleski da se pogleda ? :)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14924 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Skini preko popcorna
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#14925 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

cassius wrote:Jel ima gdje Dark na njemackom, da nije sinhronizovan na engleski da se pogleda ? :)
ima na Kodiju
Post Reply