Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann?
Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
dale cooper wrote:Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
Pa i jesu, ne znam jesi li fulio onu scenu u autu. Kad Noa govori o svjetlu/tami i da moraju sve isto ponavljati zbog radi necega i onda Bartoszu da onaj svoj notes koji vazda nosa sa sobom. Jonas je isto uradio sa pismom, predao ga sam sebi. Sto bi Noa predao “biljeznicu” bilo kome osim sebi u proslosti, pogotovo ako hoce da je sve isto ponavljanje u vremenskoj liniji.
dale cooper wrote:Mogao bi biti, ali taj dio nisu eksplicitno rekli. Imalo bi smisla pošto je i stari Jonas regrutovao mladog da je to
i slučaj sa Bartoszom, mada mislim da ima nešto više u vezi Noe.
Pa i jesu, ne znam jesi li fulio onu scenu u autu. Kad Noa govori o svjetlu/tami i da moraju sve isto ponavljati zbog radi necega i onda Bartoszu da onaj svoj notes koji vazda nosa sa sobom. Jonas je isto uradio sa pismom, predao ga sam sebi. Sto bi Noa predao “biljeznicu” bilo kome osim sebi u proslosti, pogotovo ako hoce da je sve isto ponavljanje u vremenskoj liniji.
Da, ali Noah nije kao Jonas jasno rekao Bartoszu da je on starija verzija njega. Ali slažem se, Bartosz jeste najsličniji
i najbliži tome da bude Noah.
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann?
moracemo cekati drugu sezonu postoji mogucnost da je Bartos Noa
edit: taman sam posao da postavim link kao i kuper
dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann?
moracemo cekati drugu sezonu postoji mogucnost da je Bartos Noa
edit: taman sam posao da postavim link kao i kuper
Eno napravio sam nam temu, da ne zajebavamo i spojlamo poštenom svijetu koji još nije pogledao seriju.
Odgledao Dark. Prve 2/3 serije jako zanimljive i gledanje u dahu. Zadnju 1/3 vec polako gubim zivce.
Podsjeca me atmosferom na Wayward Pines. Kad smo vec kod toga, nadam se da ako i bude druge sezone Dark-a, da nece bit tako bezvezna i bezidejna kao WP, koja je bila veliko razocarenje.
friskyoreo wrote:Odgledao Dark. Prve 2/3 serije jako zanimljive i gledanje u dahu. Zadnju 1/3 vec polako gubim zivce.
Podsjeca me atmosferom na Wayward Pines. Kad smo vec kod toga, nadam se da ako i bude druge sezone Dark-a, da nece bit tako bezvezna i bezidejna kao WP, koja je bila veliko razocarenje.
Meni je kod Wayward Pinesa već nakon prve dvije epizode bilo jasno da je riječ o kiti od serije.
Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro
corei3 wrote:Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro
Pa onda gledaj DARK, samo ne ulazi na temu o toj seriji ima more spojlera.
corei3 wrote:Treba mi preporuka za dobru Sci fi/mistery seriju ali koja je zavrsila. Gledao sam recimo STARNGE THINGS i jako mi se dopala. Nesto na taj fazon bi bilo dobro