Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14901 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

hah ja mislim da mu taj kufer dođe ko naslon za ruku
ili da potrpa keš kada proda kola
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14902 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ako je za keš od prodaje kombija, džaba ga je stavljao. :-D
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#14903 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

citroen xm wrote: 02/01/2023 18:26 Evo, nije baš 24000, ali vjerujem da bi uz malo pregovaranja spustio na 24000.

https://www.olx.ba/artikal/51195325/vw- ... -kombi-t3/

:D
Ovo nije kombi.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14904 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Nemam pojma šta je onda :?
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#14905 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Šta piše u saobraćajnoj od tvog vozila, "M1", ili "N1"?

A šta piše u saobraćajnoj od vozila sa ovog oglasa?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#14906 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Kofer izmedju sjedista je izdominirao realno :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14907 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seawolf wrote: 02/01/2023 21:25 Šta piše u saobraćajnoj od tvog vozila, "M1", ili "N1"?

A šta piše u saobraćajnoj od vozila sa ovog oglasa?
M1 putnički auto, za ovoga nemam pojma šta piše.

Ali uvijek je to bilo putnički ili teretni kombi, nećemo se sada praviti englezi.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#14908 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Ćuj teretni kombi.

Levi strauss zvane super rifle.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14909 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

E hajde nas sad ti prosvijetli kako bi nazvao sljedeće modele:

1. Transporter sa samo prednjim redom sjedišta
2. Transporter sa dva reda sjedišta i tovarnim prostorom bez stakala
3. Caravelle
4. Multivan
5. California
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14910 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

teretni kombi je valjda onaj bez prozora bocnih i s jednim redom sjedista
a sa otvorenim tovarnim prostorom i duplom kabinom je cestar ili putar kako ga ko zove :?
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#14911 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 02/01/2023 23:15 E hajde nas sad ti prosvijetli kako bi nazvao sljedeće modele:

1. Transporter sa samo prednjim redom sjedišta
N1-TERETNO VOZILO; BB-FURGON
EFD22 wrote: 02/01/2023 23:15 2. Transporter sa dva reda sjedišta i tovarnim prostorom bez stakala
N1-TERETNO VOZILO; BB-FURGON, ili M1-PUTNIČKI AUTOMOBIL; AF-VIŠENAMJENSKO VOZILO, u zavisnosti od toga šta je navedeno u izvornom homologacijskom dokumentu
EFD22 wrote: 02/01/2023 23:15 3. Caravelle
M1-PUTNIČKI AUTOMOBIL; AF-VIŠENAMJENSKO VOZILO
EFD22 wrote: 02/01/2023 23:15 4. Multivan
M1-PUTNIČKI AUTOMOBIL; AF-VIŠENAMJENSKO VOZILO
EFD22 wrote: 02/01/2023 23:15 5. California
M1-PUTNIČKI AUTOMOBIL; SA-MOTORNO VOZILO ZA STANOVANJE

Od navedenih modela vozila, kombijima se mogu zvati samo oni koji su kombinovana vozila za prevoz ljudi i tereta, dakle oni koji su M1 / AF.

Termin "kombi" ne označava karoserijski oblik, nego namjenu vozila.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14912 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

I ti tako kad razgovaraš sve to navodiš :lol:

Možda nije tehnički ispravno, ali kombi je "u nas" naziv za sva vozila veća od Espacea, a manja od Actrosa :mrgreen:

Kombi je kombi, ha sa tri ha sa devet sjedala, dva ili deset prozora...


Isto kao što je džip (Jeep) "u nas" naziv za sva Crossover, SUV i terenska vozila.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14913 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Dobro je - kako je.
Last edited by ZoomZoomKiwi on 03/01/2023 13:06, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#14914 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Kae se koNbi.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14915 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Kombi=koNbinacija,..logićno :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14916 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ima neki od ovih novokomponovanih nazovi repera što stenju u mikrofon pjesmu koNbi ja mislim :lol: čitavu pjesmu ponavlja konbi konbi i nešto neartikulisano između nabraja, mislim da ni sam ne zna šta govori :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14917 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Ne bih ti znao rijet, ne razumim se u glazbu sto vi omladina slušate te jale bube mirnese itd
Btw izgleda kao da sam sa sobom razgovaraš valjda fali jedan post od sivolfa
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14918 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Isto kao što je i beNvej tako je i koNbi, može i koNdbi, ne znam šta je sporno
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14919 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

hopi wrote: 03/01/2023 12:11 Ne bih ti znao rijet, ne razumim se u glazbu sto vi omladina slušate te jale bube mirnese itd
Btw izgleda kao da sam sa sobom razgovaraš valjda fali jedan post od sivolfa
Evo editovat ću.

Mada nisam daleko od monologa, barem u glavi. Puk'o k'o fosna :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14920 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Ma šta imaš editovati smiješno mi bi pričaš sam sa sobom :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14921 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ih da me vidiš za volanom, kad me krene.

Sreća pa zatamLJena kola, inače bi ljudi saznali da sam otpuk’o.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14922 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seawolf wrote: 02/01/2023 23:01 Ćuj teretni kombi.

Levi strauss zvane super rifle.
Što volim kad se neko počne ovako proseravati.

On naučio par oznaka i sada misli da je svu pamet svijeta izmislio.

Volio bih te vidjeti kako u razgovoru sa prijateljem kažeš da si kupio N1 ili M1 vozilo, pa da te čovjek blijedo pogleda, pa kada počneš dalje mudrovati da ti se u lice nasmije i pošprda te.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14923 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 03/01/2023 16:20
Seawolf wrote: 02/01/2023 23:01 Ćuj teretni kombi.

Levi strauss zvane super rifle.
Što volim kad se neko počne ovako proseravati.

On naučio par oznaka i sada misli da je svu pamet svijeta izmislio.

Volio bih te vidjeti kako u razgovoru sa prijateljem kažeš da si kupio N1 ili M1 vozilo, pa da te čovjek blijedo pogleda, pa kada počneš dalje mudrovati da ti se u lice nasmije i pošprda te.
Sladić nsjavio promjenu vremena,..ne treba zamjeriti. :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14924 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma gdje ćeš za ovo zamjeriti, dobra sprdnja.
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#14925 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

milojicabrzi wrote: 02/01/2023 18:01

Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.
Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KM :thumbup: Fabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM. :thumbup:
Post Reply