Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14901 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

Corto Maltese wrote:Pobjednici u KS :D
Preporučujem čašu vode i šećera, i u sjedeći položaj i pripremite maramice.
Za pola sata slijedi objava rezultata CIK-a.
Ako ste nestrpljivi, mogu i ja, ali žao mi.
neću da budem party pooper, ali ni meni nije jasno na osnovu čega ovoliki optimizam...

moje su procjene bile da ako budu imali dovoljno mandata da sastave vladu samo sa SDA u KS, ima da se udaraju nogama u guzicu. a ono sad vele pobjednici...

volio bih da sam u krivu, al nešto čisto sumnjam...
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#14902 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxus »

Premasili sva ocekivanja

:thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#14903 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Chmoljo wrote:
Corto Maltese wrote:Pobjednici u KS :D
Preporučujem čašu vode i šećera, i u sjedeći položaj i pripremite maramice.
Za pola sata slijedi objava rezultata CIK-a.
Ako ste nestrpljivi, mogu i ja, ali žao mi.
neću da budem party pooper, ali ni meni nije jasno na osnovu čega ovoliki optimizam...

moje su procjene bile da ako budu imali dovoljno mandata da sastave vladu samo sa SDA u KS, ima da se udaraju nogama u guzicu. a ono sad vele pobjednici...

volio bih da sam u krivu, al nešto čisto sumnjam...

ma neće nigdje imati dovolljno da sastave vladu...niti jedna stranka na niti jednom nivou

i naredne četiri godine nas čekaju nemoguće koalicije rogova u vreći koje će se svako malo rasipati, a "partnerstva" će se u hodu mijenjati.

Prolaznik je postavio jebeno visok standard političkog kurvalika za fotelje :roll:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14904 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

The BEN10 wrote:
Corto Maltese wrote:
Parlament BiH iz FBiH, trenutna situacija:
SDA 37%
SBB 17 %
DF 17 %
SDP 9,3%
HDZ 7,5%
BPS 3 %,
ZA BIH 2 %,
Nasa Stranka 1,3 %
Auu, odakle ti ovaj info? Na kolikom procentu glasova?
Povelikom. Za parlament FBiH je još veća prednost SDA.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#14905 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

Danguba wrote:Koliko je glasova DF izgubio najavom koalicije sa SBB-om?
Dobro pitanje.
To im nije trebalo. Zbog toga nisu dobili moj glas.
I znam da su time odbili masu ljudi.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14906 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Fino, SDA SDP i HDZ vlada.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#14907 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by __Phoenix__ »

SDA i SDP će u koaliciju bez sumnje.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#14908 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

pumica wrote:
Danguba wrote:Koliko je glasova DF izgubio najavom koalicije sa SBB-om?
Dobro pitanje.
To im nije trebalo. Zbog toga nisu dobili moj glas.
I znam da su time odbili masu ljudi.
:wink:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14909 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Fino, SDA SDP i HDZ vlada.
Nemoj ti meni fino!
100 Maraka na sunce pa onda treniraj finoću :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14910 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Podržavam. DF od opozicije može samo da profitira.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14911 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Pif, sa 17% sam debelo iznad tadašnje opklade.
dobar fol, na foru.
User avatar
mustang
Posts: 249
Joined: 16/12/2009 08:40
Location: negdje u Sibiru

#14912 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mustang »

Zeljko sad u pamet, nemoj da ti se uvale ovi popisani SDP ovci, ne zaboravi da te Zlaja nazva narandjastim patuljkom :bih:
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14913 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

Corto Maltese wrote:Pobjednici u KS :D
Preporučujem čašu vode i šećera, i u sjedeći položaj i pripremite maramice.
Za pola sata slijedi objava rezultata CIK-a.
Ako ste nestrpljivi, mogu i ja, ali žao mi.
Imaš dobre info, pa hajde pucaj :-D
Jebo CIK ko će njih čekati. I kad počnu čitati trebaće im 2 sata :-D

Hajde, prosvijetli nas :-D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14914 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bingov buraz »

madner wrote:Fino, SDA SDP i HDZ vlada.
Gdje ce SDP dobijati mrvice sa stola :D

Inace vrlo dobar rezultat za DF,znaju to i latentni esdeaovci preruseni u gradjansku prdez alternativu,zato i kampuju na ovoj temi.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14915 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Moglo je bolje, no u skladu sa mogucnostima nije loše.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14916 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Poslo nas Corto po cevape. Loš gubitnik. :D
krusko1975
Posts: 39
Joined: 24/09/2013 11:37

#14917 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by krusko1975 »

Corto Maltese wrote:
The BEN10 wrote:
Corto Maltese wrote:
Parlament BiH iz FBiH, trenutna situacija:
SDA 37%
SBB 17 %
DF 17 %
SDP 9,3%
HDZ 7,5%
BPS 3 %,
ZA BIH 2 %,
Nasa Stranka 1,3 %
Auu, odakle ti ovaj info? Na kolikom procentu glasova?
Povelikom. Za parlament FBiH je još veća prednost SDA.
Ma ovo nema veze s realnoscu. Ni poredak ti ne valja. Sda jeste prva, ali da je ovo tacno onda bi bakir imao preko 400k glasova, ima 250k plafon.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14918 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Valja se zaroviti se po forumu i pronaći originalnu opkladu.
Ali drag mi je taj optimizam kada osvojiš pola od pobjednika, a opet budeš pobjednički zadovoljan.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#14919 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Corto Maltese wrote:Valja se zaroviti se po forumu i pronaći originalnu opkladu.
Ali drag mi je taj optimizam kada osvojiš pola od pobjednika, a opet budeš pobjednički zadovoljan.
Ahahaha, ta opklada je bila nešto tipa par mandata u parlamentu FBiH. Ako se dobro sjećam... :-D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14920 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Corto Maltese wrote:Valja se zaroviti se po forumu i pronaći originalnu opkladu.
Ali drag mi je taj optimizam kada osvojiš pola od pobjednika, a opet budeš pobjednički zadovoljan.
Ti si na ovom forumu tvrdio da DF neće preći cenzus.
Ja sam prezadovoljan rezultatom DF-a. Stranka koja je osnovana prošle godine, bez novca, infrastrukture, medija sada je druga najjača u FBiH. Respekt. Ne sjećam se ni da je u regionu neko napravio tako nešto. Možda pođe za rukom Mireli Holy, vidjećemo.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14921 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

krusko1975 wrote:
Corto Maltese wrote:
Povelikom. Za parlament FBiH je još veća prednost SDA.
Ma ovo nema veze s realnoscu. Ni poredak ti ne valja. Sda jeste prva, ali da je ovo tacno onda bi bakir imao preko 400k glasova, ima 250k plafon.
Image
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14922 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Imam druge cifre, no nema veze. Postati druga stranka u fbih nije loš rezultat. Kada vidiš svoju prognozu, biće jasno koliko te osjećaju protiv komsica vode.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#14923 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

pumica wrote:
Danguba wrote:Koliko je glasova DF izgubio najavom koalicije sa SBB-om?
Dobro pitanje.
To im nije trebalo. Zbog toga nisu dobili moj glas.
I znam da su time odbili masu ljudi.
Ali se postavlja pitanje kakav bi bio tretman Avaza da nije tako bilo. Mozda bi onda imali jos manje glasova.. :-)
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#14924 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14925 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Maystor wrote:
Corto Maltese wrote:Valja se zaroviti se po forumu i pronaći originalnu opkladu.
Ali drag mi je taj optimizam kada osvojiš pola od pobjednika, a opet budeš pobjednički zadovoljan.
Ti si na ovom forumu tvrdio da DF neće preći cenzus.
Ja sam prezadovoljan rezultatom DF-a. Stranka koja je osnovana prošle godine, bez novca, infrastrukture, medija sada je druga najjača u FBiH. Respekt. Ne sjećam se ni da je u regionu neko napravio tako nešto. Možda pođe za rukom Mireli Holy, vidjećemo.
Naravno da to nisam tvrdio. Ako DF ne pređe cenzus onda Željko Komšić ne bi primao platu preko leđa poreznih obveznika sljedeće 4 godine, a skinuti njega sa budžeta je naučna fantastika.
Međutim nije važno. Jako me veseli da se uspjeh DF mjeri time da su demantovali nekog anonimnog forumaša koji (ni)je tvrdio da neće preći cenzus.
Ja mislim da je to prava mjera za DF.
Ako ste vi veseli, ko sam ja da vam branim. :D
Post Reply