Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#14876 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:the man in the high castle,zna li se kad će treća sezona?
Nema još tačnog datuma, ali trebalo bi početkom 2018. Evo ti teaser trailer da te malo zagrije do tad. :D

Prvom sezonom u potpunosti zadovoljan dok drugom bas i ne. nadam se da ce u III sezoni podici kvalitet.
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#14877 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

kakavdanakneiskustvu wrote:jbg,nema još titlova za blinderse
ima
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#14878 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Altsa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:jbg,nema još titlova za blinderse
ima
hvala
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#14879 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:the man in the high castle,zna li se kad će treća sezona?
Nema još tačnog datuma, ali trebalo bi početkom 2018. Evo ti teaser trailer da te malo zagrije do tad. :D


vidio sam trailer,hvala
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14880 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Koliko sam čitao u ovoj sezoni će se pojaviti i Mengele.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#14881 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:#PeakyBlinders will return to @BBCTwo in 2019.

Peaky FOOKIN' Blinders :lol:

Poslao sam ih MP3 sinoc - izvukli su mi zivce samo tako :lol:

je li do mene ili arhur nikakvog ožiljka na vratu nema?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14882 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:
SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:#PeakyBlinders will return to @BBCTwo in 2019.

Peaky FOOKIN' Blinders :lol:

Poslao sam ih MP3 sinoc - izvukli su mi zivce samo tako :lol:

je li do mene ili arhur nikakvog ožiljka na vratu nema?

nemam pojma, koma su mi komentari na Twitter :lol:

https://twitter.com/hashtag/PeakyBlinders?src=hash
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#14883 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

Auuu fuseraja sa zadnjom epizodom Peaky Blindersa. I ako su vec poceli i u par prethodnih da kasljucaju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#14884 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"
kakavdanakneiskustvu wrote:#PeakyBlinders will return to @BBCTwo in 2019.

Peaky FOOKIN' Blinders :lol:

Poslao sam ih MP3 sinoc - izvukli su mi zivce samo tako :lol:

je li do mene ili arhur nikakvog ožiljka na vratu nema?[/quote]


nemam pojma, koma su mi komentari na Twitter :lol:

https://twitter.com/hashtag/PeakyBlinders?src=hash[/quote]


evo opet gledao,nema nikakvog ožiljka na vratu,ko da ga nije klalo


Image
free photo hosting russia
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14885 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Prve 2 sezone savršene ove druge dvije dosta slabije, al' i dalje dobre.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#14886 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by friskyoreo »

Zna li neko gdje moze da se pogleda Dark, a da nije torrent?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14887 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

friskyoreo wrote:Zna li neko gdje moze da se pogleda Dark, a da nije torrent?
Netflix.

Može i Kodi ali nemoj reći da smo ti mi rekli :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14888 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

friskyoreo wrote:Zna li neko gdje moze da se pogleda Dark, a da nije torrent?
Ako nisi na "ti" sa Kodijem, mozes instalirati terrarium ili freeflix hq aplikacije na android uredjaje. A imas i na vojvodinanet sajtu.
omar little
Posts: 17412
Joined: 14/03/2008 21:14

#14889 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

i'm dying up here http://www.imdb.com/title/tt4938700/?ref_=nm_knf_t1

ne berem ovo. otkupili su prava na knjigu istog naslova i onda napravili totalno fiktivnu i nepovezanu seriju. knjiga se bavi stand up komicarima grupiranim oko comedy store sedamdesetih godina. svako ziv je u to vrijeme prosao kroz comedy store, svako ko je iole ista znacio ili znaci u svijetu stand up komedije. zanimljiva knjiga. serija bas i ne. jim carrey je jedan od kreatora, vrlo cheese sve skupa.

serije sa stand up tematikom rijetko kada uspiju jer im je sam stand up skoro pa uvijek los. nedopustivo los. ck je jedini koji je koristio svoj materijal, A razinu, u seriji, jer je genije i moze stvarati novi program kako mu volja. ovi ostali kad/ako uspiju iskopati i izbrusiti nesto dobro ne zele to pustiti nekim scenaristima. cinjenica da glumci nisu stand up veterani i da im je delivery los takodjer ne pomaze.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#14890 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by friskyoreo »

irac300 wrote:
friskyoreo wrote:Zna li neko gdje moze da se pogleda Dark, a da nije torrent?
Ako nisi na "ti" sa Kodijem, mozes instalirati terrarium ili freeflix hq aplikacije na android uredjaje. A imas i na vojvodinanet sajtu.
:thumbup: Hvala puno!
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14891 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Završio D A R K sinoć sa zadnje tri epizode u cugu. Sjajna serija, kada i većina vas ostalih odgleda volio bih
da malo raspravimo. :D I na kraju me zaista malo podsjetilo na Twin Peaks, ne u smislu Lynchovske čudnovatnosti
nego način na koji time travel funkcioniše u ove dvije serije. Doduše, u Twin Peaksu taj elemenat nije toliko
naglašen kao u DARK-u. Ali ona rečenica iz TP-a "the past dictates the future" itekako važi i u DARK-u, ali
isto tako ide i u drugom smjeru - the future dictates the past.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#14892 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

dale cooper wrote:Završio D A R K sinoć sa zadnje tri epizode u cugu. Sjajna serija, kada i većina vas ostalih odgleda volio bih
da malo raspravimo. :D I na kraju me zaista malo podsjetilo na Twin Peaks, ne u smislu Lynchovske čudnovatnosti
nego način na koji time travel funkcioniše u ove dvije serije. Doduše, u Twin Peaksu taj elemenat nije toliko
naglašen kao u DARK-u. Ali ona rečenica iz TP-a "the past dictates the future" itekako važi i u DARK-u, ali
isto tako ide i u drugom smjeru - the future dictates the past.

To se i meni svidjelo sto su kazali pricu iz poente da buducnost upravlja prosloscu, jer obicno stalno ide prica da proslost utice na buducnost.
User avatar
alcho
Posts: 1611
Joined: 31/08/2006 09:08

#14893 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alcho »

dale cooper wrote:Završio D A R K sinoć sa zadnje tri epizode u cugu. Sjajna serija, kada i većina vas ostalih odgleda volio bih
da malo raspravimo. :D I na kraju me zaista malo podsjetilo na Twin Peaks, ne u smislu Lynchovske čudnovatnosti
nego način na koji time travel funkcioniše u ove dvije serije. Doduše, u Twin Peaksu taj elemenat nije toliko
naglašen kao u DARK-u. Ali ona rečenica iz TP-a "the past dictates the future" itekako važi i u DARK-u, ali
isto tako ide i u drugom smjeru - the future dictates the past.
Meni se cinilo da je DARK odlicna serija sve dok je nisam pogledao do karaja prve sezone. Iskreno, utisak je da su se scenaristi pogubili. Petljali su, petljali i na kraju ne znaju vise ni sami kako da se ispetljaju. Ista greska kako nekada u LOST-u. Zadnja scena je stvarno na nivou nekih trecerazrednih serija i previse kliseizirana za nesto sto se cinilo tako ozbiljnim. Nekako mi sve ide prema tome da nema unaprijed razrađen scenario i kraj, nego da planiraju da "guraju" sve dok se serija ne otkaze. A obzirom da kompleksnost radnje i likova, sumnjam da ce se iko, kada izađe druga sezona, vise sjecati sta se desavalo u prvoj sezoni i ko je ko od likova, sto ce neminovno voditi ka smanjenu gledanosti i otkazivanju serije. Ne predviđam joj vise od dvije - tri sezone...
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14894 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

Završih sinoć The Sinner. Odlična serija. Mada nisam očekivao, jer bilo je negativnih ocjena. Aj lov Đesika. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59309
Joined: 15/12/2008 16:53

#14895 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

http://www.imdb.com/title/tt5028002/
Počeo ovu, zasad obećava.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#14896 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

ultima_palabra wrote:[url]http://.imdb.com/title/tt5028002/[/url]
Počeo ovu, zasad obećava.
karanana lajks dis :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14897 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

alcho wrote:
dale cooper wrote:Završio D A R K sinoć sa zadnje tri epizode u cugu. Sjajna serija, kada i većina vas ostalih odgleda volio bih
da malo raspravimo. :D I na kraju me zaista malo podsjetilo na Twin Peaks, ne u smislu Lynchovske čudnovatnosti
nego način na koji time travel funkcioniše u ove dvije serije. Doduše, u Twin Peaksu taj elemenat nije toliko
naglašen kao u DARK-u. Ali ona rečenica iz TP-a "the past dictates the future" itekako važi i u DARK-u, ali
isto tako ide i u drugom smjeru - the future dictates the past.
Meni se cinilo da je DARK odlicna serija sve dok je nisam pogledao do karaja prve sezone. Iskreno, utisak je da su se scenaristi pogubili. Petljali su, petljali i na kraju ne znaju vise ni sami kako da se ispetljaju. Ista greska kako nekada u LOST-u. Zadnja scena je stvarno na nivou nekih trecerazrednih serija i previse kliseizirana za nesto sto se cinilo tako ozbiljnim. Nekako mi sve ide prema tome da nema unaprijed razrađen scenario i kraj, nego da planiraju da "guraju" sve dok se serija ne otkaze. A obzirom da kompleksnost radnje i likova, sumnjam da ce se iko, kada izađe druga sezona, vise sjecati sta se desavalo u prvoj sezoni i ko je ko od likova, sto ce neminovno voditi ka smanjenu gledanosti i otkazivanju serije. Ne predviđam joj vise od dvije - tri sezone...
Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? :zoka: :mrgreen: Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
omar little
Posts: 17412
Joined: 14/03/2008 21:14

#14898 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

startUp dobio drugu sezonu? iznenadjena sam, moram priznati. batrga se crackle.
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#14899 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dasi »

dale cooper wrote:Šta su ba petljali i šta ti nije jasno? :zoka: :mrgreen: Zadnja scena je epilog stvari koje su se dešavale od 1953 do 2019
i stvari na koje su likovi iz Windena direktno uticali putovanjima kroz vrijeme. Znali smo da stariji Jonas pokušava da promijeni
stvari jer je u budućnosti nastala kataklizma širih razmjera. Sada znamo da je ta kataklizma vjerovatno uzrokovana blizinom
nuklearne elektrane i crne rupe koja se stvorila. I znamo kroz Noine riječi da postoje dvije frakcije koje se bore oko ove time travel mašine.
Najveće pitanje je hoće li se i na koji način stanovnici Windena izvući iz ovog causal loopa koji su stvorili. I taj sam čin bi doveo
do posljedica koje nije moguće predvidjeti. Međutim i ova budućnost kakva je ishod trenutne situacije nije nimalo lijepa.
Tako da...moglo bi biti zanimljivo u nastavku. Mene takođe strašno interesuje Noino porijeklo.
Zar Noa nije Bartosz Tiedemann? :)
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14900 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:the man in the high castle,zna li se kad će treća sezona?
Nema još tačnog datuma, ali trebalo bi početkom 2018. Evo ti teaser trailer da te malo zagrije do tad. :D

Skino sam prve dvije epizode. Vrijedi li? Zvuci mi kao dobra ideja za seriju
Post Reply