Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14851 Re: Zeničani
jebo čeik kad su ovakvi kriminalci kandidati za bilo šta u tom klubu,pucnjava,neplaćene kazne preko 6000 km
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14852 Re: Zeničani
zna li se čime se bavi demiri?
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14853 Re: Zeničani
Direktor stadiona Bilino Polje.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14854 Re: Zeničani
Freamon Lester wrote:Zbog toga sto je sa ostalim SDA kadrom glasao protiv uvrstanja u dnevni red rasprave o stanju u Celiku. Kao treba njima vise pripreme i sl. budalestine. Realno momak je obrazom platio kriminal stare SDA bagre. Nisam mu ja kriv sto je poletio za par stoja da se zakaci na listu. Gradis ime casno i posteno u individualnom sportu dvije decenije i onda dopustis da te za male pare blamiraju. Da svaku upalu misica i onaj ekstra napor za vrhunski rezultat zrtvujes za H. Begagica i jos par kriminalaca... tragicno..._BataZiv_0809 wrote:Sta je recJimmy McNulty wrote:Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbukučak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu
![]()

- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14855 Re: Zeničani
Svaka čast Fudi. Rekao sam da ću glasati za njega ako riješi par nekih gorućih problema, samo da se ispravim. Glasat ću za njega samo ako nastavi u ovom ritmu yebavat SDA seljake- Zasad mu ide odlično. Baš neki dan sam imao posla sa nekim geometrima, koliko laju na njega to je čudo jedno. Kaže nemaju goriva, ne mogu uopšte ići van grada na teren. A prije mene bili u Vukotićima i Šerićima.
Ali šta je problem, ne mogu više džaba vozat se službenim džipom i uzimati sebi dio goriva za privatne potrebe nego imaju taman toliko da obave posao.
Ja crko od smijeha a geometar me gleda u fazonu "šta se ova budala kesla" pa dok nije uhavizo. Da ne govorim kakva neotesana seljačina je dotični bio, tipični SDA-ovac. Drugi je bio fin 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14856 Re: Zeničani
Ja_Ja wrote:Direktor stadiona Bilino Polje.
ozbiljno?
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14857 Re: Zeničani
Svaka čast za ukidanje kafica. Platite sebi kafu gospodo uhljebnička, kao i sav normalan svijet.
Međutim, ne treba se zadovoljiti ovim sitno-populističkim potezima. Hoćemo obračun sa uhljebničkim bastionom ZEDA i ostalim kracima kriminalne hobotnice. 
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14858 Re: Zeničani
Ja ovaj sukob F.K. vs. SDA vidim ovako. Fudo nesto predlozi onda SDA odbije, a nakon toga F.K. posalje familije na biro. 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14859 Re: Zeničani
Nije baš to onako kako njegovi novinari pišu. Daje otkaze omladini koja je imala ugovore na određeno, odnosno ne produžuje onima kojima je istek'o. . Stare lisce ne dira.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14860 Re: Zeničani
Znam ja omladine koje su stari lisci uvalili po ZEDI, općini, socijalnom. Mahom vlastite sinove. Nisu takvi ništa bolji, štaviše. Pa ako takvima roka otkaze - naprijed dofu.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14861 Re: Zeničani
Omladina = familija. Vec sam pisao. Srce mi zatitra od tuge kad izgube posao. Daj mi jedan konkurs pokazi koji je bio u zadnjih godinu dana...Casual's wrote:Nije baš to onako kako njegovi novinari pišu. Daje otkaze omladini koja je imala ugovore na određeno, odnosno ne produžuje onima kojima je istek'o. . Stare lisce ne dira.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14862 Re: Zeničani
Sve je to super, ali šta je sa ovim liscima ? Njih ne smije ni pogledati. Yebe samo omladinu.Freamon Lester wrote:Omladina = familija. Vec sam pisao. Srce mi zatitra od tuge kad izgube posao. Daj mi jedan konkurs pokazi koji je bio u zadnjih godinu dana...Casual's wrote:Nije baš to onako kako njegovi novinari pišu. Daje otkaze omladini koja je imala ugovore na određeno, odnosno ne produžuje onima kojima je istek'o. . Stare lisce ne dira.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14863 Re: Zeničani
LIFO sistem. Last in, first out. 
- N.N.
- Posts: 3554
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#14864 Re: Zeničani
Kada neko ima ugovor na neodredjeno, nista ti njemu ne mozesCasual's wrote:Nije baš to onako kako njegovi novinari pišu. Daje otkaze omladini koja je imala ugovore na određeno, odnosno ne produžuje onima kojima je istek'o. . Stare lisce ne dira.
Mozes neka maltretiranja u smislu prebacivanja na neka dr. radna mjesta i to, ali otkaz, bez neke jake povrede rada, jock.
Ili pokusati sa sistematizacijom i to, ali opet prije lete oni sa manje staza, iskustva i td.
Sto neko rece, sutaj babine sinove. Neko ko radi 20 godina, sta ces mu sada, nego de ovu povampirenu gamad iz Vodovoda, Grijanja i ostalih Javnih preduzeca posutaj
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14865 Re: Zeničani
Stari lisci imaju ugovor na neodređeno. Ne može ih otpustiti tek tako dok ne naprave neku težu povredu ali ih može dovesti u red što radi trenutno. Pošto je Vlada donijela moratorij na zapošljavanje svi ovi mladi uhljebi ili su imali ugovor po na 3 mjeseca koji se produživao ili su tu bili na ugovor o djelu. Čekalo se samo da se skine moratorij pa da se uhljebe. Od toga sada nema ništaCasual's wrote: Sve je to super, ali šta je sa ovim liscima ? Njih ne smije ni pogledati. Yebe samo omladinu.
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#14866 Re: Zeničani
Jašta je. To neko računao, namjerno ili nenamjerno, kao približni broj kad bi kafa bila marka, puta dvije kafe dnevno, puta 260 radnih dana, puta npr. 350 (recimo da ima toliko ukupno zaposlenika gradske uprave).Ja_Ja wrote:Ukide gradonacelnik besplatne kafice. Kaze da se godisnje trosilo i do 180,000KM na kafe.
Problem s tom računicom je što u realnosti trošak pravljenja jedne šoljice obične kafe je ipak bliže deset feninga nego marka.
Mislim, nemam ništa protiv i ovakvih malih ušteda, ali ne volim baš ni plasiranje ovakvih bombastičnih informacija u javnost.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14867 Re: Zeničani
Pa je li prave kafu sami sebi ili je naručuju?
- nadžak
- Posts: 2314
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#14868 Re: Zeničani
Ma ne naručuju, unutra ima neka kafeterija. Slažem se i ja da je cifra veća nego što je realno ali u potpunosti podržavam tu odluku iz više razloga.ExNihilo wrote:Pa je li prave kafu sami sebi ili je naručuju?
Treba više konačno krenut radit da se ovo društvo mijenja i to treba da se mijenja sa svih pravaca i svih nivoa. Jbg mi bi da sebe isključimo iz tog procesa mjenjanja stanja a to ne može ni pod razno. Svi bi mi da nam bude super a da to nas ne dotiče.
Gledam u zadnje vrijeme ova silna hapšenja po državi, ljudi koji su smatrani višim nivoom kriminala ali eto malo po malo dođoše i oni na red. Novinari uporno prave jednu veliku grešku i ne prate ta suđenja. Ovi gore kvazi novinari po Sarajevu- nehljebi, koji žive od bombastičnih naslova, nikako da poslušaju savjete i energiju preusmjere na mjesto ključnih dešavanja a to su suđenja za ovaj kriminal. Na suđenja, koja su uglavnom javna, treba ići, pratiti i izvještavati o tome.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14869 Re: Zeničani
Nije ni bitno toliko o kojoj se cifri radi. Bitno je se uzivalo u privilegiji koju placaju porezni obveznici. Podrzavam privatne firme koje prave slicne geste ali ne i javne ustanove.
Ne znam koliko vremena provodite po opstini ja kad god sam usao kafica je bila na stolu a da i ne pricam o onim sto rade na salterima a kafica na dohvat rucice. Treba malo profesionalizma brate, i zbog toga podrzavam Fudu iako nisam glasao za njega.
Ne znam koliko vremena provodite po opstini ja kad god sam usao kafica je bila na stolu a da i ne pricam o onim sto rade na salterima a kafica na dohvat rucice. Treba malo profesionalizma brate, i zbog toga podrzavam Fudu iako nisam glasao za njega.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14870 Re: Zeničani
Ova večerašnja posjeti u Areni govori koliko smo zapravo željni nekih dešavanja u našem gradu pa makar to bila i Marija Šerifović. Koliko sam vidio na Zenicablogu baš dosta raje je došlo na koncert. Iskreno se nadam da će biti organizovan doček Nove godine na otvorenom pa makar Mirza Šut i Rima band svirali 
Edit: u ZG će za Novu svirati Armin van Buuren
Kapa dole. 
Edit: u ZG će za Novu svirati Armin van Buuren
-
Mustang1
- Posts: 29965
- Joined: 29/12/2010 17:31
#14871 Re: Zeničani
Sta ti imas protiv Mirze?Jimmy McNulty wrote:Ova večerašnja posjeti u Areni govori koliko smo zapravo željni nekih dešavanja u našem gradu pa makar to bila i Marija Šerifović. Koliko sam vidio na Zenicablogu baš dosta raje je došlo na koncert. Iskreno se nadam da će biti organizovan doček Nove godine na otvorenom pa makar Mirza Šut i Rima band svirali
Edit: u ZG će za Novu svirati Armin van Buuren![]()
Kapa dole.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14872 Re: Zeničani
čime se sanja renić do sad bavila,gdje je radila?
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#14873 Re: Zeničani
Al cuj "pa makar to bila i marija serifovic"...ko da je ona u rangu selme bajrami
Koncert
Koncert
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#14874 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:Al cuj "pa makar to bila i marija serifovic"...ko da je ona u rangu selme bajrami![]()
Koncert
Marijan sigurno nije u rangu Žene sirene.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14875 Re: Zeničani
Dobro eto u rangu je Metallice.Not My Idea wrote:Al cuj "pa makar to bila i marija serifovic"...ko da je ona u rangu selme bajrami![]()
Koncert
