Touran DSG sa 6 brzina je poprilicno dobar auto a mjenjac perfektan. Samo nemoj da je sa ilidze jer je rent a car za arape bio 100%ShnjaZZZ wrote: ↑31/12/2022 10:32 Došlo i meni vrijeme za promjenu metalnog ljubimca. Odmah da naglasim da nisam car enthusiast i da ne razumijem mnogo oko auta, znam zamijenit gumu, provjerit uljna mjesta, eventualno zamijenit sijalicu i akumulator.![]()
Budžet mi je cca 10 hiljada kaemova. Plafon. Uglavnom između 8, 8.5 - 10.
Auto koje kupujem mora biti automatik zbog člana porodice iz USA kojem ga dadnem na korištenje mjesec dana kad je u BiH.
Osim automatika volio bih da bude dizel i da nije karavan. Muka mi je od karavana, čitav život ih vozam.
Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji znaju i razumiju se u auta pa koja bi vaša preporuka bila ko da sebi uzimate?![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#14851 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#14852 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne vidiš dobroShnjaZZZ wrote: ↑31/12/2022 10:32 Došlo i meni vrijeme za promjenu metalnog ljubimca. Odmah da naglasim da nisam car enthusiast i da ne razumijem mnogo oko auta, znam zamijenit gumu, provjerit uljna mjesta, eventualno zamijenit sijalicu i akumulator.![]()
Budžet mi je cca 10 hiljada kaemova. Plafon. Uglavnom između 8, 8.5 - 10.
Auto koje kupujem mora biti automatik zbog člana porodice iz USA kojem ga dadnem na korištenje mjesec dana kad je u BiH.
Osim automatika volio bih da bude dizel i da nije karavan. Muka mi je od karavana, čitav život ih vozam.
Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji znaju i razumiju se u auta pa koja bi vaša preporuka bila ko da sebi uzimate?![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14853 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nako ću nabacati šta ima na OLX kad se ubace tvoji filteri.
Nek raja koja ima iskustva kaže od čega treba bježati.
https://www.olx.ba/artikal/50567771/citroen-c4/
https://www.olx.ba/artikal/48981726/citroen-c5/
https://www.olx.ba/artikal/48691305/lan ... anje-2009/
https://www.olx.ba/artikal/40972473/alf ... -1-9-jtdm/
https://www.olx.ba/artikal/51079487/alf ... automatic/
https://www.olx.ba/artikal/50932836/peu ... automatik/
Pazi, svi su ovi prešli iznad 200000, što znači vjerovatno malo više inicijalnih troškova da si miran, plus možeš očekivati već neke stvari da polako se kvare.
Nek raja koja ima iskustva kaže od čega treba bježati.
https://www.olx.ba/artikal/50567771/citroen-c4/
https://www.olx.ba/artikal/48981726/citroen-c5/
https://www.olx.ba/artikal/48691305/lan ... anje-2009/
https://www.olx.ba/artikal/40972473/alf ... -1-9-jtdm/
https://www.olx.ba/artikal/51079487/alf ... automatic/
https://www.olx.ba/artikal/50932836/peu ... automatik/
Pazi, svi su ovi prešli iznad 200000, što znači vjerovatno malo više inicijalnih troškova da si miran, plus možeš očekivati već neke stvari da polako se kvare.
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14854 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uh vidi crne alfare što se šljašti
Još 2.4 đi-ti-di
Bezze što je automatik
Još 2.4 đi-ti-di
Bezze što je automatik
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14855 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mercedes-Benz E 270 (9.800 KM)
https://www.olx.ba/r/43555652/82529
Mercedes-Benz E 270 (10.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48291843/82529
https://www.olx.ba/r/43555652/82529
Mercedes-Benz E 270 (10.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48291843/82529
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14856 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako ti je budzet 10 milja, gledaj auto do 8 milja.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#14857 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Evo onako ovlas bacih pogled na ovaj izvjestaj,predpostavljam od CV.bordo gandalf wrote: ↑30/12/2022 22:08Pa nije kleveta ako se dokaze da je kilometraza vracena. Ja danas jednog passata provjerio, prodaje se sa trenutnih 250k na satu.
![]()
I tu stoji navedena neka registrovana kilometraza vozila odprilike svakih 5 hiljada ili 3 puta u istoj godini.
Ja licno ne vjerujem u ovo.
Odakle CV crpi ove informacije?
Znam da zakon o zastiti licnih podataka u Skandinaviji ne dopusta osiguravajucim kucama da kilometraze vozila daju trecim licima,bez obzira na registrovanu stetu ili nesto drugo.
Konkretan primjer,3 puta tokom godine uradjen izvjestaj kilometraze. Jel ga to neko lupao svako 5 hiljada ili sta???
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#14858 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
[quote=Evolution_IV post_id=18568225 time=1672437448 user_id=448712]
hoda li iko od vas blizu granicnih prelaza i oko spedicija raznoraznih, ostavite se govana iz uvoza...uvoz jedino ako idete sami po auto ili da je bas malo preslo ili jos bolje benzinac...
[/quote]
Hos kupit? Da i ti napokon provozas pravo vozilo

hoda li iko od vas blizu granicnih prelaza i oko spedicija raznoraznih, ostavite se govana iz uvoza...uvoz jedino ako idete sami po auto ili da je bas malo preslo ili jos bolje benzinac...
[/quote]
Hos kupit? Da i ti napokon provozas pravo vozilo
- ShnjaZZZ
- Posts: 1711
- Joined: 29/11/2022 19:46
#14859 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nah, 10 milja se mogu istegnuti za auto, a podrazumijeva se da imam makar 1000 za troškove kakvi da su, bilo mali/veliki servis, bilo gume nove.
Hvala na prijedlozima, šaljite i dalje.
Touran mi je kul auto, jest da je malo poveliko ali meni lično to nije problem.
Citroeni su mi vrh ali su preeeskupi, jaran mi ima C5 i haos je skupa za moj novčanik. C4 ne znam kakav je.
Mercedesi su isto za mene u ovom trenutku previše i troškali i previše jaki.
Moja godišnja kilometraža je maksimalno oko 4-5 hiljada kilometara, većina gradska vožnja.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14860 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onaj C4 ima robotizovani manuelni, ja ne bih.
C5 je 3.0 i za te pare teško da valja.
Za Alfe nemam pojma kakve su ove.
Meni za date pare i kombinacija motor/mjenjač/godište/stanje najrealnije izgleda onaj 407 i dobra je kombinacija automatika i motora. Mada sve su to prilično izvozana auta pa su kvarovi realna stvar na svakom.
C5 je 3.0 i za te pare teško da valja.
Za Alfe nemam pojma kakve su ove.
Meni za date pare i kombinacija motor/mjenjač/godište/stanje najrealnije izgleda onaj 407 i dobra je kombinacija automatika i motora. Mada sve su to prilično izvozana auta pa su kvarovi realna stvar na svakom.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#14861 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Čemu onda dizel zbog 4-5.000 km godišnje?
- ShnjaZZZ
- Posts: 1711
- Joined: 29/11/2022 19:46
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14863 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uzmi benzinca, za te kilometre idealna opcija. Eventualno nekad ugraditi plin, mada na tu kilometražu, čak i sa ovom razlikom u cijeni nije toliko isplativo.
Kako god okreneš, pouzdanije, pogotovo na ovim kilometrima, nemaš DPF EGR i gluposti, a i jeftinije je održavanje.
https://www.olx.ba/artikal/39115712/ren ... automatik/
Ovo nije loš autić. A la Nissan Note i tako to. Praktično a nije preveliko.
Kako god okreneš, pouzdanije, pogotovo na ovim kilometrima, nemaš DPF EGR i gluposti, a i jeftinije je održavanje.
https://www.olx.ba/artikal/39115712/ren ... automatik/
Ovo nije loš autić. A la Nissan Note i tako to. Praktično a nije preveliko.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#14864 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U izvjestaju ima kada je vozilo servisirano(ne pise sta je radjeno). I svaki datum servisa se poklapa sa datumom prikazane kilometraze.RagibUzoriti wrote: ↑31/12/2022 12:44Evo onako ovlas bacih pogled na ovaj izvjestaj,predpostavljam od CV.bordo gandalf wrote: ↑30/12/2022 22:08
Pa nije kleveta ako se dokaze da je kilometraza vracena. Ja danas jednog passata provjerio, prodaje se sa trenutnih 250k na satu.
![]()
I tu stoji navedena neka registrovana kilometraza vozila odprilike svakih 5 hiljada ili 3 puta u istoj godini.
Ja licno ne vjerujem u ovo.
Odakle CV crpi ove informacije?
Znam da zakon o zastiti licnih podataka u Skandinaviji ne dopusta osiguravajucim kucama da kilometraze vozila daju trecim licima,bez obzira na registrovanu stetu ili nesto drugo.
Konkretan primjer,3 puta tokom godine uradjen izvjestaj kilometraze. Jel ga to neko lupao svako 5 hiljada ili sta???
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14866 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Amerikanac ce biti presretan
Kia Sorento (9.500 KM)
https://www.olx.ba/r/51079803/136978
A s ovim ces ti biti presretan.
Audi A4 (9.800 KM)
https://www.olx.ba/r/50420066/136978
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#14867 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema tu srece po ovim kriterijima sto je postavio, sve staro najmanje 15 godina sa 300.000 priznatih km.
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#14868 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je onaj Golf cijenu u pp saljiRagibUzoriti wrote: ↑31/12/2022 12:47Hos kupit? Da i ti napokon provozas pravo voziloEvolution_IV wrote: ↑30/12/2022 22:57
hoda li iko od vas blizu granicnih prelaza i oko spedicija raznoraznih, ostavite se govana iz uvoza...uvoz jedino ako idete sami po auto ili da je bas malo preslo ili jos bolje benzinac...
![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14869 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sta je to
ako je vw, moglo bi da ga drljam zimi po prljavim i posoljenim cestama
- B6Redhell
- Posts: 7821
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14870 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naravno. Sol nemoze nista tenkovima. Dok azijske nakaze lahko procvjetaju. Treba ih drzati u garazama zimi
. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14871 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne nego mi jednog zao, a drugog ne bi bilo 
tenkovi su volvo i saab sto se lima tice
tenkovi su volvo i saab sto se lima tice
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14872 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Doduše ove zime i nema posoljenih cesta, slabolimaši ne bojte se 
- B6Redhell
- Posts: 7821
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14873 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Globalno zagrijavanje paše slabolimašima.
Da je bogdom koju deceniju prije. Opel bi bio gigant…
Da je bogdom koju deceniju prije. Opel bi bio gigant…
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#14874 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Servisi, tehnicki pregledi, osiguranja.bordo gandalf wrote: ↑31/12/2022 16:36U izvjestaju ima kada je vozilo servisirano(ne pise sta je radjeno). I svaki datum servisa se poklapa sa datumom prikazane kilometraze.RagibUzoriti wrote: ↑31/12/2022 12:44
Evo onako ovlas bacih pogled na ovaj izvjestaj,predpostavljam od CV.
I tu stoji navedena neka registrovana kilometraza vozila odprilike svakih 5 hiljada ili 3 puta u istoj godini.
Ja licno ne vjerujem u ovo.
Odakle CV crpi ove informacije?
Znam da zakon o zastiti licnih podataka u Skandinaviji ne dopusta osiguravajucim kucama da kilometraze vozila daju trecim licima,bez obzira na registrovanu stetu ili nesto drugo.
Konkretan primjer,3 puta tokom godine uradjen izvjestaj kilometraze. Jel ga to neko lupao svako 5 hiljada ili sta???
Servis moze biti i zamjena sijalice, kao i ulja i filtera.
Sa cv izvjestaja mog auta se sve slaze sa servisnom.
- pesimist
- Posts: 193
- Joined: 20/03/2013 12:58
#14875 Koji bi ti auto kupio ?
Pozdrav raja
Koji auto bi ti kupio u cijeni od 19 000 do 24 000 KM ?
Navedi preporuku ili svoje iskustvo zasto bas to auto.
Hvala svima
Koji auto bi ti kupio u cijeni od 19 000 do 24 000 KM ?
Navedi preporuku ili svoje iskustvo zasto bas to auto.
Hvala svima
