Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14826 Re: Zeničani
Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
- Oi
- Posts: 747
- Joined: 23/07/2006 15:03
- Location: tajna lokacija
#14827 Re: Zeničani
Da, autom.kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#14828 Re: Zeničani
Ma samo przi Budimpesta - Bratislava - Prag. S tim da je autoput na dionici Brno - Prag apsolutna katastrofa.
Madjarsku vinjetu kupi na prvoj pumpi nakon granice, cesku i slovacku u Slovackoj.
Madjarsku vinjetu kupi na prvoj pumpi nakon granice, cesku i slovacku u Slovackoj.
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#14829 Re: Zeničani
Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.Casual's wrote:Ma hajde, svi znaju da je Adnan jedan od najogavnijih novinara u Zenici.
Nema kome nije lizao stranački pakaš. Ne znam zašto se isti frajer ovdje predstavlja kao neka moralna vertikala ? Debil snimao tijela nečije djece i zumirao ih kako bi on imao ekskluzivu.
Zadnjih godinu dana vijesti na ZB su samo agencijske ili bilteni MUP-a, eventualno ukoliko dobije neki mail od sugrađanina isti objavi.
Zenica nema adekvatnog digitalnog medija, i ZB, 072info su daleko od toga.
Sa rudarima ima dobar odnos, i redovno je izvještavao o njima (poznanstva). Zbog toga ga isti hvale, dok ostali pljuju.
- N.N.
- Posts: 3553
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#14830 Re: Zeničani
Almira je zvijer sa znanjem. Ekstra cura
Ali Bato mozda misli na onu skroz lijevo na TV-u
Sjedila u cosku, neka bunda na njoj, ili tako nesto... 
Ali Bato mozda misli na onu skroz lijevo na TV-u
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14831 Re: Zeničani
Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14832 Re: Zeničani
Nije ni vazno o kome ili cemu govoris kada nema bolje. Evo malo su se sa Zenita trznuli pa se kod njih moze s vremena na vrijeme nesto procitati, ali htio ti to priznati ili ne Dzonlic jos uvijek najazurniji. Nemas ti nista od "boljeg" novinara kada novinar ne radi svoj posao. Dzonlic je bar napravio nesto i gura to nesto jos uvijek. Danas svako moze napraviti wordpress stranicu i napuniti je informacija za par sati.Casual's wrote:Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14833 Re: Zeničani
Džonlić ima ekipu, nije sam. Tako da nije to samo napraviti portal i ožeži. Imamo mi dosta portala tog tipa, koji samo copy/paste rade. I to od koga, naravno, od Džonlića. Ja lično pratim ZB a i ostale pomalo. Ostale ne pratim da bi dobio informaciju ( jer bi osjedio čekajući) nego ih baš pratim zbog toga da vodim hoće li ikada sami nešto napisati. U mnogo slučajeva je ovo prvo c/p.
I Džonlić preuzme text i od klixa, akta.ba, pa čak i rtl.a ali kao pravi profesionalac on to i napiše. A ne kao ostali, potpišu tekst kao svoj. Evo ja lično sam poslao tekst 2014 godine. On ga je objavio u potpunosti. Tekst je kopiran i na mojportal, i na kakanj-x, i na zenitu je i pročitan, na narodnom radiju. Na još desetine radija sam čuo od ljudi kako su slušali taj tekst.
Ne branim Adu, govorim ono što znam.
I Džonlić preuzme text i od klixa, akta.ba, pa čak i rtl.a ali kao pravi profesionalac on to i napiše. A ne kao ostali, potpišu tekst kao svoj. Evo ja lično sam poslao tekst 2014 godine. On ga je objavio u potpunosti. Tekst je kopiran i na mojportal, i na kakanj-x, i na zenitu je i pročitan, na narodnom radiju. Na još desetine radija sam čuo od ljudi kako su slušali taj tekst.
Ne branim Adu, govorim ono što znam.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14834 Re: Zeničani
Najažurniji jeste, ali od 10 tekstova koji su zadnji na ZB 2 su njegova. Portal mu je trenutno najbolji, ali to samo govori koliko su drugi loši.Ja_Ja wrote:Nije ni vazno o kome ili cemu govoris kada nema bolje. Evo malo su se sa Zenita trznuli pa se kod njih moze s vremena na vrijeme nesto procitati, ali htio ti to priznati ili ne Dzonlic jos uvijek najazurniji. Nemas ti nista od "boljeg" novinara kada novinar ne radi svoj posao. Dzonlic je bar napravio nesto i gura to nesto jos uvijek. Danas svako moze napraviti wordpress stranicu i napuniti je informacija za par sati.Casual's wrote:Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
Aktivirali su se i RTVZE.ba, tu su npr. sve autorski tekstovi, Zenit takođe. On kao čovjek i novinar je hamel, nikada mi iz glave nije izašla fotka dok u smrskanom autu viri zumirana smrskana glava ( nesreća gdje je poginuo Paulinov sin ).
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#14835 Re: Zeničani
i slikanje majke one dvije djevojcice koje je ubio otac prije nekoliko godina, dok je sjedila u bolnici i cekala informaciju o drugoj kcerci. fuj
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14837 Re: Zeničani
Novi rijaliti???kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/lice-u-lice-p ... zenica-tv/
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14838 Re: Zeničani
Sve je to uredu i opravdano, kao novinar podlaze pod odredjenu profesionalnu kritiku. Ja ne vidim nista lose ako prepise neki tekst o Zenici ili zenicanima i uredno ga citira. Na kraju krajeva radi se o portalu koji donosi vijesti iz Zenice i ne vidim razlog da sve bude njihovo djelo. I pored toga c/p Zenica Blog je vec godinama prvi u gradu. Godinama je bio malte ne jedini izvor informacija za ljude van BiH. A moje misljenje je da je izmislio novinarstvo za ostale koji vode stranice vezane za nas grad. Pa covjece do neki dan su pojedini novinarcici najavljivali zemljotrese. Ima Adnan svojih musica ali nije to toliko ni lose.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14839 Re: Zeničani
sorted wrote:@belfy
Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14840 Re: Zeničani
Oi wrote:Da, autom.kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
koiko traje i koliko kosta put autom?
- Oi
- Posts: 747
- Joined: 23/07/2006 15:03
- Location: tajna lokacija
#14841 Re: Zeničani
ruta zenica - samac - osijek - budimpesta - bratislava - brno -prag je duzine oko 1000 km. cestarina u hrvatskoj je cini mi se 28 kuna u jednm smjeru, a vinjete kroz madjarsku, slovacku i cesku kostaju po oko 10 eura manje vise. vremenski ti treba oko 12 sati, malo vise ako pravis pauze. najvece su guzve oko budimpeste i normalno kad se priblizavas vecim gradovima (gyor, bratislava, brno...). dionica brno - prag je u legendarna po svome losem stanju, ali polako je sredjuju.kakavdanakneiskustvu wrote:Oi wrote:Da, autom.kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
koiko traje i koliko kosta put autom?
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14843 Re: Zeničani
Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbuku
čak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu
Što se njega tiče: smeće osoba, smeće novinar. Nažalost trenutno najbolje što ovaj grad nudi.
Što se njega tiče: smeće osoba, smeće novinar. Nažalost trenutno najbolje što ovaj grad nudi.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14845 Re: Zeničani
Sta je recJimmy McNulty wrote:Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbukučak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu
![]()
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14846 Re: Zeničani
Zbog toga sto je sa ostalim SDA kadrom glasao protiv uvrstanja u dnevni red rasprave o stanju u Celiku. Kao treba njima vise pripreme i sl. budalestine. Realno momak je obrazom platio kriminal stare SDA bagre. Nisam mu ja kriv sto je poletio za par stoja da se zakaci na listu. Gradis ime casno i posteno u individualnom sportu dvije decenije i onda dopustis da te za male pare blamiraju. Da svaku upalu misica i onaj ekstra napor za vrhunski rezultat zrtvujes za H. Begagica i jos par kriminalaca... tragicno..._BataZiv_0809 wrote:Sta je recJimmy McNulty wrote:Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbukučak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu
![]()
Usput da se nadovezem na Dzonlica. Covjek radi svoj posao. Imao je vrhunskih clanaka, ali imao je i teskih flopova. Kao i ovaj gore bacio se na noz za stranku kada je bio onaj skandal sa slikama i anketom. U odnosu na neke kolege iz ovog grada makar nije svoje guzove uvalio na politicku listu. Sva ostala navlacenja koja mu ljudi osporavaju su normalna u svijetu. Novinar je u kapitalizmu sredstvo koje se moze kupiti. Ljudi i dalje vjeruju da postoje mediji koji izvjestavaju bez imalo navlacenja na neku stranu ili bez agende koja se valja iza brda.
Last edited by Freamon Lester on 03/12/2016 09:26, edited 1 time in total.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14847 Re: Zeničani
i, eto. dodjosmo do onog sto sam i ja pricao, iako su neki pogresno shvatili... no, forum k'o forum, a ljudi k'o ljudi...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14848 Re: Zeničani
u zije dizdarevića 18,blatuša,u 5 ujutro muzika tako glasna,techno,tako nesto,za ne povjerovati,na nekom od nizih spratova,ne znam kako komsijama koji su blize ne smeta,kad ja na 18. spratu to cujem
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14849 Re: Zeničani
Ukide gradonacelnik besplatne kafice. Kaze da se godisnje trosilo i do 180,000KM na kafe. Kada nebi nista uradio do profesionalizacije i ukidanja javasluka po raznoraznim gradskim kancelarijama i salterima ja bih bio zadovoljan.
U drugim vijestima; kriminalac, i kadabahija Seki koji bi u svakoj normalnoj sredini bio na dugogodisnjoj robiji je jedini kandidat za predsjednika Celika. Vrli i uhljebljeni Demiri je povukao svoju kandidaturu. Nadrealno!
U drugim vijestima; kriminalac, i kadabahija Seki koji bi u svakoj normalnoj sredini bio na dugogodisnjoj robiji je jedini kandidat za predsjednika Celika. Vrli i uhljebljeni Demiri je povukao svoju kandidaturu. Nadrealno!
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#14850 Re: Zeničani
Još nema ni po godine da je pucao pred stadionom na navijače...pička kabadahijska.Ja_Ja wrote:Ukide gradonacelnik besplatne kafice. Kaze da se godisnje trosilo i do 180,000KM na kafe. Kada nebi nista uradio do profesionalizacije i ukidanja javasluka po raznoraznim gradskim kancelarijama i salterima ja bih bio zadovoljan.
U drugim vijestima; kriminalac, i kadabahija Seki koji bi u svakoj normalnoj sredini bio na dugogodisnjoj robiji je jedini kandidat za predsjednika Celika. Vrli i uhljebljeni Demiri je povukao svoju kandidaturu. Nadrealno!

