Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14826 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
User avatar
Oi
Posts: 747
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#14827 Re: Zeničani

Post by Oi »

kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
Da, autom.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14828 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ma samo przi Budimpesta - Bratislava - Prag. S tim da je autoput na dionici Brno - Prag apsolutna katastrofa.

Madjarsku vinjetu kupi na prvoj pumpi nakon granice, cesku i slovacku u Slovackoj.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#14829 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Casual's wrote:Ma hajde, svi znaju da je Adnan jedan od najogavnijih novinara u Zenici.
Nema kome nije lizao stranački pakaš. Ne znam zašto se isti frajer ovdje predstavlja kao neka moralna vertikala ? Debil snimao tijela nečije djece i zumirao ih kako bi on imao ekskluzivu.
Zadnjih godinu dana vijesti na ZB su samo agencijske ili bilteni MUP-a, eventualno ukoliko dobije neki mail od sugrađanina isti objavi.
Zenica nema adekvatnog digitalnog medija, i ZB, 072info su daleko od toga.

Sa rudarima ima dobar odnos, i redovno je izvještavao o njima (poznanstva). Zbog toga ga isti hvale, dok ostali pljuju.
Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#14830 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Almira je zvijer sa znanjem. Ekstra cura :)

Ali Bato mozda misli na onu skroz lijevo na TV-u :D Sjedila u cosku, neka bunda na njoj, ili tako nesto... :P
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14831 Re: Zeničani

Post by Casual's »

apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14832 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Casual's wrote:
apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
Nije ni vazno o kome ili cemu govoris kada nema bolje. Evo malo su se sa Zenita trznuli pa se kod njih moze s vremena na vrijeme nesto procitati, ali htio ti to priznati ili ne Dzonlic jos uvijek najazurniji. Nemas ti nista od "boljeg" novinara kada novinar ne radi svoj posao. Dzonlic je bar napravio nesto i gura to nesto jos uvijek. Danas svako moze napraviti wordpress stranicu i napuniti je informacija za par sati.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14833 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Džonlić ima ekipu, nije sam. Tako da nije to samo napraviti portal i ožeži. Imamo mi dosta portala tog tipa, koji samo copy/paste rade. I to od koga, naravno, od Džonlića. Ja lično pratim ZB a i ostale pomalo. Ostale ne pratim da bi dobio informaciju ( jer bi osjedio čekajući) nego ih baš pratim zbog toga da vodim hoće li ikada sami nešto napisati. U mnogo slučajeva je ovo prvo c/p.
I Džonlić preuzme text i od klixa, akta.ba, pa čak i rtl.a ali kao pravi profesionalac on to i napiše. A ne kao ostali, potpišu tekst kao svoj. Evo ja lično sam poslao tekst 2014 godine. On ga je objavio u potpunosti. Tekst je kopiran i na mojportal, i na kakanj-x, i na zenitu je i pročitan, na narodnom radiju. Na još desetine radija sam čuo od ljudi kako su slušali taj tekst.
Ne branim Adu, govorim ono što znam.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14834 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ja_Ja wrote:
Casual's wrote:
apsidejzi wrote: Pa hajd ziv bio, pomozi nas sa jednim kvalitetnim portalom ciji ces ti biti urednik. Evo ja cu sredit tehnicki dio sa domenom, serverom i wordpressom. Nacemo i prigodan template. Nacemo i dizajnera al nam treba jedan novinar.
Već praviš "zenički portal" grešku, template se ne traži, on se napravi - tako se gradi kvaliteta, iz temelja.
Obzirom da sam imao neke dodire na polju novinarstva znam o kakvoj osobi govorim.
Nije ni vazno o kome ili cemu govoris kada nema bolje. Evo malo su se sa Zenita trznuli pa se kod njih moze s vremena na vrijeme nesto procitati, ali htio ti to priznati ili ne Dzonlic jos uvijek najazurniji. Nemas ti nista od "boljeg" novinara kada novinar ne radi svoj posao. Dzonlic je bar napravio nesto i gura to nesto jos uvijek. Danas svako moze napraviti wordpress stranicu i napuniti je informacija za par sati.
Najažurniji jeste, ali od 10 tekstova koji su zadnji na ZB 2 su njegova. Portal mu je trenutno najbolji, ali to samo govori koliko su drugi loši.
Aktivirali su se i RTVZE.ba, tu su npr. sve autorski tekstovi, Zenit takođe. On kao čovjek i novinar je hamel, nikada mi iz glave nije izašla fotka dok u smrskanom autu viri zumirana smrskana glava ( nesreća gdje je poginuo Paulinov sin ).
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#14835 Re: Zeničani

Post by didzej1602 »

i slikanje majke one dvije djevojcice koje je ubio otac prije nekoliko godina, dok je sjedila u bolnici i cekala informaciju o drugoj kcerci. fuj
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14837 Re: Zeničani

Post by Norm »

Novi rijaliti???
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14838 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Sve je to uredu i opravdano, kao novinar podlaze pod odredjenu profesionalnu kritiku. Ja ne vidim nista lose ako prepise neki tekst o Zenici ili zenicanima i uredno ga citira. Na kraju krajeva radi se o portalu koji donosi vijesti iz Zenice i ne vidim razlog da sve bude njihovo djelo. I pored toga c/p Zenica Blog je vec godinama prvi u gradu. Godinama je bio malte ne jedini izvor informacija za ljude van BiH. A moje misljenje je da je izmislio novinarstvo za ostale koji vode stranice vezane za nas grad. Pa covjece do neki dan su pojedini novinarcici najavljivali zemljotrese. Ima Adnan svojih musica ali nije to toliko ni lose.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14839 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

sorted wrote:@belfy

Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
:thumbup: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14840 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Oi wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
Da, autom.

koiko traje i koliko kosta put autom?
User avatar
Oi
Posts: 747
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#14841 Re: Zeničani

Post by Oi »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Oi wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Je li ko isao iz zenice za prag,autom,busom?
Da, autom.

koiko traje i koliko kosta put autom?
ruta zenica - samac - osijek - budimpesta - bratislava - brno -prag je duzine oko 1000 km. cestarina u hrvatskoj je cini mi se 28 kuna u jednm smjeru, a vinjete kroz madjarsku, slovacku i cesku kostaju po oko 10 eura manje vise. vremenski ti treba oko 12 sati, malo vise ako pravis pauze. najvece su guzve oko budimpeste i normalno kad se priblizavas vecim gradovima (gyor, bratislava, brno...). dionica brno - prag je u legendarna po svome losem stanju, ali polako je sredjuju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14842 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

hvala
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14843 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbuku :lol: čak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu 8)

Što se njega tiče: smeće osoba, smeće novinar. Nažalost trenutno najbolje što ovaj grad nudi.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#14844 Re: Zeničani

Post by avenija »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14845 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jimmy McNulty wrote:Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbuku :lol: čak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu 8)
Sta je rec :?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14846 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:
Jimmy McNulty wrote:Što raja proziva Hamzu Alića po fejsbuku :lol: čak je i John Leech morao stati u njegovu odbranu 8)
Sta je rec :?
Zbog toga sto je sa ostalim SDA kadrom glasao protiv uvrstanja u dnevni red rasprave o stanju u Celiku. Kao treba njima vise pripreme i sl. budalestine. Realno momak je obrazom platio kriminal stare SDA bagre. Nisam mu ja kriv sto je poletio za par stoja da se zakaci na listu. Gradis ime casno i posteno u individualnom sportu dvije decenije i onda dopustis da te za male pare blamiraju. Da svaku upalu misica i onaj ekstra napor za vrhunski rezultat zrtvujes za H. Begagica i jos par kriminalaca... tragicno...

Usput da se nadovezem na Dzonlica. Covjek radi svoj posao. Imao je vrhunskih clanaka, ali imao je i teskih flopova. Kao i ovaj gore bacio se na noz za stranku kada je bio onaj skandal sa slikama i anketom. U odnosu na neke kolege iz ovog grada makar nije svoje guzove uvalio na politicku listu. Sva ostala navlacenja koja mu ljudi osporavaju su normalna u svijetu. Novinar je u kapitalizmu sredstvo koje se moze kupiti. Ljudi i dalje vjeruju da postoje mediji koji izvjestavaju bez imalo navlacenja na neku stranu ili bez agende koja se valja iza brda.

Last edited by Freamon Lester on 03/12/2016 09:26, edited 1 time in total.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14847 Re: Zeničani

Post by belfy »

i, eto. dodjosmo do onog sto sam i ja pricao, iako su neki pogresno shvatili... no, forum k'o forum, a ljudi k'o ljudi...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14848 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

u zije dizdarevića 18,blatuša,u 5 ujutro muzika tako glasna,techno,tako nesto,za ne povjerovati,na nekom od nizih spratova,ne znam kako komsijama koji su blize ne smeta,kad ja na 18. spratu to cujem
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14849 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ukide gradonacelnik besplatne kafice. Kaze da se godisnje trosilo i do 180,000KM na kafe. Kada nebi nista uradio do profesionalizacije i ukidanja javasluka po raznoraznim gradskim kancelarijama i salterima ja bih bio zadovoljan.

U drugim vijestima; kriminalac, i kadabahija Seki koji bi u svakoj normalnoj sredini bio na dugogodisnjoj robiji je jedini kandidat za predsjednika Celika. Vrli i uhljebljeni Demiri je povukao svoju kandidaturu. Nadrealno!
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#14850 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote:Ukide gradonacelnik besplatne kafice. Kaze da se godisnje trosilo i do 180,000KM na kafe. Kada nebi nista uradio do profesionalizacije i ukidanja javasluka po raznoraznim gradskim kancelarijama i salterima ja bih bio zadovoljan.

U drugim vijestima; kriminalac, i kadabahija Seki koji bi u svakoj normalnoj sredini bio na dugogodisnjoj robiji je jedini kandidat za predsjednika Celika. Vrli i uhljebljeni Demiri je povukao svoju kandidaturu. Nadrealno!
Još nema ni po godine da je pucao pred stadionom na navijače...pička kabadahijska.
Post Reply