Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#14801 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

nadžak wrote:
nacho_ wrote:"Ja sam bio najbolji učenik u školi." - Ekrem Kahriman, direktor ViK-a, nakon što su iznesene optužbe da mu je nelegalno isplaćen bonus od 90.000KM i da je bez konkursa zaposlio 4 osobe.

Švico draga, s kim ja imam posla... :-)
:D Nije valjda to rekao? Da nije to malo izvučeno iz konteksta? :lol: :-)
Nije izvučeno iz konteksta, to je kahriman struĆnjak izjavio.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14802 Re: Zeničani

Post by sorted »

Po ovom govoru poslije skole i faxa izmislio h2o :-) :-) ta ce mojsije i tesla :oops: :run:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14803 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Cuo sam da ce Isak Adidzes doci na predavanja kod Kahrimana. Kaze da cuje koju pametnu iz menadzmenta. :lol:
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#14804 Re: Zeničani

Post by nadžak »

Ma cijepao čovjek atome kao asistent na faksu, rasturo sve živo :D ...
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#14805 Re: Zeničani

Post by vwlover »

nadžak wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Da li mi može neko reći koji broj zovem kad hoću da prijavim nelegalan štand u Crkvicama (kod HIFE) sa cigaretama, duhanom i ostalim stvarima? Zna li neko...

Već duži period debil sa svojim štandom stvara gužvu na trotoaru i već mi počinje ići na klinac... Pa tako i danas uz štand njegov autima i motorima se blokira cijeli trotoar i pješački prelaz. Policajca sam sreo odmah nakon toga na kružnom toku, i sam je vidjeo slučaj svojim očima rekao mi je da zovem 122 saobraćajnu patrolu, a za štand oni nisu nadležni. Naravno, auta i motori su se razišli odmah nakon što su vidjeli da se prstima upire u njih.

ne znam broj,ali potrazi broj gradske inspekcije,oni su za to nadlezni
Probaj krenut odavde: http://www.zenica.ba/gradska-uprava/gra ... e-poslove/

Ako ništa reči če ti čija je to nadležnost, mada je, po meni, 99 posto njihova.
Nemoj djaba prijavljivat ,tako sam i ja par puta prijavljivo stvari ,cak isao i na veci nivo , slao email ministarstvu , nista od toga , na kraju te otresu i samo se izivciras ... opet probaj al ako volis zivce bolje okreni glavu haha
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14806 Re: Zeničani

Post by belfy »

Dzonlic wrote: Rudar, sjajan insan i moj dragi prijatelj Dizdarevic Mehmed je iznio sjajan prijedlog: predlaže da se ubuduće sjednice Gradskog vijeća (dodajem i Skupštine Kantona, Parlamenta FBIH, BIH) održavaju u Staroj jami RMU Zenica.
Sve tačke bi bile usvojene po skraćenoj proceduri u rekordnom roku, a naši parlamenti bi postali najučinkovitiji u Evropi i šire.
a onda, samo reciprociteta radi da rudari kopaju ugalj u skupstini, barem jednu smjenu... do kada ova glupa poredjenja i pozivi?

da pozovu i doktore da dole operisu ili da se zamjene samo na jedan dan, ili da stomatolozi samo jedan dan vade ugalj, a rudari zube?

svima nam je pun klinac svega, ali...koji je kurac ljudima? da nam postane pun kurac i rudara? Tvrtko, daj nam odgovor hljeba ti...
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14807 Re: Zeničani

Post by sorted »

belfy wrote:
Dzonlic wrote: Rudar, sjajan insan i moj dragi prijatelj Dizdarevic Mehmed je iznio sjajan prijedlog: predlaže da se ubuduće sjednice Gradskog vijeća (dodajem i Skupštine Kantona, Parlamenta FBIH, BIH) održavaju u Staroj jami RMU Zenica.
Sve tačke bi bile usvojene po skraćenoj proceduri u rekordnom roku, a naši parlamenti bi postali najučinkovitiji u Evropi i šire.
a onda, samo reciprociteta radi da rudari kopaju ugalj u skupstini, barem jednu smjenu... do kada ova glupa poredjenja i pozivi?

da pozovu i doktore da dole operisu ili da se zamjene samo na jedan dan, ili da stomatolozi samo jedan dan vade ugalj, a rudari zube?

svima nam je pun klinac svega, ali...koji je kurac ljudima? da nam postane pun kurac i rudara? Tvrtko, daj nam odgovor hljeba ti...
Znaci i dalje je novinar u pokusaju. Svako iole ozbiljan ne cita to smece od portala.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14808 Re: Zeničani

Post by sorted »

Po svemu sudeci sa ovim vijecem i gradonacelnikom imacemo lokalni rijaliti. :izet:

Za sad saljem sms za fudu, sanju i kelesturu(a-sda). :mrgreen: (dok se jasna s vicevima ne aktivira) :mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14809 Re: Zeničani

Post by belfy »

sorted wrote:
belfy wrote:
Dzonlic wrote: Rudar, sjajan insan i moj dragi prijatelj Dizdarevic Mehmed je iznio sjajan prijedlog: predlaže da se ubuduće sjednice Gradskog vijeća (dodajem i Skupštine Kantona, Parlamenta FBIH, BIH) održavaju u Staroj jami RMU Zenica.
Sve tačke bi bile usvojene po skraćenoj proceduri u rekordnom roku, a naši parlamenti bi postali najučinkovitiji u Evropi i šire.
a onda, samo reciprociteta radi da rudari kopaju ugalj u skupstini, barem jednu smjenu... do kada ova glupa poredjenja i pozivi?

da pozovu i doktore da dole operisu ili da se zamjene samo na jedan dan, ili da stomatolozi samo jedan dan vade ugalj, a rudari zube?

svima nam je pun klinac svega, ali...koji je kurac ljudima? da nam postane pun kurac i rudara? Tvrtko, daj nam odgovor hljeba ti...
Znaci i dalje je novinar u pokusaju. Svako iole ozbiljan ne cita to smece od portala.
ne! covjek radi dobar posao, jer trenutacno boljeg nemamo. i ja licno, kao iole neozbiljan (da, neozbiljan), citam ga redovno. to nije razlog da on ne moze postati bolji ili da se ne podrzi neko ko bude bolji kada se taj pojavi. do tada je bolje da budemo korektiv koji ce mu pomoci da radi bolje da bi nam svima bilo bolje. da bi svi imali bolje informacije i da ga se ispravlja kada je u krivu, ali da se tolerise i kada nije u pravu i to pokusa popraviti (jer on ima pravo na svoje misljenje).

prije toga se moze samo prizivati nekoga ko ce trositi dovoljno vremena i veza da napravi nesto isto da bi mu bio konkurencija, pa da onda pocnemo ocjenjivati ko ima bolje, preciznije i kvalitetnije stvari.

za kraj da dodam: ne mislim da je Dzonlic los - samo mislim da moze biti puno bolji. mnogi se ne sjecaju ovdje, ali ovako je i Sa-x/Klix postao... njemu od toga samo nije forum uspio...iz mnogo razloga... (nekih zasluzenih, nekih ne).
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#14810 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Casual's wrote:
Warashii wrote:
Predložila bi našim kolegama da prošetaju nekada u štikli ispred našeg muzeja pa da vide kako je to”, izjavila je Sanja Renić.
:-)
Kolegama iz Sarajeva*

Pogodila je srž, iako glup primjer.
Pa ko sve izdvaja inače novac za muzeje na nivou BiH? Ne znam, meni ipak znači da te funkcionišu iako su smještene u Sarajevu, i bilo bi mi bezveze da se baš Zenica nešto tome protivi.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14811 Re: Zeničani

Post by sorted »

_BataZiv_0809 wrote:Ko je dama u bundi sto vazda sjedi lijevo (kad se gleda sa govornice) u sali Gradskog Vijeca?
Sitro li ko nuo do dofua?
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14812 Re: Zeničani

Post by sorted »

@belfy

Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14813 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

sorted wrote: Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
:thumbup:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14814 Re: Zeničani

Post by belfy »

sorted wrote:@belfy

Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
a? pokasno za sta?

jebote, ne znam ni da li si bio/bila registrovana kad sam mu se ja ovdje nagovorio... ne znam ni da li vidjela/vidio kad sam rekao da ona portal 072 ima sansu da ga pretekne... i onda cemo se oko boldovanog sresti... svi su oni pokusali. ostao je onaj koji je najblize tome, jel tako? ti ga ne citas? ima neko bolji? ko? evo, ja cu prvi preci na bolji izvor... no, po mom iskustvu (koliko god ga neko volio ili ne) covjek pruza najbolje informacije iz Zenice. a, pazi sad ovo - ni ja ga ne volim, ali sam objektivan. covjek radi dobar posao. ne odlican, mozda cak prosjecan, aki najbolji koji imamo trenutacno. jer kada ga neko prvi pretekne ja cu pratiti tamo. imas neki prijedlog?

elem, sve dok nemamo nekog boljeg - bolje je biti kritika koja ce to postojece uciniti boljim. jednom kada se pojavi bolji svi cemo imati navijati za bolji klub. zasada nemamo boljeg. ili imas neki prijedlog: otvoren sam za iste u potpunosti.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14815 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Razumijem te ali razumijem i Džonlića.
Dobar je on novinar a još bolji čovjek. I kako si rekao, boljeg nemamo i to je tako.
Što se tiće rudara, pa jbg...svako poredi naš posao sa poslovima administratora, kancelarijaša, bankara i sl.
Koliko puta sam išao kući s posla, sretnem usput dvije žene iz općine ili elektrodistribucije, kaže jedna drugoj joj jesam se umorila, jesam se slomila...ja se samo nasmijem i prođem.
Radio sam i ja par godina takve poslove, računar, telefon, ovo ono teren s autom. Dođem kući i kažem sjebo sam se. Al kad sad skontam da ja od okna rudnika idem 5 km do radnog mjesta (kroz vodu, blato, pa prvo 10 stepeni pa onda sparina i vlaga na 30) gdje tek počnem raditi i umarati se, za večinu poslova je smješno reći "umorio sam se".
Ne omalovažavam nikog, svaki posao je težak na svoj način. A ni meni niko nije kriv što nisam završio medicinsku :)
Mada, da je i bilo tako, opet bi neko radio u jami i pisao ovaj komentar umjesto mene.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14816 Re: Zeničani

Post by belfy »

Kralj Tvrtko I. wrote:Razumijem te ali razumijem i Džonlića.
Dobar je on novinar a još bolji čovjek. I kako si rekao, boljeg nemamo i to je tako.
Što se tiće rudara, pa jbg...svako poredi naš posao sa poslovima administratora, kancelarijaša, bankara i sl.
Koliko puta sam išao kući s posla, sretnem usput dvije žene iz općine ili elektrodistribucije, kaže jedna drugoj joj jesam se umorila, jesam se slomila...ja se samo nasmijem i prođem.
Radio sam i ja par godina takve poslove, računar, telefon, ovo ono teren s autom. Dođem kući i kažem sjebo sam se. Al kad sad skontam da ja od okna rudnika idem 5 km do radnog mjesta (kroz vodu, blato, pa prvo 10 stepeni pa onda sparina i vlaga na 30) gdje tek počnem raditi i umarati se, za večinu poslova je smješno reći "umorio sam se".
Ne omalovažavam nikog, svaki posao je težak na svoj način. A ni meni niko nije kriv što nisam završio medicinsku :)
Mada, da je i bilo tako, opet bi neko radio u jami i pisao ovaj komentar umjesto mene.
bravo! upravo je to poenta mog posta. dok se ne nadje bolji treba pokusavati "najboljeg" usmjeriti gdje da ide. nije ni od samo tako odlucio da pokrene sve to, samo da bi se otvorio kritikama. ali ako je vec tu, a ljudi hoce bolje od njega, neka barem budu pozitivne kritike koje ce necemu doprinijeti, jer ako samo pljujes da bi pljuvao...slaba vajda. a onda zelis poslije nekoga boljeg od samog sebe...bez da si se pogledao u ogledalo. ne ide, jebiga...

stepenica po stepenica i korak po korak. svima pruziti i sansu, ali svakome dati i kritiku... valjda je to posteno...
no, istovremeno i sebi dati sansu i biti spreman na kritiku...

nista manje, nista vise... za pocetak bi sigurno bilo dovoljno....
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#14817 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

belfy wrote:
sorted wrote:@belfy

Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
a? pokasno za sta?

jebote, ne znam ni da li si bio/bila registrovana kad sam mu se ja ovdje nagovorio... ne znam ni da li vidjela/vidio kad sam rekao da ona portal 072 ima sansu da ga pretekne... i onda cemo se oko boldovanog sresti... svi su oni pokusali. ostao je onaj koji je najblize tome, jel tako? ti ga ne citas? ima neko bolji? ko? evo, ja cu prvi preci na bolji izvor... no, po mom iskustvu (koliko god ga neko volio ili ne) covjek pruza najbolje informacije iz Zenice. a, pazi sad ovo - ni ja ga ne volim, ali sam objektivan. covjek radi dobar posao. ne odlican, mozda cak prosjecan, aki najbolji koji imamo trenutacno. jer kada ga neko prvi pretekne ja cu pratiti tamo. imas neki prijedlog?

elem, sve dok nemamo nekog boljeg - bolje je biti kritika koja ce to postojece uciniti boljim. jednom kada se pojavi bolji svi cemo imati navijati za bolji klub. zasada nemamo boljeg. ili imas neki prijedlog: otvoren sam za iste u potpunosti.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14818 Re: Zeničani

Post by Warashii »

http://www.fokus.ba/vijesti/bih/pojasnj ... zu/259826/
Mislim da se ne zayebavamo da je dobar novinar.
Bezveze je to i boljeg nemamo pa daj da za ovog navijamo. pa citava BiH ima dobrih novinara, a da nisu stranacki obojeni, toliko da mozes ih na prste ruke prebrojati. Mislim na one uticajnije.
To je danas biznis i to dobar.
Kako rece Djole "nema tih 100 eura za koje novinar nece napisati da je u sali bilo toliko i toliko gledalaca".
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#14819 Re: Zeničani

Post by didzej1602 »

daleko od tog da je dobar covjek, ali na stranu to, meni je bolno i jadno bilo za gledati kako se on, covjek u 40, 50-im, nebitno kojim godinama, svadja, prepire, ubjedjuje sa nekim random likovima, od kojih su mu neka cak i djeca mogla biti, preko fb stranice ili jos davno nekad kad je zb odobravao komentare. po meni, apsolutno nepotrebno i neprofesionalno.
User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#14820 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Warashii wrote:http://www.fokus.ba/vijesti/bih/pojasnj ... zu/259826/
Mislim da se ne zayebavamo da je dobar novinar.
Bezveze je to i boljeg nemamo pa daj da za ovog navijamo. pa citava BiH ima dobrih novinara, a da nisu stranacki obojeni, toliko da mozes ih na prste ruke prebrojati. Mislim na one uticajnije.
To je danas biznis i to dobar.
Kako rece Djole "nema tih 100 eura za koje novinar nece napisati da je u sali bilo toliko i toliko gledalaca".

Avaz pojasnio kako je usrao u svojim novinama i nasao zrtvu ? Jakog pojasnjenja u pm.. Na kraju krajeva Dz. da zna da je usrao i da je "kriv" ne bi bio na sudu sa Avazom. Na kraju ce biti da ce ga Avaz morati vratiti na posao i vratiti sve plate sa kamatama.. pa ce onda vjerovatno po brijacnicama biti "pa vidis mozda i nije bas tako.. " i sl. Ja ne znam zasto neko prati i cita nesto sto ne voli a realno je da se 99% "online zenicana" informise preko ZB, pa i vecina ovdje. Jer boljeg nema.. ovaj Zenica Life (FB) radi fine stvari ali se bave necim sasvim desetim
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14821 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ma hajde, svi znaju da je Adnan jedan od najogavnijih novinara u Zenici.
Nema kome nije lizao stranački pakaš. Ne znam zašto se isti frajer ovdje predstavlja kao neka moralna vertikala ? Debil snimao tijela nečije djece i zumirao ih kako bi on imao ekskluzivu.
Zadnjih godinu dana vijesti na ZB su samo agencijske ili bilteni MUP-a, eventualno ukoliko dobije neki mail od sugrađanina isti objavi.
Zenica nema adekvatnog digitalnog medija, i ZB, 072info su daleko od toga.

Sa rudarima ima dobar odnos, i redovno je izvještavao o njima (poznanstva). Zbog toga ga isti hvale, dok ostali pljuju.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14822 Re: Zeničani

Post by sorted »

belfy wrote:
sorted wrote:@belfy

Da nije malo pokasno? Da moze bolje valjda bi se do sad afirmisao znacajnije. Kad vidis brate da nisi za nesto batali. Nek se drzi servisnih i dnevnih informacija jer za dublju analitiku i poentiranje nema ni znanja ni talenta.
a? pokasno za sta?

jebote, ne znam ni da li si bio/bila registrovana kad sam mu se ja ovdje nagovorio... ne znam ni da li vidjela/vidio kad sam rekao da ona portal 072 ima sansu da ga pretekne... i onda cemo se oko boldovanog sresti... svi su oni pokusali. ostao je onaj koji je najblize tome, jel tako? ti ga ne citas? ima neko bolji? ko? evo, ja cu prvi preci na bolji izvor... no, po mom iskustvu (koliko god ga neko volio ili ne) covjek pruza najbolje informacije iz Zenice. a, pazi sad ovo - ni ja ga ne volim, ali sam objektivan. covjek radi dobar posao. ne odlican, mozda cak prosjecan, aki najbolji koji imamo trenutacno. jer kada ga neko prvi pretekne ja cu pratiti tamo. imas neki prijedlog?

elem, sve dok nemamo nekog boljeg - bolje je biti kritika koja ce to postojece uciniti boljim. jednom kada se pojavi bolji svi cemo imati navijati za bolji klub. zasada nemamo boljeg. ili imas neki prijedlog: otvoren sam za iste u potpunosti.
Pokasno da bude bolji jer nije od juce u tome.
I boldirano se odnosilo na njega u smislu da batali ulogu kriticara i mislioca u pokusaju.
Cune sevi i ostali su dovoljno rekli. :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83496
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14823 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

sorted wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ko je dama u bundi sto vazda sjedi lijevo (kad se gleda sa govornice) u sali Gradskog Vijeca?
Sitro li ko nuo do dofua?
Do Dofua onu znam, ova je sama sjedila.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14824 Re: Zeničani

Post by Eborg »

To je divna i stvarno pametna djevojka koja je sada u njegovom timu, mojne tako. Jako mi je drago kada sam vidio da je ona tu, konacno neko pismen i kompetentan.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14825 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Novi gradonacelnik svojim autom dolazi na posao,za razliku od proslog
Post Reply