Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14801 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

omar little wrote:jel to britanska ona sa ian mcshane?
Pazi stvarno ian mcshane u njoj. Jeste. Prica je solidna za mini seriju. Ima poneki jeftin specijalni efekat, ali nije toliko bitno.
Odgledo 8 dark. Ja sam ionako slab sa pamcenjem karaktera bilo koje serije iz epizode u epizodu. A ovo je prava zbunjola. Ne zna se ko je ko, ko je kad, ko je ciji. Ne idu nazad jednu nego dvije generacije deda, nana, mama, tata itd. Nisam zadovoljan.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#14802 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

Mene je Dark nekako smorila nakon 2 ep. Za sada ostavljena sa strane.
User avatar
vicious
Posts: 7669
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#14803 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

JoseMujica wrote:ako ima ko za preporuku dobru mini seriju (one od 4-6 epizoda max)

hvala unaprijed
The Shadow Line
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt1701920/
Ako nisi gledao, meni odlična. Malo starija serija (2011), ima 7 epizoda :)
User avatar
Point.
Posts: 33505
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14804 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14805 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Point. wrote:http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.

gdje je pogleda,na ovom linku pise da izlazi iduce godine?
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14806 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Point. wrote:http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.

gdje je pogleda,na ovom linku pise da izlazi iduce godine?
Procurila je pilot epizoda malo ranije, a od januara starta oficijelno.
User avatar
Point.
Posts: 33505
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14807 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Point. wrote:http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.

gdje je pogleda,na ovom linku pise da izlazi iduce godine?
Skinuo na piratskom zaljevu, ako skidas preko torrenata. Ima i podesen prevod na titlovi. com
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14808 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Point. wrote:http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.

gdje je pogleda,na ovom linku pise da izlazi iduce godine?
Procurila je pilot epizoda malo ranije, a od januara starta oficijelno.
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14809 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Point. wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Point. wrote:http://www.imdb.com/title/tt4643084/

Odlicna prva epizoda. Oduvijek me fascinirala ideja o paralelnim svjetovima i konacno nesto na taj fazon. Schillinger iz OZ, odlicno odglumio, malo mracna ali ovo ce se gledati.

gdje je pogleda,na ovom linku pise da izlazi iduce godine?
Skinuo na piratskom zaljevu, ako skidas preko torrenata. Ima i podesen prevod na titlovi. com
hvala
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#14810 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

karanana wrote:
omar little wrote:jel to britanska ona sa ian mcshane?
Pazi stvarno ian mcshane u njoj. Jeste. Prica je solidna za mini seriju. Ima poneki jeftin specijalni efekat, ali nije toliko bitno.
Odgledo 8 dark. Ja sam ionako slab sa pamcenjem karaktera bilo koje serije iz epizode u epizodu. A ovo je prava zbunjola. Ne zna se ko je ko, ko je kad, ko je ciji. Ne idu nazad jednu nego dvije generacije deda, nana, mama, tata itd. Nisam zadovoljan.
Odlicna serija Dark. Ako se pazljivo prati mogu se svi likovi skontati.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14811 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dulekrele wrote: Odlicna serija Dark. Ako se pazljivo prati mogu se svi likovi skontati.
Ma kakvi likovi, da je meni doći do likova, ja ni porodice nisam upratio sve :lol: Moram ponovo početi, ne ide ovako.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14812 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

Dark odličnaaa!
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14813 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

zomri wrote:
dulekrele wrote: Odlicna serija Dark. Ako se pazljivo prati mogu se svi likovi skontati.
Ma kakvi likovi, da je meni doći do likova, ja ni porodice nisam upratio sve :lol: Moram ponovo početi, ne ide ovako.
Tako je. Ne znam ni koje su koje porodice.
Odgledo. Eh sad moram na net citati sta sam pogledo. I da vidim ima li dijagram likova ko je ko, ko koga karindza u 53. 86. 19. a bogami i u 2052.
Ne mogu ni stici razmisljati o samim rupama u seriji.
5.5/10.
Sumljam da cu nastaviti drugu sezonu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14814 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

a meni se neki rugaju kad pitam ko je ko u GOT :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14815 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

i meni su se rugali isto kad sam pito ko je ko u got-u. vjeruj mi ovo je 100 puta zapetljanije. vidis da mi se ni ne rugaju ovde za dark.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#14816 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:i meni su se rugali isto kad sam pito ko je ko u got-u. vjeruj mi ovo je 100 puta zapetljanije. vidis da mi se ni ne rugaju ovde za dark.

moracu pogledati,juce sam krenuo pa prekinuo,
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14817 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Dvije odgledah Dark-a, ne kvarite mi, imam namjeru dalje, zasad odlicna i sve sam pohvatala. Bravo ja :)
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14818 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

^^partibrejker :oops:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14819 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Najlakse po maksumu :cry:
User avatar
RIZVA
Posts: 20786
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#14820 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by RIZVA »

Zavrsio Dark dobra serija,samo sam se bio pogubio oko likova al ufrstuljio sam,gledam seriju Exorcist drugu sezonu kad u po frke ispade i onaj pop peder sto istjeruje dzavole pa stvarno koliko vise plasiraju pederluke :|
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14821 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

da. cak i u darku je bilo par derpashkih momenata, . eto to sam skonto. nista otvoreno ali par scena je ukazivalo na to.
nekako netflix jednostavno mora to ubaciti, kao neka subliminalna ili politicka poruka. mene licno libo taki, ali eto, da se to primjetiti.

pocet cu veceras krunu sezona 2, 100% ide i neki pederluk ili lezbeisanje u sezoni 2.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14822 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

karanana wrote:da. cak i u darku je bilo par derpashkih momenata, . eto to sam skonto. nista otvoreno ali par scena je ukazivalo na to.
nekako netflix jednostavno mora to ubaciti, kao neka subliminalna ili politicka poruka. mene licno libo taki, ali eto, da se to primjetiti.

pocet cu veceras krunu sezona 2, 100% ide i neki pederluk ili lezbeisanje u sezoni 2.
nije samo netflix, svi to rade. princip inkluzije, mora biti u maltene svakoj seriji i filmu predstavnika rasnih i seksualnih manjina pa tako završiš da u novom "ubistvu u orijent expressu" hrvatskog policajca glumi crnac itd.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14823 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

a jebi ga, u tom filmu koliko sam vidio, ravna slavonija ima planine velicine alpa.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14824 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

Zacudo, meni je bilo lako pohvatat likove u Dark, a inace sam truba po tom pitanju. Npr. GoT i poslije toliko godina jos ne znam sepet likova po imenu. :D
Ovdje su odlicno odradili izbor glumaca, ovi mladji stvarno lice na starije, pa cak i ako nisi zapamtio ime, po izgledu prepoznas ko je u pitanju.
Uglavnom, serija mi je super.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11669
Joined: 15/01/2010 18:31

#14825 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Meni je lako bilo pohvatat Dark. GOT sam gledao 2 puta i mislim da sam ih pohvatao. Barem ove glavne.

Svidja mi se kod Darka sto buducnost kontrolise proslost, a ne obrnuto kako smo do sada navikli.

A sto se tice homoseksualaca uvijek su bili tu. Sada ako si scenarista mozes bez brige ubaciti svoj vid i niko te nece krivo pogledati.
Post Reply