Kviz "Film"

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1476 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

Jedna slavna rečenica iz Casablance se često bira kao najbolja filmska fraza svih vremena. Međutim, nju je Bogart izgovorio u jednom drugom filmu prije Casablance. Koja rečenica i koji film su u pitanju?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1477 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

Hmm, mogao sam postaviti još bolje pitanje: koja slavna rečenica iz Casablance nikad nije ni izgovorena u tom filmu :lol: (odgovor na ovo i prethodno pitanje nije isti, ali eto, odgovarajte koje želite)
User avatar
eltroxin
Posts: 2415
Joined: 30/08/2009 23:35

#1478 Re: Kviz "Film"

Post by eltroxin »

nellington wrote:Jedna slavna rečenica iz Casablance se često bira kao najbolja filmska fraza svih vremena. Međutim, nju je Bogart izgovorio u jednom drugom filmu prije Casablance. Koja rečenica i koji film su u pitanju?
"Play it again, Sam" - A Night in Casablanca?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1479 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

Noup, ova rečenica je izgovorena u jednom filmu iz trideset i neke, pa onda i u Casablanci.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1480 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1481 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

zlaataan wrote:Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship.
Nope. Usput, na koje pitanje odgovaraš? Nije ni na jedno ni na drugo ovo odgovor, ali eto :)
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1482 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

nellington wrote:
zlaataan wrote:Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship.
Nope. Usput, na koje pitanje odgovaraš? Nije ni na jedno ni na drugo ovo odgovor, ali eto :)
Mislio na prvo, to je najpoznatiji citat iz Casablance koji znam :mrgreen:
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1483 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

Here's looking at you, kid.
Za drugo
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1484 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

zlaataan wrote:Here's looking at you, kid.
Za drugo
To je za prvo :lol: Samo daj još i film u kojem je izgovorena rečenica prije.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1485 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

nellington wrote:
zlaataan wrote:Here's looking at you, kid.
Za drugo
To je za prvo :lol: Samo daj još i film u kojem je izgovorena rečenica prije.
Nek je za bar jedno :lol: :mrgreen:
E ne znam
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1486 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

E jesam vas zadeverao :lol:
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1487 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

nellington wrote:E jesam vas zadeverao :lol:
Eto te isto kao Kazimir Hrastek :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1488 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

zlaataan wrote:
nellington wrote:E jesam vas zadeverao :lol:
Eto te isto kao Kazimir Hrastek :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Je, budimo realni :D

Evo vam hint za drugo - citat je već spomenut među odgovorima :D
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1489 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

nellington wrote:
zlaataan wrote:
nellington wrote:E jesam vas zadeverao :lol:
Eto te isto kao Kazimir Hrastek :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Je, budimo realni :D

Evo vam hint za drugo - citat je već spomenut među odgovorima :D
Play it again, Sam
jedini :mrgreen:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1490 Re: Kviz "Film"

Post by nellington »

Nemam kad čekati, pa sam morao dati ovaj hint :D

Odgovor je tačan ;)

A odgovor na prvo pitanje je bio film Midnight.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1491 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

Pitanjca u vezi Oscara
Koji glumac je bio nominovan i za najboljeg glavnog i sporednog glumca za isti film?
Koji film je imao dvije nominacije za najboljeg glavnog glumca?
:mrgreen:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1492 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

zlaataan wrote:Pitanjca u vezi Oscara
Koji glumac je bio nominovan i za najboljeg glavnog i sporednog glumca za isti film?
Koji film je imao dvije nominacije za najboljeg glavnog glumca?
:mrgreen:
Uz dužno poštovanje, da nam ti ne bombaš šta s ovim pitanjima? :D
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#1493 Re: Kviz "Film"

Post by John Cleese »

.
Last edited by John Cleese on 30/08/2012 15:43, edited 2 times in total.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1494 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

Pera Trta wrote:
zlaataan wrote:Pitanjca u vezi Oscara
Koji glumac je bio nominovan i za najboljeg glavnog i sporednog glumca za isti film?
Koji film je imao dvije nominacije za najboljeg glavnog glumca?
:mrgreen:
Uz dužno poštovanje, da nam ti ne bombaš šta s ovim pitanjima? :D
Ne bombam :mrgreen:
Last edited by zlaataan on 12/08/2010 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1495 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

John Cleese wrote:
zlaataan wrote:Pitanjca u vezi Oscara
Koji glumac je bio nominovan i za najboljeg glavnog i sporednog glumca za isti film?
:mrgreen:
Al Pacino - The Godfather II

Barry Fitzgerald - Going My Way, nominovan za obje nagrade za istu ulogu iste godine, pa su poslije promijenili pravila da se ne ponovi takva situacija.
Jest Barry Fitzgerald :thumbup: , Al Pacino nije :mrgreen:
Haj drugo pitanje :mrgreen:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#1496 Re: Kviz "Film"

Post by John Cleese »

.
Last edited by John Cleese on 30/08/2012 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1497 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

joj ovdje haosa kad mene nema :D
User avatar
zlaataan
Posts: 894
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1498 Re: Kviz "Film"

Post by zlaataan »

John Cleese wrote:Reset...Please wait... :D

Sleuth - Michael Caine i Laurence Olivier (1972)
Može :thumbup:
Ja sam znao za Amadeusa, :mrgreen:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#1499 Re: Kviz "Film"

Post by John Cleese »

.
Last edited by John Cleese on 30/08/2012 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1500 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

Laurence Olivier Hamlet
Roberto Benigni Life Is Beautiful
Last edited by Bloo on 12/08/2010 20:58, edited 1 time in total.
Post Reply