A ne, lakše je financirati sa 600 miliona 1600 udruženja, nego obajviti jedan registar sa revidiranim statusima ko je zaista gdje bio?!emigrazione wrote:Da se na kurac nasade ne mogu dobiti sto traze, oni sami da su vlada ne bi mogli realizovati ovo sto hoce...Velkoski wrote:A jaki su mi ovi što se pitaju zašto ovi ne odu pred zgradu vlade![]()
Kao oni u Alipašinoj od ljeta, niko ih ne jebe ni 5%.
Kakvom logikom vi baratate, Bože moj mili?!?! Pa sam Fadil kaže da je potrošeno 11 milijardi maraka do sada na ovu problematiku. Zar je problem objaviti jedinstven registar i ustanoviti tačno brojno stanje pripadnika ArBiH, MUP BiH, HVO, a ne kao do sada kalkulisati sa cifrom od preko pola miliona pripadnika. Svako udruženje da ima samo jednog zaposlenog i da mu Vlada FBiH obezbijedi minimalac na kraju godine košta budžet 12,5 milona godišnje. Samo jedan zaposleni na minimalcu, bez grantova, bez donacija i dotacija, bez bilo čega drugog.
