Toliko o tome, al haj. Ti si uvijek upravu.goran16v wrote:Ako ti to nesto na konto onoga sto sam ja napisa, ne njajke bezzese, kakvo padanje predmeta na sudu, kakve povjerljive informacije, samo bez potrebe ispadas glup...sparky wrote:nije ni cudo sto ti slucajevi padaju na sudu ili se daju vrlo male kazne kad ih vode takvi profesionalci koji mahalusama prepricavaju nalaze vjestaka i raznorazne povjerljive informacije. kakvi smo, drzava je odlicna.![]()
nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#1476 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#1477 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Nece dobiti ni toliko, zivi bili pa vidjeli.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1478 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ma kakvi, na kraju ce zavrsiti sa onom narukvicom.seoBIH wrote:Nece dobiti ni toliko, zivi bili pa vidjeli.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#1479 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Pa ljudi hladnokrvno ubiju nekoga, pa ne dobiju toliko 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1480 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
kod pjesaka je ta zona upravo suprotnajefferson wrote: Za zakon znaci. Ali ITEKAKO, ne bas. Ovdje ce se prvo gledati brzina vozila, cinjenica da je pobjegao, niej rpuzio pomoc itd. Kao sto tebi zakon tolerise 4-5km/h prekoracenje i pjesaci imaju zonu oko pjesackog prelaza.
u razmaku od 100 metara sa svake strane pjesackog pjesak nema sta traziti van pjesackog prelaza
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#1481 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Kad sud utvrdi i uzme u obzir sve olakotne okolonsti (nepostivanje propisa od strane pjesaka) kazna za 1. djelo ce biti smijesna, nazalost...jefferson wrote:Pa zato i kazem. Nece dobiti preko 5 kako god okrenes.condy wrote:On će biti optužen za dva krivična djela i to za teško kr. djelo protiv sigurnosti javnog prometa, za koje se može izreći kazna zatvora od 6 mjeseci do 5. godina i biće optužen za kr. djelo neukazivanja pomoći ozleđenoj osobi u saobraćajnoj nezgodi, za koje djelo mu se može izreći od 3 mjeseca do 3. godine. U konkretnom slučaju se izriče jedinstvena kazna zatvora za obadva djela, koja ne može biti veća od svake pojedinačne. Tako npr. za prvo kr. djelo, ako se utvrdi kazna od 3 god. i 6 mjeseci, a za drugo od 1 god i 6 mjeseci, njihov zbir je 5 godina, a jedinstvena kazna mora biti po zakonu ispod tog zbira, tako da ja predviđam maksimalno 4 godine i 6 mjeseci zatvora.jefferson wrote: Medjutim, znam da nece dobiti preko 5 godina kako god okrenes.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#1482 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ne može, kažeš? Zar nije, prije nekoliko godina, bio slučaj kada je neka žena prelazila put (čini mi se kod Banjaluke) iako je imala nadvožnjak, ograničenje je tu bilo 80 km/h, čovjek poštovao ograničenje. Pokušavajući da je izbjegne, prevrnuo se (i mogao i sam poginuti). Ženu nije uspio izbjeći.Awakened wrote:Odgovornost je puno veca na vozacima, iz jednostavnog razloga sto pjesak sam po sebi ne moze nikoga ubiti svojim krsenjem pravila, dok vozac to moze. Odgovornost vozaca je da vode racuna o pjesacima, a policije da kaznjava prekrsaje pjesaka.
Ono što hoću reći je da pješak svojim neogovornim ponašanjem može stvoriti situaciju da dođe do nezgode sa materijalnom štetom ili nesreće sa teško povrijeđenim ili čak i smrtnim ishodom.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#1483 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).jefferson wrote:S obzirom gdje se nesreca desila i s obzirom na brzinu vozila, cisto sumnjam da je automobil bio vidljiv u trenutku kada je prelazio cestu.goran16v wrote:Naravno da nema nikakvih % medjutim nece biti samo ta jedna olakotna okolnost. Svaki ce svaki advokat elementarno i argumentovano natovariti pjesaku da nije samo prelazo na obiljezenom prelazu nego da nije prelazio nakracim pitem, da se nepropisno kretao kolovozom i da je prije prelaska nije obraitio paznju na udaljenost i brzinu vozila koje mu se priblizavaju tj. natovarice mu sve sto se moze natovariti.jefferson wrote:I to je sve OK, razumijemo se. Medjutim tu nema odgovornosti 50/50%, ili 60/40%. Sud moze uzeti olaksavajucu okolnost da je pjesak prelazio na neoznacenom djelu. Ali u ovom slucaju, jedina olaksavajuca okolnost je da se pjesak kretao mimo prelaza (iako je prelaz tu manje od 5M daljine gdje je udaren). Medjutim, vozac je vozio daleko brze od dozvoljene brzine, nije se zaustavio, nije ukazao pomoc povrjedjenom (zovnuo hitnu itd).
Nema tu raspodjele krivice po postocima, ali kod nas sve moze, pa tako i ovo.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1484 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#1485 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Nekoliko sekundi je jako puno vremena da cujes auto, pogledas i da se zautavis... Ne treba zaboraviti da i pjesak podlijeze alkotestu i da ce se i to uzimati u obzir, a u 3 je garant s kafe is'o!
Nevezano za to, jucer cekam na semaforu niz Vraca, a sa suprotne strane jedno 5-6 auta ceka kad eto kloca u bordu Stilu ili tako nesto sa zatamnjenim staklima, ide kontra smjerom, zaobilazi te aute i kroz cisto crveno skrece desno na Tranzit prema AS-u.
Nevezano za to, jucer cekam na semaforu niz Vraca, a sa suprotne strane jedno 5-6 auta ceka kad eto kloca u bordu Stilu ili tako nesto sa zatamnjenim staklima, ide kontra smjerom, zaobilazi te aute i kroz cisto crveno skrece desno na Tranzit prema AS-u.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#1486 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Pa da je imao i 4 sekunde, stigao bi da reaguje na vrijeme i bez panike. Trebao je samo napraviti korak unazad, tj. oko metar (ili čak i manje) na stranu suprotnu od one kojom ide auto i izbjegao bi udar. Neko sa prosječnim refleksima bi reagovao za 1,5-2 sekunde.jefferson wrote:Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
Ništa od ovog ne opravdava vozača.Niko od nas i ne pokušava opravdati postupke vozača, očito je sve radio pogrešno, ali je sve pogrešno radio i pješak. Jednostavno je neshvatljiva ta nebriga pješaka za vlastiti život.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1487 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ejh jaro da je to tako niti bi vozaci udarali pjesake niti b pjesaci tako istrcavali na cestu.Laplace wrote:Pa da je imao i 4 sekunde, stigao bi da reaguje na vrijeme i bez panike. Trebao je samo napraviti korak unazad, tj. oko metar (ili čak i manje) na stranu suprotnu od one kojom ide auto i izbjegao bi udar. Neko sa prosječnim refleksima bi reagovao za 1,5-2 sekunde.jefferson wrote:Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
Ništa od ovog ne opravdava vozača.Niko od nas i ne pokušava opravdati postupke vozača, očito je sve radio pogrešno, ali je sve pogrešno radio i pješak. Jednostavno je neshvatljiva ta nebriga pješaka za vlastiti život.
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1489 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Nemojte tako ljudi, zar ne vidite da ima još 0.8 mm šare.... 
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#1490 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Taman do ljeta ce to izgledati ovako :

Pa ce onda furati raju da ima rejserske gume
Pa ce onda furati raju da ima rejserske gume
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#1491 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
U tome i jeste poenta, ako bi se ljudi držali par osnovnih pravila, do nesreća skoro da ne bi ni dolazilo.jefferson wrote: Ejh jaro da je to tako niti bi vozaci udarali pjesake niti b pjesaci tako istrcavali na cestu.
-
punosvega
- Posts: 275
- Joined: 04/09/2014 11:45
#1492 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Danas u tuzli, u zoni gdje je ogranicenje 40 km/h


- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#1493 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ima li sta novo za onaj slučaj u Zenici?
Nadovezat cu se još ovim gifovima za sve one koji polete odmah reći "vozač je kriv", ili govore da je u svakom slučaju veća krivica vozača. Ova dva debila su tražili, ali eto, ovaj put dobili nisu.


Nadovezat cu se još ovim gifovima za sve one koji polete odmah reći "vozač je kriv", ili govore da je u svakom slučaju veća krivica vozača. Ova dva debila su tražili, ali eto, ovaj put dobili nisu.


- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#1494 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Upravo o tome i pričam, zombi pješaci kojima je ispod nivoa pogledati ide li odnekud vozilo, a za njih je uvreda ideja da bi se trebali pridržavati propisa i zakona bilo čemu.seoBIH wrote:Ima li sta novo za onaj slučaj u Zenici?
Nadovezat cu se još ovim gifovima za sve one koji polete odmah reći "vozač je kriv", ili govore da je u svakom slučaju veća krivica vozača. Ova dva debila su tražili, ali eto, ovaj put dobili nisu.
-
alenthekiller
- Posts: 737
- Joined: 29/08/2011 11:42
#1495 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#1496 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
G1WHalenthekiller wrote:Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html
- muha_sa
- Posts: 140387
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- relax11
- Posts: 1754
- Joined: 08/01/2013 12:35
- Location: RAJVOSA <3
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#1499 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
ovaj i onaj sa mečkom kao da se trkaju. 
-
dosada_ziva
- Posts: 383
- Joined: 04/02/2015 22:54
#1500 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
predobra stvar majke mi..shandrprcSA wrote:G1WHalenthekiller wrote:Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html


