nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#1476 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by sparky »

goran16v wrote:
sparky wrote:nije ni cudo sto ti slucajevi padaju na sudu ili se daju vrlo male kazne kad ih vode takvi profesionalci koji mahalusama prepricavaju nalaze vjestaka i raznorazne povjerljive informacije. kakvi smo, drzava je odlicna. :run: :bih:
Ako ti to nesto na konto onoga sto sam ja napisa, ne njajke bezzese, kakvo padanje predmeta na sudu, kakve povjerljive informacije, samo bez potrebe ispadas glup...
Toliko o tome, al haj. Ti si uvijek upravu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1477 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Nece dobiti ni toliko, zivi bili pa vidjeli.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1478 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by jefferson »

seoBIH wrote:Nece dobiti ni toliko, zivi bili pa vidjeli.
Ma kakvi, na kraju ce zavrsiti sa onom narukvicom.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1479 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Pa ljudi hladnokrvno ubiju nekoga, pa ne dobiju toliko :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1480 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by supercali »

jefferson wrote: Za zakon znaci. Ali ITEKAKO, ne bas. Ovdje ce se prvo gledati brzina vozila, cinjenica da je pobjegao, niej rpuzio pomoc itd. Kao sto tebi zakon tolerise 4-5km/h prekoracenje i pjesaci imaju zonu oko pjesackog prelaza.
kod pjesaka je ta zona upravo suprotna
u razmaku od 100 metara sa svake strane pjesackog pjesak nema sta traziti van pjesackog prelaza
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1481 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by goran16v »

jefferson wrote:
condy wrote:
jefferson wrote: Medjutim, znam da nece dobiti preko 5 godina kako god okrenes.
On će biti optužen za dva krivična djela i to za teško kr. djelo protiv sigurnosti javnog prometa, za koje se može izreći kazna zatvora od 6 mjeseci do 5. godina i biće optužen za kr. djelo neukazivanja pomoći ozleđenoj osobi u saobraćajnoj nezgodi, za koje djelo mu se može izreći od 3 mjeseca do 3. godine. U konkretnom slučaju se izriče jedinstvena kazna zatvora za obadva djela, koja ne može biti veća od svake pojedinačne. Tako npr. za prvo kr. djelo, ako se utvrdi kazna od 3 god. i 6 mjeseci, a za drugo od 1 god i 6 mjeseci, njihov zbir je 5 godina, a jedinstvena kazna mora biti po zakonu ispod tog zbira, tako da ja predviđam maksimalno 4 godine i 6 mjeseci zatvora.
Pa zato i kazem. Nece dobiti preko 5 kako god okrenes.
Kad sud utvrdi i uzme u obzir sve olakotne okolonsti (nepostivanje propisa od strane pjesaka) kazna za 1. djelo ce biti smijesna, nazalost...
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#1482 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Awakened wrote:Odgovornost je puno veca na vozacima, iz jednostavnog razloga sto pjesak sam po sebi ne moze nikoga ubiti svojim krsenjem pravila, dok vozac to moze. Odgovornost vozaca je da vode racuna o pjesacima, a policije da kaznjava prekrsaje pjesaka.
Ne može, kažeš? Zar nije, prije nekoliko godina, bio slučaj kada je neka žena prelazila put (čini mi se kod Banjaluke) iako je imala nadvožnjak, ograničenje je tu bilo 80 km/h, čovjek poštovao ograničenje. Pokušavajući da je izbjegne, prevrnuo se (i mogao i sam poginuti). Ženu nije uspio izbjeći.

Ono što hoću reći je da pješak svojim neogovornim ponašanjem može stvoriti situaciju da dođe do nezgode sa materijalnom štetom ili nesreće sa teško povrijeđenim ili čak i smrtnim ishodom.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#1483 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

jefferson wrote:
goran16v wrote:
jefferson wrote:I to je sve OK, razumijemo se. Medjutim tu nema odgovornosti 50/50%, ili 60/40%. Sud moze uzeti olaksavajucu okolnost da je pjesak prelazio na neoznacenom djelu. Ali u ovom slucaju, jedina olaksavajuca okolnost je da se pjesak kretao mimo prelaza (iako je prelaz tu manje od 5M daljine gdje je udaren). Medjutim, vozac je vozio daleko brze od dozvoljene brzine, nije se zaustavio, nije ukazao pomoc povrjedjenom (zovnuo hitnu itd).
Nema tu raspodjele krivice po postocima, ali kod nas sve moze, pa tako i ovo.
Naravno da nema nikakvih % medjutim nece biti samo ta jedna olakotna okolnost. Svaki ce svaki advokat elementarno i argumentovano natovariti pjesaku da nije samo prelazo na obiljezenom prelazu nego da nije prelazio nakracim pitem, da se nepropisno kretao kolovozom i da je prije prelaska nije obraitio paznju na udaljenost i brzinu vozila koje mu se priblizavaju tj. natovarice mu sve sto se moze natovariti.
S obzirom gdje se nesreca desila i s obzirom na brzinu vozila, cisto sumnjam da je automobil bio vidljiv u trenutku kada je prelazio cestu.
Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1484 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by jefferson »

Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1485 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by goran16v »

Nekoliko sekundi je jako puno vremena da cujes auto, pogledas i da se zautavis... Ne treba zaboraviti da i pjesak podlijeze alkotestu i da ce se i to uzimati u obzir, a u 3 je garant s kafe is'o!
Nevezano za to, jucer cekam na semaforu niz Vraca, a sa suprotne strane jedno 5-6 auta ceka kad eto kloca u bordu Stilu ili tako nesto sa zatamnjenim staklima, ide kontra smjerom, zaobilazi te aute i kroz cisto crveno skrece desno na Tranzit prema AS-u.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#1486 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

jefferson wrote:
Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
Pa da je imao i 4 sekunde, stigao bi da reaguje na vrijeme i bez panike. Trebao je samo napraviti korak unazad, tj. oko metar (ili čak i manje) na stranu suprotnu od one kojom ide auto i izbjegao bi udar. Neko sa prosječnim refleksima bi reagovao za 1,5-2 sekunde.

Ništa od ovog ne opravdava vozača.Niko od nas i ne pokušava opravdati postupke vozača, očito je sve radio pogrešno, ali je sve pogrešno radio i pješak. Jednostavno je neshvatljiva ta nebriga pješaka za vlastiti život.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1487 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by jefferson »

Laplace wrote:
jefferson wrote:
Desetak postova ranije neko reče da je tu vozač imao nekih 150 metara pravca da uoči pješaka, a sad ti tvrdiš da pješak nije mogao da uoči vozilo. Uz to, auto ima upaljena svjetla pa je uočljivije noću nego pješak (koji ne svijetli).
Pri 100km/h automobil prevali oko 29 metara u sekundi. Eto nek je isao 50 km/h (a isao je daleko brze) to znaci 14.5 metara u sekundi sto daje oko 10 sekundi prostora.
Vidjet cemo sta vjestacenje kaze koliko je brzo vozio ali vozio je brze od 50km/h sto znaci da je pjesak imao nekoliko sekundi prostora da uoci auto.
Pa da je imao i 4 sekunde, stigao bi da reaguje na vrijeme i bez panike. Trebao je samo napraviti korak unazad, tj. oko metar (ili čak i manje) na stranu suprotnu od one kojom ide auto i izbjegao bi udar. Neko sa prosječnim refleksima bi reagovao za 1,5-2 sekunde.

Ništa od ovog ne opravdava vozača.Niko od nas i ne pokušava opravdati postupke vozača, očito je sve radio pogrešno, ali je sve pogrešno radio i pješak. Jednostavno je neshvatljiva ta nebriga pješaka za vlastiti život.
Ejh jaro da je to tako niti bi vozaci udarali pjesake niti b pjesaci tako istrcavali na cestu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1488 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by goran16v »

goran16v wrote:Evo ga jedan strasni trkac u G-IV spreman za najavljeni snijeg i minuse, slikano u cetvrtak prosle sedmice:

Image

Osim sto je parking papak auto ostavio cijeli dan dijagoonalno preko 2 mjesta, kod kloca nema promjena dok ne ubije nekog, slikano danas:

Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1489 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Nemojte tako ljudi, zar ne vidite da ima još 0.8 mm šare.... :run:
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#1490 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Nabucco »

Taman do ljeta ce to izgledati ovako :

Image

Pa ce onda furati raju da ima rejserske gume :D
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#1491 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

jefferson wrote: Ejh jaro da je to tako niti bi vozaci udarali pjesake niti b pjesaci tako istrcavali na cestu.
U tome i jeste poenta, ako bi se ljudi držali par osnovnih pravila, do nesreća skoro da ne bi ni dolazilo.
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#1492 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by punosvega »

Danas u tuzli, u zoni gdje je ogranicenje 40 km/h

Image
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1493 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Ima li sta novo za onaj slučaj u Zenici?

Nadovezat cu se još ovim gifovima za sve one koji polete odmah reći "vozač je kriv", ili govore da je u svakom slučaju veća krivica vozača. Ova dva debila su tražili, ali eto, ovaj put dobili nisu.

Image

Image
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#1494 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

seoBIH wrote:Ima li sta novo za onaj slučaj u Zenici?

Nadovezat cu se još ovim gifovima za sve one koji polete odmah reći "vozač je kriv", ili govore da je u svakom slučaju veća krivica vozača. Ova dva debila su tražili, ali eto, ovaj put dobili nisu.

Image

Image
Upravo o tome i pričam, zombi pješaci kojima je ispod nivoa pogledati ide li odnekud vozilo, a za njih je uvreda ideja da bi se trebali pridržavati propisa i zakona bilo čemu.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#1495 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by alenthekiller »

Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#1496 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by shandrprcSA »

alenthekiller wrote:Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
G1WH
http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1499 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by citroen xm »

ovaj i onaj sa mečkom kao da se trkaju. :-)
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#1500 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by dosada_ziva »

shandrprcSA wrote:
alenthekiller wrote:Koja je to kamera? Da je uzmem jer svaki dan predjem po 100 km i svega vidim a ne mogu ispricati, a i fino je imati u slucaju nekog sudara
G1WH
http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html
predobra stvar majke mi..
Post Reply