Oni su pod "Hercegovci".Banksy wrote:Gdje su, recimo, Mamić i Štimac pod ''Janezi''? Ili pod ''Srbi/Bosanci''? Ovo prvo, predmnijevam, logično ...insomnia99 wrote:
.....činjenica je da hrvatska zapad za bih i srbiju...nismo isti da ga jebeš....postoje neke razlike u mentalitetu....ali opet istok smo za zapadne zemlje....slovenci su ipak najblize zapadu...zemljipisno a i vidi i na njihovom mentalitetu...
ne možeš reći da su janezi i srbi/bosanci isti....postoje očite razlike u mentalitetu....
hrvatska-more
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1476 Re: hrvatska-more
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#1477 Re: hrvatska-more
Veliki ste napredak učinili za ovih 20 godina, pretekli Bosnu ... Skidam kapu.insomnia99 wrote:pa da..ovi iz hrvatske bjeze na zapad,a ovi iz bosne bjeze u hrvatsku(njihov zapad)....Banksy wrote:Što je naravno, je li, bottom line teme ...insomnia99 wrote:
ali ipak činjenica je da više ljudi bježi iz bosne u hrvatsku, nego iz hrvatske u bosnu
![]()
Čak 57 posto mladih napustilo bi Hrvatsku ...
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1478 Re: hrvatska-more
Ne kužim to evropejci...Alfons Kauders wrote:to za makarsku sam ponovio barem 10 puta na ovoj temi, sto bi rekli ameri you're preaching to the choir...korisnicc wrote:Alfons Kauders
............
Inače, nije Hrvatska samo Dalmacija.
Kao što nije samo Makarska rivijera- Dalmacija![]()
No, istina je da "doseljenici" iz BiH donose sa sobom i svoj mentalitet.
znaci po tebi su dalmatinci evropejci kojima su bosanski emigranti usadili svoj mentalitet? interesantno razmisljanje
Jesu li Španjolci evropejci?
Talijani?
Svi su Mediteranci slični...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1479 Re: hrvatska-more
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...korisnicc wrote:Ne kužim to evropejci...Alfons Kauders wrote:to za makarsku sam ponovio barem 10 puta na ovoj temi, sto bi rekli ameri you're preaching to the choir...korisnicc wrote:Alfons Kauders
............
Inače, nije Hrvatska samo Dalmacija.
Kao što nije samo Makarska rivijera- Dalmacija![]()
No, istina je da "doseljenici" iz BiH donose sa sobom i svoj mentalitet.
znaci po tebi su dalmatinci evropejci kojima su bosanski emigranti usadili svoj mentalitet? interesantno razmisljanje
Jesu li Španjolci evropejci?
Talijani?
Svi su Mediteranci slični...
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1480 Re: hrvatska-more
Banksy
.............
Ajde bar nju nismo trebali pretjecati.

.............
Ajde bar nju nismo trebali pretjecati.
-
insomnia99
- Posts: 367
- Joined: 30/05/2012 12:40
#1481 Re: hrvatska-more
česka je gore u PM ....bosna nam je prvi susjed i bili smo u istoj državi....normalno da nam je po mnogo čemu bliza bosna....Alfons Kauders wrote:
nismo skrenuli s teme... cesi i poljaci su veliki narodi, sa kulturom i istorijom kakvu nema niko u ovom dijelu evrope...
to sto ti mislis da je hrvatska blize ceskoj nego bosni je tvoj problem... nazalost puno je blize bosni, po svemu...
ja sam već napisao da je hrvatska nešto između zapada i istoka europe...zemljopisno a i po mentalitetu..to je jedan od problema koji nas muči....za vosnu i srbiju je svakako zapad(ne samo zemljopisno)...ali već za slovence smo balkan
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1482 Re: hrvatska-more
Alfons Kauders
............
Spoj Srednje Europe i Mediterana bili i ostali !:mrgreen:
............
Spoj Srednje Europe i Mediterana bili i ostali !:mrgreen:
Last edited by korisnicc on 16/07/2013 19:16, edited 1 time in total.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1483 Re: hrvatska-more
pa i nije neki napredak... prije 30 godina slovenija je bila tri puta razvijenija od bih... statisticki... imali su 200% gdp per capita u odnosu na jugo prosjek... hrvatska je imala oko 140%... bosna oko 70%...Banksy wrote:
Veliki ste napredak učinili za ovih 20 godina, pretekli Bosnu ... Skidam kapu.
danas je odnos izmedju hrvatske i slovenije skoro isti kao i prije 30 godina, a odmakli su se bosni za dodatnih 10tak posto... sto nije neki rezultat kojim se treba hvaliti imajuci u vidu sta se sve desavalo
-
insomnia99
- Posts: 367
- Joined: 30/05/2012 12:40
#1484 Re: hrvatska-more
možda si u pravuBanksy wrote:
Veliki ste napredak učinili za ovih 20 godina, pretekli Bosnu ... Skidam kapu.
ali s obzirom na neke okolnosti nije moglo previše bolje
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#1485 Re: hrvatska-more
Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1486 Re: hrvatska-more
Mladi se u Njemačkoj zabavljaju tako da slušaju ChopinaBanksy wrote:Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
-
insomnia99
- Posts: 367
- Joined: 30/05/2012 12:40
#1487 Re: hrvatska-more
u pravu si....ali tko nam je kriv što davno nismo napravili jedan veeeeliki zid na granici sa bih i srbijomBanksy wrote:Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1488 Re: hrvatska-more
sorry, ali hrvatska nije jedina izmedju zapada i istoka evrope... to je i bosna, a jos vise srbija... beograd je na uscu dunava i save, malo je reci da je strateska tacka u ovom regionuinsomnia99 wrote:česka je gore u PM ....bosna nam je prvi susjed i bili smo u istoj državi....normalno da nam je po mnogo čemu bliza bosna....Alfons Kauders wrote:
nismo skrenuli s teme... cesi i poljaci su veliki narodi, sa kulturom i istorijom kakvu nema niko u ovom dijelu evrope...
to sto ti mislis da je hrvatska blize ceskoj nego bosni je tvoj problem... nazalost puno je blize bosni, po svemu...
ja sam već napisao da je hrvatska nešto između zapada i istoka europe...zemljopisno a i po mentalitetu..to je jedan od problema koji nas muči....za vosnu i srbiju je svakako zapad(ne samo zemljopisno)...ali već za slovence smo balkan
uostalom kada pogledas granice, od rimskog carstva do danas, ispada da je hrvatska uvijek bila zapad, kao i bosna, te dio srbije... nema potrebe za otkrivanjem tople vode
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1489 Re: hrvatska-more
Sta bi bilo da mi nismo imali "nekih" okolnosti!insomnia99 wrote:možda si u pravuBanksy wrote:
Veliki ste napredak učinili za ovih 20 godina, pretekli Bosnu ... Skidam kapu.
ali s obzirom na neke okolnosti nije moglo previše bolje
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1490 Re: hrvatska-more
jap, sad je bosna kriva sto i u hrvatskoj ima seljacina koji otkidaju na cajke...insomnia99 wrote:
u pravu si....ali tko nam je kriv što davno nismo napravili jedan veeeeliki zid na granici sa bih i srbijom
i ti si se nasao pricati o kompleksima?
Last edited by Alfons Kauders on 16/07/2013 19:21, edited 1 time in total.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#1491 Re: hrvatska-more
Šta, i Kerum je Srbin? I Fani, i Štimac i Mamić?insomnia99 wrote:u pravu si....ali tko nam je kriv što davno nismo napravili jedan veeeeliki zid na granici sa bih i srbijomBanksy wrote:Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1492 Re: hrvatska-more
Sve "balkansko" smo preuzeli od istočnih susjeda.insomnia99 wrote:u pravu si....ali tko nam je kriv što davno nismo napravili jedan veeeeliki zid na granici sa bih i srbijomBanksy wrote:Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
Aj aj za BUREK svaka čast
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1493 Re: hrvatska-more
Banksy
tako za Italiju možeš kao primjer uzeti Berlusconija
tako za Italiju možeš kao primjer uzeti Berlusconija
-
insomnia99
- Posts: 367
- Joined: 30/05/2012 12:40
#1494 Re: hrvatska-more
kod hrvatske se te razlike puno više osjete...ajde usporedi istru i slavoniju....ili zagorje i dal.zagoru..Alfons Kauders wrote: sorry, ali hrvatska nije jedina izmedju zapada i istoka evrope... to je i bosna, a jos vise srbija... beograd je na uscu dunava i save, malo je reci da je strateska tacka u ovom regionu
uostalom kada pogledas granice, od rimskog carstva do danas, ispada da je hrvatska uvijek bila zapad, kao i bosna, te dio srbije... nema potrebe za otkrivanjem tople vode
to su dva svijeta....u bosni i srbiji ne postoje takve razlike.....možda u srbiji vojvodina malo odskače....
pa bilo bi nam bolje, hebote jajefferson wrote: Sta bi bilo da mi nismo imali "nekih" okolnosti!
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1495 Re: hrvatska-more
Pa kad malo bolje razmislim, mislim da bi bosni bilo bolje da su i HR i SRB napravili jedan veliki zid. E to bi tek rahatluk bio, a proteklih dvadeset godina bi se lakse disalo!insomnia99 wrote:u pravu si....ali tko nam je kriv što davno nismo napravili jedan veeeeliki zid na granici sa bih i srbijomBanksy wrote:Mitteleuropa gdje na svakom koraku drmaju cajke, a gradonačelnik tetura s fetom pršuta na čelu. Evropa je to, brale ...Alfons Kauders wrote:
a sad mediteranci? pa cek malo, od hrvatskih nacionalista decenijama slusamo da je hrvatska zapravo mittel europa a ne jug... sad kazes mediteran...odluci se
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1496 Re: hrvatska-more
jap, samo da nije bosne hrvatska bi davno bila u najmanju ruku svicarska... mi smo krivi, sorry...korisnicc wrote: Sve "balkansko" smo preuzeli od istočnih susjeda.
Aj aj za BUREK svaka čast
i naravno - uvijek je neko drugi kriv
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#1497 Re: hrvatska-more
Milan Ivkošić prvo pero, Igor Štimac prva lopta, Thompson prvi glas, a Željko Kerum izabrani gradonačelnik.korisnicc wrote:Banksy
tako za Italiju možeš kao primjer uzeti Berlusconija
Šta reći, Mitteleuropa.
-
insomnia99
- Posts: 367
- Joined: 30/05/2012 12:40
#1498 Re: hrvatska-more
sigurno nismo od mađara ili talijanakorisnicc wrote: Sve "balkansko" smo preuzeli od istočnih susjeda.
Aj aj za BUREK svaka čast
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#1499 Re: hrvatska-more
Hm Hm... dalm. Zagora je "ni sim ni tam"...insomnia99 wrote:kod hrvatske se te razlike puno više osjete...ajde usporedi istru i slavoniju....ili zagorje i dal.zagoru..Alfons Kauders wrote: sorry, ali hrvatska nije jedina izmedju zapada i istoka evrope... to je i bosna, a jos vise srbija... beograd je na uscu dunava i save, malo je reci da je strateska tacka u ovom regionu
uostalom kada pogledas granice, od rimskog carstva do danas, ispada da je hrvatska uvijek bila zapad, kao i bosna, te dio srbije... nema potrebe za otkrivanjem tople vode
to su dva svijeta....u bosni i srbiji ne postoje takve razlike.....možda u srbiji vojvodina malo odskače....
pa bilo bi nam bolje, hebote jajefferson wrote: Sta bi bilo da mi nismo imali "nekih" okolnosti!
Ne bih se složio za Slavoniju. Taj dio HR je najviše propatio zbog rata...ali utjecaj AU je tu jak, ne bih Slavonju nazvao "Istokom".
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1500 Re: hrvatska-more
apsolutno... u hrvatskoj se isprepletalo dosta vise interesa, malo mlecani, italijani, austrijanci, ugari, turci... kod nas nije bilo tako "sareno"... bilo bi mi draze da jeste, jer je ta raznolikost veliko bogatstvoinsomnia99 wrote:kod hrvatske se te razlike puno više osjete...ajde usporedi istru i slavoniju....ili zagorje i dal.zagoru..Alfons Kauders wrote: sorry, ali hrvatska nije jedina izmedju zapada i istoka evrope... to je i bosna, a jos vise srbija... beograd je na uscu dunava i save, malo je reci da je strateska tacka u ovom regionu
uostalom kada pogledas granice, od rimskog carstva do danas, ispada da je hrvatska uvijek bila zapad, kao i bosna, te dio srbije... nema potrebe za otkrivanjem tople vode
to su dva svijeta....u bosni i srbiji ne postoje takve razlike.....možda u srbiji vojvodina malo odskače....
