Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14726 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Samo neka tjera kako je krenuo, neka ga podrži pravosuđe, inspekcija a na kraju i policija i biće to dobro.
Ne samo sa kladionicama nego i sa kirijama u ovim prostorima koji su opčinski. Gledam na ZB tabelu, jel moguće da ima poalovnih prostora po 1.50 KM/m2?
A još žalosnije je to da jedna buregdžinica poput "Hamzića" ima duga za kiriju, kad znamo da ona lokacija u Staroj čaršiji razvaljuje pitama. Bogami ima para u ovom gradu, samo ga treba naplatiti...odnoano treba neko zasukati rukave i raditi.
Dofu je počeo, vidit ćemo kako će završiti.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#14727 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Kralj Tvrtko I. wrote:Dofu je počeo, vidit ćemo kako će završiti.
Nista dok gradjani ne pocnu praviti okupljanja podrske gradonacelniku :D

On se sam nece moci boriti protiv kladionica, Sape i sl. Mora imati podrsku naroda, a kad malo bolje razmislim zasto ne napraviti neki oblik javnog okupljanja gdje se porucuje nacelniku da nastavi dalje i da ima podrsku gradjana. Odmah bi se i sapa i kladare usutili. Ovako se bojim da ce Fudo na kraju izgoriti i biti jedini koji se bori protiv vjetrenjaca.

Sace proc tri mjeseca od preuzmianja mandata i vec vidim kako ce se neki javiti da mu spocitaju sto nije uklonio cuke u obecanom periodu al realno, on je sam protiv mnogih. Kolike ima ovlasti i mogucnosti, ostaje da se vidi. Ono sto je uocljivo jeste da ima inicijativu, ali nesto mislim da mu treba i vjetra u ledja.

Sta misli forumsko pucanstvo, koliko i kako je ovo izvodivo? Organizovanje okupljanja preko facebooka? Ono dogovoris vrijeme i mjesto...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14728 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

apsidejzi wrote:
Sace proc tri mjeseca od preuzmianja mandata
Samo mala ispravka, ne zamjeri, inace se slazem sa ostalim. Mandat se racuna od dana kad ga CIK potvrdi, a ne od dana izbora.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14729 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
apsidejzi wrote:
Sace proc tri mjeseca od preuzmianja mandata
Samo mala ispravka, ne zamjeri, inace se slazem sa ostalim. Mandat se racuna od dana kad ga CIK potvrdi, a ne od dana izbora.
09.12. mjesec dana, ako se ne varam kako je preuzeo duznost...i obaveze...
Last edited by Norm on 30/11/2016 15:14, edited 1 time in total.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14730 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Apsi...sve je izvodivo.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14731 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Ne vidim potrebu za nekim okupljanjem da bi se dala podrska.
Pobjedio je na izborima, sto znaci da je dobio glas od vecine gradjana i da prema tome ima i njihovu podrsku.
Zivo me zanima sta ce se desiti s ovom problematikom. Tako bi volio da uspije.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14732 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Grijanje off?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14733 Re: Zeničani

Post by phillie »

Tako je Fudo, samo napadaj, pa nek i kladionice imaju izreku: "Jebo me jedan!" :D
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14734 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Warashii wrote:Ne vidim potrebu za nekim okupljanjem da bi se dala podrska.
Pobjedio je na izborima, sto znaci da je dobio glas od vecine gradjana i da prema tome ima i njihovu podrsku.
Zivo me zanima sta ce se desiti s ovom problematikom. Tako bi volio da uspije.
Ja sam prvi za okupljanje. Neka nas okupi kao Erdoan svoje da pokaze snagu i moc. Da se ovi useru.

#jaBiDaJeZanimljivo 8)
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#14735 Re: Zeničani

Post by avenija »

I ja bi dao podrsku Fuadu okupljanjem !
Isto tako bi ga i rusio ako ne odrzi obecanje za Celik i lutalice i pausale !
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14736 Re: Zeničani

Post by Warashii »

avenija wrote:I ja bi dao podrsku Fuadu okupljanjem !
Isto tako bi ga i rusio ako ne odrzi obecanje za Celik i lutalice i pausale !
Od svega moram ti priznati da mi se za Celik fucka.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14737 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Meni se čini da je naš novi gradonačelnik ublehaš veći ...živi bili pa vidjeli :D.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14738 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Warashii wrote:
avenija wrote:I ja bi dao podrsku Fuadu okupljanjem !
Isto tako bi ga i rusio ako ne odrzi obecanje za Celik i lutalice i pausale !
Od svega moram ti priznati da mi se za Celik fucka.
libo nas
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14739 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

channel10 wrote:Grijanje off?
ja kolko sam skontao iz clanka - reducirano (mada pise da su oba kotla ispala pa ne kontam kako je reducirano a ne off al tako pise)

Code: Select all

http://www.zenicablog.com/arcelormittal-zenica-kvar-na-kotlovima-grijanje-reducirano/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14740 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Warashii wrote:
avenija wrote:I ja bi dao podrsku Fuadu okupljanjem !
Isto tako bi ga i rusio ako ne odrzi obecanje za Celik i lutalice i pausale !
Od svega moram ti priznati da mi se za Celik fucka.

isti sam,a jesam ako treba za podrsku okupljanjem,iako niam glasao za njega
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14741 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Casual's wrote:
Warashii wrote:
avenija wrote:I ja bi dao podrsku Fuadu okupljanjem !
Isto tako bi ga i rusio ako ne odrzi obecanje za Celik i lutalice i pausale !
Od svega moram ti priznati da mi se za Celik fucka.
libo nas
Isto ko i mene za Celik ;)
Ne razumijem toliku potrebu za forsiranjem tog pitanja? Ponos grada?
Desavale su se gore stvari i veci timovima nego li Celiku, neki su se uspjesno vratili a neki ne, jebaji ga zivot je takav.
Svugdje u svijetu fudbalski timovi nastoje da budu profitabilni, a jedino kod nas, i banana drzavama kao mi, socijalne ustanove.
Last edited by Warashii on 30/11/2016 19:59, edited 1 time in total.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14742 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Kad smo kod Likčeta, Šeki se aktivirao pravo.

http://www.zacelik.org/saopstenje-za-ja ... eunistiva/

Moglo bi haman sutra na Gradskom vijeću moglo biti svašta glede Čelika.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14743 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Warashii wrote: Isto ko i mene za Celik ;)
Ne razumijem toliku potrebu za forsiranjem tog pitanja? Ponos grada?
Desavale su se gore stvari i veci timovima nego li Celiku, neki su se uspjesno vratili a neki ne, jebaji ga zivot je takav.
Svugdje u svijetu fudbalski timovi nastoje da budu profitabilni, a jedino kod nas, i banana drzavama kao mi, socijalne ustanove.
Libo nas opet ;)
Čelik je okupio više raje na nedavnim protestima nego forum građana na svim protestima vezanim za Mittal.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14744 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Treba biti realan pa reci da u Celiku i oko Celika nema strucnih ljudi koji bi mogli nesto uraditi. Niti stare uprave, niti ovi novi sa novim statutom imaju ikakve veze sa temom ove rasprave.

Celik bi trebalo pomoci da ostane ove godine u ligi, ali je najveci problem sto se ne zna sta raditi sa njim. Sad grad moze upumpati sigurno dovoljno love da se klub pojaca i da ostane u ligi, ali sta onda, kad se nema nikakvog plana.
Jucer citam kako je Haris Sirco predlozio Demirija i ne mogu da vjerujem svojim ocima. Sta Haris Sirco uopste radi u klubu kao delegat? Samo se nadam da je novinar pogrijesio i da je mislio na njegovog buraza, a ne njega. Haris se nije sastao sa loptom u svom zivotu, niti ima koordinirane pokrete za bilo koji sport, a delegat u Celiku :shock: . To dovoljno govori o stanju u klubu.

Znaci sve je to truba zesca i nije problem ni dug niti bilo sta, osim dugorocnog plana za klub. Prije svega treba odrediti pravac u kojem se treba ici, pa onda sta bude.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14745 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Casual's wrote:
Warashii wrote: Isto ko i mene za Celik ;)
Ne razumijem toliku potrebu za forsiranjem tog pitanja? Ponos grada?
Desavale su se gore stvari i veci timovima nego li Celiku, neki su se uspjesno vratili a neki ne, jebaji ga zivot je takav.
Svugdje u svijetu fudbalski timovi nastoje da budu profitabilni, a jedino kod nas, i banana drzavama kao mi, socijalne ustanove.
Libo nas opet ;)
Čelik je okupio više raje na nedavnim protestima nego forum građana na svim protestima vezanim za Mittal.
Koga vas?
Sto opet govori u kakvoj smo mi banani.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14746 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Warashii wrote: Koga vas?
Sto opet govori u kakvoj smo mi banani.
Nas kojima se ne fucka za Čelik.
Banana ili ne, to je činjenica.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14747 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Neosporna.
Svaka cast vama koji ste za Celik, al jbjga to nije nikakvo egzistencijano pitanje.
Problem lutalica jeste, Mittal jeste, pausal donekle, jer nema cijela Zenica grijanje ( trenutno ga nema niko ), problem grijanja, privlacenje investitora. To su problemi. Celik je zrtva svega i svacega, i kad vidim danasnju strukturu u klubu ne vidim nikakav razlog da bi se Celiku nesto trebalo pomagati.
Ja sam nekadasnji navijac Celika, prijeratni, poslijeratni. Danas vidim da mi fudbal nije sve, nije mi ni 5% zivota.
NE vidim stvarno razlog da bi se nesto grad aman za aman trebao toliko zalagati za ovo pitanje, mislim finansijski, pogotovo dok je struktura ovakva kakva jeste.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14748 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Eborg »

channel10 wrote:Treba biti realan pa reci da u Celiku i oko Celika nema strucnih ljudi koji bi mogli nesto uraditi. Niti stare uprave, niti ovi novi sa novim statutom imaju ikakve veze sa temom ove rasprave.

Celik bi trebalo pomoci da ostane ove godine u ligi, ali je najveci problem sto se ne zna sta raditi sa njim. Sad grad moze upumpati sigurno dovoljno love da se klub pojaca i da ostane u ligi, ali sta onda, kad se nema nikakvog plana.
Jucer citam kako je Haris Sirco predlozio Demirija i ne mogu da vjerujem svojim ocima. Sta Haris Sirco uopste radi u klubu kao delegat? Samo se nadam da je novinar pogrijesio i da je mislio na njegovog buraza, a ne njega. Haris se nije sastao sa loptom u svom zivotu, niti ima koordinirane pokrete za bilo koji sport, a delegat u Celiku :shock: . To dovoljno govori o stanju u klubu.

Znaci sve je to truba zesca i nije problem ni dug niti bilo sta, osim dugorocnog plana za klub. Prije svega treba odrediti pravac u kojem se treba ici, pa onda sta bude.
Nema se plan? Pa sta si ti pratio ove dvije godine? Od PRVOG dana se ima ekonomsko-organizacijsko-marketinski plan koji se izradio za klub kojim redoslijedom i na koji nacin razvijati njegove komercijalne kapacitete kako bi se klub sto prije skinuo sa grbace grada, poceo proizvoditi vlastite sportske i komercijalne "proizvode" i kako bi sto prije postao samoodrziv u okviru naseg siromasnog drustva. To "sto prije" nije godina-dvije ali postoji plan i rokovi sta u prvi mjesec, sta u prvih sest mjeseci, godinu, tri, pet itd. Apsolutno nisi u pravu kada mislis da ti momci koji su ponudili ideju misle da ce to ici samo od sebe. Pa evo sta bi neki dan - u Svedskoj dogovarali saradnju sa drugim evropskim klubovima a ovi imbecili ni sa kakanjskim Rudarom je vise nemaju (a imali su je) - razmislja se unaprijed i niko ne ocekuje da ce komad papira nesto promijeniti.

Zenica je uglavnom ponudila najbolje sto je imala u svim segmentima, to je to, pa makar i ti momci koji su tu iz najbolje namjere sa natprosjecnim referencama u ovako razvaljenom drustvu. Nema tih silnih profesora, inzinjera i doktora koji su otisli - mahom se griju uz zenine guzove u Sarajevu, Becu, Minhenu, Geteborgu i zaboravljaju odakle su dosli, za njih je Zenica podsmijeh ili neko spustanje "kako je nekad bilo i nece vise nikad biti."
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14749 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Trenutni delegati koji su neki dan odrzali sjednicu pripadaju kome? Starim upravama, sebi ili ekipi koja zeli novi statut? Mislim na Demirija, Đozu, Harisa :shock: .
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14750 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Warashii wrote:Neosporna.
Svaka cast vama koji ste za Celik, al jbjga to nije nikakvo egzistencijano pitanje.
Problem lutalica jeste, Mittal jeste, pausal donekle, jer nema cijela Zenica grijanje ( trenutno ga nema niko ), problem grijanja, privlacenje investitora. To su problemi. Celik je zrtva svega i svacega, i kad vidim danasnju strukturu u klubu ne vidim nikakav razlog da bi se Celiku nesto trebalo pomagati.
Ja sam nekadasnji navijac Celika, prijeratni, poslijeratni. Danas vidim da mi fudbal nije sve, nije mi ni 5% zivota.
NE vidim stvarno razlog da bi se nesto grad aman za aman trebao toliko zalagati za ovo pitanje, mislim finansijski, pogotovo dok je struktura ovakva kakva jeste.
Nije sve, ali dio jeste. Zašto ga odbaciti, ugasiti ? Krivi smo mi i zbog lutalica, i zbog Mittala i paušala. Pasivni smo.
Post Reply