Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#14701 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Karikaturist »

Gluho bilo i coravo.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14702 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Ne mozete vi u istu ravan s nama, nikad.

Nastavi se nadat i dalje.... 8-)
User avatar
luckylaka
Posts: 26216
Joined: 15/01/2010 06:28

#14703 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by luckylaka »

Raigor Stonehoof wrote: 29/06/2022 11:27 Ne mozete vi u istu ravan s nama, nikad.

Nastavi se nadat i dalje.... 8-)
Dok god gledate europu na tv u istoj ste ravni
splinter
Posts: 8705
Joined: 08/10/2011 12:28

#14704 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by splinter »

luckylaka wrote: 29/06/2022 12:24
Raigor Stonehoof wrote: 29/06/2022 11:27 Ne mozete vi u istu ravan s nama, nikad.

Nastavi se nadat i dalje.... 8-)
Dok god gledate europu na tv u istoj ste ravni
Također na evropskoj Grbavici će se igrati evropske utakmice, doduše ne igramo mi ali svejedno, održava se kontinuitet ovih utakmica na našoj ljepotici, Svi dobronamjerni ljudi su dobrodošli.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28525
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14705 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by BHF_Manijak »

Raigor Stonehoof wrote: 29/06/2022 11:27 Ne mozete vi u istu ravan s nama, nikad.

Nastavi se nadat i dalje.... 8-)
Hehe, budalice jedna...

Strpi se jos malo. 8-)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14706 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

BHF_Manijak wrote: 29/06/2022 13:17
Raigor Stonehoof wrote: 29/06/2022 11:27 Ne mozete vi u istu ravan s nama, nikad.

Nastavi se nadat i dalje.... 8-)
Hehe, budalice jedna...

Strpi se jos malo. 8-)
Sladak si :skoljka:
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#14707 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by made_in_sarajevo »

dolazi lik koji investitor nego partner, sportski dio ga ne zanima nikako, daje pare za saniranje dugova, a dobija pomocni stadion i poslovne prostore. na pomocnom ide zgrada, jedno 5000 kvadrat stana, zeljo mozda dobije 3 stana da ima za igraca. frajer izvrti sve te pare preko zgrade i poslovnih prostora i nakon 30 godina kaze zelji evo vam nazad poslovi prostor, zgradu logicno ne mozes dobiti jer je prodata. ovo sam ja shvatio sa svih portala sto su pisali o ovome. pa ovo ste isto mogli dogovoriti sa tibrom, unigradnjom, dzekosom i isto dobiti i davno sve zavrsiti. lik nece sam napraviti zapad logicno, bit ce daj sponzore, povuci, potegni, daj opstinu, daj savez, ja cu dodati i tako dalje. on sa pomocnim terenom nema nista osim da zgradu napravi, da ce se usreciti sa poslovnim prostorima i nece ali eto hajd, nek ima. ovo mi se vise zvuci na piljarsku varijantu, provuci cemo da je koncesija, svi sretni, aplauzi sa svih strana i opet mulalic ostane sa igracima koje jedva placa.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#14708 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

made_in_sarajevo wrote: 29/06/2022 14:55 dolazi lik koji investitor nego partner, sportski dio ga ne zanima nikako, daje pare za saniranje dugova, a dobija pomocni stadion i poslovne prostore. na pomocnom ide zgrada, jedno 5000 kvadrat stana, zeljo mozda dobije 3 stana da ima za igraca. frajer izvrti sve te pare preko zgrade i poslovnih prostora i nakon 30 godina kaze zelji evo vam nazad poslovi prostor, zgradu logicno ne mozes dobiti jer je prodata. ovo sam ja shvatio sa svih portala sto su pisali o ovome. pa ovo ste isto mogli dogovoriti sa tibrom, unigradnjom, dzekosom i isto dobiti i davno sve zavrsiti. lik nece sam napraviti zapad logicno, bit ce daj sponzore, povuci, potegni, daj opstinu, daj savez, ja cu dodati i tako dalje. on sa pomocnim terenom nema nista osim da zgradu napravi, da ce se usreciti sa poslovnim prostorima i nece ali eto hajd, nek ima. ovo mi se vise zvuci na piljarsku varijantu, provuci cemo da je koncesija, svi sretni, aplauzi sa svih strana i opet mulalic ostane sa igracima koje jedva placa.
Ko o cemu, baba o kolacima.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14709 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

ultima_palabra wrote: 29/06/2022 16:03
made_in_sarajevo wrote: 29/06/2022 14:55 dolazi lik koji investitor nego partner, sportski dio ga ne zanima nikako, daje pare za saniranje dugova, a dobija pomocni stadion i poslovne prostore. na pomocnom ide zgrada, jedno 5000 kvadrat stana, zeljo mozda dobije 3 stana da ima za igraca. frajer izvrti sve te pare preko zgrade i poslovnih prostora i nakon 30 godina kaze zelji evo vam nazad poslovi prostor, zgradu logicno ne mozes dobiti jer je prodata. ovo sam ja shvatio sa svih portala sto su pisali o ovome. pa ovo ste isto mogli dogovoriti sa tibrom, unigradnjom, dzekosom i isto dobiti i davno sve zavrsiti. lik nece sam napraviti zapad logicno, bit ce daj sponzore, povuci, potegni, daj opstinu, daj savez, ja cu dodati i tako dalje. on sa pomocnim terenom nema nista osim da zgradu napravi, da ce se usreciti sa poslovnim prostorima i nece ali eto hajd, nek ima. ovo mi se vise zvuci na piljarsku varijantu, provuci cemo da je koncesija, svi sretni, aplauzi sa svih strana i opet mulalic ostane sa igracima koje jedva placa.
Ko o cemu, baba o kolacima.
Izreka ide
Kurva o postenju, zeljo o sudjenju
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14710 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Iz Sarajeva u ligu petice :thumbup: sretno Halide!
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#14711 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by made_in_sarajevo »

ultima_palabra wrote: 29/06/2022 16:03
made_in_sarajevo wrote: 29/06/2022 14:55 dolazi lik koji investitor nego partner, sportski dio ga ne zanima nikako, daje pare za saniranje dugova, a dobija pomocni stadion i poslovne prostore. na pomocnom ide zgrada, jedno 5000 kvadrat stana, zeljo mozda dobije 3 stana da ima za igraca. frajer izvrti sve te pare preko zgrade i poslovnih prostora i nakon 30 godina kaze zelji evo vam nazad poslovi prostor, zgradu logicno ne mozes dobiti jer je prodata. ovo sam ja shvatio sa svih portala sto su pisali o ovome. pa ovo ste isto mogli dogovoriti sa tibrom, unigradnjom, dzekosom i isto dobiti i davno sve zavrsiti. lik nece sam napraviti zapad logicno, bit ce daj sponzore, povuci, potegni, daj opstinu, daj savez, ja cu dodati i tako dalje. on sa pomocnim terenom nema nista osim da zgradu napravi, da ce se usreciti sa poslovnim prostorima i nece ali eto hajd, nek ima. ovo mi se vise zvuci na piljarsku varijantu, provuci cemo da je koncesija, svi sretni, aplauzi sa svih strana i opet mulalic ostane sa igracima koje jedva placa.
Ko o cemu, baba o kolacima.
Ja povezo novinarske clanke, a vidimo niko ne pise drugacije da ce biti
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#14712 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by made_in_sarajevo »

dr_arsla wrote: 29/06/2022 17:22
made_in_sarajevo wrote: 29/06/2022 14:55 dolazi lik koji investitor nego partner, sportski dio ga ne zanima nikako, daje pare za saniranje dugova, a dobija pomocni stadion i poslovne prostore. na pomocnom ide zgrada, jedno 5000 kvadrat stana, zeljo mozda dobije 3 stana da ima za igraca. frajer izvrti sve te pare preko zgrade i poslovnih prostora i nakon 30 godina kaze zelji evo vam nazad poslovi prostor, zgradu logicno ne mozes dobiti jer je prodata. ovo sam ja shvatio sa svih portala sto su pisali o ovome. pa ovo ste isto mogli dogovoriti sa tibrom, unigradnjom, dzekosom i isto dobiti i davno sve zavrsiti. lik nece sam napraviti zapad logicno, bit ce daj sponzore, povuci, potegni, daj opstinu, daj savez, ja cu dodati i tako dalje. on sa pomocnim terenom nema nista osim da zgradu napravi, da ce se usreciti sa poslovnim prostorima i nece ali eto hajd, nek ima. ovo mi se vise zvuci na piljarsku varijantu, provuci cemo da je koncesija, svi sretni, aplauzi sa svih strana i opet mulalic ostane sa igracima koje jedva placa.
Ili, napravi 50 000 metara kvadratnih poslovnih prostora, plati to 50 miliona. Izdaje za milion KM mjesečno i na 0 bude za 5 godina. A narednih 25 uzima kajmak i zaradi još 300 miliona i na kraju vrati Želji :D
Poslovne prostore i 100 miliona na kafu :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14713 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

Bogami ko da zivite u Norveskoj, mada mislim da se ni tamo tako radi :roll:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#14714 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

@Ricken @Didier i @ultima_palabra
Nisam ja ni mislio na onaj teren lijevo od stadiona nego na pomoćni. Jasno je da je on u vašem vlasništvu i da ste ga dobili na poklon od Općine NS. Niste ga kupili. Kad vam je dodijeljen to je bilo da se razvija sport a ne da prodate dalje. I taj lijevo bi prodali da je kojim slučajem vaš. Sreća pa nije.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14715 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

made_in_sarajevo wrote: 29/06/2022 17:20
ultima_palabra wrote: 29/06/2022 16:03
Ko o cemu, baba o kolacima.
Ja povezo novinarske clanke, a vidimo niko ne pise drugacije da ce biti
Daj da vidim jedan taj novinarski članak u kojem piše da će praviti i prodavati stanove.

P.S. Svi novinarski članci su druga ruka, u najboljem slučaju.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14716 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

animus wrote: 29/06/2022 17:35 @Ricken @Didier i @ultima_palabra
Nisam ja ni mislio na onaj teren lijevo od stadiona nego na pomoćni. Jasno je da je on u vašem vlasništvu i da ste ga dobili na poklon od Općine NS. Niste ga kupili. Kad vam je dodijeljen to je bilo da se razvija sport a ne da prodate dalje. I taj lijevo bi prodali da je kojim slučajem vaš. Sreća pa nije.
Teren neće biti prodat, a sport će se, ako se ovo ozvaniči, razvijati na još boljem mjestu.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#14717 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by made_in_sarajevo »

Znaci nece dobiti teren, treba napraviti zapad i jug, napraviti akademiju, dobit ce poslovne prostore, nikom te ne damo ali ste se prodali kao i Sarajevo?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14718 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

made_in_sarajevo wrote: 30/06/2022 06:11 Znaci nece dobiti teren, treba napraviti zapad i jug, napraviti akademiju, dobit ce poslovne prostore, nikom te ne damo ali ste se prodali kao i Sarajevo?
Opet pogrešan zaključak.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#14719 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by made_in_sarajevo »

Pa sta je reci, ipak ide zgrada umjesto pomocnog koju ce te vi nasljediti nekako sta?
kleja
Posts: 541
Joined: 08/03/2022 13:25

#14720 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kleja »

made_in_sarajevo wrote: 30/06/2022 09:39 Pa sta je reci, ipak ide zgrada umjesto pomocnog koju ce te vi nasljediti nekako sta?
oni su uložili (dali) pomoćni teren a Digislić će uložiti lovu da se stvori nova vrijednost (zgrada) i tu je to partnerstvo i tako će biti kroz papire.

U praksi, oni su prodali ili založili pomoćni teren a Digislić im neće dati lovu direktno, jer će povjerioci to pojesti, nego će im napraviti tribine i kamp.

Za prvi tim i administraciju plata nema.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14721 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

I još jedan netačan odgovor.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14722 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

made_in_sarajevo wrote: 30/06/2022 09:39Pa sta je reci, ipak ide zgrada umjesto pomocnog koju ce te vi nasljediti nekako sta?
Sve će se znati, ako/kada se potpiše Ugovor/Sporazum o saradnji/partnerstvu. Do tada su sve samo priče, novinarska nagađanja, nagađanja raje, ...
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14723 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Da ne pišem na temi o FK Sarajevo.
Logovan wrote: 30/06/2022 09:31 U PRODAJI SEZONSKE ULAZNICE ZA SEZONU 2022/23

https://fksarajevo.ba/vijesti/u-prodaji ... 02223/6416

Horor cijene.
Šta je ovde horor? Kada podjeliš na broj utakmica istok i zapad izađu oko 7 KM po tekmi, a sjever 3 KM.

Ako uzmeš do 10.07. to je onda još jeftinije.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#14724 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Karikaturist »

I meni ovo djeluje skroz ok..
40 sjever, neka je 10 domacih tekmi 4 markice.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14725 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

17 domaćih tekmi Sarajevo odigra.
Post Reply