NijeCasual's wrote: Kako je Konaković u KS riješio taj problem ?.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14676 Re: Zeničani
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#14677 Re: Zeničani
Napuše mi se svi bošnjaci, srbi, hrvati, jevreji i nacionalne manjine ćune! Zenica zenička i kraj priče! 600 stranica teme sve normalno, odjednom se nađe neki nacional-moralista gdje su bošnjaci ovo ili ono, srbi ovo ili ono, hrvati ovo ili ono. Jebali vas stereotipi i trpanje u torove. Ko živi od sjećanja na rat, da bog da mu u kući bio!
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#14678 Re: Zeničani
Zaitsev wrote:Napuše mi se svi bošnjaci, srbi, hrvati, jevreji i nacionalne manjine ćune! Zenica zenička i kraj priče! 600 stranica teme sve normalno, odjednom se nađe neki nacional-moralista gdje su bošnjaci ovo ili ono, srbi ovo ili ono, hrvati ovo ili ono. Jebali vas stereotipi i trpanje u torove. Ko živi od sjećanja na rat, da bog da mu u kući bio!
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14679 Re: Zeničani
Zaitsev wrote:Napuše mi se svi bošnjaci, srbi, hrvati, jevreji i nacionalne manjine ćune! Zenica zenička i kraj priče! 600 stranica teme sve normalno, odjednom se nađe neki nacional-moralista gdje su bošnjaci ovo ili ono, srbi ovo ili ono, hrvati ovo ili ono. Jebali vas stereotipi i trpanje u torove. Ko živi od sjećanja na rat, da bog da mu u kući bio!
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14680 Re: Zeničani
jes' to prepoznao o kom jaranu govorim?Zaitsev wrote:Napuše mi se svi bošnjaci, srbi, hrvati, jevreji i nacionalne manjine ćune! Zenica zenička i kraj priče! 600 stranica teme sve normalno, odjednom se nađe neki nacional-moralista gdje su bošnjaci ovo ili ono, srbi ovo ili ono, hrvati ovo ili ono. Jebali vas stereotipi i trpanje u torove. Ko živi od sjećanja na rat, da bog da mu u kući bio!
P.S. Bobi sprecava ono: "k'o prvi pljune u prst.." isto ko Chmoljo na politici...
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#14681 Re: Zeničani
Ne znam otkud vam da je Sarajevo išta riješilo.Warashii wrote:Za Sarajevo nisam siguran, ostalo azilima i saradnjom sa "borcima za prava zivotinja"Casual's wrote:Kako je Konaković u KS riješio taj problem ? Kako u Tuzli nema tog problema ? Goraždu ? Tešnju ? ..itd.Warashii wrote:Ma od cuka nece biti nista, nema nacina. Azil je premali, zakon ne poznaje eutanaziju, na nacin na koji mnogi zele i prizivaju, pat pozicija.
Taman da nam je Trump gradonacelnik ova problematika bi se tesko rijesila.
Za Tuzlu nisam siguran, čini mi se da sam ih ipak viđao kad sam bio, mada Tuzlaci nisu naročito glasni po ovom pitanju, pa stanje vjerovatno jeste dosta bolje nego kod nas.
- nadžak
- Posts: 2313
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#14682 Re: Zeničani
U mnogim manjim mjestima i gradovima je javna tajna da se ti psi pobiju i uklone. Organizuju se lovci i drugi prikladni i to se riješi. Džaba je, od dva zla izabrali ljudi manje, kod njih još uvijek razum po tom pitanju vlada, ne daju da im ublehaši mozak ispiraju sa pričom da psi ( ali samo psi-mrtva ekskluziva, ništa mačke, ribe, miševi itd) imaju ista, čak i veća prava od homo sapiensa. Odustajem od rasprave sa svima koji u pitanje dovode nejednakost životinja i ljudi, probao pa vidim da je smiješno.
Ogromno licemjerstvo je ovo slijepo pozivanje na zakon o dobrobiti životinja. Svako od učesnika u ovoj tragi-komičnoj priči o psima vadi iz tog zakona šta mu odgovara. Npr udruženja zbog svoje ljubavi ( da ne govorimo o onima koji tu ljubav dobro naplate ) prema psima uživaju u čarima da se psi ne smiju ubijati i da se oni mogu nesmetano družiti sa njima i njihovim govnima svuda i uvijek a istovremeno prešučuju odredbu tog istog zakona gdje je dozvoljeno izvršiti eutanaziju bolesnog, opasnog i/ili agresivnog psa (parafraziram).
One neradnike iz lokalnih vlasti još više boli briga jer hudi nit znaju nit mogu ( možda bi neki i htjeli) da se nose sa ovim problemom.
Veterinare boli briga, ne moraju se zamarat, svakako dobro naplaćuju svako postupanje prema psima, markice, kastracija fazoni. Takođe ljubitelje lutalica baš briga što u svijetu postoji određeno samo vrijeme
koje pas može provesti u azilu prije eutanazije. Oni bi da ih dovijeka, dok azrail ne dođe po njihovu dušu, gledaju u azilu sa nadom da će ih neko nekad udomit. I mene duša boli kad vidim da nema mačaka, da ih pobiše ovi kerovi i čopori, da samo određeno vrijeme mogu biti u azilu i onda pa-pa maco ali jbg, emocije su jedno a razum je drugo. Koji su to licemjeri, kako rekoh ranije, ovi pozivači na zakon radi dobrobiti pasa, baš ih libo ona stvar kad vide da je ugrožena populacija mačaka i kakve gadne stvari im priređuju njihovi klijenti. Jbg, ne boli ih duša za njima jer ih ne vole pa onda ne mašu tim zakonom kad naiđu na raskomadanu mačku ili mačića.
Vrh bezobrazluka je kad počnu padat optužbe i ismijavanja po društvenim mrežama da ljudi lažu da ih psi napadaju, ujedaju, da im prave štetu na autima, traumiraju djecu i sl. Koji bezobrazluk kralj te jebo...
Ogromno licemjerstvo je ovo slijepo pozivanje na zakon o dobrobiti životinja. Svako od učesnika u ovoj tragi-komičnoj priči o psima vadi iz tog zakona šta mu odgovara. Npr udruženja zbog svoje ljubavi ( da ne govorimo o onima koji tu ljubav dobro naplate ) prema psima uživaju u čarima da se psi ne smiju ubijati i da se oni mogu nesmetano družiti sa njima i njihovim govnima svuda i uvijek a istovremeno prešučuju odredbu tog istog zakona gdje je dozvoljeno izvršiti eutanaziju bolesnog, opasnog i/ili agresivnog psa (parafraziram).
One neradnike iz lokalnih vlasti još više boli briga jer hudi nit znaju nit mogu ( možda bi neki i htjeli) da se nose sa ovim problemom.
Veterinare boli briga, ne moraju se zamarat, svakako dobro naplaćuju svako postupanje prema psima, markice, kastracija fazoni. Takođe ljubitelje lutalica baš briga što u svijetu postoji određeno samo vrijeme
koje pas može provesti u azilu prije eutanazije. Oni bi da ih dovijeka, dok azrail ne dođe po njihovu dušu, gledaju u azilu sa nadom da će ih neko nekad udomit. I mene duša boli kad vidim da nema mačaka, da ih pobiše ovi kerovi i čopori, da samo određeno vrijeme mogu biti u azilu i onda pa-pa maco ali jbg, emocije su jedno a razum je drugo. Koji su to licemjeri, kako rekoh ranije, ovi pozivači na zakon radi dobrobiti pasa, baš ih libo ona stvar kad vide da je ugrožena populacija mačaka i kakve gadne stvari im priređuju njihovi klijenti. Jbg, ne boli ih duša za njima jer ih ne vole pa onda ne mašu tim zakonom kad naiđu na raskomadanu mačku ili mačića.
Vrh bezobrazluka je kad počnu padat optužbe i ismijavanja po društvenim mrežama da ljudi lažu da ih psi napadaju, ujedaju, da im prave štetu na autima, traumiraju djecu i sl. Koji bezobrazluk kralj te jebo...
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14683 Re: Zeničani
Meni je i dalje najjaci spin da su za cuke lutalice krive NVO, a ne SDA... 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#14685 Re: Zeničani
Ne mogu da shvatim šta nas ubija,..zrak, voda, hrana,.. ili život.
Kad odem nekom na dženazu , primjećujem da je mnogo ljudi umrlo prerano,.. čini mi se više od pola umrlih nije doživjelo ni šezdeset godina.
Šetao sam i po groblju u Njemačkoj i čudio se kako je mnogo ljudi umrlo poslije osamdesete a nisam primjetio značajniji broj onih koji su umrli mladi.
Kad odem nekom na dženazu , primjećujem da je mnogo ljudi umrlo prerano,.. čini mi se više od pola umrlih nije doživjelo ni šezdeset godina.
Šetao sam i po groblju u Njemačkoj i čudio se kako je mnogo ljudi umrlo poslije osamdesete a nisam primjetio značajniji broj onih koji su umrli mladi.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14686 Re: Zeničani
Kakve su sanse da se Duce prodaju za 10 mil eura? To bi bilo dosta i da se sanira Celik bez problema... 
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#14687 Re: Zeničani
U Sarajevu ih ima dosta manje nego što je bilo.. Nisu skroz istrijebljeni, ali ih je osjetno manje..Ajatolah_ wrote:Ne znam otkud vam da je Sarajevo išta riješilo.Warashii wrote:Za Sarajevo nisam siguran, ostalo azilima i saradnjom sa "borcima za prava zivotinja"Casual's wrote: Kako je Konaković u KS riješio taj problem ? Kako u Tuzli nema tog problema ? Goraždu ? Tešnju ? ..itd.
Za Tuzlu nisam siguran, čini mi se da sam ih ipak viđao kad sam bio, mada Tuzlaci nisu naročito glasni po ovom pitanju, pa stanje vjerovatno jeste dosta bolje nego kod nas.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14688 Re: Zeničani
Casual's wrote:Kako je Konaković u KS riješio taj problem ? Kako u Tuzli nema tog problema ? Goraždu ? Tešnju ? ..itd.Warashii wrote:Ma od cuka nece biti nista, nema nacina. Azil je premali, zakon ne poznaje eutanaziju, na nacin na koji mnogi zele i prizivaju, pat pozicija.
Taman da nam je Trump gradonacelnik ova problematika bi se tesko rijesila.
Banjaluci,bijeljini,ljubuskom,livnu,capljini itd. Itd.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14689 Re: Zeničani
nadžak wrote:U mnogim manjim mjestima i gradovima je javna tajna da se ti psi pobiju i uklone. Organizuju se lovci i drugi prikladni i to se riješi. Džaba je, od dva zla izabrali ljudi manje, kod njih još uvijek razum po tom pitanju vlada, ne daju da im ublehaši mozak ispiraju sa pričom da psi ( ali samo psi-mrtva ekskluziva, ništa mačke, ribe, miševi itd) imaju ista, čak i veća prava od homo sapiensa. Odustajem od rasprave sa svima koji u pitanje dovode nejednakost životinja i ljudi, probao pa vidim da je smiješno.
Ogromno licemjerstvo je ovo slijepo pozivanje na zakon o dobrobiti životinja. Svako od učesnika u ovoj tragi-komičnoj priči o psima vadi iz tog zakona šta mu odgovara. Npr udruženja zbog svoje ljubavi ( da ne govorimo o onima koji tu ljubav dobro naplate ) prema psima uživaju u čarima da se psi ne smiju ubijati i da se oni mogu nesmetano družiti sa njima i njihovim govnima svuda i uvijek a istovremeno prešučuju odredbu tog istog zakona gdje je dozvoljeno izvršiti eutanaziju bolesnog, opasnog i/ili agresivnog psa (parafraziram).
One neradnike iz lokalnih vlasti još više boli briga jer hudi nit znaju nit mogu ( možda bi neki i htjeli) da se nose sa ovim problemom.
Veterinare boli briga, ne moraju se zamarat, svakako dobro naplaćuju svako postupanje prema psima, markice, kastracija fazoni. Takođe ljubitelje lutalica baš briga što u svijetu postoji određeno samo vrijeme
koje pas može provesti u azilu prije eutanazije. Oni bi da ih dovijeka, dok azrail ne dođe po njihovu dušu, gledaju u azilu sa nadom da će ih neko nekad udomit. I mene duša boli kad vidim da nema mačaka, da ih pobiše ovi kerovi i čopori, da samo određeno vrijeme mogu biti u azilu i onda pa-pa maco ali jbg, emocije su jedno a razum je drugo. Koji su to licemjeri, kako rekoh ranije, ovi pozivači na zakon radi dobrobiti pasa, baš ih libo ona stvar kad vide da je ugrožena populacija mačaka i kakve gadne stvari im priređuju njihovi klijenti. Jbg, ne boli ih duša za njima jer ih ne vole pa onda ne mašu tim zakonom kad naiđu na raskomadanu mačku ili mačića.
Vrh bezobrazluka je kad počnu padat optužbe i ismijavanja po društvenim mrežama da ljudi lažu da ih psi napadaju, ujedaju, da im prave štetu na autima, traumiraju djecu i sl. Koji bezobrazluk kralj te jebo...
Bolesnici su to,bolesnici,u sarajevu su napali covjeka koji je otjerao pse koji su napali njegovu trudnu suprugu
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14691 Re: Zeničani
...hahahahahaaaaa....kakavdanakneiskustvu wrote:http://ugriz.com/index.php/vijesti/242- ... -pod-sapom
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14692 Re: Zeničani
Nisam naravno mislio da je riješeno tako da ih nema na ulici, ali ne napadaju. Agresivni su sklonjeni, uža jezgra grada je prodisala - baš ono što nama treba.Ajatolah_ wrote: Ne znam otkud vam da je Sarajevo išta riješilo.
Za Tuzlu nisam siguran, čini mi se da sam ih ipak viđao kad sam bio, mada Tuzlaci nisu naročito glasni po ovom pitanju, pa stanje vjerovatno jeste dosta bolje nego kod nas.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
-
s@mson
- Posts: 908
- Joined: 23/03/2007 10:50
#14694 Re: Zeničani
Ima jeftinog fasiranog mesa, kao ono sto vecina buregdzinica kupuje, oko 4 km po kilogramu, a unutra samo drob i neke hrskavice pa kad jedes burek osjetis samo biber kojim ubijaju ukus takvog mesa a kad sam vidio kako ga prave (u nekakvom vanjiku neka sluzava masa pa time posipaju namascene jufke)...
Eh, posto nisu aktuelne buregdzinice vec cuke, ovo meso se da upotrijebiti na mnogo bolji nacin... Svi lako mozemo doci do sredstava deratizacije i ostalih picki materinih pa pomijesati sa dvije kile jeftinog fasiranog i samo fino rasporediti tamo gdje se cuke skupljaju i sutradan neka ih sapa pokupi...
Mogu vala i burek praviti, niko ne bi primijetio (cast par pitara drzi pod sacem na staroj pijaci i ladjana a ovo ostalo fujjj)...
EDIT: evo uleti link sa pacovima i slikovito objasni kako treba sa cukama...
Eh, posto nisu aktuelne buregdzinice vec cuke, ovo meso se da upotrijebiti na mnogo bolji nacin... Svi lako mozemo doci do sredstava deratizacije i ostalih picki materinih pa pomijesati sa dvije kile jeftinog fasiranog i samo fino rasporediti tamo gdje se cuke skupljaju i sutradan neka ih sapa pokupi...
Mogu vala i burek praviti, niko ne bi primijetio (cast par pitara drzi pod sacem na staroj pijaci i ladjana a ovo ostalo fujjj)...
EDIT: evo uleti link sa pacovima i slikovito objasni kako treba sa cukama...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14695 Re: Zeničani
Jedini normalan portal u gradu i najbolji radio organizuju : http://www.zenit.ba/u-centru-zenice-org ... -moj-grad/
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14696 Re: Zeničani
Senči je uvijek bio regularan momak i ima ideja.Casual's wrote:Jedini normalan portal u gradu i najbolji radio organizuju : http://www.zenit.ba/u-centru-zenice-org ... -moj-grad/
- Amagon
- Posts: 392
- Joined: 12/07/2007 16:10
- Location: Zenica-Sarajevo
#14697 Re: Zeničani
Ako nekog zanima...
Sutra je dženaza momku koji je neki dan izvršio samoubistvo, Helvida Armin, na gradskom groblju Prašnice u 14,00 sati.
Sutra je dženaza momku koji je neki dan izvršio samoubistvo, Helvida Armin, na gradskom groblju Prašnice u 14,00 sati.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14698 Re: Zeničani
nedavno izvrsena deratizacija je mozda uzrok ovome...Freamon Lester wrote:http://www.zenicablog.com/foto-sokantne ... ve-strane/
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14699 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote:Senči je uvijek bio regularan momak i ima ideja.Casual's wrote:Jedini normalan portal u gradu i najbolji radio organizuju : http://www.zenit.ba/u-centru-zenice-org ... -moj-grad/
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14700 Re: Zeničani
Ako su najbolji, zasto im se gubi signal svakih par sekundi?Casual's wrote:Jedini normalan portal u gradu i najbolji radio organizuju : http://www.zenit.ba/u-centru-zenice-org ... -moj-grad/
Svaka im cast na ideji i nadam se realizaciji iste
