To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...Lost_Found wrote: ↑07/08/2020 09:45evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterijaCooK wrote: ↑07/08/2020 09:26Bio je taj TV i malo jeftiniji mada kad i sad pogledam sta se nudi za cca 1640KM i dalje je on definitivno najbolji izbor za taj novac.Aleksa83 wrote: ↑05/08/2020 20:24 Sony 55'' TV XF90
1,637.61 KM
https://www.plus.ba/bs/product/11637/so ... 4k-android
Jel ovo najbolji izbor do 1700km?
https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14651 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14652 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da ali sa nikakvim Softwerom:)CooK wrote: ↑07/08/2020 09:51To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...Lost_Found wrote: ↑07/08/2020 09:45evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterija
https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14653 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Al' zato Philips ima top software.bower wrote: ↑07/08/2020 10:04Da ali sa nikakvim Softwerom:)CooK wrote: ↑07/08/2020 09:51To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...Lost_Found wrote: ↑07/08/2020 09:45
evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterija
https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
U boj, u boj za Philips svoj!!!
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14654 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14655 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).
Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.
Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.
I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).
Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.
Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.
I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).
Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#14656 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hvala na objasnjenju, Bower znaci preporucujes kineze ljudima, ccc.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14657 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa jbt neces tv kuppvati samo radi software ????
Jel bitniji kvalitet slike od usranog software ?
Ajde boweru, odvadi malo.
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#14658 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14659 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa sta ti treba vise od te cetvorke?problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14660 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Već sam napisao juće nešto oko toga.. TPV vision je većinski vlasnik Philipsa. Ali Philips televizore prave inžineri koji su nekad radili za Holandski Philips:)) A tu mislim na Danya Tacka i njegovu ekupu inžinera. Pored toga se sva elektronika i tehnologija, proizvodi u Polskoj tvornici i nešto u Belgiji..! To važi za srednji rang televizora i više.. Dok se za poćetni 4k rang televizora ugrađuje Kineska elektronika i ostala tehnologija. Osim panele koje ugrađuju od razlićitih kompanija od AUO, Lg-ja i BOE. Tako, da jih stavljat u rang Voxa, Tesla itd.. je sasvim neozbilnjo ćak lići to na veliku provokaciju.. Pošto imam u radnji sve te televizore, ti mogu reći iz prve ruke, da nemaju ti televizori kao što su vox, tesla itd.. šta tražit pored Philipsa.. A što se tiče glavnih igraća, si malo pogledaj testove tih televizora i Philpsa, pa ćeš vidjet dal Philips spada u tu kategoriju ili ne..MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 10:16 Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).
Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.
Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.
I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).
Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#14661 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
Ili ovakav TV:
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review
Ili ovakvu ukupnu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
Ili ovakav TV:
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review
Ili ovakvu ukupnu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Last edited by Cossack on 07/08/2020 10:39, edited 1 time in total.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14662 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa sve je danas Kinezko.. Kao Sony, Samsung itd..problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14663 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da još dopunim malo. A što se tiče ponude, još dolazita dva ili tri modela OLED televizora. I nisam ja nikakav trol, već ne dopuštam da se pišu nekakve laži i dezinformacije, uopšte što se tiće Philips televizora:)) Ako neko ne zna zašto se ide kod Philips televizora pa i drugih brendova, je bolje, da ne piše ništa..Jer takve stvari samo odvraćaju ljude, u kupnju televizora..Cossack wrote: ↑07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
i ovakvu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
https://www.homecinemachoice.com/conten ... 4k-oled-tv
https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... -55oled805
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14664 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam 
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14665 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hahahaha
Fakat si kralj svih trolova i botova. Sto sam vidio bugova na Philips televozorima nisam vidio ni na jednim do sada. Cujem da su se malo popravili po pitanju toga u zadnje vrijeme ali da su nesto znacajni tu bolji od Sony-a, e pa nisu. Generalno se android ni na jednom smart TV-u ne moze pohvaliti nekom stabilnoscu za razliku od ostalih operativnih sistema za smart televizore a jedini razlog zasto se koristi je to sto ima vise mogucnosti.
I da npr Philips jest puno bolji od Sony-a sto se tice software-a dzaba kad su hardware i specifikacije onog Sony televizora puno bolji od hardware-a i specifikacija tih Philipsa sto ih ti preporucujes.
Ja znam da si ti Philipsov bot i da ces reci da bi ti uzeo neki TV samo zato sto mu je software bolji ali niko ziv ti nece povjerovati u to. To bi bilo isto kao da imas dvije zene ispred sebe, jednu ruznu i jednu lijepu, a ti trebas izabrati jednu od njih za sex i ti kazes da bi izabrao ovu ruznu zato sto je lijepa u dusi, znas ko bi ti povjerovao u to? Niko
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14666 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bravo, tako se pise.MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 10:16 Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).
Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.
Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.
I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).
Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#14667 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne znam šta je toliko smiješno, ja samo konstatiram!skafiskafsnjak wrote: ↑07/08/2020 10:33Pa sta ti treba vise od te cetvorke?problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom![]()
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14668 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa to danas važi za veliku većinu proizvođaća..skafiskafsnjak wrote: ↑07/08/2020 10:52 Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam![]()
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14669 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.Cossack wrote: ↑07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
Ili ovakav TV:
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review
Ili ovakvu ukupnu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14670 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kupio Sony 2016. XD7505 i na njemu je sada Android 8 i vrti Kodi godinama, trenutno sa Blue Thunderom i Elementumom i gledam najčešće filmove u FHD iako pokreće i 4K, ali zbog brzine interneta biram češće FHD jer se ne primjećuje posebna razlika zato što moguće odradi nekakav upscaling.
Zato i čekam ponovo Sony iz 9. generacije, ali dok padnu još malo cijene, ali i ovaj još odrađuje sve uredno pa mi nije hića.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14671 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Za veliku vecinu...fox tesla vivax philips itd.bower wrote: ↑07/08/2020 11:01Pa to danas važi za veliku većinu proizvođaća..skafiskafsnjak wrote: ↑07/08/2020 10:52 Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam![]()
Za sony ne
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14672 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:04Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.Cossack wrote: ↑07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
Ili ovakav TV:
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review
Ili ovakvu ukupnu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#14673 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kao što reče, to je tvoje mišljenje/lično viđenje. Samo mi nije jasno zašto Philips ne zoveš Philipsom? Da li Volvo zoveš po kompaniji koja ga je kupila (Geely)? I sve ostale firme koje su sada u kineskom vlasništvu? Da li Motorolu zoveš Lenovo (kineska kompanija) jer je istu kupio?MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:04
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
History
In 2011, Philips announced its intention to sell a majority stake in its HDTV business to TPV Technology.[1]
In April 2012, all 3300 employees of Philips' TV division transferred to TP Vision, a joint venture 70% owned by TPV Technology, headquartered in Hong Kong, China and 30% by Royal Philips Electronics. Philips also receives royalties from TP Vision.[2][3]
In January 2014 Phillips transferred the remaining 30% equity interest. [4]
Volvo Cars has been majority-owned since 2010 by the Geely Holding Group. Both AB Volvo and Volvo Cars share the Volvo logo, and cooperate in running the Volvo Museum. With approximately 2,300 local dealers from around 100 national sales companies worldwide, Volvo Cars' largest markets are China, the United States, Sweden and other countries in the European Union.[2] Most of its worldwide employees are based in Sweden. Volvo is a subsidiary of the automotive company Geely.
In January 2014, Google announced that it would sell Motorola Mobility to Lenovo for $2.91 billion. The sale, which excluded ATAP and all but 2,000 of Motorola's patents, was completed on October 30, 2014.[3] Lenovo disclosed an intent to use Motorola Mobility as a way to expand into the United States smartphone market. In August 2015, Lenovo's existing smartphone division was subsumed by Motorola Mobility, and in November 2016, Lenovo announced that it would discontinue its existing, self-branded smartphone lines in favor of Motorola-branded devices.
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14674 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prema mom mišljenju: po općoj kvaliteti izrade i dugotrajnosti proizvoda, jer kod ovih ostalih koje si nabrojao nije, kako ti tvrdiš, normalno da se pokvare nakon 2-3 godine. Ovjde pišem prema ličnom iskustvu jer sam ranije imao Philips TV koji je 3 mjeseca nakon isteka garancije od 3 godine ničim izazvan prestao raditi. Ni sa jednim Sony, Samsung ili LG uređajem koji sam imao ili trenutno imam to nije bio slučaj (eto, pišem isključivo svoje lično iskustvo, da sad ne nabrajam slična iskustva drugih ljudi). Toliko od mene na tu temu, nemam želju ni potrebu da te ubjeđujem u suprotno jer opet ćeš ti po svom, ja samo pišem da drugi forumaši imaju bolji pregled situacije kod donošenja odluke o kupovini TV-a.bower wrote: ↑07/08/2020 11:09Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:04Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.Cossack wrote: ↑07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805
Ili ovakav TV:
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review
Ili ovakvu ukupnu ponudu:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747
Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#14675 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa pošto sam se bavio servisom, mislim, da znam najbolje kako stoje stvari sa kvarovima televizora.. Jeste Sony i Panasonic su prošlih godina bili među najboljima po tom pitanju. Ali danas na žalost, ni kod tih proizvođaća više nije to što je nekad bilo.. A to ugalvnom zbog globalne konkurencije što se tiče cjena, pa su bili primorani nekoliko opustit kvalitetu svojih televizora , da bi bili konkurenćni cjenom drugim proizvođaćima kao što su Korejski dvojac a posebno Kineskih tvrtka:) Već sam stavio tabelu što se tiće kvarova. Ali recimo pogledaj kod nas se ljetno proda nešto malo više od 100.000 Philips televizora a kvarovi su unutra 2.5-4,8 % u periodu od 2 i do 5 godina. Tako, da što se tiče kvarova je bezveze raspravljat, jer su svi tu negdje.. Ja imam sada več drugi Philips pa nisam ili imam ikakvog problema.. Isto tako imam jedan Panasonic pa do sada radi isto bez problema. Danas ti je važno , da imaš podosta sreće kod televizora što se tiće kvarova..! Ja dobivam recimo u radnju TOP modele Sonya, Samsunga koji su se pokvarili, a imaju odrađenih par tisuća radnih sati:)) Ali na osnovi toga ne treba radit nikakvih zakljućaka, da ti televizori ne valjaju. Kao što sam napisao određen % televizora se pokvari, i ako nemaš sreće se može desit da si i ti u tim %.. A pored toga se zato i daje mogućnost 5 godina garancije, da si bez brige:)MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:29Prema mom mišljenju: po općoj kvaliteti izrade i dugotrajnosti proizvoda, jer kod ovih ostalih koje si nabrojao nije, kako ti tvrdiš, normalno da se pokvare nakon 2-3 godine. Ovjde pišem prema ličnom iskustvu jer sam ranije imao Philips TV koji je 3 mjeseca nakon isteka garancije od 3 godine ničim izazvan prestao raditi. Ni sa jednim Sony, Samsung ili LG uređajem koji sam imao ili trenutno imam to nije bio slučaj (eto, pišem isključivo svoje lično iskustvo, da sad ne nabrajam slična iskustva drugih ljudi). Toliko od mene na tu temu, nemam želju ni potrebu da te ubjeđujem u suprotno jer opet ćeš ti po svom, ja samo pišem da drugi forumaši imaju bolji pregled situacije kod donošenja odluke o kupovini TV-a.bower wrote: ↑07/08/2020 11:09Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:04
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
