TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14651 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Lost_Found wrote: 07/08/2020 09:45
CooK wrote: 07/08/2020 09:26
Aleksa83 wrote: 05/08/2020 20:24 Sony 55'' TV XF90

1,637.61 KM

https://www.plus.ba/bs/product/11637/so ... 4k-android

Jel ovo najbolji izbor do 1700km?
Bio je taj TV i malo jeftiniji mada kad i sad pogledam sta se nudi za cca 1640KM i dalje je on definitivno najbolji izbor za taj novac.
evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterija


https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14652 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

CooK wrote: 07/08/2020 09:51
Lost_Found wrote: 07/08/2020 09:45
CooK wrote: 07/08/2020 09:26

Bio je taj TV i malo jeftiniji mada kad i sad pogledam sta se nudi za cca 1640KM i dalje je on definitivno najbolji izbor za taj novac.
evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterija


https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...
Da ali sa nikakvim Softwerom:)
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14653 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

bower wrote: 07/08/2020 10:04
CooK wrote: 07/08/2020 09:51
Lost_Found wrote: 07/08/2020 09:45

evo u domodu 1.500 km akcija pa ko je musterija


https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005
To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...
Da ali sa nikakvim Softwerom:)
Al' zato Philips ima top software. :lol:
U boj, u boj za Philips svoj!!! :D :lol: :lol:
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14654 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

CooK wrote: 07/08/2020 10:11
bower wrote: 07/08/2020 10:04
CooK wrote: 07/08/2020 09:51

To je to. Definitivno best buy TV za te pare. FALD, 120Hz panel, dobar HDR sa oko 900cd/m² maksimalnim osvjetljenjem, dobar color gamut, itd, itd...
Da ali sa nikakvim Softwerom:)
Al' zato Philips ima top software. :lol:
U boj, u boj za Philips svoj!!! :D :lol: :lol:
Od tog Sonya svakako boljeg:)) :izet:
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14655 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).

Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.

Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.

I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).

Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
vojopd
Posts: 1930
Joined: 28/05/2018 18:14

#14656 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vojopd »

Hvala na objasnjenju, Bower znaci preporucujes kineze ljudima, ccc.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14657 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

bower wrote: 07/08/2020 10:14
CooK wrote: 07/08/2020 10:11
bower wrote: 07/08/2020 10:04

Da ali sa nikakvim Softwerom:)
Al' zato Philips ima top software. :lol:
U boj, u boj za Philips svoj!!! :D :lol: :lol:
Od tog Sonya svakako boljeg:)) :izet:
Pa jbt neces tv kuppvati samo radi software ????
Jel bitniji kvalitet slike od usranog software ?

Ajde boweru, odvadi malo.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14658 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14659 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

problemnatravunu wrote: 07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
Pa sta ti treba vise od te cetvorke? :lol:
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14660 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

MeanMachine wrote: 07/08/2020 10:16 Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).

Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.

Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.

I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).

Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
Već sam napisao juće nešto oko toga.. TPV vision je većinski vlasnik Philipsa. Ali Philips televizore prave inžineri koji su nekad radili za Holandski Philips:)) A tu mislim na Danya Tacka i njegovu ekupu inžinera. Pored toga se sva elektronika i tehnologija, proizvodi u Polskoj tvornici i nešto u Belgiji..! To važi za srednji rang televizora i više.. Dok se za poćetni 4k rang televizora ugrađuje Kineska elektronika i ostala tehnologija. Osim panele koje ugrađuju od razlićitih kompanija od AUO, Lg-ja i BOE. Tako, da jih stavljat u rang Voxa, Tesla itd.. je sasvim neozbilnjo ćak lići to na veliku provokaciju.. Pošto imam u radnji sve te televizore, ti mogu reći iz prve ruke, da nemaju ti televizori kao što su vox, tesla itd.. šta tražit pored Philipsa.. A što se tiče glavnih igraća, si malo pogledaj testove tih televizora i Philpsa, pa ćeš vidjet dal Philips spada u tu kategoriju ili ne..
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14661 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805

Ili ovakav TV:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review

Ili ovakvu ukupnu ponudu:

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747

Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Last edited by Cossack on 07/08/2020 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14662 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

problemnatravunu wrote: 07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
Pa sve je danas Kinezko.. Kao Sony, Samsung itd..
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14663 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

Cossack wrote: 07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805

i ovakvu ponudu:

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747

Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Da još dopunim malo. A što se tiče ponude, još dolazita dva ili tri modela OLED televizora. I nisam ja nikakav trol, već ne dopuštam da se pišu nekakve laži i dezinformacije, uopšte što se tiće Philips televizora:)) Ako neko ne zna zašto se ide kod Philips televizora pa i drugih brendova, je bolje, da ne piše ništa..Jer takve stvari samo odvraćaju ljude, u kupnju televizora..

https://www.homecinemachoice.com/conten ... 4k-oled-tv
https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... -55oled805
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14664 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam :skoljka:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14665 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

bower wrote: 07/08/2020 10:14
CooK wrote: 07/08/2020 10:11
bower wrote: 07/08/2020 10:04

Da ali sa nikakvim Softwerom:)
Al' zato Philips ima top software. :lol:
U boj, u boj za Philips svoj!!! :D :lol: :lol:
Od tog Sonya svakako boljeg:)) :izet:
Hahahaha :lol:
Fakat si kralj svih trolova i botova. Sto sam vidio bugova na Philips televozorima nisam vidio ni na jednim do sada. Cujem da su se malo popravili po pitanju toga u zadnje vrijeme ali da su nesto znacajni tu bolji od Sony-a, e pa nisu. Generalno se android ni na jednom smart TV-u ne moze pohvaliti nekom stabilnoscu za razliku od ostalih operativnih sistema za smart televizore a jedini razlog zasto se koristi je to sto ima vise mogucnosti.
I da npr Philips jest puno bolji od Sony-a sto se tice software-a dzaba kad su hardware i specifikacije onog Sony televizora puno bolji od hardware-a i specifikacija tih Philipsa sto ih ti preporucujes.
Ja znam da si ti Philipsov bot i da ces reci da bi ti uzeo neki TV samo zato sto mu je software bolji ali niko ziv ti nece povjerovati u to. To bi bilo isto kao da imas dvije zene ispred sebe, jednu ruznu i jednu lijepu, a ti trebas izabrati jednu od njih za sex i ti kazes da bi izabrao ovu ruznu zato sto je lijepa u dusi, znas ko bi ti povjerovao u to? Niko :mrgreen:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14666 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

MeanMachine wrote: 07/08/2020 10:16 Kod brenda Philips treba razjasniti nekoliko činjenica za svakoga ko planira kupovinu TV-a ili druge tehinke ovog brenda (da, veoma bitno je naglasiti da je to BREND, a sve manje direktni proizvođač bilo čega sa tim imenom).

Kada se govori o televizorima treba biti korektan i napisati TP Vision, a ne Philips, jer TPV je proizvođač, a ime Philips se koristi samo na osnovu plaćene licence i time se na neki način kupcima "baca prašina u oči". Ne može se reći da su ovi televizori smeće, daleko od toga, ali kategorija u koju spadaju su VOX, Tesla, Elit isl., a nikako sa glavnim igračima na tržištu: Sony, Samsung i LG.

Dalje: kada se govori o malim kućanskim aparatima treba naglasiti da to trenutno još uvijek proizvodi "pravi" Philips, ali već od sredine naredne godine može se očekivati da to više neće biti tako jer je Philips najavio prodaju ove divizije po uzoru na prodaju TV divizije, a kao potencijalni kupac pominje se Haier i još neki, uglavnom kineski proizvođači. Dakle, već kroz godinu dana će i pegle, usisivači, fenovi isl. samo po imenu biti Philips jer je izvjesno da će i u slučaju ovih proizvoda sa budućim kupcem biti sklopljen ugovor o pravima na korištenje brenda.

I na kraju: rasvjetu brenda Philips sada proizvodi firma Signify, međutim za razliku od televizora i ubuduće malih kućanskih aparata, Signify nije kineska firma koja je kupila Philips Lighting već je to praktično samo preimenovana firma u kojoj je kompletna tehnika i proizvodnja ostala gdje jeste i kakva jeste (znači, ovdje je kvalitet očuvan i može se reći da je Signify rasvjeta odlična jer je prakitčno i dalje Philips, ali pod novim imenom).

Ovo sve Philips radi sa ciljem da se transformišu u firmu koja se bavi isključivo proizvodnjom dijagnostičke opreme za zdravstveni sektor koja im trenutno ide odlično, a sve ostale biznise su prodali ili će prodati (jedino model za Signify je tu možda malo drugačiji od ostalih).
Bravo, tako se pise. :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14667 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

skafiskafsnjak wrote: 07/08/2020 10:33
problemnatravunu wrote: 07/08/2020 10:32 kako izgleda, samo Sony, Samsung, LG i Panasonic nisu Kinezi, dakle izbor je (relativno) malen, Kinezi vladaju svijetom
Pa sta ti treba vise od te cetvorke? :lol:
Ne znam šta je toliko smiješno, ja samo konstatiram!
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14668 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

skafiskafsnjak wrote: 07/08/2020 10:52 Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam :skoljka:
Pa to danas važi za veliku većinu proizvođaća..
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14669 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

Cossack wrote: 07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805

Ili ovakav TV:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review

Ili ovakvu ukupnu ponudu:

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747

Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.

Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.

Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#14670 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

bower wrote: 07/08/2020 10:04 Da ali sa nikakvim Softwerom:)

Kupio Sony 2016. XD7505 i na njemu je sada Android 8 i vrti Kodi godinama, trenutno sa Blue Thunderom i Elementumom i gledam najčešće filmove u FHD iako pokreće i 4K, ali zbog brzine interneta biram češće FHD jer se ne primjećuje posebna razlika zato što moguće odradi nekakav upscaling.
Zato i čekam ponovo Sony iz 9. generacije, ali dok padnu još malo cijene, ali i ovaj još odrađuje sve uredno pa mi nije hića. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14671 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

bower wrote: 07/08/2020 11:01
skafiskafsnjak wrote: 07/08/2020 10:52 Jes,imate top spec...al kad vam rikne nakon 2-3 godine, dzaba vam :skoljka:
Pa to danas važi za veliku većinu proizvođaća..
Za veliku vecinu...fox tesla vivax philips itd.
Za sony ne :lol:
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14672 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

MeanMachine wrote: 07/08/2020 11:04
Cossack wrote: 07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805

Ili ovakav TV:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review

Ili ovakvu ukupnu ponudu:

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747

Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.

Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.

Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14673 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

MeanMachine wrote: 07/08/2020 11:04
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.

Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.

Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
Kao što reče, to je tvoje mišljenje/lično viđenje. Samo mi nije jasno zašto Philips ne zoveš Philipsom? Da li Volvo zoveš po kompaniji koja ga je kupila (Geely)? I sve ostale firme koje su sada u kineskom vlasništvu? Da li Motorolu zoveš Lenovo (kineska kompanija) jer je istu kupio?

History
In 2011, Philips announced its intention to sell a majority stake in its HDTV business to TPV Technology.[1]
In April 2012, all 3300 employees of Philips' TV division transferred to TP Vision, a joint venture 70% owned by TPV Technology, headquartered in Hong Kong, China and 30% by Royal Philips Electronics. Philips also receives royalties from TP Vision.[2][3]
In January 2014 Phillips transferred the remaining 30% equity interest. [4]

Volvo Cars has been majority-owned since 2010 by the Geely Holding Group. Both AB Volvo and Volvo Cars share the Volvo logo, and cooperate in running the Volvo Museum. With approximately 2,300 local dealers from around 100 national sales companies worldwide, Volvo Cars' largest markets are China, the United States, Sweden and other countries in the European Union.[2] Most of its worldwide employees are based in Sweden. Volvo is a subsidiary of the automotive company Geely.

In January 2014, Google announced that it would sell Motorola Mobility to Lenovo for $2.91 billion. The sale, which excluded ATAP and all but 2,000 of Motorola's patents, was completed on October 30, 2014.[3] Lenovo disclosed an intent to use Motorola Mobility as a way to expand into the United States smartphone market. In August 2015, Lenovo's existing smartphone division was subsumed by Motorola Mobility, and in November 2016, Lenovo announced that it would discontinue its existing, self-branded smartphone lines in favor of Motorola-branded devices.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14674 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

bower wrote: 07/08/2020 11:09
MeanMachine wrote: 07/08/2020 11:04
Cossack wrote: 07/08/2020 10:35 Čisto sumnjam da ijedan VOX, Elit i slični brandovi imaju ovakav TV:

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled805

Ili ovakav TV:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/ ... 855-review

Ili ovakvu ukupnu ponudu:

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1587725747

Zato odvadite malo. Bower je troll. Klasični. Ali hajmo malo biti realni.
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.

Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.

Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..
Prema mom mišljenju: po općoj kvaliteti izrade i dugotrajnosti proizvoda, jer kod ovih ostalih koje si nabrojao nije, kako ti tvrdiš, normalno da se pokvare nakon 2-3 godine. Ovjde pišem prema ličnom iskustvu jer sam ranije imao Philips TV koji je 3 mjeseca nakon isteka garancije od 3 godine ničim izazvan prestao raditi. Ni sa jednim Sony, Samsung ili LG uređajem koji sam imao ili trenutno imam to nije bio slučaj (eto, pišem isključivo svoje lično iskustvo, da sad ne nabrajam slična iskustva drugih ljudi). Toliko od mene na tu temu, nemam želju ni potrebu da te ubjeđujem u suprotno jer opet ćeš ti po svom, ja samo pišem da drugi forumaši imaju bolji pregled situacije kod donošenja odluke o kupovini TV-a.
User avatar
bower
Posts: 669
Joined: 24/11/2019 13:47

#14675 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bower »

MeanMachine wrote: 07/08/2020 11:29
bower wrote: 07/08/2020 11:09
MeanMachine wrote: 07/08/2020 11:04

Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.

Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.

Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
Ću te pitati drukćije.. Po ćemu se Philips/TPV ne može takmićiti sa tim po tvome renomiranim brendovima..? Dal je to kvaliteta slike, sama elektronika, izrada televizora, dizajn itd..
Prema mom mišljenju: po općoj kvaliteti izrade i dugotrajnosti proizvoda, jer kod ovih ostalih koje si nabrojao nije, kako ti tvrdiš, normalno da se pokvare nakon 2-3 godine. Ovjde pišem prema ličnom iskustvu jer sam ranije imao Philips TV koji je 3 mjeseca nakon isteka garancije od 3 godine ničim izazvan prestao raditi. Ni sa jednim Sony, Samsung ili LG uređajem koji sam imao ili trenutno imam to nije bio slučaj (eto, pišem isključivo svoje lično iskustvo, da sad ne nabrajam slična iskustva drugih ljudi). Toliko od mene na tu temu, nemam želju ni potrebu da te ubjeđujem u suprotno jer opet ćeš ti po svom, ja samo pišem da drugi forumaši imaju bolji pregled situacije kod donošenja odluke o kupovini TV-a.
Pa pošto sam se bavio servisom, mislim, da znam najbolje kako stoje stvari sa kvarovima televizora.. Jeste Sony i Panasonic su prošlih godina bili među najboljima po tom pitanju. Ali danas na žalost, ni kod tih proizvođaća više nije to što je nekad bilo.. A to ugalvnom zbog globalne konkurencije što se tiče cjena, pa su bili primorani nekoliko opustit kvalitetu svojih televizora , da bi bili konkurenćni cjenom drugim proizvođaćima kao što su Korejski dvojac a posebno Kineskih tvrtka:) Već sam stavio tabelu što se tiće kvarova. Ali recimo pogledaj kod nas se ljetno proda nešto malo više od 100.000 Philips televizora a kvarovi su unutra 2.5-4,8 % u periodu od 2 i do 5 godina. Tako, da što se tiče kvarova je bezveze raspravljat, jer su svi tu negdje.. Ja imam sada več drugi Philips pa nisam ili imam ikakvog problema.. Isto tako imam jedan Panasonic pa do sada radi isto bez problema. Danas ti je važno , da imaš podosta sreće kod televizora što se tiće kvarova..! Ja dobivam recimo u radnju TOP modele Sonya, Samsunga koji su se pokvarili, a imaju odrađenih par tisuća radnih sati:)) Ali na osnovi toga ne treba radit nikakvih zakljućaka, da ti televizori ne valjaju. Kao što sam napisao određen % televizora se pokvari, i ako nemaš sreće se može desit da si i ti u tim %.. A pored toga se zato i daje mogućnost 5 godina garancije, da si bez brige:)
Post Reply