Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#14626 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Artest »

Ide sesta sezona. Sjebo me kraj pete.. :sad: Al vrh je sto jest jest. Do sada nisam sreo veceg TV-mudonju od Vica. Čak je i Whitakera uspio sazvakat i ispljunut (prejaka mi je ona njihova scena kad Mackey posjeti Emoliu, a ovaj bahne na vrata...ta scena se gleda na rubu sećije :D što bi rekli ameri ). Mozda dam jos neki zavrsni komentar kad je kompletiram.

Vjerovatno cu pocet s Veep, prednost imaju ove serije koje su zavrsile ili su pri kraju. Vikinge mogu cekat i 10 god.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#14627 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Artest »

Moracu pogledat i @Dereka od Gervaisa, jedino mi je to ostalo od njega.


Kad vec spominjem ovu legendicu, ovu scenu sam gledao brat bratu 50 puta. I umro svaki put. :D


User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#14628 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ravenn »

Dark (Netflix), njemačka serija
morate pogledati pa ćete znati zašto je nemoguće opisati o čemu se radi
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11667
Joined: 15/01/2010 18:31

#14629 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Ravenn wrote:Dark (Netflix), njemačka serija
morate pogledati pa ćete znati zašto je nemoguće opisati o čemu se radi
Bas htjeo pitati da li je iko poceo gledati. Neki kazu ala Dvaid Lynch i Twin Peaks.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#14630 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Taman pristavio prvu epizodu da se skida, kad ugledah "a la David Lynch i Twin Peaks". Nikad u zivotu nisam brze kliknuo cancel :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#14631 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

ferratilis wrote:Taman pristavio prvu epizodu da se skida, kad ugledah "a la David Lynch i Twin Peaks". Nikad u zivotu nisam brze kliknuo cancel :D
:thumbup: :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11667
Joined: 15/01/2010 18:31

#14632 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

ferratilis wrote:Taman pristavio prvu epizodu da se skida, kad ugledah "a la David Lynch i Twin Peaks". Nikad u zivotu nisam brze kliknuo cancel :D
Ja jos nisam poceo gledati, samo mi je nekao rekao da serija ima taj neki Twin Peaks osjecaj. Nije rekao da je ala david po tom sto ima patuljak i govori satrovacki.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14633 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Vidi ovih karinaša što pljuju Twin Peaks i Lyncha. :roll: :D

Ali da vas razveselim :D meni ne liči baš na TP. Ustvari, ovo je neki uvrnuti kombo danskih krimi serija tipa Forbrydelsen
i sci-fi elemenata. Prije izlaska su pravljena poređenja i sa Stranger Things, ali ni tu ne vidim sličnosti osim što su i
u Dark-u klinci u fokusu radnje. Dark nema te neke nostalgije, nego je poprilično mračna serija (no pun intended) :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14634 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote:Vidi ovih karinaša što pljuju Twin Peaks i Lyncha. :roll: :D

Ali da vas razveselim :D meni ne liči baš na TP. Ustvari, ovo je neki uvrnuti kombo danskih krimi serija tipa Forbrydelsen
i sci-fi elemenata. Prije izlaska su pravljena poređenja i sa Stranger Things, ali ni tu ne vidim sličnosti osim što su i
u Dark-u klinci u fokusu radnje. Dark nema te neke nostalgije, nego je poprilično mračna serija (no pun intended) :D

Bas tako vuce na nordijske serije, veze s Davidom nam Lincom nema, atmosfera kao u Black Lake/Svartsjön koja je inace ok serija, inace Dark je smor zivi, najbolji momenti jesu sa djecom a ostalo je,

Image

...ja nakon dvije pive navece svasta mogu gledati ali ovo vala ni nakon 4-5 ne bih mogao :lol: :
nakon 3 epizode kulturno obrisao sa HDD...
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14635 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Već pomalo smara što se svaka jebena serija koja se dešava u malom gradu poredi sa Twin Peaksom. Ali to valjda ide kad u medij prvi doneseš nešto.
User avatar
šestiverbalnimesija
Posts: 75
Joined: 01/10/2008 18:52
Location: Kasaba

#14636 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by šestiverbalnimesija »

Ne znam je li iko spomenuo ovde. Odlična serija do sada 4 epizode.
http://m.imdb.com/title/tt6106704/?ref=m_nv_sr_1
Damnation
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14637 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ravenn wrote:Dark (Netflix), njemačka serija
morate pogledati pa ćete znati zašto je nemoguće opisati o čemu se radi

ima prevoda?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14638 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

serija homeland,isplati li se gledati,?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11667
Joined: 15/01/2010 18:31

#14639 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

kakavdanakneiskustvu wrote:serija homeland,isplati li se gledati,?
Pa to se jos emituje :shock:

Jel zadnja sezona bila u Berlinu kada ona radi za neki privatnu firm i idu u izbjeglicki kamp? Pogledao 4 epizode te sezone i meni dosta bilo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#14640 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jack Be Nimble wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:serija homeland,isplati li se gledati,?
Pa to se jos emituje :shock:

Jel zadnja sezona bila u Berlinu kada ona radi za neki privatnu firm i idu u izbjeglicki kamp? Pogledao 4 epizode te sezone i meni dosta bilo.

nisam nikako gledao pa zato pitam
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#14641 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

isplati prve tri cetiri sezone, posle lose skroz
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14642 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Senke nad Balkanom 7 epizoda ukratko :lol:

Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#14643 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by JoseMujica »

za ljubitelje Star Treka

The Orville
TV-14 | 44min | Adventure, Comedy, Drama | TV Series (2017– )
http://www.imdb.com/title/tt5691552/
Image

isto Star Trek uz malo zajebancije....čak me više sadržajem podjeća na orginalni Star Trek od ovog novog serijala
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14644 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Vidi ovih karinaša što pljuju Twin Peaks i Lyncha. :roll: :D

Ali da vas razveselim :D meni ne liči baš na TP. Ustvari, ovo je neki uvrnuti kombo danskih krimi serija tipa Forbrydelsen
i sci-fi elemenata. Prije izlaska su pravljena poređenja i sa Stranger Things, ali ni tu ne vidim sličnosti osim što su i
u Dark-u klinci u fokusu radnje. Dark nema te neke nostalgije, nego je poprilično mračna serija (no pun intended) :D
Ovo si je ti poceo gledati?
damn.
opet moram stizati....
User avatar
Altsa
Posts: 9262
Joined: 19/03/2004 18:31

#14645 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

kakavdanakneiskustvu wrote:serija homeland,isplati li se gledati,?
isplati i ako je zadnja najlosija sezona ali gledljiva.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14646 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:Vidi ovih karinaša što pljuju Twin Peaks i Lyncha. :roll: :D

Ali da vas razveselim :D meni ne liči baš na TP. Ustvari, ovo je neki uvrnuti kombo danskih krimi serija tipa Forbrydelsen
i sci-fi elemenata. Prije izlaska su pravljena poređenja i sa Stranger Things, ali ni tu ne vidim sličnosti osim što su i
u Dark-u klinci u fokusu radnje. Dark nema te neke nostalgije, nego je poprilično mračna serija (no pun intended) :D
Ovo si je ti poceo gledati?
damn.
opet moram stizati....
Pogledao dvije. Solidna. Dobra atmosfera. I našli su baš creepy, ali i čudnovato evokativan dio Njemačke da ovo snime.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14647 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:Vidi ovih karinaša što pljuju Twin Peaks i Lyncha. :roll: :D

Ali da vas razveselim :D meni ne liči baš na TP. Ustvari, ovo je neki uvrnuti kombo danskih krimi serija tipa Forbrydelsen
i sci-fi elemenata. Prije izlaska su pravljena poređenja i sa Stranger Things, ali ni tu ne vidim sličnosti osim što su i
u Dark-u klinci u fokusu radnje. Dark nema te neke nostalgije, nego je poprilično mračna serija (no pun intended) :D
Ovo si je ti poceo gledati?
damn.
opet moram stizati....
Pogledao dvije. Solidna. Dobra atmosfera. I našli su baš creepy, ali i čudnovato evokativan dio Njemačke da ovo snime.
a Babylon Berlin?
ne mogu da se odlucim koju bih prije pocela gledati.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14648 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
a Babylon Berlin?
ne mogu da se odlucim koju bih prije pocela gledati.
E to nisam. :mrgreen: Ali sam čuo dobre stvari.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14649 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
a Babylon Berlin?
ne mogu da se odlucim koju bih prije pocela gledati.
E to nisam. :mrgreen: Ali sam čuo dobre stvari.
E onda ces mozda ti trebati stizati :D
(i ja zato i kazem)
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14650 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
a Babylon Berlin?
ne mogu da se odlucim koju bih prije pocela gledati.
E to nisam. :mrgreen: Ali sam čuo dobre stvari.
E onda ces mozda ti trebati stizati :D
(i ja zato i kazem)
Izgleda da ćemo oboje imati dosta toga za stići. :D
Post Reply