Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#14601 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by forel »

Dr. Kuca wrote:
forel wrote:Nisam mislio vise ulazit u pojedine rasprave al moram.Svi oni koji prozivaju Komsicevu platu, neka se sjete da su Lagumđija, Bakir, SDA, SDP i NzBiH ovski kadrovi najmanje 4 godine primali iste place i tada se ne sjecam da su se bunili.Svi oni koji prozivate Zeljku Komsica sta je uradio u 8 godina na mjestu predsnjedistva, neka uzmu Ustav BiH pa nek vide sta su njegova ovlastenja ili smatrate da je Komsic trebao uzet utoku pobit i Bakira i Radmanovica i napravit drzavni udar?Nadalje dame i gospodo, vlast na drzavnom, kantonalnom, entitetskom nivou u 20 godina od rata vodile su sl stranke SDA, SDP, NzBiH, SDS,SNSD, pa polticiki politroni iz ovih navedenih stranki ja vas pitam - ŠTA SU ONI URADILI za 20 godina?

Tematika patriotizma mogla se provlacit, bosnjastvo, srpstvo i hrvatstvo palili su za vrijeme rata, i malo poslije, a svim ''velikim'' bosnjama kojima je Bake svjetlo u mraku porucujem da im je bosnjastvo i borba za patriotizam staje na 2 tacke prva je humski križ drugi je krst na zlatistu.Pa mogu cisto rec da i ''bosnjastvo prolazi odatle dotle''

Oni koji su preko noci postali vidovite Đemile i vidovnjaci obavjestavam da su izbori 12, i da samo Bog zna ko ce i kako proci na tim izborima, pa bi ih zamolio da prestanu unaprijed praviti koalicije DF-a kad ni mi koji smo mnogo blizi toj stranci ne znamo hocemo li proci uopce cenzus.Nadanje je jedno - sto ce bit to je drugo.Pa ta prica ode Zeljko sa Ščepom i te price vam slabo piju vode, dok se ne vidi kako ce i Ščepo i Zeljko proc'.


U jedinstvu nije snaga, snaga je u pameti i ucenim ljudima.Citirat cu rijeci : 10 ucenih muslimana jaci je od 1000 nevjernika''Neki znaju o cemu je rijec, neki ne znaju ali ovo moze vaziti i za svaki drugi narod i vjeru.Ako je snaga u jedinstvu osoba koje imaju 4 osnovne skole i 2 mejtefa, u osobama kojima je znanje o jednoj interesnoj sferi glavna a ne o svim sferama zivota, onda to jedinstvo je krhko, jer ce ubrzo interesne sfere raznih pojedinaca unutar te snage da se sudare.

Nije ovo ni socijalizam, ni Titova drzava, da smo htijeli Tita ne bi se odcjepili, plasim se da neki mnogo dugo zive u nekom sistemu kojem smo 91 godine na referendumu rekli NE.Tako da oni koji igraju na kartu socijalizma, Titovog nasljedstva i nasljednistva su zakasnili godinu a i politicki sistem.Plasim se da su istoimeni od Tita uzeli samo vladanje cvrstom rukom, a zanemarili su antifasisticku borbu, borbu za jednakost građana.A plasim se da i njih i njihovo kvazi busanje u prsa Titom i socijalizmom pozdravlja spomenik Cetnicima iz Trebinja, pa tako da ni to vise ne pali.Zalim slucaj.

Isto tako radmanovic kaze nisam mogo sa bakirom i zeljkom, ovaj kaze nisam mogo sa zeljkom i radmanovicem i sve u krug. A ove ko ovce.
To se zove politicko neuređenje koje vec 20 godina se ne mjenja, i Zeljko Komsic niti je mogao niti imao politicku snagu da bilo sta promjeni.Imali su priliku da promjene Ustav - nisu i sad je Zeljko kriv sto mu je maximum onog sto je mogao uradit postavljanje ambasadora, proglasenje perspektivne vojne imovine i ucesce oruzanih snaga?I pored svega toga i limita kojima je ogranicen predstavljao je ovu drzavu u najboljem svjetlu i prvi je BH politicar poslije rata koji je primljen u Bjelu Kucu.To nesto znaci, jer nece Obama pozvat Baketa pa da mu Bake prica o islamistima, il Radmanovica da mu kaze kako ''cetnici nisu bas toliko bili losi''.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14602 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

daddy-kool wrote:Ovakvo razmišljanje je sasvim na fonu februarskih protesta i narodnih plenuma.
I završni račun će biti isti.
Ne misleći nužno na rezultate izbora, nego na posljedice rada onih koji bi na tom valu da uđu u skupštine i predsjedništva.
Jasno vidim Komšu i Suljagića, kako, u društvu Lejle Kusturice, na tramvajskoj stanici preko puta Predsjedništva, negdje u septembru 2018., zaustavljaju prolaznike sa: "Pređite na našu stranu!"
Last edited by Corto Maltese on 09/10/2014 12:25, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14603 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote: Ne razumijem te, kakav sad kriminalac?

Kad Lagumdžiji i forumskim fanovima SDP-a nije predstavljao problem prije 2 godine, dapače, bio je ''poželjan partner, jer Radončić poznaje ekonomiju'', ko smo mi da prigovaramo danas?
pa nije bas isto... ali ti to vrlo dobro znas

ili ce to biti izgovor? da mozda i DF koalira sa svima s kojim je koalirao SDP?

ali ostaje pitanje - zasto bi politicka hapsenja realizirana preuzimanjem sudske vlasti bila nesto cemu se trebamo radovati?
Ne razumijem, zašto nije isto?

Zamjena teza. SDP je taj koji je koalirao sa svima - crnokošuljašima, Čovićem, Dodikom, ekonomistom Fahrom, kobasičarima, podsjeti me ko još ...? Ako DF bude koalirao samo s jednim manje, mi smo na dobitku.

Nisi dobro čitao, hapšenja kriminalaca. To što su u sprezi s politikom, što im je fotelja omogućila da kradu, to su tek okolnosti.
Nisi valjda protiv hapšenja kriminalaca?
a sto ih nije "hapsio" dok je bio na vlasti?

zasto kao opoziciona stranka nije podnosio krivicne prijave protiv njih?

zasto u svojim medijima nije iznosio dokaze protiv njih?


jah... eto cekao da dodje na vlast ili sta vec?

i da - protiv hapsenja sam cak i kriminalaca ako ce izvrsna vlast hapsiti i suditi... zato jer bi se onda sutra medju tim "kriminalcima" moglo naci i opozicionara, aktivista, novinara, obicnih ljudi koji se zamjere pogresnim likovima itd...
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14604 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zippoo87 »

vidim na svim temama na forumu svi blate jedni druge i prica se vrti u krug a niko ne postavlja pitanje,zasto se ovi ugledaju jendi na druge i porede se medjusobno a svi imaju oraha u dzepu?
zasto nam svima nije uzor neka stranka koja je dobra,recimo stranka angele merkel ili neka druga i da se ide na bolji nivo a ne da se vrti u krug ko je veci kriminalac

ovo drustvo nece maketi (Ili ce vrlo malim koracima) sve dok svako od nas ne kaze sebi,necu vise kriminalce,necu vise da lizem dupe nekome u stranci i necu vise da budem potrcko za 50 KM,necu da se ponizavam
kada svaki roditelj kaze svom djetetu...uzmi tu metlu i lopatu i idi zaradi a ne kada ih salju u pakase ovih guzonja

treba svako od sebe da krene,treba pravedni svi da budemo i manje licemjerni
kao svi su protiv korupcije a ovamo na uho ti sapce,kome da platim da mi zaposli dijete :P
e to je jadno

evo izbori su za 3 dana...prilika je da se glasa za sistem "uvlacenja u dupe" ili za sistem pravih vrijednosti i postivanja zakona
kod nas zakoni kao da ne postoje,niko ziv ih ne postuje...e tu je najveci problem...i to je najopasnije,kada "Kadija i tuzi i sudi"

ja necu glasati ni za DF,za predsjednistvo se jos nisam odlucio ali i pored DFa ima Nasa Stranka koja u temeljima ima ugradjen skroz drugaciji pristup politici i ljude,ti temelji,ta baza je meni dobra i mislim da je to stranka buducnosti BiH...nisu se jos prosirili po cijeloj BiH ali to su temelji na kojima bi ja volio da se gradi nova BiH...za sve i za svakoga,uz postivanje zakona i kulturu dijaloga
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14605 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
a sto ih nije "hapsio" dok je bio na vlasti?

zasto kao opoziciona stranka nije podnosio krivicne prijave protiv njih?

zasto u svojim medijima nije iznosio dokaze protiv njih?


jah... eto cekao da dodje na vlast ili sta vec?

i da - protiv hapsenja sam cak i kriminalaca ako ce izvrsna vlast hapsiti i suditi... zato jer bi se onda sutra medju tim "kriminalcima" moglo naci i opozicionara, aktivista, novinara, obicnih ljudi koji se zamjere pogresnim likovima itd...
Kako tumačiš fenomen da naše "nezavisno" sudstvo do sada nije osudilo niti jednog političara?
palermo
Posts: 25343
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14606 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Alfons Kauders wrote:
a sto ih nije "hapsio" dok je bio na vlasti?

zasto kao opoziciona stranka nije podnosio krivicne prijave protiv njih?

zasto u svojim medijima nije iznosio dokaze protiv njih?


jah... eto cekao da dodje na vlast ili sta vec?

i da - protiv hapsenja sam cak i kriminalaca ako ce izvrsna vlast hapsiti i suditi... zato jer bi se onda sutra medju tim "kriminalcima" moglo naci i opozicionara, aktivista, novinara, obicnih ljudi koji se zamjere pogresnim likovima itd...
Mah, jedno od pitanja na koje u ovom trenutku nemam odgovor je, da li Banksy i još par isatknutih forumaša zaista vjeruju u ovo što pišu ili je to samo onako šuplja priča........

Meni je nevjerovatno da neko i pomisli da kad Fahro prvi put uhapsi nekog da će stati na tome.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14607 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote: Ne razumijem te, kakav sad kriminalac?

Kad Lagumdžiji i forumskim fanovima SDP-a nije predstavljao problem prije 2 godine, dapače, bio je ''poželjan partner, jer Radončić poznaje ekonomiju'', ko smo mi da prigovaramo danas?
pa nije bas isto... ali ti to vrlo dobro znas

ili ce to biti izgovor? da mozda i DF koalira sa svima s kojim je koalirao SDP?

ali ostaje pitanje - zasto bi politicka hapsenja realizirana preuzimanjem sudske vlasti bila nesto cemu se trebamo radovati?
Ako se desi još jedno preuzimanje davno preuzete sudske vlasti, kakva je šteta?
fakat ne mogu da vjerujem da se ljudi pitaju "kakva je steta" u slucaju da neka politicka stranka preuzme kontrolu nad policijskim agencijama i sudstvom u toj mjeri da moze hapsiti kad im se digne kurac...

mislim, jal fakat potrebno objasnjavati zasto bi to moglo biti problematicno?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14608 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
a sto ih nije "hapsio" dok je bio na vlasti?

zasto kao opoziciona stranka nije podnosio krivicne prijave protiv njih?

zasto u svojim medijima nije iznosio dokaze protiv njih?


jah... eto cekao da dodje na vlast ili sta vec?

i da - protiv hapsenja sam cak i kriminalaca ako ce izvrsna vlast hapsiti i suditi... zato jer bi se onda sutra medju tim "kriminalcima" moglo naci i opozicionara, aktivista, novinara, obicnih ljudi koji se zamjere pogresnim likovima itd...
Kako tumačiš fenomen da naše "nezavisno" sudstvo do sada nije osudilo niti jednog političara?
zato jer nisu glupi i zato jer prije njih ima nekoliko delegata koji moraju pasti da bi implicirali ove

osim lijanovica, koji su glupi
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#14609 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

forel wrote:
Dr. Kuca wrote:
forel wrote:Nisam mislio vise ulazit u pojedine rasprave al moram.Svi oni koji prozivaju Komsicevu platu, neka se sjete da su Lagumđija, Bakir, SDA, SDP i NzBiH ovski kadrovi najmanje 4 godine primali iste place i tada se ne sjecam da su se bunili.Svi oni koji prozivate Zeljku Komsica sta je uradio u 8 godina na mjestu predsnjedistva, neka uzmu Ustav BiH pa nek vide sta su njegova ovlastenja ili smatrate da je Komsic trebao uzet utoku pobit i Bakira i Radmanovica i napravit drzavni udar?Nadalje dame i gospodo, vlast na drzavnom, kantonalnom, entitetskom nivou u 20 godina od rata vodile su sl stranke SDA, SDP, NzBiH, SDS,SNSD, pa polticiki politroni iz ovih navedenih stranki ja vas pitam - ŠTA SU ONI URADILI za 20 godina?

Tematika patriotizma mogla se provlacit, bosnjastvo, srpstvo i hrvatstvo palili su za vrijeme rata, i malo poslije, a svim ''velikim'' bosnjama kojima je Bake svjetlo u mraku porucujem da im je bosnjastvo i borba za patriotizam staje na 2 tacke prva je humski križ drugi je krst na zlatistu.Pa mogu cisto rec da i ''bosnjastvo prolazi odatle dotle''

Oni koji su preko noci postali vidovite Đemile i vidovnjaci obavjestavam da su izbori 12, i da samo Bog zna ko ce i kako proci na tim izborima, pa bi ih zamolio da prestanu unaprijed praviti koalicije DF-a kad ni mi koji smo mnogo blizi toj stranci ne znamo hocemo li proci uopce cenzus.Nadanje je jedno - sto ce bit to je drugo.Pa ta prica ode Zeljko sa Ščepom i te price vam slabo piju vode, dok se ne vidi kako ce i Ščepo i Zeljko proc'.


U jedinstvu nije snaga, snaga je u pameti i ucenim ljudima.Citirat cu rijeci : 10 ucenih muslimana jaci je od 1000 nevjernika''Neki znaju o cemu je rijec, neki ne znaju ali ovo moze vaziti i za svaki drugi narod i vjeru.Ako je snaga u jedinstvu osoba koje imaju 4 osnovne skole i 2 mejtefa, u osobama kojima je znanje o jednoj interesnoj sferi glavna a ne o svim sferama zivota, onda to jedinstvo je krhko, jer ce ubrzo interesne sfere raznih pojedinaca unutar te snage da se sudare.

Nije ovo ni socijalizam, ni Titova drzava, da smo htijeli Tita ne bi se odcjepili, plasim se da neki mnogo dugo zive u nekom sistemu kojem smo 91 godine na referendumu rekli NE.Tako da oni koji igraju na kartu socijalizma, Titovog nasljedstva i nasljednistva su zakasnili godinu a i politicki sistem.Plasim se da su istoimeni od Tita uzeli samo vladanje cvrstom rukom, a zanemarili su antifasisticku borbu, borbu za jednakost građana.A plasim se da i njih i njihovo kvazi busanje u prsa Titom i socijalizmom pozdravlja spomenik Cetnicima iz Trebinja, pa tako da ni to vise ne pali.Zalim slucaj.

Isto tako radmanovic kaze nisam mogo sa bakirom i zeljkom, ovaj kaze nisam mogo sa zeljkom i radmanovicem i sve u krug. A ove ko ovce.
To se zove politicko neuređenje koje vec 20 godina se ne mjenja, i Zeljko Komsic niti je mogao niti imao politicku snagu da bilo sta promjeni.Imali su priliku da promjene Ustav - nisu i sad je Zeljko kriv sto mu je maximum onog sto je mogao uradit postavljanje ambasadora, proglasenje perspektivne vojne imovine i ucesce oruzanih snaga?I pored svega toga i limita kojima je ogranicen predstavljao je ovu drzavu u najboljem svjetlu i prvi je BH politicar poslije rata koji je primljen u Bjelu Kucu.To nesto znaci, jer nece Obama pozvat Baketa pa da mu Bake prica o islamistima, il Radmanovica da mu kaze kako ''cetnici nisu bas toliko bili losi''.
Zeljko Komsic nije mogo nista uraditi a bio je u vrhu stranke 12 godina koja je u vrhu 20 godina? Nemoj s eljutiti kad ti kazem da si tele.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14610 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa nije bas isto... ali ti to vrlo dobro znas

ili ce to biti izgovor? da mozda i DF koalira sa svima s kojim je koalirao SDP?

ali ostaje pitanje - zasto bi politicka hapsenja realizirana preuzimanjem sudske vlasti bila nesto cemu se trebamo radovati?
Ako se desi još jedno preuzimanje davno preuzete sudske vlasti, kakva je šteta?
fakat ne mogu da vjerujem da se ljudi pitaju "kakva je steta" u slucaju da neka politicka stranka preuzme kontrolu nad policijskim agencijama i sudstvom u toj mjeri da moze hapsiti kad im se digne kurac...

mislim, jal fakat potrebno objasnjavati zasto bi to moglo biti problematicno?
Izgleda da nisi upratio, ili ne želiš, ali sve je to već preuzeto

Kako je označeni novac završio u korpi za kišobrane ispred kabineta predsjednika Federacije Živka Budimira u Mostaru?

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6554 ... nje-dokaza
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14611 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote: fakat ne mogu da vjerujem da se ljudi pitaju "kakva je steta" u slucaju da neka politicka stranka preuzme kontrolu nad policijskim agencijama i sudstvom u toj mjeri da moze hapsiti kad im se digne kurac...

mislim, jal fakat potrebno objasnjavati zasto bi to moglo biti problematicno?
Naravno da jeste problematično, no sve vrijeme to radi SDP, a nešto se ne sjećam da si po tom pitanju ikad glasa pustio. Farsa s Budimirom je upravo jedna takva priča.
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6554 ... nje-dokaza


Bio si ovako srčano protiv i kad je SDP gurao zakon o ''oduzimanju nelegano stečeno imovine'' koji je predviđao da jedna politička stranka SDP imenuje kojekave komisije, da te komisije umjesto državnog sudstva odlučuju ko je kriv ko ne i da na koncu oduzimaju imovinu i prije nego se proces i okonča i utvrdi eventualna krivica? Nešto se ne sjećam.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14612 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
fakat ne mogu da vjerujem da se ljudi pitaju "kakva je steta" u slucaju da neka politicka stranka preuzme kontrolu nad policijskim agencijama i sudstvom u toj mjeri da moze hapsiti kad im se digne kurac...

mislim, jal fakat potrebno objasnjavati zasto bi to moglo biti problematicno?
Izgleda da nisi upratio, ili ne želiš, ali sve je to već preuzeto

Kako je označeni novac završio u korpi za kišobrane ispred kabineta predsjednika Federacije Živka Budimira u Mostaru?

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6554 ... nje-dokaza
i sta je tu sporno?

vodi se istraga, ljudi optuzeni, vjerovatno ce se nagoditi...

ali nije ih hapsio "fahro" vec drzava
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14613 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote: fakat ne mogu da vjerujem da se ljudi pitaju "kakva je steta" u slucaju da neka politicka stranka preuzme kontrolu nad policijskim agencijama i sudstvom u toj mjeri da moze hapsiti kad im se digne kurac...

mislim, jal fakat potrebno objasnjavati zasto bi to moglo biti problematicno?
Naravno da jeste problematično, no sve vrijeme to radi SDP, a nešto se ne sjećam da si po tom pitanju ikad glasa pustio. Farsa s Budimirom je upravo jedna takva priča.
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6554 ... nje-dokaza


Bio si ovako srčano protiv i kad je SDP gurao zakon o ''oduzimanju nelegano stečeno imovine'' koji je predviđao da jedna politička stranka SDP imenuje kojekave komisije, da te komisije umjesto državnog sudstva odlučuju ko je kriv ko ne i da na koncu oduzimaju imovinu i prije nego se proces i okonča i utvrdi eventualna krivica? Nešto se ne sjećam.
da - bio sam protiv loseg zakona koji je gurala stranka za koju sam glasao, zato jer sam smatrao da je jeftini populizam

prelistaj forum, mnogi su mi se tad sjetili familije jer sam "branio kriminalce"... ako se ti ne sjecas, ja se sjecam :)
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#14614 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Liberalism »

lerdi wrote:
Liberalism wrote:
lerdi wrote:Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
Posto nisam upucen, bas bi bilo zanimljivo cuti koje su to zdrave ideje? Za primjer da nevedes bar jednu, posto sinoc od Komsica na TV1 nisam mogao vidjeti da je i jednu takvu ideju izlozio. Doduse ima jedna polu zdrava koju je rekao a to je da 30 osoba jos uvijek radi na ekonomskom programu koji nije zavrsen (TV1/Z.K. 8.10.'14 ).
Da li je do tvoje koncentracije, nezainteresovanosti ili je ipak nedo Bog neki gori problem sa ušima ali Željko je rekao sinoć da je ekonomski program završen. Ono što je ostalo je da ta grupa izvuće minimum zahtjeva iz tog programa koji će se postaviti pred potencijalne buduće partnere u vlasti. Ako nisi razumio da ti probam objasniti. Postoji ekonomski program pisan na preko 300 stranica i iz njega će se izvući minimum mjera koje se mogu odmah primjeniti. Svako ko želi u koaliciju sa DF-om morat će pristati na te mjere i koalicija će se praviti tek kada te mjere budu prošle kroz parlament. Nakon toga se može razgovarati o izvršnoj vlasti. Možeš to shvatiti kao testiranje budućeg partnera što je potez vrijedan hvale zar ne? Nadam se da si sad razumio.
Rekao je da se program radi. Ako je uradjen a ti znas da jeste, mozes li dati neki link? A Z.K. je rekao da program radi 30 a nekad i do 80 ljudi, a nije rekao da su radili vec da rade. bez obzira, mozda ja nisam cuo, ali zasto nam ti ne preneses ili citiras BAR JEDNU zdravu ideju. Mozes li?

edit:
Naravno da mogu shvatiti Z.K. ideju da on ttrazi da se prvo usvoje određeni zakoni pa tek formiranje vlade, ali to shvatam jer je to model koji je primjenio SDP Hrvatske 2011. godine kada je prvo promjenio Zakon o Vladi HR pa tek imenovao vladu, ali nisam od Z.K. cuo koje ce to zakone promjeniti prije nego formiraju vladu. Z.K. je samo rekao koji zakon, ne doticuci se niti naziva niti predmeta zakona, nazalost.
Last edited by Liberalism on 09/10/2014 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14615 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote: Kako tumačiš fenomen da naše "nezavisno" sudstvo do sada nije osudilo niti jednog političara?
zato jer nisu glupi i zato jer prije njih ima nekoliko delegata koji moraju pasti da bi implicirali ove

osim lijanovica, koji su glupi
Zaista to misliš?

Naravno da su glupi i uz to beskrajno bahati, ostavljaju tragove za sobom i mogli bi se procesuirati bez ikakvih probelma, a ne hapse se samo zato jer ne postoji politička volja i jer su (SDP) premrežili sudstvo svojim kadrovima - Lokmić-Misirača, Budimir, Čavka, Kanevčev, Fazlagić, gdje god se okreneš, njihovi su kadrovi.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14616 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Izgleda da nisi upratio, ili ne želiš, ali sve je to već preuzeto
i sta je tu sporno?

vodi se istraga, ljudi optuzeni, vjerovatno ce se nagoditi...

ali nije ih hapsio "fahro" vec drzava
A tužiteljica podmeće dokaze.
Jel' bio neki disciplinski postupak poslije?

Svi imaju svoje, na svakom nivou suda i tužilaštva, samo novi kolačići poput Budimira ili Lijanovića padaju.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14617 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Musić i drugovi, u kantonu Sarajevo, barem milion i po zavrnuli na rekonstrukciji pruge, u revizorskom izvještaju napisano.

Optužnica? Jah
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#14618 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Liberalism wrote:
lerdi wrote:
Liberalism wrote: Posto nisam upucen, bas bi bilo zanimljivo cuti koje su to zdrave ideje? Za primjer da nevedes bar jednu, posto sinoc od Komsica na TV1 nisam mogao vidjeti da je i jednu takvu ideju izlozio. Doduse ima jedna polu zdrava koju je rekao a to je da 30 osoba jos uvijek radi na ekonomskom programu koji nije zavrsen (TV1/Z.K. 8.10.'14 ).
Da li je do tvoje koncentracije, nezainteresovanosti ili je ipak nedo Bog neki gori problem sa ušima ali Željko je rekao sinoć da je ekonomski program završen. Ono što je ostalo je da ta grupa izvuće minimum zahtjeva iz tog programa koji će se postaviti pred potencijalne buduće partnere u vlasti. Ako nisi razumio da ti probam objasniti. Postoji ekonomski program pisan na preko 300 stranica i iz njega će se izvući minimum mjera koje se mogu odmah primjeniti. Svako ko želi u koaliciju sa DF-om morat će pristati na te mjere i koalicija će se praviti tek kada te mjere budu prošle kroz parlament. Nakon toga se može razgovarati o izvršnoj vlasti. Možeš to shvatiti kao testiranje budućeg partnera što je potez vrijedan hvale zar ne? Nadam se da si sad razumio.
Rekao je da se program radi. Ako je uradjen a ti znas da jeste, mozes li dati neki link? A Z.K. je rekao da program radi 30 a nekad i do 80 ljudi, a nije rekao da su radili vec da rade. bez obzira, mozda ja nisam cuo, ali zasto nam ti ne preneses ili citiras BAR JEDNU zdravu ideju. Mozes li?
http://www.demokratskafronta.ba/uploade ... NOMIJA.pdf

Eto ti pa čitaj. Ovo je skraćena verzija Vizije 14-22 koja je gotova. Kompletna verzija je za internu upotrebu. Sad za sad. ;)
Last edited by lerdi on 09/10/2014 12:49, edited 2 times in total.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#14619 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

VjecitiStudent wrote:Musić i drugovi, u kantonu Sarajevo, barem milion i po zavrnuli na rekonstrukciji pruge, u revizorskom izvještaju napisano.

Optužnica? Jah

True story. Kako se zvao onaj ministar saobracaja?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14620 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote: Kako tumačiš fenomen da naše "nezavisno" sudstvo do sada nije osudilo niti jednog političara?
zato jer nisu glupi i zato jer prije njih ima nekoliko delegata koji moraju pasti da bi implicirali ove

osim lijanovica, koji su glupi
Zaista to misliš?

Naravno da su glupi i uz to beskrajno bahati, ostavljaju tragove za sobom i mogli bi se procesuirati bez ikakvih probelma, a ne hapse se samo zato jer ne postoji politička volja i jer su (SDP) premrežili sudstvo svojim kadrovima - Lokmić-Misirača, Budimir, Čavka, Kanevčev, Fazlagić, gdje god se okreneš, njihovi su kadrovi.
aha, moze se to zacas, ostavljaju dokaze

fahro ce... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14621 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

palermo wrote:
Mah, jedno od pitanja na koje u ovom trenutku nemam odgovor je, da li Banksy i još par isatknutih forumaša zaista vjeruju u ovo što pišu ili je to samo onako šuplja priča........

Meni je nevjerovatno da neko i pomisli da kad Fahro prvi put uhapsi nekog da će stati na tome.
Meni je nevjerovatno da vama nije problem što je SDP to već radio - nelegalno, divlje, nezakonito hapsio - primjer Budimira i montiranja dokaza - ona kamera koja je snimila pokušaj podmetanja dokaza meni je jedan od najstrašnijih snimaka koje sam vidjela zadnjih 20 godina,
dakle, vama NIJE problem što je SDP to VEĆ RADIO,
ali vam je problem šta ako neko drugi možda nekad nešto slično pokuša!
Mislim, zaista potcjenjujete moju i inteligenciju ostalih forumaša ovako providinim i smiješnim argumentima ...

Iskreno, meni je nevjerovatno da će Fahro uopće hapsiti. Krene li, ruke mu se pozlatile.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#14622 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Liberalism wrote: edit:
Naravno da mogu shvatiti Z.K. ideju da on ttrazi da se prvo usvoje određeni zakoni pa tek formiranje vlade, ali to shvatam jer je to model koji je primjenio SDP Hrvatske 2011. godine kada je prvo promjenio Zakon o Vladi HR pa tek imenovao vladu, ali nisam od Z.K. cuo koje ce to zakone promjeniti prije nego formiraju vladu. Z.K. je samo rekao koji zakon, ne doticuci se niti naziva niti predmeta zakona, nazalost.
Kad i ako bude potrebe čut ćeš. Nemoj se ništa brinuti.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14623 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
palermo wrote:
Mah, jedno od pitanja na koje u ovom trenutku nemam odgovor je, da li Banksy i još par isatknutih forumaša zaista vjeruju u ovo što pišu ili je to samo onako šuplja priča........

Meni je nevjerovatno da neko i pomisli da kad Fahro prvi put uhapsi nekog da će stati na tome.
Meni je nevjerovatno da vama nije problem što je SDP to već radio - nelegalno, divlje, nezakonito hapsio - primjer Budimira i montiranja dokaza - ona kamera koja je snimila pokušaj podmetanja dokaza meni je jedan od najstrašnijih snimaka koje sam vidjela zadnjih 20 godina,
dakle, vama NIJE problem što je SDP to VEĆ RADIO,
ali vam je problem šta ako neko drugi možda nekad nešto slično pokuša!
Mislim, zaista potcjenjujete moju i inteligenciju ostalih forumaša ovako providinim i smiješnim argumentima ...

Iskreno, meni je nevjerovatno da će Fahro uopće hapsiti. Krene li, ruke mu se pozlatile.
+1

PS. Nekad davno napisah i naravno ostajem pri tome: Avaz je jedna od najgorih stvari koje su se nama nakon rata desile.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14624 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote: Zaista to misliš?

Naravno da su glupi i uz to beskrajno bahati, ostavljaju tragove za sobom i mogli bi se procesuirati bez ikakvih probelma, a ne hapse se samo zato jer ne postoji politička volja i jer su (SDP) premrežili sudstvo svojim kadrovima - Lokmić-Misirača, Budimir, Čavka, Kanevčev, Fazlagić, gdje god se okreneš, njihovi su kadrovi.
aha, moze se to zacas, ostavljaju dokaze

fahro ce... :D
Aha, ne može ... Teško je takvog inteligenta kao što je Radeljaš uhvatiti u nezakonitim radnjama. Ups, pa baš SDP je Radeljašu dao NAŠ prvi milion. A mogli bi i iščeprkati ko mu je i na kojem sudu naštimao zastaru već jednog krivičnog djela.

Nadajmo se ...
palermo
Posts: 25343
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14625 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Banksy wrote:
Meni je nevjerovatno da vama nije problem što je SDP to već radio - nelegalno, divlje, nezakonito hapsio - primjer Budimira i montiranja dokaza - ona kamera koja je snimila pokušaj podmetanja dokaza meni je jedan od najstrašnijih snimaka koje sam vidjela zadnjih 20 godina,
dakle, vama NIJE problem što je SDP to VEĆ RADIO,
ali vam je problem šta ako neko drugi možda nekad nešto slično pokuša!
Mislim, zaista potcjenjujete moju i inteligenciju ostalih forumaša ovako providinim i smiješnim argumentima ...

Iskreno, meni je nevjerovatno da će Fahro uopće hapsiti. Krene li, ruke mu se pozlatile.
Pa problem je, i velika većina nas je pisala ovdje protiv toga i bila protiv SDP-a i njegove politike.Postoji istporija postova sviju nas.

Ali Fahro kao spasilac, Fahro sa svojim ljudima u crnim kapuljačama.....no comment.......

Ma ne potcjenjujem ja nikoga.....samo sam zapanjen.....kako je ono Kusturica rekao tamo sa kraja osamdesetih, ima jedan koji će svim ovim lopovima jebati mater (parafraziram).....i bi u pravu, jebao je mater....doduše ne lopovima...
Post Reply