Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
R9..
Posts: 1973
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#14576 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by R9.. »

Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14577 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

jesam ja. pogledo 5, ostale mi jos dvije.
solidna. moze proci.
skoro sve epizode su preko sat. na momente spora gdje sam zaspo par puta, previse se vremena trosi na jednog malog indijanca i na par koji ce se kad tad bubnuti, ali sve hoce-nece, hoce-nece, neka asikovanja ni tamo ni vamo i tu serija usporava. cini se da ce vrhunac price dostici tek u posljednjoj epizodi. ranije ima dosta backflasha koji nas upoznaju malo vise sa karakterima.
uglavnom dobra je. solidna gluma. posebno mi se svidja gluma glavnog negativca.

da ha1992, ranije sam govorio o senkama nad balkanom.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14578 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

Imas vec par stranica unazad o Godless pisano, ko voli Western i to onaj klasicni americki trebao bi pogledati, ovo je malo moderniji pristup sa par "novelty" caka koje je Netflix narucio (lezbejke) :lol: , jeste spora serija i prve dvije epizode malo konfuzno izgleda ali onda krenu odlicno uradjeni flashbacks koji ti pojasne zbivanja i od 4te epizode je dinamicnija znatno i onda krema na kraju odlicna finalna epizoda koja bi da je 20-30 minuta duza mogla biti film za sebe.
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#14579 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ultima_palabra wrote:
omar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
Isprva zvuči kao Fassbinderov "Berlin Alexanderplatz"... ali haman da nije :D
nije, nije. zbog vremena i konteksta se cini da su iste, ali nisu. ne vjerujem da ce ova dostici razinu fassbindera. ovdje je junak detektiv (kako originalno, zbilja dugo nismo imali neki neo noir tvist :roll: ) i plica je prica, ali izgleda okej. vidjecemo na sta ce izaci.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14580 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14581 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda

Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.

https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14582 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda

Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.

https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/

hvala
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#14583 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dasi »

SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda

Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.

https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
Nece.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14584 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dasi wrote:
SanskiBiser wrote:
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1

ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda

Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.

https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
Nece.[/quote]


kod mene hoće
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#14585 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dasi »

kakavdanakneiskustvu wrote:kod mene hoće
hahahhaahah
koja si ti meni legenda danak :lol:
den78 wrote:

Što se tiče prevoda... to je sve od mene. Nema se vremena, mnogo serija moram gledat. ;D
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#14586 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

algoritamskom diktaturom sam danas zavrsila na the winds of war. nisam gledala od prikazivanja kod nas onomad. jebemti algoritme, tri dana vec mi se sav svijet vrti oko hitlera. :D elem, povijesna prica je, naravno, zanimljivija od obiteljskog safunjicarstva i ljubavnih sracki iako mi taj forest gump pristup ne lezi ni inace ni ovdje. gluma ali mcgrow je cak i za nize standarde televizije onog vremena katastrofa. brr. mitchum kuler stare skole. abc je dominirao ove lavish, epske produkcije. holivudski pristup. ne znam da cu izgurati ovo dalje od par epizoda (DVA I POL sata po epizodi :shock:), cisto radoznalosti radi.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14587 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Da Punisher mi najbolje legao od svih " superjunaka " mozda zbog toga sto i nemas osjecaj da gledas daredevila i tako to?

Baš 9 od 10 teško da moze bolje od ovoga.
Revah gori, savršena.

Jon Bernthal kao punisher je zakucao
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14588 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dasi wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kod mene hoće
hahahhaahah
koja si ti meni legenda danak :lol:
den78 wrote:

Što se tiče prevoda... to je sve od mene. Nema se vremena, mnogo serija moram gledat. ;D

jbg,nisam vidio da si ovo podebljao
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14589 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#14590 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

tinejdzerska
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14591 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
Jedino ako se zoves Velkoski. :D
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14592 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
Bavi se teen problemima, samo je tematika dublja i potresna.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14593 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by phillie »

Imposters....zabavna

http://www.imdb.com/title/tt5212822/

Inbar Lavi :srce:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14594 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
Bavi se teen problemima, samo je tematika dublja i potresna.
:thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#14595 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
jel bgti moras na svakom forumu pitat jedno te isto?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14596 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Babylon Berlin ili ti ga Senke nad Berlinom - nakon dvije epizode poprilicno takav utisak imam :mrgreen:

Dobra serija! Nazalost na torentima samo 480p verzije s engleskim titlovima jos nema Full HD.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14597 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Fenomenalna zadnja godlessa.
Svega ima rokachine, pucachine, tarantinovsko hateful eightovskih momenata, preobrata.....
Jeff daniels za oscara gluma. Nisam ni znao da je on do tamo negdje pred kraj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14598 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

cassius wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
jel bgti moras na svakom forumu pitat jedno te isto?

ne na svakom,samo na dva
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51179
Joined: 29/06/2011 23:39

#14599 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

banjaluka078 wrote:
dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Totalno preporučujem!
Pregledao dvije epizode, svidja mi se, malo previse krvi i "scena rezanja" za moj ukus u prvoj epizodi ali dobro. Seriju cu pregledati definitivno.

Zna li se zasto su stali na dvije sezone?

Pogledao i prvu epizodu Godless, svidja mi se, malo su prenaglo poceli sa objasnjenjem radnje, ali valjda u kasnijim epizodama to bude dobro. Mislim, nece smarati sa tim, hocu reci ko zna zasto je to dobro :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14600 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

dječak sa šibicama wrote:
banjaluka078 wrote:
dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Totalno preporučujem!
Pregledao dvije epizode, svidja mi se, malo previse krvi i "scena rezanja" za moj ukus u prvoj epizodi ali dobro. Seriju cu pregledati definitivno.

Zna li se zasto su stali na dvije sezone?

Pogledao i prvu epizodu Godless, svidja mi se, malo su prenaglo poceli sa objasnjenjem radnje, ali valjda u kasnijim epizodama to bude dobro. Mislim, nece smarati sa tim, hocu reci ko zna zasto je to dobro :D


u The Knick je ta krv i rezanje namjerno uradjeno da bude ono Campy style :lol:
Post Reply