Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
- R9..
- Posts: 1973
- Joined: 03/06/2009 08:35
- Location: Soda
#14576 Re: Gledate seriju - preporucite je
Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14577 Re: Gledate seriju - preporucite je
jesam ja. pogledo 5, ostale mi jos dvije.
solidna. moze proci.
skoro sve epizode su preko sat. na momente spora gdje sam zaspo par puta, previse se vremena trosi na jednog malog indijanca i na par koji ce se kad tad bubnuti, ali sve hoce-nece, hoce-nece, neka asikovanja ni tamo ni vamo i tu serija usporava. cini se da ce vrhunac price dostici tek u posljednjoj epizodi. ranije ima dosta backflasha koji nas upoznaju malo vise sa karakterima.
uglavnom dobra je. solidna gluma. posebno mi se svidja gluma glavnog negativca.
da ha1992, ranije sam govorio o senkama nad balkanom.
solidna. moze proci.
skoro sve epizode su preko sat. na momente spora gdje sam zaspo par puta, previse se vremena trosi na jednog malog indijanca i na par koji ce se kad tad bubnuti, ali sve hoce-nece, hoce-nece, neka asikovanja ni tamo ni vamo i tu serija usporava. cini se da ce vrhunac price dostici tek u posljednjoj epizodi. ranije ima dosta backflasha koji nas upoznaju malo vise sa karakterima.
uglavnom dobra je. solidna gluma. posebno mi se svidja gluma glavnog negativca.
da ha1992, ranije sam govorio o senkama nad balkanom.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14578 Re: Gledate seriju - preporucite je
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
Imas vec par stranica unazad o Godless pisano, ko voli Western i to onaj klasicni americki trebao bi pogledati, ovo je malo moderniji pristup sa par "novelty" caka koje je Netflix narucio (lezbejke)
-
omar little
- Posts: 17380
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14579 Re: Gledate seriju - preporucite je
nije, nije. zbog vremena i konteksta se cini da su iste, ali nisu. ne vjerujem da ce ova dostici razinu fassbindera. ovdje je junak detektiv (kako originalno, zbilja dugo nismo imali neki neo noir tvistultima_palabra wrote:Isprva zvuči kao Fassbinderov "Berlin Alexanderplatz"... ali haman da nijeomar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14580 Re: Gledate seriju - preporucite je
R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14581 Re: Gledate seriju - preporucite je
kakavdanakneiskustvu wrote:R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.
https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14582 Re: Gledate seriju - preporucite je
SanskiBiser wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.
https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
hvala
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#14583 Re: Gledate seriju - preporucite je
Nece.SanskiBiser wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.
https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14584 Re: Gledate seriju - preporucite je
Nece.[/quote]Dasi wrote:SanskiBiser wrote:R9.. wrote:Jel neko poceo ovo gledat i kakvi su utisci?
http://www.imdb.com/title/tt5516154/?ref_=nv_sr_1
ja nisam,a jedva cekam prevode,nema ih jos izgleda
Imas za prvu titlove samo skini taj rip za koji je namjenjen i prati ovog sto radi titlove uradio je i cirilicnu i latinicnu verziju a vjerovatno ce i ostale epizode da odradi.
https://titlovi.com/titlovi/godless-265216/
kod mene hoće
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#14585 Re: Gledate seriju - preporucite je
hahahhaahahkakavdanakneiskustvu wrote:kod mene hoće
koja si ti meni legenda danak
den78 wrote:
Što se tiče prevoda... to je sve od mene. Nema se vremena, mnogo serija moram gledat. ;D
-
omar little
- Posts: 17380
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14586 Re: Gledate seriju - preporucite je
algoritamskom diktaturom sam danas zavrsila na the winds of war. nisam gledala od prikazivanja kod nas onomad. jebemti algoritme, tri dana vec mi se sav svijet vrti oko hitlera.
elem, povijesna prica je, naravno, zanimljivija od obiteljskog safunjicarstva i ljubavnih sracki iako mi taj forest gump pristup ne lezi ni inace ni ovdje. gluma ali mcgrow je cak i za nize standarde televizije onog vremena katastrofa. brr. mitchum kuler stare skole. abc je dominirao ove lavish, epske produkcije. holivudski pristup. ne znam da cu izgurati ovo dalje od par epizoda (DVA I POL sata po epizodi
), cisto radoznalosti radi.
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#14587 Re: Gledate seriju - preporucite je
Da Punisher mi najbolje legao od svih " superjunaka " mozda zbog toga sto i nemas osjecaj da gledas daredevila i tako to?
Baš 9 od 10 teško da moze bolje od ovoga.
Revah gori, savršena.
Jon Bernthal kao punisher je zakucao
Baš 9 od 10 teško da moze bolje od ovoga.
Revah gori, savršena.
Jon Bernthal kao punisher je zakucao
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14588 Re: Gledate seriju - preporucite je
Dasi wrote:hahahhaahahkakavdanakneiskustvu wrote:kod mene hoće
koja si ti meni legenda danak![]()
den78 wrote:
Što se tiče prevoda... to je sve od mene. Nema se vremena, mnogo serija moram gledat. ;D
jbg,nisam vidio da si ovo podebljao
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14589 Re: Gledate seriju - preporucite je
13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
-
omar little
- Posts: 17380
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14590 Re: Gledate seriju - preporucite je
tinejdzerska
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#14591 Re: Gledate seriju - preporucite je
Jedino ako se zoves Velkoski.kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#14592 Re: Gledate seriju - preporucite je
Bavi se teen problemima, samo je tematika dublja i potresna.kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14594 Re: Gledate seriju - preporucite je
irac300 wrote:Bavi se teen problemima, samo je tematika dublja i potresna.kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
-
cassius
- Posts: 3943
- Joined: 29/06/2014 07:53
#14595 Re: Gledate seriju - preporucite je
jel bgti moras na svakom forumu pitat jedno te isto?kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14596 Re: Gledate seriju - preporucite je
Babylon Berlin ili ti ga Senke nad Berlinom - nakon dvije epizode poprilicno takav utisak imam
Dobra serija! Nazalost na torentima samo 480p verzije s engleskim titlovima jos nema Full HD.
Dobra serija! Nazalost na torentima samo 480p verzije s engleskim titlovima jos nema Full HD.
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14597 Re: Gledate seriju - preporucite je
Fenomenalna zadnja godlessa.
Svega ima rokachine, pucachine, tarantinovsko hateful eightovskih momenata, preobrata.....
Jeff daniels za oscara gluma. Nisam ni znao da je on do tamo negdje pred kraj.
Svega ima rokachine, pucachine, tarantinovsko hateful eightovskih momenata, preobrata.....
Jeff daniels za oscara gluma. Nisam ni znao da je on do tamo negdje pred kraj.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14598 Re: Gledate seriju - preporucite je
cassius wrote:jel bgti moras na svakom forumu pitat jedno te isto?kakavdanakneiskustvu wrote:13 reasons why,je li to nesto tinejdžersko,isplati li se gledati?
ne na svakom,samo na dva
- dječak sa šibicama
- Posts: 51179
- Joined: 29/06/2011 23:39
#14599 Re: Gledate seriju - preporucite je
Pregledao dvije epizode, svidja mi se, malo previse krvi i "scena rezanja" za moj ukus u prvoj epizodi ali dobro. Seriju cu pregledati definitivno.banjaluka078 wrote:Totalno preporučujem!dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Zna li se zasto su stali na dvije sezone?
Pogledao i prvu epizodu Godless, svidja mi se, malo su prenaglo poceli sa objasnjenjem radnje, ali valjda u kasnijim epizodama to bude dobro. Mislim, nece smarati sa tim, hocu reci ko zna zasto je to dobro
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14600 Re: Gledate seriju - preporucite je
dječak sa šibicama wrote:Pregledao dvije epizode, svidja mi se, malo previse krvi i "scena rezanja" za moj ukus u prvoj epizodi ali dobro. Seriju cu pregledati definitivno.banjaluka078 wrote:Totalno preporučujem!dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Zna li se zasto su stali na dvije sezone?
Pogledao i prvu epizodu Godless, svidja mi se, malo su prenaglo poceli sa objasnjenjem radnje, ali valjda u kasnijim epizodama to bude dobro. Mislim, nece smarati sa tim, hocu reci ko zna zasto je to dobro
u The Knick je ta krv i rezanje namjerno uradjeno da bude ono Campy style
