Aha, biće im pravo coolBlack swan wrote:koliko sad ukrajina gubi love jer nema preleta preko teritorija?
kada se oduzme ruski plin
te savjeti MMFa o smanjenju plata...
budžeti prazni
biće zanimljiva zima
Ukrajina
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#14576 Re: Ukrajina
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#14577 Re: Ukrajina
šta bi sa onim mapa gdje su putinofili predstavljali ukrajinu samo kao galiciju i jedan mali dio zapadno od kijeva a ostalo sve neke malorusije novorusije narodne republike RAO odesa i slične gluposti ... crvena armija oslobađa kijev za par dana tenkovi spremni i ta priča
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#14578 Re: Ukrajina
kakav ovo uopste moze imati epilog?
u vecini situaicja bi ovo bio casus belli, al u ovom slucaju tesko..
sem gomile licemjerstva koje ce uslijediti, ne nazirem sta se iz ovog moze izroditi
u vecini situaicja bi ovo bio casus belli, al u ovom slucaju tesko..
sem gomile licemjerstva koje ce uslijediti, ne nazirem sta se iz ovog moze izroditi
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#14579 Re: Ukrajina
vijest od tri dana je rušenje aviona i jovo nanovo
jadni svi u ukrajini
jadni svi u ukrajini
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#14580 Re: Ukrajina
[/quote]Challenger__ wrote:Ovako bih poredao moguće opcije, po stepenu vjerovatnoće, u skladu sa okolnostima i motivima:
1. američki false-flag;
2. djelo hunte, sa namjerom;
3. djelo hunte, bez namjere;
4. djelo pro-ruskih formacija bez namjere;
5. djelo nekog četvrtog faktora
sta je false flag??
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#14581 Re: Ukrajina
Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izuminsomnia78 wrote:Joj struĆnjaka
Naucili ovih velikih rijeci, tipa False flag, spin, ovo, ono i samo ih vrte
Decko maloprije postavljo sliku na kojoj se vide tragovi gelera na dijelu aviona al joj
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#14583 Re: Ukrajina
Challenger__ wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/False_flag
ok fala.
dali ovi sukobi vode ka nekom vecem ratu ili ameri i rusi nema sanse da ratuju?
-
sanjin_1
- Posts: 1430
- Joined: 09/02/2014 14:44
#14584 Re: Ukrajina
Auuufff sad si me zad'o..ne znam kud udaram nakon ovog "cekanja"..dragma wrote:Samo sam cekao da ovo napises.sanjin_1 wrote:Pa kad u Siriji postoje "islamski teroristi" onda su ovo pravoslavni teroristi. Jednostavno a toliko logicno, zar ne!?dragma wrote:
Šega mi da neko termin pravoslavni teroristi veze za rat u Ukrajini (gdje se ne radi o vjerski motiviranom sukobu) a pri tome zaboravlja da obadvije zaracene strane sacinjavaju upravo pravoslavci (73% od ukupnog stanovnistva Ukrajine su pravoslavne vjeroispovjesti). Vodeci se tvojom logikom zakljucujem da su Njemci u drugom svjetskom ratu su bili katolicki teroristi, jel' de?
Samo ne kontam sta su u taj vakat bili Rusi?
Vjerovatno pravoslavni teroristi koji su se borili protiv katolickih terorista. Logicno.![]()
Zar ISIL, Nusra i ostale frakcije u Siriji ne vode vjerski motivisan rat protiv nevjernika i pripadnika druge vjere? Zar oni nisu islamski fundamentalisti koji hoce da zatru sve sto se kosi sa njihovim poimanjem vjere i nacina zivota uopste i zar metode njihovog ratovanja nemaju teroristicka obiljezja?
Nemoj da se ljutis ali mijesas kruske i jabuke prijatelju.
Vidi motivi svih ratova su uvjek isti a motiv svih motiva je profit
I ovi separatisti u Rusiji vode vjerski rat, bar sudeci po ranijim izjavama njivog "komadanta' (onog sto je ratovao sa cetnicima na strani genocidne tvorevine a protiv "muslimanskih" hordi..ili tako nesto, imas njegov citat ne nekolike posljednje stranice pa nadji)..
dakle, eto ga "vjerski" = kvalifikovan da bude pravoslavni terorista
E sad metode ratovanja? hhmmmm pa kako bi ti nazvao raketiranje aviona u kome se nalazi 296 putnika koji nemaju ama bas nikakve veze sa Ukrainom!?
Da se ne trudis..to ti je moj "prijatelju" klasicni terorizam..i naravno nemoj da se ljutis ali ti ovo nije trebalo
Last edited by sanjin_1 on 19/07/2014 00:11, edited 1 time in total.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#14585 Re: Ukrajina
Da ilustrujemo:Hajlac wrote:Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izum![]()
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"![]()
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
1. uobičajena ruta:

2. jučerašnja ruta:

- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#14586 Re: Ukrajina
cini mi se da je veca vjerovatnoca da je zajeb u pitanjuChallenger__ wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/False_flag
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#14587 Re: Ukrajina
Čovjek te pita zašto ni na jednom snimku nema traga rakete koja je navodno ispaljena s zemlje na avion a tvoj odgovor je gugl drajv?jefferson wrote:Bogami pomoc ne treba, to sto je tvoj pogled u istom rangu kao kad konju ogranicis vidokrug, je nesto sto ni google ne moze rjesiti, ali eto bar sam pokusao da ti izadjem u susret.Taj link očito treba tebi, ili ti treba pomoć oko instalacije.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#14588 Re: Ukrajina
Ne radi se o tomeHajlac wrote:Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izuminsomnia78 wrote:Joj struĆnjaka
Naucili ovih velikih rijeci, tipa False flag, spin, ovo, ono i samo ih vrte
Decko maloprije postavljo sliku na kojoj se vide tragovi gelera na dijelu aviona al joj
![]()
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"![]()
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
Nego je vec pocela prica o tome kako se na videu ne vidi trag rakete sto onda implicira da isti nije ni srusen raketom
A dalje? Samo nebo je granica teorijama
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#14589 Re: Ukrajina
To je drugo pitanje, ustvari, on tvrdi da postoji gomila slika na google gdje se vidi da su prorusi u posjedu tog PVO sistema BUK, a ja ga pitam da postavi bar jednu relevantnu sliku gdje se vidi da ga prorusi imaju.Hajlac wrote:Čovjek te pita zašto ni na jednom snimku nema traga rakete koja je navodno ispaljena s zemlje na avion a tvoj odgovor je gugl drajv?jefferson wrote:Bogami pomoc ne treba, to sto je tvoj pogled u istom rangu kao kad konju ogranicis vidokrug, je nesto sto ni google ne moze rjesiti, ali eto bar sam pokusao da ti izadjem u susret.Taj link očito treba tebi, ili ti treba pomoć oko instalacije.
Naravno, slike nigdje
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#14590 Re: Ukrajina
Challenger__ wrote:Da ilustrujemo:Hajlac wrote:Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izum![]()
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"![]()
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
1. uobičajena ruta:
2. jučerašnja ruta:
"Malaysian transport minister said MH17 was flying on approved route and pilot given no last-minute instructions"
Read more: http://www.dailymail.co.uk
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#14591 Re: Ukrajina
Da ilustrijes. Da si ikada letio avionom ili da bilo sta znas znao bi da su ta odstupanja normalna.Challenger__ wrote:Da ilustrujemo:Hajlac wrote:Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izum![]()
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"![]()
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
1. uobičajena ruta:
2. jučerašnja ruta:
ALI, naravno ovdje je rijec o zavjeri a ovako se desilo.
1. Avion ulazi u Ukrajinu, i ATC javlja da skrene s kursa zbog oluje. Piloti nista ne pitaju, jer je to normlana procedura.
2. Piloti ni ATC nisu svjesni da su par sati ranije amerikanci uz pomoc HARP-a stvorili oluju, da bi avion morao da se pomjeri.
3. Avion dolazi do podrucja na kojem je oboren. Americki spijuni preobuceni u separatiste ruse avion.
4. Crnih kutija nema jer se ne zna da li su ih amerikanci ukrali prije leta te rekli posadi da je u njihovom interesu da poginu za americku stvar kada su ovi upitali sto nema kutija ili je SEAL Team 6 izvrsio upad na mjesto nesrece i ukrao crne kutije. O tome ce nas RT jos izvjestiti.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#14592 Re: Ukrajina
Tacka 2
Genijalna ideja
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Genijalna ideja
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#14593 Re: Ukrajina
Trag Rakete bi ostao oko 15-20km iza pada aviona, zavisno kojom je brzinom avion letio, da li se odmah raspao ili je jos uvijek imao aerodinamicke sposobnosti.insomnia78 wrote:Ne radi se o tomeHajlac wrote:Da, a mi svi naravno znamo da su geleri ruski izuminsomnia78 wrote:Joj struĆnjaka
Naucili ovih velikih rijeci, tipa False flag, spin, ovo, ono i samo ih vrte
Decko maloprije postavljo sliku na kojoj se vide tragovi gelera na dijelu aviona al joj
![]()
I odjednom juče počeše propagandni članci, bez pomena izvora, po medijima o BUK-u u rukama "terorista"![]()
Vjerovatno nikad nećemo čuti upute ukrajinskih kontrolora leta upućene tom crnom avionu u vezi putanje leta kroz njihov zračni prostor.
Više i djeca znaju za Donjeck a oni šalju krcat putnički avion drito na tu ratnu zonu iako im "teroristi" obaraju vojne avione i helikoptere koji izbacuju cvijeće odozgo...i iako je lijepo rečeno da je nije jasno zašto je avion išao toliko sjeverno tj. preko de fakto ratne zone.
Nego je vec pocela prica o tome kako se na videu ne vidi trag rakete sto onda implicira da isti nije ni srusen raketom
A dalje? Samo nebo je granica teorijama
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
B777 sa visine od 10km bez potiska motora moze da jedri oko 200km.
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#14594 Re: Ukrajina
Nije Amerika savršena, ali Rusija...Challenger__ wrote:Šejtane, vjeruj mi na riječ, nije. Oni i dalje koriste diplomatsku retoriku, ophode se biranim riječima ("naši zapadni partneri") prema onoj psihopatskoj stoci.L u c i f e r wrote:Tako je, samo treba vjerovati ruskim vijestima.
Ovo je moja a ne njihova retorika.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#14595 Re: Ukrajina
Nema na čemu.sportman1 wrote:ok fala.![]()
- Nisam optimista i to mislim od početka konflikta u Siriji, a dešavanja u Ukrajini vidim samo kao ekstenziju tog inicijalnog sudara. Da pojasnim. Kako svjedoči američka akademska zajednica, američka posredna demokratija je mutirala u oligarhiju, vladavinu manjine. Istraživanja američkog javnog mnjenja to potvrđuju, jer većina građana SAD misli da Kongres ne zastupa interese američkih građana. Dakle, nije riječ o izrazu volje američkog naroda nego otuđene političke elite, oligarhije, koja je uzurpirala SAD. Duboko sam uvjeren da stvar stoji još gore, odnosno da je oligarhija metastazirala u patokratiju (vladavinu psihopata). Ukratko, mislim da same SAD i svijet u cjelini imaju problem sa psihopatama koje su uzurpirale SAD, koje generiraju krize, haos i ratove.dali ovi sukobi vode ka nekom vecem ratu ili ameri i rusi nema sanse da ratuju?
- Ako američki građani ne pronađu snagu da ih detroniziraju, a sumnjam u to, mislim da svijet neminovno i postepeno ide ka globalnom konfliktu u kome oligarhija psihopata cilja RF kao svog osnovnog neprijatelja. Sva ova dešavanja su samo pozornica tih nastojanja.
Zaista sam uvjeren da je samo pitanje vremena kada će izbiti konflikt između psihopata i njihovih vazala protiv RF i nj. saveznika.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#14596 Re: Ukrajina
daxon wrote:To je drugo pitanje, ustvari, on tvrdi da postoji gomila slika na google gdje se vidi da su prorusi u posjedu tog PVO sistema BUK, a ja ga pitam da postavi bar jednu relevantnu sliku gdje se vidi da ga prorusi imaju.Hajlac wrote:Čovjek te pita zašto ni na jednom snimku nema traga rakete koja je navodno ispaljena s zemlje na avion a tvoj odgovor je gugl drajv?jefferson wrote: Bogami pomoc ne treba, to sto je tvoj pogled u istom rangu kao kad konju ogranicis vidokrug, je nesto sto ni google ne moze rjesiti, ali eto bar sam pokusao da ti izadjem u susret.
Naravno, slike nigdje

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#14597 Re: Ukrajina
Obje strane su u posjedu BUK sistema i svaki dripac je mogao pritisnuti dugme i pobiti te nesretne ljude.
Mislim i ubijeđen sam da se radi o žestokom zajebu jer ni jednoj strani ne odgovara da ih se poveže sa masovnim ubistvom 300 ljudi.
Ako treba kopati dublje i tražiti nečiju odgovornost onda su to svakako oni koji su u Ukrajini nasilnim pučem preuzeli vlast, podjelili zemlju i urušavanjem sistema pokrenuli bezakonje i anarhiju iz kojih su proizašla sva sranja koja se dešavaju u toj zemlji, pa i ovaj ogromni zločin.
Mislim i ubijeđen sam da se radi o žestokom zajebu jer ni jednoj strani ne odgovara da ih se poveže sa masovnim ubistvom 300 ljudi.
Ako treba kopati dublje i tražiti nečiju odgovornost onda su to svakako oni koji su u Ukrajini nasilnim pučem preuzeli vlast, podjelili zemlju i urušavanjem sistema pokrenuli bezakonje i anarhiju iz kojih su proizašla sva sranja koja se dešavaju u toj zemlji, pa i ovaj ogromni zločin.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#14598 Re: Ukrajina
Opet papanska retorika malog primitivca koji nas je lagao da je čitao Dostojevskog. Nemaš pojma s kim pričaš i naravno da sam letio bezbroj puta. Ovakva odstupanja prema ratnoj zoni ne da nisu normalna, nego su prpust u rangu kriminala koji mora da se ispita.jefferson wrote:Da ilustrijes. Da si ikada letio avionom ili da bilo sta znas znao bi da su ta odstupanja normalna.
OSIM ako nisi psihopatski lažov ili saučesnik u zločinu.
Last edited by Challenger__ on 19/07/2014 00:27, edited 1 time in total.
- Renta
- Posts: 892
- Joined: 11/10/2006 23:53
- Location: Zagreb
#14599 Re: Ukrajina
Telefonski razgovor separatista nakon obaranja zrakoplova..
Video i transkript razgovora:
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/12577 ... paratisti/
Video i transkript razgovora:
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/12577 ... paratisti/
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#14600 Re: Ukrajina
Pa isto kao u slučaju hemijskog napada u Siriji - nije bitno što istražitelji na kraju nisu našli nedvojbenu vezu između korištenog hemijskog otrova i onog kojeg Sirijska vojska posjeduje(a hemijskom analizom da se utvrditi 'otisak' hemikalije); bitan je bio onaj trenutni spin i salva propagande odnosno ad hoc zaključivanja o počinitelju prema dnevno-političkim potrebama.General War wrote:False flag na djelu![]()
Monitors find confusion, hostility at Malaysia Airlines crash site
Kiev, Ukraine (CNN) -- International monitors investigating the Malaysia Airlines crash in eastern Ukraine said Friday the team was not given full access to the site and was greeted with hostility by armed men guarding the scene.
"It basically looks like the biggest crime scene in the world right now, guarded by a bunch of guys in uniform with heavy firepower who are quite inhospitable," Michael Bociurkiw, spokesman for the Organization for Security and Co-operation in Europe team, told CNN's Christiane Amanpour...
http://edition.cnn.com/2014/07/18/world ... ?hpt=hp_t1
Prije 8 dana novinar Mike Whitney pisao o očaju 'zapadnih' igrača odnosno o statusu quo i tome kako im fali nešto da razbije taj status quo i vrati priču o Ukrajini i Rusiji u žižu.
http://www.theecologist.org/News/news_a ... s_gas.html
Last edited by Hajlac on 19/07/2014 01:08, edited 1 time in total.
