Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14551 Re: Gledate seriju - preporucite je
svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
-
ciza_bliza
- Posts: 485
- Joined: 17/03/2015 11:27
#14552 Re: Gledate seriju - preporucite je
Prva odlična, druga malo slabija, treću odustao nakon tri epizode...kakavdanakneiskustvu wrote:vrijedi,sve tri vrijedi gledaticiza_bliza wrote:Druga sezona Farga, bolja ili lošija od prve, vrijedi li početi?
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14553 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ja evo drugu sezonu Farga završavam, iskreno bolja mi je od prve 
- dale cooper
- Posts: 31355
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#14554 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ovo bi moglo biti zanimljivo:
- joske
- Posts: 2277
- Joined: 13/07/2016 11:09
#14555 Re: Gledate seriju - preporucite je
Za ljubitelje Big Bang Theory posebno Sheldona , serija o malom Sheldonu

jos jedna dobra serija Punisher
ljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane 
jos jedna dobra serija Punisher
ljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane 
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#14556 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ovo bi moglo biti dobra zajebancija 
http://www.imdb.com/title/tt7230846/?ref_=nm_flmg_act_4
No Activity.
http://www.imdb.com/title/tt7230846/?ref_=nm_flmg_act_4
No Activity.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#14557 Re: Gledate seriju - preporucite je
Danak nedavno postavio, ja predbiljezila ovu seriju, ako je to ta?dale cooper wrote:...
kakavdanakneiskustvu wrote:http://bosonoga.com/2017/11/14/u-decemb ... ih-stvari/
Last edited by hadzinicasa on 26/11/2017 21:45, edited 1 time in total.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#14558 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ne gledam trailere, ali opis na IMDB obecavadale cooper wrote:Ovo bi moglo biti zanimljivo:
- dale cooper
- Posts: 31355
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#14559 Re: Gledate seriju - preporucite je
Da, to je to.hadzinicasa wrote:Danak nedavno postavio, ja predbiljezila ovu seriju, ako je to ta?dale cooper wrote:...kakavdanakneiskustvu wrote:http://bosonoga.com/2017/11/14/u-decemb ... ih-stvari/
Sudeći po traileru jedina sličnost sa Stranger Things su klinci.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#14560 Re: Gledate seriju - preporucite je
Tjemo da vidimodale cooper wrote:
Da, to je to.I pogrešno je da je ovo Njemačka verzija, očigledno je da se radi o sasvim novoj, originalnoj seriji.
Sudeći po traileru jedina sličnost sa Stranger Things su klinci.
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#14561 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
Fargo film il seriju
Jesul povezani
- Point.
- Posts: 33477
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#14562 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ovog frajera na sve strane sad. Zadnja tri filma sto sam pogledo, on je tu.joske wrote: jos jedna dobra serija Punisher![]()
ljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14563 Re: Gledate seriju - preporucite je
solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:
iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.
prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.
eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.
prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.
eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14564 Re: Gledate seriju - preporucite je
nije radnja povezanaDosadno mii wrote:Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#14565 Re: Gledate seriju - preporucite je
nisu toliko radnjom koliko idejom i konceptomDosadno mii wrote:Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#14566 Re: Gledate seriju - preporucite je
Isprva zvuči kao Fassbinderov "Berlin Alexanderplatz"... ali haman da nijeomar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14567 Re: Gledate seriju - preporucite je
Upratih je kod Zrinke prije jedno mjesecomar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
https://www.tportal.hr/kultura/clanak/d ... u-20171015
- dječak sa šibicama
- Posts: 51178
- Joined: 29/06/2011 23:39
#14568 Re: Gledate seriju - preporucite je
The Knick, vrijedi li to pogledati?
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14569 Re: Gledate seriju - preporucite je
Soderberg režirao svedječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#14570 Re: Gledate seriju - preporucite je
Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:
iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.
prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.
eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14571 Re: Gledate seriju - preporucite je
Shadows over the BalkansHe1972 wrote:Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:
iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.
prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.
eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
-
Cavendish
- Posts: 481
- Joined: 21/04/2013 17:12
#14572 Re: Gledate seriju - preporucite je
odlicna serija. vrlo hrabar poduhvat i produkcija koja se rijetko vidja u evropi. serija u kojoj se ispreplicu svi mnogi žanrovi a sve je upakovano u jednu cjelinu. veceras na HBO-u izlaze 7 i 8 epizoda.zomri wrote:Upratih je kod Zrinke prije jedno mjesecomar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
https://www.tportal.hr/kultura/clanak/d ... u-20171015
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#14573 Re: Gledate seriju - preporucite je
Filen dank iliti tenk ju!SanskiBiser wrote:Shadows over the BalkansHe1972 wrote:Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:
iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.
prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.
eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
- Nurudin
- Posts: 3324
- Joined: 31/03/2013 07:25
- Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.
#14574 Re: Gledate seriju - preporucite je
bezze serija , ja uspio samo prve pola pogledati i ne mogu te klišeje ...osvetnik, usamljeni jahač kujac palacPoint. wrote:Ovog frajera na sve strane sad. Zadnja tri filma sto sam pogledo, on je tu.joske wrote: jos jedna dobra serija Punisher![]()
ljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane
- banjaluka078
- Posts: 13180
- Joined: 16/01/2007 23:38
#14575 Re: Gledate seriju - preporucite je
Totalno preporučujem!dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
