Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#14551 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#14552 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ciza_bliza »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ciza_bliza wrote:Druga sezona Farga, bolja ili lošija od prve, vrijedi li početi?
vrijedi,sve tri vrijedi gledati
Prva odlična, druga malo slabija, treću odustao nakon tri epizode...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14553 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Ja evo drugu sezonu Farga završavam, iskreno bolja mi je od prve :)
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14554 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Ovo bi moglo biti zanimljivo:



User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#14555 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by joske »

Za ljubitelje Big Bang Theory posebno Sheldona , serija o malom Sheldonu
Image


jos jedna dobra serija Punisher Image Imageljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane Image
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#14556 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pepeljara »

Ovo bi moglo biti dobra zajebancija :)

http://www.imdb.com/title/tt7230846/?ref_=nm_flmg_act_4

No Activity.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14557 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:...
Danak nedavno postavio, ja predbiljezila ovu seriju, ako je to ta?
:thumbup:
Last edited by hadzinicasa on 26/11/2017 21:45, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14558 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Ovo bi moglo biti zanimljivo:
Ne gledam trailere, ali opis na IMDB obecava :kiselavoda:
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14559 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:...
Danak nedavno postavio, ja predbiljezila ovu seriju, ako je to ta?
:thumbup:
Da, to je to. :thumbup: I pogrešno je da je ovo Njemačka verzija, očigledno je da se radi o sasvim novoj, originalnoj seriji.
Sudeći po traileru jedina sličnost sa Stranger Things su klinci.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14560 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Da, to je to. :thumbup: I pogrešno je da je ovo Njemačka verzija, očigledno je da se radi o sasvim novoj, originalnoj seriji.
Sudeći po traileru jedina sličnost sa Stranger Things su klinci.
Tjemo da vidimo :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#14561 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
User avatar
Point.
Posts: 33477
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14562 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

joske wrote: jos jedna dobra serija Punisher Image Imageljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane Image
Ovog frajera na sve strane sad. Zadnja tri filma sto sam pogledo, on je tu.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14563 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:

iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.

prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.

eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14564 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dosadno mii wrote:Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
nije radnja povezana
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14565 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

Dosadno mii wrote:Sta pogledat prvo
Fargo film il seriju
Jesul povezani
nisu toliko radnjom koliko idejom i konceptom
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#14566 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

omar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
Isprva zvuči kao Fassbinderov "Berlin Alexanderplatz"... ali haman da nije :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14567 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
Upratih je kod Zrinke prije jedno mjesec

https://www.tportal.hr/kultura/clanak/d ... u-20171015
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#14568 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

The Knick, vrijedi li to pogledati?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14569 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Soderberg režirao sve :thumbup:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#14570 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by He1972 »

karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:

iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.

prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.

eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14571 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

He1972 wrote:
karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:

iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.

prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.

eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?
Shadows over the Balkans :shock:
Cavendish
Posts: 481
Joined: 21/04/2013 17:12

#14572 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

zomri wrote:
omar little wrote:svabe imaju novu seriju smjestenu u dvadesete, tridesete u iducoj sezoni. ciljana publika je globalna, netflix serija, prestige drama pack debelo koristen, ali moglo bi biti zanimljivo obzirom na vrijeme i mjesto, jel. pogledala jednu i pol epizodu, ne mogu preporuciti nista jos, ali dajem na znanje da postoji. babylon berlin http://www.imdb.com/title/tt4378376/
Upratih je kod Zrinke prije jedno mjesec

https://www.tportal.hr/kultura/clanak/d ... u-20171015
odlicna serija. vrlo hrabar poduhvat i produkcija koja se rijetko vidja u evropi. serija u kojoj se ispreplicu svi mnogi žanrovi a sve je upakovano u jednu cjelinu. veceras na HBO-u izlaze 7 i 8 epizoda.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#14573 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by He1972 »

SanskiBiser wrote:
He1972 wrote:
karanana wrote:solidna 6. senki. moguci mali spoileri u ovom mojem kratkom osvrtu na epizodu:

iako nisam fan kultova i ovoga na sta oni idu, ipak drzi prica.
interesantan karakter mustafa. svugdje ga ima. ali su ga distancirali od turske vere i obicaja. pa mozda i vjerovatno je i bilo tako kad je zaista bio sovjetski covjek. ko da je njemu bilo do vere. karaj, jedi slaninu, briga te za merhaba.....u svakom slucaju interesantan lik o kojem sam malo citao i sa strane a ni nema puno informacija.
dobra jovanche makedonche. smijesna scena na punktu sa zandarima kad hoce u naturi.
steta sto ode glava onoj kuravi na onoj ceremoniji, majci bastarda princa. bila je lepa. mozda sad inspektor najase doktoricu. a moguce da su nasli dijete.

prvih 5 epizoda mi nije smetala majina gluma, mislio sam da ljudi pretjeravaju sa kritikama, ali u ovoj epizodi se ispostavilo da su ljudi u pravu. katastrofalno glumi ulogu. i ona njena jaranica isto, ona sto je mustafa taslachi. mada je ona sporedna uloga u poredjenju s majom tako da ni ne smeta. ne vadi maju ni moj tip sise. one kao u obliku kruske, naginju nadole pa se ponovo ponosito podizu i stoje uspravno i svjeze bez opustanja. ne znam kako bi ih drugacije opisao i ne znam imaju li neki strucniji naziv, meni nesto baca na krusku.
sta li je boba dobio da joj dade ovu ulogu. u naturi.

eto moj strucni osvrt na epizodu. idemo dalje. ne vjerujem da ima dovoljno nekog ovdje potencijala da razvijemo pricu o seriji i da otvaramo novu temu samo za seriju da se raja ne zali radi spoilera i tako to.....
Šta ovo bi, o kojoj je seriji riječ?
Shadows over the Balkans :shock:
Filen dank iliti tenk ju!
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#14574 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Nurudin »

Point. wrote:
joske wrote: jos jedna dobra serija Punisher Image Imageljubitelji Walking deada ga znaju kao Shane Image
Ovog frajera na sve strane sad. Zadnja tri filma sto sam pogledo, on je tu.
bezze serija , ja uspio samo prve pola pogledati i ne mogu te klišeje ...osvetnik, usamljeni jahač kujac palac
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#14575 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by banjaluka078 »

dječak sa šibicama wrote:The Knick, vrijedi li to pogledati?
Totalno preporučujem!
Post Reply