Demokratska fronta Željko Komšić
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#14551 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Prije ce zavrsiti na psihijatriji
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#14552 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kako je krenulo mogla bi se fina ekipica gore skupiti.starisalko wrote:Prije ce zavrsiti na psihijatriji
- video
- Posts: 8467
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#14553 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako sam i imao bilo kakve sumnje oko DF-a i lidera iste, ovim nastupom mi je sve kazao
i prekrizio sebe u svim mojim nadanjima u tu stranku
Pokopao je dobru ideju ulaskom sa scepom u koaliciju - samoubistvo iz zasjede
i prekrizio sebe u svim mojim nadanjima u tu stranku
Pokopao je dobru ideju ulaskom sa scepom u koaliciju - samoubistvo iz zasjede
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#14554 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
video wrote:Ako sam i imao bilo kakve sumnje oko DF-a i lidera iste, ovim nastupom mi je sve kazao
i prekrizio sebe u svim mojim nadanjima u tu stranku
Pokopao je dobru ideju ulaskom sa scepom u koaliciju - samoubistvo iz zasjede
Nema veze sto je podignuta optuznica ( nakon ove izjave) , sto je Keljemendi vlasnik Avaza...ipak je to nas Zeljko, nas ljiljan kojeg mu je urucio sekretar njegove stranke
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#14555 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Keljmendi vlasnik Avaza.Pa kome je Alija dao pare Fahru il Keljmendiju. Nije mu sekretar dao ljiljana 2013 vec 93 il 94weredsf wrote:video wrote:Ako sam i imao bilo kakve sumnje oko DF-a i lidera iste, ovim nastupom mi je sve kazao
i prekrizio sebe u svim mojim nadanjima u tu stranku
Pokopao je dobru ideju ulaskom sa scepom u koaliciju - samoubistvo iz zasjede
Nema veze sto je podignuta optuznica ( nakon ove izjave) , sto je Keljemendi vlasnik Avaza...ipak je to nas Zeljko, nas ljiljan kojeg mu je urucio sekretar njegove stranke
Steta sto nema odlikovanje ZLATNU PIZDA da Bakira nagradimo
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#14556 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
- Liberalism
- Posts: 2632
- Joined: 27/08/2006 16:54
#14557 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Posto nisam upucen, bas bi bilo zanimljivo cuti koje su to zdrave ideje? Za primjer da nevedes bar jednu, posto sinoc od Komsica na TV1 nisam mogao vidjeti da je i jednu takvu ideju izlozio. Doduse ima jedna polu zdrava koju je rekao a to je da 30 osoba jos uvijek radi na ekonomskom programu koji nije zavrsen (TV1/Z.K. 8.10.'14 ).lerdi wrote:Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#14558 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zli Zlaja
bi trebao pustiti glasace da odluci ko je izdao iste a ko nije.
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#14559 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
HM 2011 wrote:u jedinstvu je snaga!starisalko wrote:DF i SuljagicHM 2011 wrote:ljudi - svi na izbore - svi za jednu stranku na svim nivoima - napravite mogucnost izborne kradje besmislenom - ukinite postojanje barem 2/3 stranki i strancica - dajte odgovornost samo jednoj - ujedinite se - ojacati cete kao drustvo.....
DF kao ubleha se nikako ne uklapa u strategiju - volio bih da ide ali djaba.... Stvarno mi zao - ali ne ide - zato ljudski dajem savjet kanite se corava posla - finansijska situacija je teska a ZAISTA nemamo vremena za experimentisanje sa dokazanim ublehasima .....
Mislite ljudi - jedna misao - U JEDINSTVU JE SNAGA ! 160 politickih partija bosnjaci razjedinjeni i razrijedjeni - sva krivica se svaljuje na SDA - vrijeme je da pokazete zube -
svi SDA....
jedna adresa za Vasu bolju buducnost...
HM...
Hajde molim te prestani spamat ovu temu.
Imas bolan onaj zeleni dio foruma pa spamaj do mile volje... ujedini se sa bracom!
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#14560 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A sta je Zuco rekao?weredsf wrote:Cuj morao ahhahahaIt_is_a_Leclerc wrote:Emir je večeras morao biti u Bihaću i Cazinu na završnim skupovima. Bio je na debatama na FTV-u, Hayatu i TV1. Jedini kandidat koji nije bio ni na jednoj debati je - Bakir Izetbegović. Po jedan "minus" još imaju i - Mustafa Cerić i Fahrudin Radončić.Nostromo wrote:Namjeravao sam glasati za Suljagica, ali...
Na BHT1 traje TV debata predsjednickih kandidata iz reda bosnjackog naroda.
Svi su tu osim Suljagica i oba Bakira... Za Bakire mi je jasno, to je samo manifestovanje njihove vec ozloglasaene arogancije i oholosti.
Ali zasto Sulljagic nije nasao za shodno da se obrati biracima? Da li i on misli da je "pravo glupo i bezveze" sada se tu nesto obracati glasacima, pricati im o programu, imati debatu sa protukandidatima? Glasaci su, valjda, tu da glasaju i ne pitaju previse. Sramotno, nema sta!
Silno sam razocaran.
Moze samo prije podne jer kasnije ima obaveza...
Ohani bolan sa glupostima
-
krusko1975
- Posts: 39
- Joined: 24/09/2013 11:37
#14561 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To se zove paranoja.lerdi wrote:Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
Kada je Zeljko osnovao stranku, ja sam se instantno sa par crvenih kladio po cascenje kompletne raje u kafani, da ce DF imati vise glasova od SDP-a 2014, na sta su oni samouvjereno i s podsmjehom izjavljivali kako nece preci izborni prag, ne zna sastaviti dvije, haustorski jalijaš itd. Medzutim dosla maca na vratanca, narodu je pun kofer koje kakvih kenjatora. Sada se osjecaju ugrozeno, jer im se nalogodavci boje zatvora. Mene je kupio jednom recenicom koja od prilike ide ovako.
Spreman sam da ponesem teret promjene kompletnog sistema po cijenu najvece moguce nepopularnosti koja takve promjene nosi. U prevodu odoh poodpustati sve prekobrojne preko veze zaposlene u administraciji, potrpati dosadasnje vlastodrsce u prdekanu, uloziti u proizvodnju umjesto u plate itd.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#14562 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da li je do tvoje koncentracije, nezainteresovanosti ili je ipak nedo Bog neki gori problem sa ušima ali Željko je rekao sinoć da je ekonomski program završen. Ono što je ostalo je da ta grupa izvuće minimum zahtjeva iz tog programa koji će se postaviti pred potencijalne buduće partnere u vlasti. Ako nisi razumio da ti probam objasniti. Postoji ekonomski program pisan na preko 300 stranica i iz njega će se izvući minimum mjera koje se mogu odmah primjeniti. Svako ko želi u koaliciju sa DF-om morat će pristati na te mjere i koalicija će se praviti tek kada te mjere budu prošle kroz parlament. Nakon toga se može razgovarati o izvršnoj vlasti. Možeš to shvatiti kao testiranje budućeg partnera što je potez vrijedan hvale zar ne? Nadam se da si sad razumio.Liberalism wrote:Posto nisam upucen, bas bi bilo zanimljivo cuti koje su to zdrave ideje? Za primjer da nevedes bar jednu, posto sinoc od Komsica na TV1 nisam mogao vidjeti da je i jednu takvu ideju izlozio. Doduse ima jedna polu zdrava koju je rekao a to je da 30 osoba jos uvijek radi na ekonomskom programu koji nije zavrsen (TV1/Z.K. 8.10.'14 ).lerdi wrote:Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#14563 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Obećanje ludom radovanjekrusko1975 wrote:
To se zove paranoja.
Kada je Zeljko osnovao stranku, ja sam se instantno sa par crvenih kladio po cascenje kompletne raje u kafani, da ce DF imati vise glasova od SDP-a 2014, na sta su oni samouvjereno i s podsmjehom izjavljivali kako nece preci izborni prag, ne zna sastaviti dvije, haustorski jalijaš itd. Medzutim dosla maca na vratanca, narodu je pun kofer koje kakvih kenjatora. Sada se osjecaju ugrozeno, jer im se nalogodavci boje zatvora. Mene je kupio jednom recenicom koja od prilike ide ovako.
Spreman sam da ponesem teret promjene kompletnog sistema po cijenu najvece moguce nepopularnosti koja takve promjene nosi. U prevodu odoh poodpustati sve prekobrojne preko veze zaposlene u administraciji, potrpati dosadasnje vlastodrsce u prdekanu, uloziti u proizvodnju umjesto u plate itd.
Sekretarijat Predsjedništva BiH pripremio je Prijedlog Odluke o novoj organizaciji ove institucije koja predviđa preko 20 novih pozicija. Odluka je usvojena u maju, na samom kraju mandata generalnog sekretara, a dva mjeseca nakon toga raspisan je natječaj za samostalnog izvršioca.
Istim natječajem tražio se i novi generalni sekretar i njegova dva zamjenika. U vrijeme Ninkovićevog mandata na pozicije zamjenika niko nije bio imenovan.
Sve četiri funkcije su dobro plaćene. Osnovna plaća generalnog sekretara iznosi 3.092 KM, njegovog zamjenika 2.621 KM, dok je za samostalnog izvršioca za pitanja odbrane planirano 1.998 KM.
Na konkurs se ukupno prijavilo 36 kandidata, od kojih su četverica već radila u Predsjedništvu. Upravo oni su dobili najbolje ocjene.
Na najvišu funkciju u Sekretarijatu izabran je Boris Buha, a za njegove zamjenike Dženan Selimbegović i Mato Zeko. Njih trojica bili su zaposleni u uredima članova Predsjedništva BiH po osnovu privremenih ugovora.
Buha je prethodno bio savjetnik za ustavnopravna pitanja člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića, Zeko savjetnik za pitanja dijaspore i demobilisanih pripadnika Oružanih snaga BiH Željka Komšića, a Selimbegović saradnik za odnose s javnošću u Uredu Bakira Izetbegovića.
http://www.cin.ba/posao-u-predsjednistv ... nenadenja/
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#14564 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A to znaci da je DF dobio izbore vec?video wrote:Ako sam i imao bilo kakve sumnje oko DF-a i lidera iste, ovim nastupom mi je sve kazao
i prekrizio sebe u svim mojim nadanjima u tu stranku
Pokopao je dobru ideju ulaskom sa scepom u koaliciju - samoubistvo iz zasjede
I SBB dobro prosao?
Pa lijepo je zati da je Dzemila dobila konkurenciju, jer koliko ja znam - niti su bili, niti su kakve koalicije ispred DF-a potpisane...
Al eto - hajde da spinuemo ove noci
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#14565 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Rezovi se moraju napraviti jer je truntno stanje neodrživo. To je jasno svima osim ovim koji su te prekobrojne pozapošljavali i sada od istih očekuju da ih poguraju na izborima. Ljudi nikako da skontaju da je to upravo prednost DF-a. DF nema nikome ništa dužan niti je njima iko išta dužan. Nit su koga uhljebili niti koga trebaju uhljebiti. Odlazak SDA i SDP-a znači krah tih stranaka jer imaju jako veliki broj svojih kadrova zaposlenih u državnim intitucijama. Ukoliko odu sa vlasti i ti kadrovi su u opasnosti da se nađu u neobranom grožđu. Zato upiru svi samo da uhvate bilo kakav komad vlasti. Odatle i onakvo ponašanje SDA nakon raspada koalicije sa SDP-om.krusko1975 wrote:To se zove paranoja.lerdi wrote:Ako ništa protekli mjeseci su pokazali da DF radi kako treba i da su na pravom putu pravljenja jedne kvalitetne stranke. SDA i SDP se ubiše pokušavajući ih nekako nagaziti ali oni sve više i više rastu. Pa evo i na ovoj temi više pišu zeleni i crveni nego narandžasti. SDA i SDP se ne bave SDU-om, ne bave se NS-om, niti SzaBiH iako mnogi DF na početku svrstaše u rang tih stranki. Zašto je to tako znaju ovi u centralama a i ovi njihovi agenti po forumima i facebook-u. Jednostavno trend rasta DF-a je konstantan i definitvno se osjećaju ugroženo. Već sada se može reći da je projekat DF-a na samom početku polučio i više nego dobre rezultate. Sada samo treba nastaviti raditi i promovisati zdravu ideju DF-a u godinama koje dolaze. Mislim da će nakon porođajnih muka i nakon prvih izbora to biti puno lakše.
Kada je Zeljko osnovao stranku, ja sam se instantno sa par crvenih kladio po cascenje kompletne raje u kafani, da ce DF imati vise glasova od SDP-a 2014, na sta su oni samouvjereno i s podsmjehom izjavljivali kako nece preci izborni prag, ne zna sastaviti dvije, haustorski jalijaš itd. Medzutim dosla maca na vratanca, narodu je pun kofer koje kakvih kenjatora. Sada se osjecaju ugrozeno, jer im se nalogodavci boje zatvora. Mene je kupio jednom recenicom koja od prilike ide ovako.
Spreman sam da ponesem teret promjene kompletnog sistema po cijenu najvece moguce nepopularnosti koja takve promjene nosi. U prevodu odoh poodpustati sve prekobrojne preko veze zaposlene u administraciji, potrpati dosadasnje vlastodrsce u prdekanu, uloziti u proizvodnju umjesto u plate itd.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#14566 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
samo ne spominji Hanku i njenu djecuVjecitiStudent wrote:Obećanje ludom radovanjekrusko1975 wrote:
To se zove paranoja.
Kada je Zeljko osnovao stranku, ja sam se instantno sa par crvenih kladio po cascenje kompletne raje u kafani, da ce DF imati vise glasova od SDP-a 2014, na sta su oni samouvjereno i s podsmjehom izjavljivali kako nece preci izborni prag, ne zna sastaviti dvije, haustorski jalijaš itd. Medzutim dosla maca na vratanca, narodu je pun kofer koje kakvih kenjatora. Sada se osjecaju ugrozeno, jer im se nalogodavci boje zatvora. Mene je kupio jednom recenicom koja od prilike ide ovako.
Spreman sam da ponesem teret promjene kompletnog sistema po cijenu najvece moguce nepopularnosti koja takve promjene nosi. U prevodu odoh poodpustati sve prekobrojne preko veze zaposlene u administraciji, potrpati dosadasnje vlastodrsce u prdekanu, uloziti u proizvodnju umjesto u plate itd.
Sekretarijat Predsjedništva BiH pripremio je Prijedlog Odluke o novoj organizaciji ove institucije koja predviđa preko 20 novih pozicija. Odluka je usvojena u maju, na samom kraju mandata generalnog sekretara, a dva mjeseca nakon toga raspisan je natječaj za samostalnog izvršioca.
Istim natječajem tražio se i novi generalni sekretar i njegova dva zamjenika. U vrijeme Ninkovićevog mandata na pozicije zamjenika niko nije bio imenovan.
Sve četiri funkcije su dobro plaćene. Osnovna plaća generalnog sekretara iznosi 3.092 KM, njegovog zamjenika 2.621 KM, dok je za samostalnog izvršioca za pitanja odbrane planirano 1.998 KM.
Na konkurs se ukupno prijavilo 36 kandidata, od kojih su četverica već radila u Predsjedništvu. Upravo oni su dobili najbolje ocjene.
Na najvišu funkciju u Sekretarijatu izabran je Boris Buha, a za njegove zamjenike Dženan Selimbegović i Mato Zeko. Njih trojica bili su zaposleni u uredima članova Predsjedništva BiH po osnovu privremenih ugovora.
Buha je prethodno bio savjetnik za ustavnopravna pitanja člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića, Zeko savjetnik za pitanja dijaspore i demobilisanih pripadnika Oružanih snaga BiH Željka Komšića, a Selimbegović saradnik za odnose s javnošću u Uredu Bakira Izetbegovića.
http://www.cin.ba/posao-u-predsjednistv ... nenadenja/
-
krusko1975
- Posts: 39
- Joined: 24/09/2013 11:37
#14567 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kakave veze ovo ima i s cim.VjecitiStudent wrote:Obećanje ludom radovanjekrusko1975 wrote:
To se zove paranoja.
Kada je Zeljko osnovao stranku, ja sam se instantno sa par crvenih kladio po cascenje kompletne raje u kafani, da ce DF imati vise glasova od SDP-a 2014, na sta su oni samouvjereno i s podsmjehom izjavljivali kako nece preci izborni prag, ne zna sastaviti dvije, haustorski jalijaš itd. Medzutim dosla maca na vratanca, narodu je pun kofer koje kakvih kenjatora. Sada se osjecaju ugrozeno, jer im se nalogodavci boje zatvora. Mene je kupio jednom recenicom koja od prilike ide ovako.
Spreman sam da ponesem teret promjene kompletnog sistema po cijenu najvece moguce nepopularnosti koja takve promjene nosi. U prevodu odoh poodpustati sve prekobrojne preko veze zaposlene u administraciji, potrpati dosadasnje vlastodrsce u prdekanu, uloziti u proizvodnju umjesto u plate itd.
Sekretarijat Predsjedništva BiH pripremio je Prijedlog Odluke o novoj organizaciji ove institucije koja predviđa preko 20 novih pozicija. Odluka je usvojena u maju, na samom kraju mandata generalnog sekretara, a dva mjeseca nakon toga raspisan je natječaj za samostalnog izvršioca.
Istim natječajem tražio se i novi generalni sekretar i njegova dva zamjenika. U vrijeme Ninkovićevog mandata na pozicije zamjenika niko nije bio imenovan.
Sve četiri funkcije su dobro plaćene. Osnovna plaća generalnog sekretara iznosi 3.092 KM, njegovog zamjenika 2.621 KM, dok je za samostalnog izvršioca za pitanja odbrane planirano 1.998 KM.
Na konkurs se ukupno prijavilo 36 kandidata, od kojih su četverica već radila u Predsjedništvu. Upravo oni su dobili najbolje ocjene.
Na najvišu funkciju u Sekretarijatu izabran je Boris Buha, a za njegove zamjenike Dženan Selimbegović i Mato Zeko. Njih trojica bili su zaposleni u uredima članova Predsjedništva BiH po osnovu privremenih ugovora.
Buha je prethodno bio savjetnik za ustavnopravna pitanja člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića, Zeko savjetnik za pitanja dijaspore i demobilisanih pripadnika Oružanih snaga BiH Željka Komšića, a Selimbegović saradnik za odnose s javnošću u Uredu Bakira Izetbegovića.
http://www.cin.ba/posao-u-predsjednistv ... nenadenja/
Kao on je sam sebi izabrao ljude u uredu = oni su pozaposljavali 50.000 svojih ljudi u administraciji, sa manje više slićnim prihodima.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#14569 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jedva čekam da tih 300.000 ljudi u nedjelju kažu ko je taj koji je izdao 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#14570 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Najjače se kad svom montiranom aktivisti u prvom redu kaže: ''Ne bih ja o ovome, al' kad me pitaš!''

- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#14571 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
nakon boga, Tita i one nane pravo ga krenulo 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#14572 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Biraci ce kazniti Komsica 
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#14573 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovaj govor Lagumdzije, njegov rjecnik, akcenat i dikcija - bez doticanja politike - je bolan podsjetnik kakve su se katastrofalne promjene desile Bosni i njemu od 1992 novamo.
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#14574 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
poprilicno je besmislena ova polemika, kao i nastojanje sda i sdp da diskredituju df. obje stranke, i sda i sdp, imali su dvadesetak godina vremenskog prostora da narodu pokazu i dokazu da zasluzuju povjerenje ali su se i jedni i drugi potrudili da ga izigraju. narod zeli promjene, a sda i sdp to zasigurno ne mogu ponuditi, jer bi morali raditi protiv samih sebe sto oni svakako nikad nece uraditi. zbog toga je prije cetiri godine narod pruzio podrsku sbb koji je trebao pokrenuti te promjene. na zalost pokazalo se da je sbb potpuno privatni projekat covjeka upitne politicke, poslovne i kriminalne proslosti. tu nastalu prazninu trebala bi popuniti df i jedina je opcija za glasanje iole normalnom glasacu koji zbog familijarnih, stranackih i poslovnih veza nije obavezan ili ucijenjen glasati za sda ili sdp.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#14575 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Savjetnik se bira ručicom, no to je privremeno radno mjesto.krusko1975 wrote:Kakave veze ovo ima i s cim.VjecitiStudent wrote:
Obećanje ludom radovanje
Sekretarijat Predsjedništva BiH pripremio je Prijedlog Odluke o novoj organizaciji ove institucije koja predviđa preko 20 novih pozicija. Odluka je usvojena u maju, na samom kraju mandata generalnog sekretara, a dva mjeseca nakon toga raspisan je natječaj za samostalnog izvršioca.
Istim natječajem tražio se i novi generalni sekretar i njegova dva zamjenika. U vrijeme Ninkovićevog mandata na pozicije zamjenika niko nije bio imenovan.
Sve četiri funkcije su dobro plaćene. Osnovna plaća generalnog sekretara iznosi 3.092 KM, njegovog zamjenika 2.621 KM, dok je za samostalnog izvršioca za pitanja odbrane planirano 1.998 KM.
Na konkurs se ukupno prijavilo 36 kandidata, od kojih su četverica već radila u Predsjedništvu. Upravo oni su dobili najbolje ocjene.
Na najvišu funkciju u Sekretarijatu izabran je Boris Buha, a za njegove zamjenike Dženan Selimbegović i Mato Zeko. Njih trojica bili su zaposleni u uredima članova Predsjedništva BiH po osnovu privremenih ugovora.
Buha je prethodno bio savjetnik za ustavnopravna pitanja člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića, Zeko savjetnik za pitanja dijaspore i demobilisanih pripadnika Oružanih snaga BiH Željka Komšića, a Selimbegović saradnik za odnose s javnošću u Uredu Bakira Izetbegovića.
http://www.cin.ba/posao-u-predsjednistv ... nenadenja/
Kao on je sam sebi izabrao ljude u uredu = oni su pozaposljavali 50.000 svojih ljudi u administraciji, sa manje više slićnim prihodima.
Kad tom savjetniku poslije bude našteljen konkurs za stalno radno mjesto, kako se to zove?

