Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14526 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Ne znam da li ti misliš isto, ali meni Ford na momente u svom pristupu i ponašanju iskazuje slične karakterne osobine kao
i ove psihopate. Da li zbog pretjerane želje da uđe u um subjekata (što je samo po sebi opasno), ali to vidno utiče na
njegovu interakciju sa ostalim ljudima. Sasvim sigurno je sjebalo njegovu vezu sa Debbie. Nadam se da Fincher neće krenuti
u tom smjeru u nastavku serijala, a nadu mi daje i činjenica da je ovo bazirano na knjizi i stvarnom agentu koji je radio
na ovim slučajevima, a nije jel'...pobudalio. :mrgreen:
apsolutno. od njegovog nenaglaseng, ali prisutnog OCD-a koji se ogleda u njegovom oblacenju, do nacina na koji pristupa poslu koji radi. pretpostavljam da je tacna ona "takes one to know one". Zaista na sablazan svih, nista mu nije sveto da bi dosao do cilja, a sto je najinteresantnije, jedini on i polucuje rezultate i cini se da zaista ulazi u psihologiju subjekata. cini mi se kako vise razumije njih, tako vise u ljudima koji ga okruzuju, cak i onim najblizima trazi motive, uzroke, analizira i ono sto ne bi trebao ili smio. razmisljam da li na njega utjecu subjekti, odnosno njihove licnosti, ko su oni, ili se njegova percepcija ljudi i njihovih postupaka mijenja u smislu profesionalne deformacije. nevin, kao na pocetku serije sigurno nije. cista radoznalist, pomalo se pretvorila u podozrivost, izgubio je sebe kakav je bio. ali u dodiru s takvim ljudima valjda i mora biti tako. mislim da u ovom prvo smjeru koji si ti pomenuo nece ici, ali da ce biti tesko "zivjeti s njim".... sigurno.

nece pobudaliti rekla bih :D ali ce biti interesantno gledati u sta ce se razviti :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#14527 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image


jesi gledao sa prevodom?

ne treba meni prevod :D

jbg,meni treba a izgleda jos ih nema
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14528 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Ne znam da li ti misliš isto, ali meni Ford na momente u svom pristupu i ponašanju iskazuje slične karakterne osobine kao
i ove psihopate. Da li zbog pretjerane želje da uđe u um subjekata (što je samo po sebi opasno), ali to vidno utiče na
njegovu interakciju sa ostalim ljudima. Sasvim sigurno je sjebalo njegovu vezu sa Debbie. Nadam se da Fincher neće krenuti
u tom smjeru u nastavku serijala, a nadu mi daje i činjenica da je ovo bazirano na knjizi i stvarnom agentu koji je radio
na ovim slučajevima, a nije jel'...pobudalio. :mrgreen:
apsolutno. od njegovog nenaglaseng, ali prisutnog OCD-a koji se ogleda u njegovom oblacenju, do nacina na koji pristupa poslu koji radi. pretpostavljam da je tacna ona "takes one to know one". Zaista na sablazan svih, nista mu nije sveto da bi dosao do cilja, a sto je najinteresantnije, jedini on i polucuje rezultate i cini se da zaista ulazi u psihologiju subjekata. cini mi se kako vise razumije njih, tako vise u ljudima koji ga okruzuju, cak i onim najblizima trazi motive, uzroke, analizira i ono sto ne bi trebao ili smio. razmisljam da li na njega utjecu subjekti, odnosno njihove licnosti, ko su oni, ili se njegova percepcija ljudi i njihovih postupaka mijenja u smislu profesionalne deformacije. nevin, kao na pocetku serije sigurno nije. cista radoznalist, pomalo se pretvorila u podozrivost, izgubio je sebe kakav je bio. ali u dodiru s takvim ljudima valjda i mora biti tako. mislim da u ovom prvo smjeru koji si ti pomenuo nece ici, ali da ce biti tesko "zivjeti s njim".... sigurno.

nece pobudaliti rekla bih :D ali ce biti interesantno gledati u sta ce se razviti :)
Da, pri kraju sezone je postao strašno hladan, analitičan, nedodirljiv od strane običnih smrtnika za kakve je očigledno
počeo smatrati većinu kolega u FBI-u i policiji. I prekid sa Debbie je bio takav. Došao je do njega metodom dedukcije i
uopšte mu nije bilo važno kada je došao do tog zaključka. Samo malo se zajebao. Kemper i ovi ostali likovi nisu
baš tako jednostavni za prokužiti. Možda možeš napraviti približan profil po metodi ubijanja, sklonostima i backgroundu
iz djetinjstva. Ali ne možeš ni približno shvatiti to ništavilo iza njihovih očiju, to totalno odsustvo empatije.
Kako je ono Nietzsche rekao - And if thou gaze long into an abyss, the abyss will also gaze into thee.
Mislim da je Ford na samom kraju mogao osjetiti mali djelić te provalije.
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14529 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by black »

dale cooper wrote:
Ne znam da li ti misliš isto, ali meni Ford na momente u svom pristupu i ponašanju iskazuje slične karakterne osobine kao
i ove psihopate. Da li zbog pretjerane želje da uđe u um subjekata (što je samo po sebi opasno), ali to vidno utiče na
njegovu interakciju sa ostalim ljudima. Sasvim sigurno je sjebalo njegovu vezu sa Debbie. Nadam se da Fincher neće krenuti
u tom smjeru u nastavku serijala, a nadu mi daje i činjenica da je ovo bazirano na knjizi i stvarnom agentu koji je radio
na ovim slučajevima, a nije jel'...pobudalio. :mrgreen:
to je ono sto cekamo, da li ce se ford nastaviti vidjati sa edom, da li je i sam psihopata :mrgreen: da li ce ona doktorica naci macku itd. a jedan od glavnih slucajeva bice ubica iz atlante :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14530 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Ne znam da li ti misliš isto, ali meni Ford na momente u svom pristupu i ponašanju iskazuje slične karakterne osobine kao
i ove psihopate. Da li zbog pretjerane želje da uđe u um subjekata (što je samo po sebi opasno), ali to vidno utiče na
njegovu interakciju sa ostalim ljudima. Sasvim sigurno je sjebalo njegovu vezu sa Debbie. Nadam se da Fincher neće krenuti
u tom smjeru u nastavku serijala, a nadu mi daje i činjenica da je ovo bazirano na knjizi i stvarnom agentu koji je radio
na ovim slučajevima, a nije jel'...pobudalio. :mrgreen:
apsolutno. od njegovog nenaglaseng, ali prisutnog OCD-a koji se ogleda u njegovom oblacenju, do nacina na koji pristupa poslu koji radi. pretpostavljam da je tacna ona "takes one to know one". Zaista na sablazan svih, nista mu nije sveto da bi dosao do cilja, a sto je najinteresantnije, jedini on i polucuje rezultate i cini se da zaista ulazi u psihologiju subjekata. cini mi se kako vise razumije njih, tako vise u ljudima koji ga okruzuju, cak i onim najblizima trazi motive, uzroke, analizira i ono sto ne bi trebao ili smio. razmisljam da li na njega utjecu subjekti, odnosno njihove licnosti, ko su oni, ili se njegova percepcija ljudi i njihovih postupaka mijenja u smislu profesionalne deformacije. nevin, kao na pocetku serije sigurno nije. cista radoznalist, pomalo se pretvorila u podozrivost, izgubio je sebe kakav je bio. ali u dodiru s takvim ljudima valjda i mora biti tako. mislim da u ovom prvo smjeru koji si ti pomenuo nece ici, ali da ce biti tesko "zivjeti s njim".... sigurno.

nece pobudaliti rekla bih :D ali ce biti interesantno gledati u sta ce se razviti :)
Da, pri kraju sezone je postao strašno hladan, analitičan, nedodirljiv od strane običnih smrtnika za kakve je očigledno
počeo smatrati većinu kolega u FBI-u i policiji. I prekid sa Debbie je bio takav. Došao je do njega metodom dedukcije i
uopšte mu nije bilo važno kada je došao do tog zaključka. Samo malo se zajebao. Kemper i ovi ostali likovi nisu
baš tako jednostavni za prokužiti. Možda možeš napraviti približan profil po metodi ubijanja, sklonostima i backgroundu
iz djetinjstva. Ali ne možeš ni približno shvatiti to ništavilo iza njihovih očiju, to totalno odsustvo empatije.
Kako je ono Nietzsche rekao - And if thou gaze long into an abyss, the abyss will also gaze into thee.
Mislim da je Ford na samom kraju mogao osjetiti mali djelić te provalije.
jeste. naglas par puta rekoh - idiote!!!
inace ne podnosim gledanje s visoka cak i ako imas "osnov" za to, jer mislim da nema takvog osnova, a slazem se da je u zadnjih par epizoda upravo to svakim svojim potezom demonstrirao. prekid s Debi :cry: dakle jednostrano iskljucivo zakljucivanje, bez da druga strana ima say. znaci odradio covjek kraj, sam. koliko oholo je to!?
a sto se tice likova i interakcije "normalnih" ljudi s njima. podsjeca me to na jednu drugu situaciju... o kojoj bas ne bih, ali ono sto te zvijeri rade je toliko nepojmljivo, nas um to ne moze shvatiti ni obuhvatiti racionalno (nesto kao svemir) da dotaknut tim zlom zlom koje jedan covjek moze drugom naciniti, da nikad vise nisi isti.
ovo sa abyssom... u sridu! Ford to nije osjetio, pokosilo ga je.
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14531 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

black wrote:
to je ono sto cekamo, da li ce se ford nastaviti vidjati sa edom, da li je i sam psihopata :mrgreen: da li ce ona doktorica naci macku itd. a jedan od glavnih slucajeva bice ubica iz atlante :mrgreen:
Na ovo je Fincher odgovorio Anni Torv kada ga je pitala za značenje. Ona je imala svoju teoriju, ali on je imao nešto
drugo na umu. Mislim da se negdje na netu može naći razgovor sa njom vezano za to.

Evo ovdje ima na tu temu:

http://tvline.com/2017/10/23/anna-torv- ... -season-1/
hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Da, pri kraju sezone je postao strašno hladan, analitičan, nedodirljiv od strane običnih smrtnika za kakve je očigledno
počeo smatrati većinu kolega u FBI-u i policiji. I prekid sa Debbie je bio takav. Došao je do njega metodom dedukcije i
uopšte mu nije bilo važno kada je došao do tog zaključka. Samo malo se zajebao. Kemper i ovi ostali likovi nisu
baš tako jednostavni za prokužiti. Možda možeš napraviti približan profil po metodi ubijanja, sklonostima i backgroundu
iz djetinjstva. Ali ne možeš ni približno shvatiti to ništavilo iza njihovih očiju, to totalno odsustvo empatije.
Kako je ono Nietzsche rekao - And if thou gaze long into an abyss, the abyss will also gaze into thee.
Mislim da je Ford na samom kraju mogao osjetiti mali djelić te provalije.
jeste. naglas par puta rekoh - idiote!!!
inace ne podnosim gledanje s visoka cak i ako imas "osnov" za to, jer mislim da nema takvog osnova, a slazem se da je u zadnjih par epizoda upravo to svakim svojim potezom demonstrirao. prekid s Debi :cry: dakle jednostrano iskljucivo zakljucivanje, bez da druga strana ima say. znaci odradio covjek kraj, sam. koliko oholo je to!?
a sto se tice likova i interakcije "normalnih" ljudi s njima. podsjeca me to na jednu drugu situaciju... o kojoj bas ne bih, ali ono sto te zvijeri rade je toliko nepojmljivo, nas um to ne moze shvatiti ni obuhvatiti racionalno (nesto kao svemir) da dotaknut tim zlom zlom koje jedan covjek moze drugom naciniti, da nikad vise nisi isti.
ovo sa abyssom... u sridu! Ford to nije osjetio, pokosilo ga je.
Eh da upravo to! Ford je zaokupljen novostečenim iskustvom, pomacima u analizi njihove metodologije i ponašanja
očigledno zaboravio da se ne radi o normalnim i racionalnim ljudskim bićima. I onda mu se to na kraju osvetilo i
prikralo iza leđa kad je najmanje očekivao. Ono na kraju je jedan masivni, masivni napad panike usljed te spoznaje.
Ono...strašan pogled na provaliju i bezgranično crnilo iste.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14532 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Eh da upravo to! Ford je zaokupljen novostečenim iskustvom, pomacima u analizi njihove metodologije i ponašanja
očigledno zaboravio da se ne radi o normalnim i racionalnim ljudskim bićima. I onda mu se to na kraju osvetilo i
prikralo iza leđa kad je najmanje očekivao. Ono na kraju je jedan masivni, masivni napad panike usljed te spoznaje.
Ono...strašan pogled na provaliju i bezgranično crnilo iste.
Samo sto ja mislim da nije samo to. Mislim da je onaj zagrljaj znacio da ga je monstrum prepoznao kao „svoga“ i to ga je paraliziralo i natjeralo da se prvi put zagleda u sebe i put kojim je krenuo.
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14533 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Eh da upravo to! Ford je zaokupljen novostečenim iskustvom, pomacima u analizi njihove metodologije i ponašanja
očigledno zaboravio da se ne radi o normalnim i racionalnim ljudskim bićima. I onda mu se to na kraju osvetilo i
prikralo iza leđa kad je najmanje očekivao. Ono na kraju je jedan masivni, masivni napad panike usljed te spoznaje.
Ono...strašan pogled na provaliju i bezgranično crnilo iste.
Samo sto ja mislim da nije samo to. Mislim da je onaj zagrljaj znacio da ga je monstrum prepoznao kao „svoga“ i to ga je paraliziralo i natjeralo da se prvi put zagleda u sebe i put kojim je krenuo.
Da, naravno! To itekako ima smisla sa obzirom da ga je Kemper na sve načine pokušao kontaktirati. Razglednice, pisma
i na kraju ovaj "pokušaj" samoubistva koji je bio samo predstava da dozove Forda.
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#14534 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by p206 »

Sad frajer ispade kriv što je raskinuo s onom što se fatala s drugim na partiju. :mrgreen:
Čim joj je jednom rekao da nije ona "to" (tj. neka napaljena treba u krevetu) ona se smuntala s drugim i nabijala mu na nos, i još ona na kraju njega htjela ostaviti samo nije imala muda da izgovori.

Realno da nije ljudi kao što je agent Ford svijet bi bio mnogo lošije mjesto za život... jer jedini on ulazi u bit razmišljanja psihopata.
Meni više na živce ide ona prefesorica, teorija je tu, lafo načitana a praksa nula bodova...ko i većina profesora.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14535 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Da, naravno! To itekako ima smisla sa obzirom da ga je Kemper na sve načine pokušao kontaktirati. Razglednice, pisma
i na kraju ovaj "pokušaj" samoubistva koji je bio samo predstava da dozove Forda.
I uspio. U svojoj samodopadnosti Ford nije uhvatio svu izopacenost jednog takvog uma.
Ko se maca laca...
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14536 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Da, naravno! To itekako ima smisla sa obzirom da ga je Kemper na sve načine pokušao kontaktirati. Razglednice, pisma
i na kraju ovaj "pokušaj" samoubistva koji je bio samo predstava da dozove Forda.
I uspio. U svojoj samodopadnosti Ford nije uhvatio svu izopacenost jednog takvog uma.
Ko se maca laca...
U svakom slučaju biće interesantno vidjeti na koji će način njegov lik razvijati sljedeće sezone.

Eh da, onaj Tenchov klinac, nije li ono klasičan primjer autizma? Jadno dijete. :|

I da, Ford je debelo zajebao sa onim direktorom škole. Onaj lik ili će se ubiti jer je nevin, ili će ispasti da je Ford trigerovao
njegove stresore i da je ipak bio u pravu. Ali je totalno sjebao stvar u pristupu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14537 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
U svakom slučaju biće interesantno vidjeti na koji će način njegov lik razvijati sljedeće sezone.

Eh da, onaj Tenchov klinac, nije li ono klasičan primjer autizma? Jadno dijete. :|

I da, Ford je debelo zajebao sa onim direktorom škole. Onaj lik ili će se ubiti jer je nevin, ili će ispasti da je Ford trigerovao
njegove stresore i da je ipak bio u pravu. Ali je totalno sjebao stvar u pristupu.
nisam sigurna da je ono autizam, vise mi se cini kao istraumirano dijete koje od ocinske figure ne dobija dovoljno ljubavi. a istina je da jednostavno Tench ne zna sta bi i kako bi s njim i da je samo... odustao, sto je dijete gurnulo u dublju zatvorenost.... zacarani krug. (fali mi onaj snuzdeni smajli viberovski) :cry:

a sto se tice direktora skole... uh, odakle da pocnem.... joj mislim da je to indikator onoga sto sam maloprije napisala, da u ljudima vidi i ono cega nema. nisam sigurna da ce se pojavljivati vise, nego da je citava situacija tu da nam pokaze kako doticaj sa zlom cini da ga vidimo i gdje ga nema. kako da objasnim, na isti nacin na koji se recimo u nekim zemljama zacrne (cenzuriraju) ruke i noge na djeci sa slika pakovanja u kojima se prodaju "misici" ili slaufi za plivanje. aj min... ko bi ikad...
ali...
nevjerovatna su prostranstva ljudskog uma.... zar ne?
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14538 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
U svakom slučaju biće interesantno vidjeti na koji će način njegov lik razvijati sljedeće sezone.

Eh da, onaj Tenchov klinac, nije li ono klasičan primjer autizma? Jadno dijete. :|

I da, Ford je debelo zajebao sa onim direktorom škole. Onaj lik ili će se ubiti jer je nevin, ili će ispasti da je Ford trigerovao
njegove stresore i da je ipak bio u pravu. Ali je totalno sjebao stvar u pristupu.
nisam sigurna da je ono autizam, vise mi se cini kao istraumirano dijete koje od ocinske figure ne dobija dovoljno ljubavi. a istina je da jednostavno Tench ne zna sta bi i kako bi s njim i da je samo... odustao, sto je dijete gurnulo u dublju zatvorenost.... zacarani krug. (fali mi onaj snuzdeni smajli viberovski) :cry:

a sto se tice direktora skole... uh, odakle da pocnem.... joj mislim da je to indikator onoga sto sam maloprije napisala, da u ljudima vidi i ono cega nema. nisam sigurna da ce se pojavljivati vise, nego da je citava situacija tu da nam pokaze kako doticaj sa zlom cini da ga vidimo i gdje ga nema. kako da objasnim, na isti nacin na koji se recimo u nekim zemljama zacrne (cenzuriraju) ruke i noge na djeci sa slika pakovanja u kojima se prodaju "misici" ili slaufi za plivanje. aj min... ko bi ikad...
ali...
nevjerovatna su prostranstva ljudskog uma.... zar ne?
Hmmm, da, u pravu si, moguće je. Ali isto tako je moguće da je mali bio zlostavljan prije nego što su ga Tenchovi
usvojili. :-?

Da, Ford je u toj fazi već duboko bio zaglibio da je vidio znakove zlostavljača tamo gdje ih i nema. Međutim, to
ne objašnjava nelagodu pojedinih učitelja i roditelja. Iako je vjerovatno nevin, mora se priznati da je taj...fetiš
golicanja djece čudan u najmanju ruku...čak iako je perfektno nevin.

Slažem se, i teško da ćemo ikada shvatiti svu dubinu i kompleksnost ljudskog uma.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14539 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Ja sta je spojlera za Mindhunter, pa prepricaste cijelu seriju :lol:

Mogla bi se i posebna tema za Mindhunter napraviti. :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14540 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Hmmm, da, u pravu si, moguće je. Ali isto tako je moguće da je mali bio zlostavljan prije nego što su ga Tenchovi
usvojili. :-?

Da, Ford je u toj fazi već duboko bio zaglibio da je vidio znakove zlostavljača tamo gdje ih i nema. Međutim, to
ne objašnjava nelagodu pojedinih učitelja i roditelja. Iako je vjerovatno nevin, mora se priznati da je taj...fetiš
golicanja djece čudan u najmanju ruku...čak iako je perfektno nevin.

Slažem se, i teško da ćemo ikada shvatiti svu dubinu i kompleksnost ljudskog uma.
jeste, implicira se da je bio. tim prije.

da ali, da li je zaista sve sto je drugacije nuzno i "nenormalno"? mislim da je to pitanje o kojem nas ovaj dio price navodi da promisljamo, neovisno o Fordu. neprimjereno - mozda. i za koga? pitanje osobnih granica, moralnih postulata drustva, nevinosti djece i izopacenosti prvenstveno nasih umova koji su oblikovani manje vlastitim iskustvima a vise stigmama ili mass histerijama.

edit: bas ono o cemu razgovaramo - jesmo li izvitopereni mi sto u nekom zaista u sustini nevinom cinu vidimo nesto ruzno, ili ti "neprimjereni" cinovi jesu zaista indikatori neke izopacenosti.
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14541 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Hmmm, da, u pravu si, moguće je. Ali isto tako je moguće da je mali bio zlostavljan prije nego što su ga Tenchovi
usvojili. :-?

Da, Ford je u toj fazi već duboko bio zaglibio da je vidio znakove zlostavljača tamo gdje ih i nema. Međutim, to
ne objašnjava nelagodu pojedinih učitelja i roditelja. Iako je vjerovatno nevin, mora se priznati da je taj...fetiš
golicanja djece čudan u najmanju ruku...čak iako je perfektno nevin.

Slažem se, i teško da ćemo ikada shvatiti svu dubinu i kompleksnost ljudskog uma.
jeste, implicira se da je bio. tim prije.

da ali, da li je zaista sve sto je drugacije nuzno i "nenormalno"? mislim da je to pitanje o kojem nas ovaj dio price navodi da promisljamo, neovisno o Fordu. neprimjereno - mozda. i za koga? pitanje osobnih granica, moralnih postulata drustva, nevinosti djece i izopacenosti prvenstveno nasih umova koji su oblikovani manje vlastitim iskustvima a vise stigmama ili mass histerijama.

edit: bas ono o cemu razgovaramo - jesmo li izvitopereni mi sto u nekom zaista u sustini nevinom cinu vidimo nesto ruzno, ili ti "neprimjereni" cinovi jesu zaista indikatori neke izopacenosti.
Slažem se da je sasvim moguće da direktor škole u ovome činu nije vidio ništa loše, niti su njegove lične namjere bile te prirode.
Ali smo mi kao gledaoci u kontekstu serije na neki način kondicionirani da vidimo taj njegov postupak kao devijaciju.
Mislim da je to ista zamka u koju je upao i sam Ford "ušavši" u um najgorih psihopata. I mislim je to namjeran komentar Finchera
i kreatora serije o nekim od ovih stvari koje si gore spomenula.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14542 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

SanskiBiser wrote:Ja sta je spojlera za Mindhunter, pa prepricaste cijelu seriju :lol:

Mogla bi se i posebna tema za Mindhunter napraviti. :thumbup:
da :|
sram vas oboje bilo
:oops:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14543 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:
SanskiBiser wrote:Ja sta je spojlera za Mindhunter, pa prepricaste cijelu seriju :lol:

Mogla bi se i posebna tema za Mindhunter napraviti. :thumbup:
da :|
sram vas oboje bilo
:oops:
Primite izvinjenje. Ponijelo nas.
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14544 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

Je li se isplati pogledati FRINGE? Velii sam fan od X-Files i vidi uporedjuju Fringe sa Mulderom i Scully. Vidim ima 100 epizoda, ispalti li se gledati cijeli serojal ili se moze na preskok, jesu li epizode povezane? Koja je najbolja sezona, itd.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14545 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Point. wrote:Je li se isplati pogledati FRINGE? Velii sam fan od X-Files i vidi uporedjuju Fringe sa Mulderom i Scully. Vidim ima 100 epizoda, ispalti li se gledati cijeli serojal ili se moze na preskok, jesu li epizode povezane? Koja je najbolja sezona, itd.

Imas tu i tamo epizoda koje su prica za sebe pogotovo prvih par sezona tu je i bila najveca slicnost u takvim epizodama s X-files, narocito ona jedna kad na nekoj farmi kukuruza neka ubistva istrazuju pa ispadne neki monster da je u fazonu X-files (druga sezona epizoda se zvala "Night of Desirable Objects (Fringe)", a poslije i kad imas takve epizode skoro uvijek ima nesto i vezano za pricu koja se razvija kroz citavu seriju. Nema gledanja na preskok uvezane su sezone dosta dobro i epizode. Krava je beton! :lol:
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#14546 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

SanskiBiser wrote:
Point. wrote:Je li se isplati pogledati FRINGE? Velii sam fan od X-Files i vidi uporedjuju Fringe sa Mulderom i Scully. Vidim ima 100 epizoda, ispalti li se gledati cijeli serojal ili se moze na preskok, jesu li epizode povezane? Koja je najbolja sezona, itd.

Imas tu i tamo epizoda koje su prica za sebe pogotovo prvih par sezona tu je i bila najveca slicnost u takvim epizodama s X-files, narocito ona jedna kad na nekoj farmi kukuruza neka ubistva istrazuju pa ispadne neki monster da je u fazonu X-files (druga sezona epizoda se zvala "Night of Desirable Objects (Fringe)", a poslije i kad imas takve epizode skoro uvijek ima nesto i vezano za pricu koja se razvija kroz citavu seriju. Nema gledanja na preskok uvezane su sezone dosta dobro i epizode. Krava je beton! :lol:
Dacu joj sansu, mada onog glavonju iz Dawsona ne mogu smisliti.

Ps. Gledam sad svoj post, koda sam ga nogom pisao. Jebeni smartphoni.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14547 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

Point. wrote:
Ps. Gledam sad svoj post, koda sam ga nogom pisao. Jebeni smartphoni.
:lol: :lol: :lol: :lol:

btw KRAVA FTW :thumbup:

imam raje kunu se u FRINGE, tako da daj šansu :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14548 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Point. wrote:
SanskiBiser wrote:
Point. wrote:Je li se isplati pogledati FRINGE? Velii sam fan od X-Files i vidi uporedjuju Fringe sa Mulderom i Scully. Vidim ima 100 epizoda, ispalti li se gledati cijeli serojal ili se moze na preskok, jesu li epizode povezane? Koja je najbolja sezona, itd.

Imas tu i tamo epizoda koje su prica za sebe pogotovo prvih par sezona tu je i bila najveca slicnost u takvim epizodama s X-files, narocito ona jedna kad na nekoj farmi kukuruza neka ubistva istrazuju pa ispadne neki monster da je u fazonu X-files (druga sezona epizoda se zvala "Night of Desirable Objects (Fringe)", a poslije i kad imas takve epizode skoro uvijek ima nesto i vezano za pricu koja se razvija kroz citavu seriju. Nema gledanja na preskok uvezane su sezone dosta dobro i epizode. Krava je beton! :lol:
Dacu joj sansu, mada onog glavonju iz Dawsona ne mogu smisliti.

Ps. Gledam sad svoj post, koda sam ga nogom pisao. Jebeni smartphoni.

meni kad sam gledao - a gledao sam cim je izasla serija - isao je prvo na zivce ali bas u ovoj seriji fino mu je "legla" uloga naviknes se vremenom.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#14549 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

sasvim korektan je joshua jackson u toj seriji.
User avatar
dale cooper
Posts: 31354
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14550 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Point. wrote:Je li se isplati pogledati FRINGE? Velii sam fan od X-Files i vidi uporedjuju Fringe sa Mulderom i Scully. Vidim ima 100 epizoda, ispalti li se gledati cijeli serojal ili se moze na preskok, jesu li epizode povezane? Koja je najbolja sezona, itd.
Meni je Fringe i draži od X-Filesa, jednostavno su bolji u građenju mitologije i arca serije. Da, morao bih pogledati sve.
Dok u prvoj sezoni i ima standalone epizoda nevezanih za širu mitologiju, od druge se sve to polako povezuje.
Post Reply