Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14501 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Godless NETFLIX, solidna Western mini serija 7 epizoda tj. 7 poglavlja neke epizode su po 80ak minuta duge, ne zuri nikuda serija tempo je spor a
manje vise klasicna Western prica, nista novo ni revolucionarno osim mozda malo lezbijskih odnosa u gradu punom udovica poginulih rudara u kojem je najbogatiji stanovnik prostitutka a najbrzi revolveras "Butch" samohrana majka i lezbejka :lol: :mrgreen:

Longmire isto na Neftlix, zadnja tj. finalna sezona je izasla.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#14502 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

http://www.imdb.com/title/tt3713588/ - Spike Lee đoni vlastiti film na Netflixu... morel ovo šta valjat?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14503 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ostale mi.jos dvine epizode mindhuntera,jedva cekam odgledati i to
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14504 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

SanskiBiser wrote:Godless NETFLIX, solidna Western mini serija 7 epizoda tj. 7 poglavlja neke epizode su po 80ak minuta duge, ne zuri nikuda serija tempo je spor a
manje vise klasicna Western prica, nista novo ni revolucionarno osim mozda malo lezbijskih odnosa u gradu punom udovica poginulih rudara u kojem je najbogatiji stanovnik prostitutka a najbrzi revolveras "Butch" samohrana majka i lezbejka :lol: :mrgreen:

Longmire isto na Neftlix, zadnja tj. finalna sezona je izasla.
Godless...

tito dragi ko će ovo sve pofatat
i pogledat
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#14505 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

meni to od spike lee izgleda ko nazor upinjanje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14506 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Kad je zadnji put Spike Lee napravio ista dobro? 2006, Inside Man, mozda?

Al' zato kad treba srat' po svakom ko nije crnac, uvijek je prvi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14507 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tito_i_Partija wrote:Kad je zadnji put Spike Lee napravio ista dobro? 2006, Inside Man, mozda?

Al' zato kad treba srat' po svakom ko nije crnac, uvijek je prvi.

mislim da je taj film sutra na fox movies ,nekad navece
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14508 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ko je onaj brko sto se u mindhunteru ppjavljuje,u kanzasu?
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14509 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

denis rader
Image
tek 2005 uhvacen. ne znam kako ce i kad njeg aktivno ubaciti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14510 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

bice i druga sezona?
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#14511 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

oce, narucio je netflix.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14512 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

omar little wrote:oce, narucio je netflix.
:thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14513 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:bice i druga sezona?
Fincher planira 5 sezona da zaokruzi pricu dalje je na Neftlix da to omoguci....
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14514 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image

User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14515 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image

Pogledo dvije za sad. Moze proci.
Ovo ne bi trebalo da ide vise od ove sezone pretpostavljam jer kaze limited series
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14516 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:
SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image

Pogledo dvije za sad. Moze proci.
Ovo ne bi trebalo da ide vise od ove sezone pretpostavljam jer kaze limited series

naziv serije me privlaci,ide ovo na gledanje
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#14517 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ma to danko, pretisni play i neka ide zivot :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14518 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

karanana wrote:
SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image

Pogledo dvije za sad. Moze proci.
Ovo ne bi trebalo da ide vise od ove sezone pretpostavljam jer kaze limited series
Da jedna sezona, koliko sam citao scenario je lezao preko 20 godina pa su mislili prvo film da prave a bilo je dovoljno materijala za seriju i na kraju ode u Netflix produkciju, od 4te epizode radnja je dinamicnija i neki detalji koji su falili da se poveze prica se preko flashbacks ugrade fino.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14519 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image


jesi gledao sa prevodom?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14520 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:
SanskiBiser wrote:Pogledao Godless, zbog finalne epizode se isplati biti strpljiv i pogledati pazljivo prvih 6 epizoda :D Finalnu ko' da je Sam Peckinpah rezirao. :lol:


nobody messes with La Belle widows :lol:

Image


jesi gledao sa prevodom?

ne treba meni prevod :D
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#14521 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

prve dvije epizode su mi bile dobre i nisu bile spore. treca mi je pravo spora. mali jase konja u krug pola sata.
smorila me tako da sam kreno gledat cetvrtu i zaspo. ali sigurno ce ubrzat i konkretizirat se kad onaj jednoruki skonta gdje se krije roy. bice svega.
i naravno, netflixova fora. mora gay stvari biti. nemam nista protiv ovdje jer je lezbeisanje u pitanju, ali se nista ne vidi i jedna lezba je ruzna.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14522 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bingov buraz »

Ne mogu pratiti netflixov ritam izbacivanja serija jos nisam ni Narcos trecu sezonu pogledao.
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14523 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Mindhunter odličan. Pri kraju mi je agent Ford počeo ići na onu stvar sa svojom narcisoidnom samouvjerenošću
i opsjednutošću sa "subjektima" odnosno ovim creepy psihopatama i ubicama, ali ga je Kemper momački spustio na zemlju. :mrgreen:
Tench fenomenalan kao stariji grumpy agent kao i Wendy odnosno moj crush iz Fringe dana fenomenalna Anna Torv. :srce:
Roll on season 2. :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14524 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Mindhunter odličan. Pri kraju mi je agent Ford počeo ići na onu stvar sa svojom narcisoidnom samouvjerenošću
i opsjednutošću sa "subjektima" odnosno ovim creepy psihopatama i ubicama, ali ga je Kemper momački spustio na zemlju. :mrgreen:
Tench fenomenalan kao stariji grumpy agent kao i Wendy odnosno moj crush iz Fringe dana fenomenalna Anna Torv. :srce:
Roll on season 2. :thumbup:
:) ja pomislih - cool my ass! A savrsen mi je bio prilazak preblizu, pitala sam se gdje je ta granica. Ispostavilo se da je u personal space-u. Gradacija ove granice kod likova u interakciji sa „subjektima“ kako si ih nazvao je takodjer fenomenalna. Kao i opravdanja za istu. Gdje se ko zaustavlja i sta je kome od njih too much.
Druga sezono, kad ces? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14525 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:Mindhunter odličan. Pri kraju mi je agent Ford počeo ići na onu stvar sa svojom narcisoidnom samouvjerenošću
i opsjednutošću sa "subjektima" odnosno ovim creepy psihopatama i ubicama, ali ga je Kemper momački spustio na zemlju. :mrgreen:
Tench fenomenalan kao stariji grumpy agent kao i Wendy odnosno moj crush iz Fringe dana fenomenalna Anna Torv. :srce:
Roll on season 2. :thumbup:
:) ja pomislih - cool my ass! A savrsen mi je bio prilazak preblizu, pitala sam se gdje je ta granica. Ispostavilo se da je u personal space-u. Gradacija ove granice kod likova u interakciji sa „subjektima“ kako si ih nazvao je takodjer fenomenalna. Kao i opravdanja za istu. Gdje se ko zaustavlja i sta je kome od njih too much.
Druga sezono, kad ces? :D
Ne znam da li ti misliš isto, ali meni Ford na momente u svom pristupu i ponašanju iskazuje slične karakterne osobine kao
i ove psihopate. Da li zbog pretjerane želje da uđe u um subjekata (što je samo po sebi opasno), ali to vidno utiče na
njegovu interakciju sa ostalim ljudima. Sasvim sigurno je sjebalo njegovu vezu sa Debbie. Nadam se da Fincher neće krenuti
u tom smjeru u nastavku serijala, a nadu mi daje i činjenica da je ovo bazirano na knjizi i stvarnom agentu koji je radio
na ovim slučajevima, a nije jel'...pobudalio. :mrgreen:
Post Reply