Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14501 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Ne kontam kako bi se AO uklopio u viziju Slobode, ipak je on osvojio dosta trofeja :mrgreen:
Doduse, to je stari AO, mozda hoce viziju ovog novog AO-bez trofeja i klub da sahrani :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14502 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

last mohicans wrote: 03/06/2022 12:04

Prekomondovao se na UA,tamo je glavni vojni strateg. Eto mi pušćali Bodula, Cmilju i Bagarica. Eto pojačanja, uz Azmira,najvece pojačanje.
Jos samo i Bodul da dodje i da se ubijem :lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 26217
Joined: 15/01/2010 06:28

#14503 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by luckylaka »

studeni76 wrote: 03/06/2022 11:18
Herr Flick wrote: 03/06/2022 11:16 Jel ovo iz RS Sloga iz Doboja dobija licencu za PL,vidim ogromni su radovi na i oko stadiona,zivim tu u blizini :D
Krupa ne moze uci. Sloga ili ona Sloboda bi trebali uci, ili donesu debilnu odluku pa ostave Radnika. Sloga je bila iza Krupe
Moze Krupa uci da hoce a ja bi licno volio novljani da ulete
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14504 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

ma sloga top blizu.
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14505 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Sarajevo - Dudić
Željezničar - Mulalić
Zrinjski - Jakirović
Tuzla - Jović
Borac - Lalatović?
Velež - Musemić?
Sloboda - Osim?

Ovo jače nego Premiership sa Guardiolom, Kloppom, Tuchelom, itd. :D
last mohicans
Posts: 18223
Joined: 09/08/2012 23:19

#14506 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 03/06/2022 15:44 Sarajevo - Dudić
Željezničar - Mulalić
Zrinjski - Jakirović
Tuzla - Jović
Borac - Lalatović?
Velež - Musemić?
Sloboda - Osim?
Široki - ?

Ovo jače nego Premiership sa Guardiolom, Kloppom, Tuchelom, itd. :D
Mnogo smo jaki, ili je koluzluk žestok. Prije ovo drugo. Ja bih najvise volio da Osim uzme Slobodu, pa da igra protiv Sablje. Kakve bi tu izjave bile, brale. A i ovaj Lalatovic je komad budale, ako dođe u Borac.
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14507 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

last mohicans wrote: 03/06/2022 15:47 Mnogo smo jaki, ili je koluzluk žestok. Prije ovo drugo. Ja bih najvise volio da Osim uzme Slobodu, pa da igra protiv Sablje. Kakve bi tu izjave bile, brale. A i ovaj Lalatovic je komad budale, ako dođe u Borac.
Liga bi se pratila zbog izjava, kakav fudbal haha :D
User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#14508 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

ne bi vala nikog od ovih 100 puta recikliranih i ispranih koji cesce mijenjaju klubove nego gace. svaka cast i musemicu, ali on jedini trenerski mir nalazi u fk sarajevu, pa ako hoce oni ga mogu uzet kad nogiraju dudica a ne da ga mi uzmemo pa da nam i njega uzmu. musemic jedino sta moze napravit u fks.

ne znam, za nas....mozda opet uzet nekog mladjeg, ukrast nekog perspektivnog iz slabijeg tima/lige. evo vidim igman konjic radi dobre stvari i vidim trener adi elezovic, do prije nekoliko godina igro u velezu. ne znam je li do njega ovaj uspjeh ili su vecinom pare od municije. ili nekog drugog dovest sa istorijom u klubu. pudar? obad? mozda rema nije los izbor. ne znam.....
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#14509 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by zlajaBHF »

Kakav je trener Toni Karacic?
last mohicans
Posts: 18223
Joined: 09/08/2012 23:19

#14510 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Eto Pirla u komšiluk,mogao je uzeti vala neku našu ekipu.
https://sportsport.ba/fudbal/andrea-pir ... zan/427060
Ovo kod nas ispade interesantniji prelazni rok s trenerima, s igračima nikakve egzotike :lol: Evo spiminju Osima, Jusufbegovica, Čustovića u vezi s Velezom. Pošto Amar voli lovu, najprije će u Velez.
last mohicans
Posts: 18223
Joined: 09/08/2012 23:19

#14511 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

zlajaBHF wrote: 03/06/2022 17:28 Kakav je trener Toni Karacic?
Kao Sablic, taj level.
User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#14512 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

mozda karacic. od ove kratke liste jusufbegovic mi je mozda naj. nikako morzha molim vas.
ajdamo
Posts: 1572
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#14513 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ajdamo »

Veliki fokus je na novom travnjaku. Savez BiH trazi 550.000€ kako bi se ugradio travnjak koji je "doniran" od strane UEFA-e. Problem je u izvodjacima radova i nacinu izvodjenja radova. Izvodjac bi trebao biti kompanija iz Bijeljine sa kojom bi se morao potpisati i ugovor o odrzavanju terena na minimalno 10 godina. Izvodjac radova je odabran od strane saveza. Pored toga, uprava se ne slaze sa nacinom izvodjenja radova s obzirom da su odredjeni clanovi u gradjevinskom biznisu. Radi se o jos jednom pokusaju pranja novca od UEFA-e preko saveza i izvodjaca radova koji su izabrani od strane saveza. Iz toga razloga, trenutno se razmatraju alternative za novi travnjak.
Novi lopovluk u režiji saveza
Donirane terene treba platiti i još treba platiti neku firmu iz Bijeljine da ih održava 10 godina


https://forum.sportsport.ba/viewtopic.p ... 0#p8840590
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14514 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Hoce velezovci slagat'...... :zzzz:

Evo sta FKS zvanicno kaze:
Vrijednost potpune rekonstrukcije sa svim troškovima i obračunatim PDV-om iznosi 2.487.405,03 KM. NS/FS BiH je obezbijedio sredstva u iznosu od 1.938.207,97 KM, a preostali iznos od 549.197,06 KM će obezbijediti FK Sarajevo.

Troškove održavanja terena prvih 6 mjeseci od dana tehničkog prijema snosit će NS/FS BiH, nakon čega će obavezu održavanja terena preuzeti FK Sarajevo.
Nego naucilo guzovace i bez poreza!
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#14515 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Nego je li se meni cini ili ova cijena ne ukljucuje i mijenjanje drenaznih cijevi kao sto je odradjeno na Grbavici i Bilinom?

Po onom kako je krenulo u BL i kako najavljuju u prvoj sedmici skidanje terena i u drugoj postavljanje novog meni izgleda da se to nece raditi sto dovodi u pitanje koliko ce to dobro biti (samo) sa hibridom.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14516 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Grean wrote: 04/06/2022 17:12 Nego je li se meni cini ili ova cijena ne ukljucuje i mijenjanje drenaznih cijevi kao sto je odradjeno na Grbavici i Bilinom?

Po onom kako je krenulo u BL i kako najavljuju u prvoj sedmici skidanje terena i u drugoj postavljanje novog meni izgleda da se to nece raditi sto dovodi u pitanje koliko ce to dobro biti (samo) sa hibridom.
Mislim da je na Grbavici teren koštao oko 2 miliona, a ovaj kod nas skoro 2,5 miliona.
Sudeći po cijeni, mijenjat će se i drenaža.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14517 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Ode Osim u Velez :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#14518 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

plain vanilla wrote: 04/06/2022 21:06 Ode Osim u Velez :mrgreen:
Da znas da mi je drago da ga napokon vidimo negdje mimo Zelje
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14519 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

hrasno38 wrote: 04/06/2022 23:30
plain vanilla wrote: 04/06/2022 21:06 Ode Osim u Velez :mrgreen:
Da znas da mi je drago da ga napokon vidimo negdje mimo Zelje
Meni je drago da je nas zaobisao. Propali smo i bez njega
last mohicans
Posts: 18223
Joined: 09/08/2012 23:19

#14520 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

plain vanilla wrote: 04/06/2022 23:42
hrasno38 wrote: 04/06/2022 23:30

Da znas da mi je drago da ga napokon vidimo negdje mimo Zelje
Meni je drago da je nas zaobisao. Propali smo i bez njega
Pa imate li u podmladku kakvig mlađih trenera? Nije valjda da niko ničemu ne valja$
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14521 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

last mohicans wrote: 04/06/2022 23:44

Pa imate li u podmladku kakvig mlađih trenera? Nije valjda da niko ničemu ne valja$
Pa trenutno je nas trener, ali nema ko igrat :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#14522 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

Sranje. Naravno, jedan za kojeg sam najvise bio protiv. Osim je grbavicki musemic. Njegova jedina eventualno uspjesna ali definitivno prirodna lokacija je grbavica. Sve ostalo je idi i oderi sto vise mozes. Nema tu nekog talenta, ima taj neki jalijasko ulicarski mentalitet koji nekad moze biti dobar ali sa nama ne vjerujem. Jebaji ga, najdalje do polusezoni trazit novog i eto ga, ne bilo vece stete nadam se. Mada je taktika mozda udji izdrzi kolko mozes a na izlazu ih oderi da ne mogu sebi doci dvije godine
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#14523 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakotakonikako »

karanana wrote: 04/06/2022 23:55 Sranje. Naravno, jedan za kojeg sam najvise bio protiv. Osim je grbavicki musemic. Njegova jedina eventualno uspjesna ali definitivno prirodna lokacija je grbavica. Sve ostalo je idi i oderi sto vise mozes. Nema tu nekog talenta, ima taj neki jalijasko ulicarski mentalitet koji nekad moze biti dobar ali sa nama ne vjerujem. Jebaji ga, najdalje do polusezoni trazit novog i eto ga, ne bilo vece stete nadam se. Mada je taktika mozda udji izdrzi kolko mozes a na izlazu ih oderi da ne mogu sebi doci dvije godine
:D
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#14524 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by zlajaBHF »

Steta za Osima...... Nadao sam se da ce uprava ici nekim novim putem, sa nekom vizijom :(
svi u napad
Posts: 2278
Joined: 14/10/2012 14:40

#14525 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by svi u napad »

U nasoj ligi ima samo jedan pravi strucnjak koji moze raditi i van BiH a to je Jakirovic. Sto se tice drugih trenera Vinko je dobar trener i steta je sto je otisao iz Sa jer je on unio mirnocu i rad prve godine. Da se razumjemo i ja sam bio van sebe i bio da se otjera druge sezone al sad protekom vremena hladnije glave i srca vidim da su on kao i nasa uprava pristali na dogovor da Borac bude sampion a mi osvajaci kupa. Sto se tice Fedje mislim da su nasi naprvili dobro kratkorocno rjesenje. Fedja je ratnik i kao takav ce podici moral ekipe sto je u ovim trenutcima najvaznije za Sa. Naravno uprava mora otjerati pola ekipe jer starci koji imaju znanje nemaju taj ratnicki mentalitet i volju da na to pristanu. Kao sto poslovica kaze "star konj se ne uci za trke". Njegov strucni minus je prije svega rad sa odbranom i vrsenje izmjena ce doci do izrazaja za 2-3 gdine kad se ekipa stabilizuje i kad se pocnu stalno igrati evropske tekme. No o tome se ne razmislja jer se nema dugorocnog plana. Na kraju iako to moze cudno zvucati mislim da je izbor Fedje dobar u ovom trenutku jer ce unjeti promjenu u nasu letargicnu igru i nonsalanciju cijele ekipe. Ova sezona ce biti uzbudljiva i treba imati strpljenja sa Fedjom koji ce unjeti vidljive promjene. Zivjeli.
Post Reply