i ja mogu reci sto se tice pik-a da nisam imao problema ... i prodavo sam i kupovo , dogovoris se gdje da pregledas mob i zavrsis ako ti odgovara ako ne nikom nista ... a obavezno pitaj za mob jeli ko nov ili je stvarno nov ... jer ni cijena ne moze biti istazateznistub wrote:Ja sam imao par transakcija i sve je bilo OK i sa moje i sa druge strane. Ako te nesto interesuje, dogovoris se sa prodavcem, pregledas robu, znas i sam sta sve treba pogledati kad se telefon kupuje i ako je sve ok kupis a ako ti se ne sviđa samo kazes ne hvala i svako na svoju stranu.nermin.padez wrote:Sta mislite o kupovini preko PIKa. Kakva su iskustva? Nesto nemam povjerenja, sve ko novi, stari mjesec dana a nema garancijeSumnjivo mi je porijeklo telefona.
Planiram MOZDA kupiti SGS2
Sent from my GT-I9000 using Jelly Bean
Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Moderator: Benq
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1451 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
-
tarikBA
- Posts: 1117
- Joined: 29/05/2012 13:35
#1452 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
jel tacno da kad se u bh telecomu uzima telefon na rate (pretplata) placa cijeli iznos pdv-a uz prvu ratu?
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#1453 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Da naravno.Drzava mora uzeti svoj dio kolaca. I na kraju krajeva to je normalno.tarikBA wrote:jel tacno da kad se u bh telecomu uzima telefon na rate (pretplata) placa cijeli iznos pdv-a uz prvu ratu?
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#1454 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Koliko znam to je isto kod svih operatera.zateznistub wrote:Da naravno.Drzava mora uzeti svoj dio kolaca. I na kraju krajeva to je normalno.tarikBA wrote:jel tacno da kad se u bh telecomu uzima telefon na rate (pretplata) placa cijeli iznos pdv-a uz prvu ratu?
-
tarikBA
- Posts: 1117
- Joined: 29/05/2012 13:35
#1455 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
sr*nje... hvala na odgovorima 
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#1456 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Iko?agent_zero wrote:Zna li neko gdje najjeftinije mogu kupiti ORIGINAL (a ne nekog kineskog kopijanera) Sandisc microSD od 8 ili 16gb?
Pitao sam u fontele - nemaju.
U univerzalno čisto sumnjam da su original (ako imaju uopšte).
Po ovim IT radnjama imaju ali sve 2-4gb i preskupo.
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1457 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
tesko druze , jedino ti ostaje e-bay ili da vjerujes na rijec da je orginalagent_zero wrote:Iko?agent_zero wrote:Zna li neko gdje najjeftinije mogu kupiti ORIGINAL (a ne nekog kineskog kopijanera) Sandisc microSD od 8 ili 16gb?
Pitao sam u fontele - nemaju.
U univerzalno čisto sumnjam da su original (ako imaju uopšte).
Po ovim IT radnjama imaju ali sve 2-4gb i preskupo.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#1458 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
galaxy s III
1360 KM - bh telecom bez popusta
950 KM - u svim drugim radnjama
"Popust" za paket "50" cijena bude 950 KM (na dvije godine!)
"Popust za paket "100" cijena bude 950 KM (na jednu godinu) ili 670 KM (na dvije godine!).
Koja pljacka?
1360 KM - bh telecom bez popusta
950 KM - u svim drugim radnjama
"Popust" za paket "50" cijena bude 950 KM (na dvije godine!)
"Popust za paket "100" cijena bude 950 KM (na jednu godinu) ili 670 KM (na dvije godine!).
Koja pljacka?
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1459 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
shiljak wrote:galaxy s III
1360 KM - bh telecom bez popusta
950 KM - u svim drugim radnjama
"Popust" za paket "50" cijena bude 950 KM (na dvije godine!)
"Popust za paket "100" cijena bude 950 KM (na jednu godinu) ili 670 KM (na dvije godine!).
Koja pljacka?
BH Telecom je dobio i iPhone 4S u ponudu ( izgleda da su konacno dobili licencu za prodaju iPhona ) ... jedva cekam cijenu da vidim kakva je
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#1460 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ne mogu da vjerujem da neko moze dati 950km za mobitel... nevjerovatno !
Neko nema za hljeba ...
Neko nema za hljeba ...
- Frtalj_Duše
- Posts: 739
- Joined: 11/08/2012 18:23
#1461 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
E i ti usra' motku, ali baš! Najgluplja moguća logika, razmisli pa ćeš skontati i zašto!L00d wrote:Ne mogu da vjerujem da neko moze dati 950km za mobitel... nevjerovatno !
Neko nema za hljeba ...
OnTopic:
http://www.pik.ba/artikal/4117678/iphone-5-16gb-black/
Kad' ga prije zbaviše???
- cappy_tempo
- Posts: 2673
- Joined: 24/08/2008 19:03
- Location: SARAJEVO-X!
#1462 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
ima li ko da ne rovim forume i google sony sola, htc one v i lg L7? cackao,igrao se,imao bilo sta. jesu ova tri mobitela u 5 deka ali uvijek ima ta neka nijansa. kakva im je kamera,video,displej bla bla bla 
-
Fauja Singh
- Posts: 2474
- Joined: 07/12/2011 12:40
#1463 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Jbg jarane, ne mogu ni ja shvatiti da na danasnjem vremenu ljudi puse kutiju-dvije cigara dnevno, em nije zdravo em je preskupo, mnoga domacinstva mjesecno potrose 150-200 KM samo na cigare...L00d wrote:Ne mogu da vjerujem da neko moze dati 950km za mobitel... nevjerovatno !
Neko nema za hljeba ...
Ja nemam nikakvih poroka a eto hvala Bogu radim, nije neka pljacka ali mogu sebi u godinu i po-dvije priustiti mobitel od 1000KM pa makar i na rate, i da znas da mi sekunde nije zao, ljudi pate za dobrim cipelama, majicama... ja volim dobar komad tehnike
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#1464 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ja imam one v. Što se kamere tiče, nema kamere do nokia. To odgovorno tvrdim, jer imam na kompu tonu slika slikanih raznoraznim mobitelima, ali nokia nema premca.cappy_tempo wrote:ima li ko da ne rovim forume i google sony sola, htc one v i lg L7? cackao,igrao se,imao bilo sta. jesu ova tri mobitela u 5 deka ali uvijek ima ta neka nijansa. kakva im je kamera,video,displej bla bla bla
Ova na one v je među boljim 5mpx kamerama, ali mislim da ni sola niti one v ne mogu parirati 5mpx kameri od recimo nokie n95, n96, n97...
Video je 720p hd, displej nikad bolji nisam imao niti na jednom mobu. Uglovi vidljivosti prosto savršeni, odakle god da pogledaš, sve se vidi jasno i čisto kao dan.
Od ta tri, prekriži za vijeke vjekova LG
Last edited by agent_zero on 18/09/2012 08:07, edited 3 times in total.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#1466 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
trazila sam u bh telekomu ashu 300,ali nemaju i ne znaju kad ce biti,ali mi ponudili sony xperia tipo
meni nekako beze,jer sam htjela da ima tipke,iako i asha je touch displey i svidio mi se..
pa kakav je ovaj sony jel bolji ili gori?
mislim ne trazim nesto namazano treba mi jos jedan telefon uzela bi ga na pretplatu koju vec imam
meni nekako beze,jer sam htjela da ima tipke,iako i asha je touch displey i svidio mi se..
pa kakav je ovaj sony jel bolji ili gori?
mislim ne trazim nesto namazano treba mi jos jedan telefon uzela bi ga na pretplatu koju vec imam
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1467 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
mislim da ti ova stranica moze dati dosta odgovoraagent_zero wrote:Ja imam one v. Što se kamere tiče, nema kamere do nokia. To odgovorno tvrdim, jer imam na kompu tonu slika slikanih raznoraznim mobitelima, ali nokia nema premca.cappy_tempo wrote:ima li ko da ne rovim forume i google sony sola, htc one v i lg L7? cackao,igrao se,imao bilo sta. jesu ova tri mobitela u 5 deka ali uvijek ima ta neka nijansa. kakva im je kamera,video,displej bla bla bla
Ova na one v je među boljim 5mpx kamerama, ali mislim da ni sola niti one v ne mogu parirati 5mpx kameri od recimo nokie n95, n96, n97...
Video je 720p hd, displej nikad bolji nisam imao niti na jednom mobu. Uglovi vidljivosti prosto savršeni, odakle god da pogledaš, sve se vidi jasno i čisto kao dan.
Od ta tri, prekriži za vijeke vjekova LG
http://www.gsmarena.com/
samo sto se tice kamere Sony Eicsson a sad Sony je sto se tice kamere car careva
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1468 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Hemera ni jedan ni drugi nisu neka sreca , Asha 300 je fin model sa kombinacijom touch skreen-a i tastature ali njegova izrada , kamera i sve ostale funkcije nece te previse impresionirat ( na zalost Asha je jos uvijek na Symbian OS ) ; a sony je klasicni touch skreen , velicine kao HTC WIldfire ( ako znas koji je to model ) sa Android OS i kamerom od 3,2 Mpx ... sad je do tebe hoces li touch skreen ili ipak volis klasicnu tastaturuHemera wrote:trazila sam u bh telekomu ashu 300,ali nemaju i ne znaju kad ce biti,ali mi ponudili sony xperia tipo
meni nekako beze,jer sam htjela da ima tipke,iako i asha je touch displey i svidio mi se..
pa kakav je ovaj sony jel bolji ili gori?
mislim ne trazim nesto namazano treba mi jos jedan telefon uzela bi ga na pretplatu koju vec imam
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#1469 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
neki imaju vile, po par auta.. a ja nemam ni za galaxy s III, moram cekati svaki novi mobitel da ostari par godina pa onda uzeti rastimanL00d wrote:Ne mogu da vjerujem da neko moze dati 950km za mobitel... nevjerovatno !
Neko nema za hljeba ...
A sto se tice trosenja para, ako imas da kupis zasto da ne.. A pare ne propadaju ako ti kupis nesto skupo, najpozeljnije je da potrosis novac jer tako pomazes drzavi i svima
Last edited by shiljak on 23/09/2012 14:01, edited 1 time in total.
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#1470 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
tuzla075 wrote:Hemera ni jedan ni drugi nisu neka sreca , Asha 300 je fin model sa kombinacijom touch skreen-a i tastature ali njegova izrada , kamera i sve ostale funkcije nece te previse impresionirat ( na zalost Asha je jos uvijek na Symbian OS ) ; a sony je klasicni touch skreen , velicine kao HTC WIldfire ( ako znas koji je to model ) sa Android OS i kamerom od 3,2 Mpx ... sad je do tebe hoces li touch skreen ili ipak volis klasicnu tastaturuHemera wrote:trazila sam u bh telekomu ashu 300,ali nemaju i ne znaju kad ce biti,ali mi ponudili sony xperia tipo
meni nekako beze,jer sam htjela da ima tipke,iako i asha je touch displey i svidio mi se..
pa kakav je ovaj sony jel bolji ili gori?
mislim ne trazim nesto namazano treba mi jos jedan telefon uzela bi ga na pretplatu koju vec imam
Ako je Asha na Symbianu, onda je moja 808 na Windows 8 64bit....
Asha je S40 telefon, nije smartphone uopste. Te telefone uzimaju nezahtjevni korisnici i zato su i jeftini...
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#1471 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
ma meni ne treba nista extra
a asha mi se svidjela radi tipki,nisam nesto za touch displey,
niti trazim kamere snimanja i tako te opcije itd.
samo poruka poziv i to je to nista posebno
ali eto pogledacu ovaj sony kad dodje kakav je kad vec nokije nema
a asha mi se svidjela radi tipki,nisam nesto za touch displey,
niti trazim kamere snimanja i tako te opcije itd.
samo poruka poziv i to je to nista posebno
ali eto pogledacu ovaj sony kad dodje kakav je kad vec nokije nema
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#1472 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ja sam cackao onu qwerty asha-u i solidan je telefon, ako neces smartphone. Baterija dugo traje, signal odlican, ekran, moze bolje, ali moze i proci.. U glavnom, za te pare odlican nov telefon..
-
tuzla075
- Posts: 10
- Joined: 02/09/2012 16:18
#1473 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Do meneQler wrote:tuzla075 wrote:Hemera ni jedan ni drugi nisu neka sreca , Asha 300 je fin model sa kombinacijom touch skreen-a i tastature ali njegova izrada , kamera i sve ostale funkcije nece te previse impresionirat ( na zalost Asha je jos uvijek na Symbian OS ) ; a sony je klasicni touch skreen , velicine kao HTC WIldfire ( ako znas koji je to model ) sa Android OS i kamerom od 3,2 Mpx ... sad je do tebe hoces li touch skreen ili ipak volis klasicnu tastaturuHemera wrote:trazila sam u bh telekomu ashu 300,ali nemaju i ne znaju kad ce biti,ali mi ponudili sony xperia tipo
meni nekako beze,jer sam htjela da ima tipke,iako i asha je touch displey i svidio mi se..
pa kakav je ovaj sony jel bolji ili gori?
mislim ne trazim nesto namazano treba mi jos jedan telefon uzela bi ga na pretplatu koju vec imam
Ako je Asha na Symbianu, onda je moja 808 na Windows 8 64bit....
Asha je S40 telefon, nije smartphone uopste. Te telefone uzimaju nezahtjevni korisnici i zato su i jeftini...
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#1474 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Preskupa za pare koje trebas ljuljnuti a sem kamere ne nudi nista vec viđenotuzla075 wrote: Do menemalo sam se zeznuo i usput kakva je 808
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#1475 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
radi li tj. jel otvorena opet radnja univerzalnog u shopingu, nedavno sam isao i zatvorena 
