Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1451 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Ja sam redovno na fejsu.
A nasao sam tamo i Jeftu i Lab-a.
:run:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1452 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Bolje Skype ... Ali evo sam na facebook sada ... Nesto je malo sporo danas ovdje ...

Lab3352
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1453 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Isti nick na fejsu,ali se ne zadržavam baš pre dugo tamo...
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1454 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Don Karlos wrote:Isti nick na fejsu,ali se ne zadržavam baš pre dugo tamo...
Let me guess...you are the one with the guitar... ;-)

Image
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1455 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Nice Guy Eddie wrote:
Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar
evo bas su mi se sad oni javili na spejsu otkinuli su na spot hehehe :-D :D
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1456 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

hey Fadill evo da ti malo naraste ego, trenutno se sluša
1. No Rules - Ne voli me (3:23)
2. No Rules - C'mon baby (3:32)
3. No Rules - Ritam gomile (3:44)

pozdrav iz tmurnog Zagreba koji će večeras obojiti 'B & the bops' i 'Adam & his nuclear rockes' na, ko zna kojem po redu, Rockabilly Showdownu
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1457 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Nisam ni ja bas u nekom fazonu Facebook-a, vise gotivim Skype i to mi je sasvim dovoljno. Tamo sam pod svojim imenom i prezimenom ... Sun56 vidim da se kod Vas veceras desava pravo finih stvari i moram reci da Vam pomalo zavidim na tome. Ja sam se malo odmarao, pa sutra povratak u "middle earth" ... i kada smo kod No Rules, moram priznati da mi se vise sviđa ovaj drugi album nego "Pasje vrijeme", koji me pravo podsjeca na rane Partibrejkers (ovo sam napisao u pozitivnom smislu) i mislim da ste danas jedini pravi rokenrol bend iz BiH. Ovo ostalo je tu i tamo ... BTW, zna li neko sta se desilo ili dešava s jedno od mojih dragih grupa iz HR (koje sam dovodio u SA, prije par godina zajedno s ekipom iz Access-a), Messerschmitt?

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba

PS: idem da pravim kafu, moja ljepša polovica se probudila nakon dubokog podnevnog sna (dok je ona spavala ja sam na slusalicama slusao odlicnu kompilaciju "100% Neo Rockabilly" - papučar, znam!)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1458 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

uzivaj Sun ;) kod mene je Picksiebner
Last edited by fadill on 03/03/2009 20:25, edited 1 time in total.
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1459 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

fadill wrote:....evo bas su mi se sad oni javili na spejsu otkinuli su na spot hehehe :-D :D
Na žalost nisam baš dugo vremena čuo ništa o njima...šteta, Ivek i ekipa su bili baaš dobri
sun56 wrote:....pozdrav iz tmurnog Zagreba koji će večeras obojiti 'B & the bops' i 'Adam & his nuclear rockes' na, ko zna kojem po redu, Rockabilly Showdownu
Hej Sun, zrihtaj nam neke fotke sa tuluma ;-)
lab3352 wrote: ... i kada smo kod No Rules, moram priznati da mi se vise sviđa ovaj drugi album nego "Pasje vrijeme", koji me pravo podsjeca na rane Partibrejkers (ovo sam napisao u pozitivnom smislu) i mislim da ste danas jedini pravi rokenrol bend iz BiH.....
Meni su prva 3 albuma Brejkersa u top 10 albuma izdatih u ex-Yu....a 1.je verovatno i najbolja ploča moje mladosti. 1000 godina, Ulični hodač...i danas zvuče neverovatno i "intoxicating" kao i davne '84 kad su objavljene :thumbup:

Samo da vas podsetim...subota 07.03. klub Kuglaš
Image

Oko smeštaja na p.p. ;-)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1460 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Lab
pa jeste Pasje Vrijeme je bas sirovi garage rnr..u ovoj godini snimamo 2 albuma
prvi je trebo bit EP 8 pjesama al eto zaokruzili smo na 10 i ispade album snimamo ga upravo
bice to vise blues ploca zvace se "Homesick Blues"
a na ljeto snimamo novih 13 komada "Na Pola Puta (do pakla i nazad)" ludo i brzo :evil:
za 7 dana smo u Holandiji turneja 5 koncerata kad se vratimo onda napad na SLO

Messerschmitt
bio sam na tom koncertu u Accesu Messerschmitt i Bare sa placenicima?
noc prije te smo svirali na UFO u Osjeku sa Baretom gledali ga tu, dosli u Tuzlu i odma za SA

pa desava se sviraju i dalje
jaci nego ikad pogotovo kako su dodali onog momka na gitari
prosle godine su slavili 20 godina postojanja
dovodio ih je i Campi prije par godina u Tuzlu svirali smo zajedno ..motorijada je bila ....al je bilo zimaaa tad bbbbb
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1461 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

U jebote koliko Don Karlosa ima....A ja mislio da sam jedini sa "K".Je,ovaj sa gitarom...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1462 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="Nice Guy Eddie"]
Hej Sun, zrihtaj nam neke fotke sa tuluma ;-) [quote]

bilo odlično, jedino kaj sad boli glava :-)
popodne stavim fotke, radi vas sam i uzel fotoaparat tamo
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1463 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Rock Hall is back!
Ipak ih nisu skinuli nego je frajer mijenjao server... :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1464 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Rockabilly Showdown slikice:

Image
B & the Bops

Image
Branko se čudom čudi

Image
bez riječi...

Image
crowd

Image
Adam & his Nuclear Rockets

Image
moj brico (ili bolje rečeno brijačica) i ja
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1465 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

A koji je ovo gitarist s Brankom,a nije Srđan?
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1466 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Don Karlos wrote:A koji je ovo gitarist s Brankom,a nije Srđan?
Srđan je, inače na ' Tear It Up' je Sergio prepustil svog gretscha Pitu, na opče oduševljenje nas prisutnih
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1467 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Možda još i prosvira pod stare dane...he he he
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1468 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Hey Sun hvala za fotke i pozdrav za ZG rockin' crew... :thumbup:
User avatar
luckystrike
Posts: 73
Joined: 21/12/2008 23:43

#1469 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by luckystrike »

Vidim da pričate o Facebooku na koji sam se logirao prije nekih mjesec samo zbog Texas Hold'em Pokera pa sad igram po cijele dane i sve ostalo sam zapostavio :D.Jedva sam našao vremena za postaviti par albuma na rs za jednog frenda koji mi je omogućio da konačno dođem do nekih koje već dugo tražim pa ako koga zanima što od ovoga može skinuti a usput još jedno mjesto gdje se može poslušati puuuno dobre glazbe.

http://jukebox.au.nu/

Merle Travis - (1960) Walkin' The Strings
http://rapidshare.com/files/198525056/_ ... trings.rar

Merle Travis - (1981) Travis Pickin'
http://rapidshare.com/files/198603771/_ ... ickin_.rar

Merle Travis - (1959) Live In Boston
http://rapidshare.com/files/198514432/_ ... n.rar.html

Merle Travis - (1995) Guitar Retrospective
http://rapidshare.com/files/198612078/_ ... ective.rar

Speedy West - The Steelguitar Transcriptions
http://rapidshare.com/files/201431983/T ... ptions.rar


Prva četiri su zaključana i čarobna riječ koju treba upotrijebiti pri otvaranju glasi: tonii
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1470 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

pod kojim imenom si na fejsu Lucky?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1471 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Sun56: veliko hvala na slikama, izgledaju veoma dobro i moram ti priznati da ti zavidim na frizuri :-D ... Ja koliko god pokusavao da napravim isto, ne ide mi ... :-) ... Imam nesto novih albuma, pa cu polako to upload na blog.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba :thumbup:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1472 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ova slika dole je od prošle subote. Morao sam da uslikam, jer sam na kraju tek skontao sta sam slušao i gledao tokom dana. Poceo sam oko 10h s Gabin albumom (odlican italian jazz house fusion), pa se zena probudila i tu je na red dosao Goran Karan (papučar!, znam), a onda je ona otisla s malom princezom da vidi nesto vani, a ja sam stavio da gledam SoulFly DVD i bilo mi je pravo dobro :evil: ... Nakon povratka kuci s zajednicke kafe, slusao sam poslijepodne Tom Waits-a i onda predvece prije izlaska u BASS, BOSSHOSS (album i DVD). A to je na kraju izgledalo ovako:

Image

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba :dance:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1473 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Sun56: veliko hvala na slikama, izgledaju veoma dobro i moram ti priznati da ti zavidim na frizuri :-D ... Ja koliko god pokusavao da napravim isto, ne ide mi ... :-) ... Imam nesto novih albuma, pa cu polako to upload na blog.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba :thumbup:
nekad nije bilo tako, ali kako godine prolaze ima zavidnih sve više :lol: :lol: :lol:

p.s. pusti kosu pa ti posudim bricu :-D
BILLY-BRILLANTINE
Posts: 14
Joined: 05/03/2009 14:54

#1474 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by BILLY-BRILLANTINE »

Pozdrav svima !! hvala Omare na poziv na facebook-u !! pozdrav Karlo !!!
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1475 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Pozdrav Pero!
Jesi li poslao Axelu onaj MP3???????!!!!!!!
Post Reply