A nasao sam tamo i Jeftu i Lab-a.
Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1451 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ja sam redovno na fejsu.
A nasao sam tamo i Jeftu i Lab-a.

A nasao sam tamo i Jeftu i Lab-a.
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1452 Re: Rockabilly - Psychobilly
Bolje Skype ... Ali evo sam na facebook sada ... Nesto je malo sporo danas ovdje ...
Lab3352
Lab3352
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1453 Re: Rockabilly - Psychobilly
Isti nick na fejsu,ali se ne zadržavam baš pre dugo tamo...
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1454 Re: Rockabilly - Psychobilly
Let me guess...you are the one with the guitar...Don Karlos wrote:Isti nick na fejsu,ali se ne zadržavam baš pre dugo tamo...

- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1455 Re: Rockabilly - Psychobilly
evo bas su mi se sad oni javili na spejsu otkinuli su na spot heheheNice Guy Eddie wrote:
Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1456 Re: Rockabilly - Psychobilly
hey Fadill evo da ti malo naraste ego, trenutno se sluša
1. No Rules - Ne voli me (3:23)
2. No Rules - C'mon baby (3:32)
3. No Rules - Ritam gomile (3:44)
pozdrav iz tmurnog Zagreba koji će večeras obojiti 'B & the bops' i 'Adam & his nuclear rockes' na, ko zna kojem po redu, Rockabilly Showdownu
1. No Rules - Ne voli me (3:23)
2. No Rules - C'mon baby (3:32)
3. No Rules - Ritam gomile (3:44)
pozdrav iz tmurnog Zagreba koji će večeras obojiti 'B & the bops' i 'Adam & his nuclear rockes' na, ko zna kojem po redu, Rockabilly Showdownu
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1457 Re: Rockabilly - Psychobilly
Nisam ni ja bas u nekom fazonu Facebook-a, vise gotivim Skype i to mi je sasvim dovoljno. Tamo sam pod svojim imenom i prezimenom ... Sun56 vidim da se kod Vas veceras desava pravo finih stvari i moram reci da Vam pomalo zavidim na tome. Ja sam se malo odmarao, pa sutra povratak u "middle earth" ... i kada smo kod No Rules, moram priznati da mi se vise sviđa ovaj drugi album nego "Pasje vrijeme", koji me pravo podsjeca na rane Partibrejkers (ovo sam napisao u pozitivnom smislu) i mislim da ste danas jedini pravi rokenrol bend iz BiH. Ovo ostalo je tu i tamo ... BTW, zna li neko sta se desilo ili dešava s jedno od mojih dragih grupa iz HR (koje sam dovodio u SA, prije par godina zajedno s ekipom iz Access-a), Messerschmitt?
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
PS: idem da pravim kafu, moja ljepša polovica se probudila nakon dubokog podnevnog sna (dok je ona spavala ja sam na slusalicama slusao odlicnu kompilaciju "100% Neo Rockabilly" - papučar, znam!)
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
PS: idem da pravim kafu, moja ljepša polovica se probudila nakon dubokog podnevnog sna (dok je ona spavala ja sam na slusalicama slusao odlicnu kompilaciju "100% Neo Rockabilly" - papučar, znam!)
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1458 Re: Rockabilly - Psychobilly
uzivaj Sun
kod mene je Picksiebner
Last edited by fadill on 03/03/2009 20:25, edited 1 time in total.
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1459 Re: Rockabilly - Psychobilly
Na žalost nisam baš dugo vremena čuo ništa o njima...šteta, Ivek i ekipa su bili baaš dobrifadill wrote:....evo bas su mi se sad oni javili na spejsu otkinuli su na spot hehehe![]()
Hej Sun, zrihtaj nam neke fotke sa tulumasun56 wrote:....pozdrav iz tmurnog Zagreba koji će večeras obojiti 'B & the bops' i 'Adam & his nuclear rockes' na, ko zna kojem po redu, Rockabilly Showdownu
Meni su prva 3 albuma Brejkersa u top 10 albuma izdatih u ex-Yu....a 1.je verovatno i najbolja ploča moje mladosti. 1000 godina, Ulični hodač...i danas zvuče neverovatno i "intoxicating" kao i davne '84 kad su objavljenelab3352 wrote: ... i kada smo kod No Rules, moram priznati da mi se vise sviđa ovaj drugi album nego "Pasje vrijeme", koji me pravo podsjeca na rane Partibrejkers (ovo sam napisao u pozitivnom smislu) i mislim da ste danas jedini pravi rokenrol bend iz BiH.....
Samo da vas podsetim...subota 07.03. klub Kuglaš

Oko smeštaja na p.p.
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1460 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab
pa jeste Pasje Vrijeme je bas sirovi garage rnr..u ovoj godini snimamo 2 albuma
prvi je trebo bit EP 8 pjesama al eto zaokruzili smo na 10 i ispade album snimamo ga upravo
bice to vise blues ploca zvace se "Homesick Blues"
a na ljeto snimamo novih 13 komada "Na Pola Puta (do pakla i nazad)" ludo i brzo
za 7 dana smo u Holandiji turneja 5 koncerata kad se vratimo onda napad na SLO
Messerschmitt
bio sam na tom koncertu u Accesu Messerschmitt i Bare sa placenicima?
noc prije te smo svirali na UFO u Osjeku sa Baretom gledali ga tu, dosli u Tuzlu i odma za SA
pa desava se sviraju i dalje
jaci nego ikad pogotovo kako su dodali onog momka na gitari
prosle godine su slavili 20 godina postojanja
dovodio ih je i Campi prije par godina u Tuzlu svirali smo zajedno ..motorijada je bila ....al je bilo zimaaa tad bbbbb
pa jeste Pasje Vrijeme je bas sirovi garage rnr..u ovoj godini snimamo 2 albuma
prvi je trebo bit EP 8 pjesama al eto zaokruzili smo na 10 i ispade album snimamo ga upravo
bice to vise blues ploca zvace se "Homesick Blues"
a na ljeto snimamo novih 13 komada "Na Pola Puta (do pakla i nazad)" ludo i brzo
za 7 dana smo u Holandiji turneja 5 koncerata kad se vratimo onda napad na SLO
Messerschmitt
bio sam na tom koncertu u Accesu Messerschmitt i Bare sa placenicima?
noc prije te smo svirali na UFO u Osjeku sa Baretom gledali ga tu, dosli u Tuzlu i odma za SA
pa desava se sviraju i dalje
jaci nego ikad pogotovo kako su dodali onog momka na gitari
prosle godine su slavili 20 godina postojanja
dovodio ih je i Campi prije par godina u Tuzlu svirali smo zajedno ..motorijada je bila ....al je bilo zimaaa tad bbbbb
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1461 Re: Rockabilly - Psychobilly
U jebote koliko Don Karlosa ima....A ja mislio da sam jedini sa "K".Je,ovaj sa gitarom...
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1462 Re: Rockabilly - Psychobilly
[quote="Nice Guy Eddie"]
Hej Sun, zrihtaj nam neke fotke sa tuluma
[quote]
bilo odlično, jedino kaj sad boli glava
popodne stavim fotke, radi vas sam i uzel fotoaparat tamo
Hej Sun, zrihtaj nam neke fotke sa tuluma
bilo odlično, jedino kaj sad boli glava
popodne stavim fotke, radi vas sam i uzel fotoaparat tamo
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1463 Re: Rockabilly - Psychobilly
Rock Hall is back!
Ipak ih nisu skinuli nego je frajer mijenjao server...
Ipak ih nisu skinuli nego je frajer mijenjao server...
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1464 Re: Rockabilly - Psychobilly
Rockabilly Showdown slikice:

B & the Bops

Branko se čudom čudi

bez riječi...

crowd

Adam & his Nuclear Rockets

moj brico (ili bolje rečeno brijačica) i ja

B & the Bops

Branko se čudom čudi

bez riječi...

crowd

Adam & his Nuclear Rockets

moj brico (ili bolje rečeno brijačica) i ja
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1465 Re: Rockabilly - Psychobilly
A koji je ovo gitarist s Brankom,a nije Srđan?
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1466 Re: Rockabilly - Psychobilly
Srđan je, inače na ' Tear It Up' je Sergio prepustil svog gretscha Pitu, na opče oduševljenje nas prisutnihDon Karlos wrote:A koji je ovo gitarist s Brankom,a nije Srđan?
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1467 Re: Rockabilly - Psychobilly
Možda još i prosvira pod stare dane...he he he
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1468 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hey Sun hvala za fotke i pozdrav za ZG rockin' crew... 
- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1469 Re: Rockabilly - Psychobilly
Vidim da pričate o Facebooku na koji sam se logirao prije nekih mjesec samo zbog Texas Hold'em Pokera pa sad igram po cijele dane i sve ostalo sam zapostavio
.Jedva sam našao vremena za postaviti par albuma na rs za jednog frenda koji mi je omogućio da konačno dođem do nekih koje već dugo tražim pa ako koga zanima što od ovoga može skinuti a usput još jedno mjesto gdje se može poslušati puuuno dobre glazbe.
http://jukebox.au.nu/
Merle Travis - (1960) Walkin' The Strings
http://rapidshare.com/files/198525056/_ ... trings.rar
Merle Travis - (1981) Travis Pickin'
http://rapidshare.com/files/198603771/_ ... ickin_.rar
Merle Travis - (1959) Live In Boston
http://rapidshare.com/files/198514432/_ ... n.rar.html
Merle Travis - (1995) Guitar Retrospective
http://rapidshare.com/files/198612078/_ ... ective.rar
Speedy West - The Steelguitar Transcriptions
http://rapidshare.com/files/201431983/T ... ptions.rar
Prva četiri su zaključana i čarobna riječ koju treba upotrijebiti pri otvaranju glasi: tonii
http://jukebox.au.nu/
Merle Travis - (1960) Walkin' The Strings
http://rapidshare.com/files/198525056/_ ... trings.rar
Merle Travis - (1981) Travis Pickin'
http://rapidshare.com/files/198603771/_ ... ickin_.rar
Merle Travis - (1959) Live In Boston
http://rapidshare.com/files/198514432/_ ... n.rar.html
Merle Travis - (1995) Guitar Retrospective
http://rapidshare.com/files/198612078/_ ... ective.rar
Speedy West - The Steelguitar Transcriptions
http://rapidshare.com/files/201431983/T ... ptions.rar
Prva četiri su zaključana i čarobna riječ koju treba upotrijebiti pri otvaranju glasi: tonii
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1470 Re: Rockabilly - Psychobilly
pod kojim imenom si na fejsu Lucky?
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1471 Re: Rockabilly - Psychobilly
Sun56: veliko hvala na slikama, izgledaju veoma dobro i moram ti priznati da ti zavidim na frizuri
... Ja koliko god pokusavao da napravim isto, ne ide mi ...
... Imam nesto novih albuma, pa cu polako to upload na blog.
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1472 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ova slika dole je od prošle subote. Morao sam da uslikam, jer sam na kraju tek skontao sta sam slušao i gledao tokom dana. Poceo sam oko 10h s Gabin albumom (odlican italian jazz house fusion), pa se zena probudila i tu je na red dosao Goran Karan (papučar!, znam), a onda je ona otisla s malom princezom da vidi nesto vani, a ja sam stavio da gledam SoulFly DVD i bilo mi je pravo dobro
... Nakon povratka kuci s zajednicke kafe, slusao sam poslijepodne Tom Waits-a i onda predvece prije izlaska u BASS, BOSSHOSS (album i DVD). A to je na kraju izgledalo ovako:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1473 Re: Rockabilly - Psychobilly
nekad nije bilo tako, ali kako godine prolaze ima zavidnih sve višelab3352 wrote:Sun56: veliko hvala na slikama, izgledaju veoma dobro i moram ti priznati da ti zavidim na frizuri... Ja koliko god pokusavao da napravim isto, ne ide mi ...
... Imam nesto novih albuma, pa cu polako to upload na blog.
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
p.s. pusti kosu pa ti posudim bricu
-
BILLY-BRILLANTINE
- Posts: 14
- Joined: 05/03/2009 14:54
#1474 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pozdrav svima !! hvala Omare na poziv na facebook-u !! pozdrav Karlo !!!
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1475 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pozdrav Pero!
Jesi li poslao Axelu onaj MP3???????!!!!!!!
Jesi li poslao Axelu onaj MP3???????!!!!!!!
