Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1451 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Velkoski »

Nek' organizuju svoj festival po uzoru na onaj Beer fest i sumnjam da će se iko buniti. Ovo "paradiranje" predstavljati kao borbu za neka prava... Kaman? :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1452 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moonca »

Rizvan wrote:
moonca wrote:Kako je Amerika legalizovala istopolne brakove- '15- primjetno je i slobodnije se ponasaju u javnosti isti. Mislim da su i parade urijedili.

U zadnjih godinu -dvije -jako puno vidja i tinejdzera -- slobodnije se ponasaju.... :-)
Pa šta onda? Tebi krivo?

Ti bi voljela da ljudi nisu slobodni?
Ma nije mi krivo. :)
Meni ne smataju -navodim kao kuriozitet.
sarajevosa
Posts: 726
Joined: 29/06/2014 21:45

#1453 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sarajevosa »

Izgleda nije informisana dobro a još ona glumi muslimana :D

Image
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1454 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by animals »

moonca wrote:Ko god ima djecu-trabao bi biti suzdrzan- nema pravila -- iznenaditi ce vas jednog dana-sa --ja sam gay. :-)
Pa mozemo isto tako reci..
Ko god ima djecu, treba biti suzdrzan..
iznenadice vas jednog dana sa-ja doveo djevojku, ali nije nasa..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1455 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moonca »

animals wrote:
moonca wrote:Ko god ima djecu-trabao bi biti suzdrzan- nema pravila -- iznenaditi ce vas jednog dana-sa --ja sam gay. :-)
Pa mozemo isto tako reci..
Ko god ima djecu, treba biti suzdrzan..
iznenadice vas jednog dana sa-ja doveo djevojku, ali nije nasa..
Ne bih ja to u isti kosh. :-)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18741
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1456 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Ovde kod nas je jedan od glavnih problema primitivizam i neznanje....šta da kažem , kad mi danas nakon diskusije nas 5-6 o prajdu,jedan od prijatelja, koji nije došao iz "šume" (generalno nije glup i neobrazovan) izjavi, "ipak su mi draži ovi pederi nego pedofili" !
:facepalm: :facepalm:
Šta reći , koju posluku porati !!??
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1457 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by animals »

Ja bih..
to je nasim ljudi a najveca kletva..
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1458 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa »

moonca wrote:Ko god ima djecu-trabao bi biti suzdrzan- nema pravila -- iznenaditi ce vas jednog dana-sa --ja sam gay. :-)
suzdržaT sam i nek rade šta god hoce, nit mi smetaju nit me zanimaju :-)

al sad kontam scenu--dodje mi sin i kaže :D sutra bi moja ljubav i ja došli na rucak--može li :?

kako da ne sine :thumbup: jedva cekam da upoznam tvoju ljubav :D

sve spremno :thumbup: sin dolazi i sa njim nakav brko :lol: to bi mu bio prvi i zadnji put u životu što bi meni na rucak došo sa svojim dragim :lol: :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1459 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zijancer »

Padoše mi na pamet one rukavice za bal kod barona Kučere. :mrgreen:
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#1460 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

moonca wrote:
Rizvan wrote:
moonca wrote:Kako je Amerika legalizovala istopolne brakove- '15- primjetno je i slobodnije se ponasaju u javnosti isti. Mislim da su i parade urijedili.

U zadnjih godinu -dvije -jako puno vidja i tinejdzera -- slobodnije se ponasaju.... :-)
Pa šta onda? Tebi krivo?

Ti bi voljela da ljudi nisu slobodni?
Ma nije mi krivo. :)
Meni ne smataju -navodim kao kuriozitet.
Aha :) , a zanimljiv ti je izbor smajlija na kraju. Sugerira suprotno

Što se tiče observacije, još jedan dokaz zašto je potreban pride....da se ljudi oslobode.

Želimo valjda živjeti u slobodnom društvu, a ne represivnom. Pod ovo represivno mislim na mentalno stanje društva, da se razumijemo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1461 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by ¤ jelena ¤ »

zijancer wrote:
¤ jelena ¤ wrote: Bljak, bljak...
Molim definiciju vulgarnog? :-D
Eo, rječnik kaže vako:

1. koji se odnosi, koji pripada velikoj masi ljudi; pučki, narodni
2. a. kojem nedostaje ukusa i finoće; grub, neodgojen b. koji je nepristojan; prostački [vulgaran izraz]

lat. vulgaris: običan, svakidašnji ← vulgus: svjetina, gomila
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#1462 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu »

:lol: :lol: da,ne vjerujem da bi bilo kome svejedno nesto takvo bilo,a opet kontam,drukcije bi vecina razmisljala kad bi ćerka dovela curu nego sin momka
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#1463 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Not My Idea »

jadan covjek u Bosni. 25 godina poslije rata,taman nam sve potaman,kvalitetan i ispunjen zivot, suzivot za pozeljet, politicari ginu za nase dobro, primanja iznad svakog prosjeka, obrazovanje jako, kultura na zavidnom nivou... kud su nasli ovi sad paradirat, ovakvu idilu kvarit... bas nam se ne da zivjet bez problema...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1464 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

sarajevosa wrote:Izgleda nije informisana dobro a još ona glumi muslimana :D

Image
Ponekad se doista ponosim, što sam član IZBiH :thumbup:
(ako je ovo zaista stav IZ ? )
Last edited by Idemedosumom on 04/04/2019 21:03, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1465 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moonca »

Rizvan wrote:
Što se tiče observacije, još jedan dokaz zašto je potreban pride....da se ljudi oslobode.

Želimo valjda živjeti u slobodnom društvu, a ne represivnom. Pod ovo represivno mislim na mentalno stanje društva, da se razumijemo.
Eto, parada im teba da se oslobode. Da ih gadjaju jajima i ko zna sta.. :lol:

------ sam za istopolne brakove - neka im se dozvoli i sve sta ide uz to. :thumbup:
A hoce li se oslobodi ili ne - njihov problem.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1466 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by animals »

Ja znam tipa kojem se cerka udala za muskarca
I ima sa njim dvije djevojcice I nikad nije jos
upoznao unuke, jer ne moze preboljeti sto mu je
boja koze, crna..
Ma nasim ljudiima je sve zlo..
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1467 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa »

kakavdanakneiskustvu wrote::lol: :lol: da,ne vjerujem da bi bilo kome svejedno nesto takvo bilo,a opet kontam,drukcije bi vecina razmisljala kad bi ćerka dovela curu nego sin momka
sve je ok dok nas direktno ne dotice :-) sad bi js ko fol trebo glumit ravnodušnost što mi je sin nakog brku na rucak doveo :-)

sikter sine da si mi na oko ispo :lol:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1468 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by animals »

moonca wrote:
Rizvan wrote:
Što se tiče observacije, još jedan dokaz zašto je potreban pride....da se ljudi oslobode.

Želimo valjda živjeti u slobodnom društvu, a ne represivnom. Pod ovo represivno mislim na mentalno stanje društva, da se razumijemo.
Eto, parada im teba da se oslobode. Da ih gadjaju jajima i ko zna sta.. :lol:

------ sam za istopolne brakove - neka im se dozvoli i sve sta ide uz to. :thumbup:
A hoce li se oslobodi ili ne - njihov problem.
Ti si mlada a razmisljas tipicno Balkanski.. .
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1469 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa »

animals wrote:Ja znam tipa kojem se cerka udala za muskarca
I ima sa njim dvije djevojcice I nikad nije jos
upoznao unuke, jer ne moze preboljeti sto mu je
boja koze, crna..
Ma nasim ljudiima je sve zlo..
Taj tip je idiot :-)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1470 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zijancer »

¤ jelena ¤ wrote:
zijancer wrote:
¤ jelena ¤ wrote: Bljak, bljak...
Molim definiciju vulgarnog? :-D
Eo, rječnik kaže vako:

1. koji se odnosi, koji pripada velikoj masi ljudi; pučki, narodni
2. a. kojem nedostaje ukusa i finoće; grub, neodgojen b. koji je nepristojan; prostački [vulgaran izraz]

lat. vulgaris: običan, svakidašnji ← vulgus: svjetina, gomila
odnosno oku nedostaje stida :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1471 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moonca »

animals wrote:Ja znam tipa kojem se cerka udala za muskarca
I ima sa njim dvije djevojcice I nikad nije jos
upoznao unuke, jer ne moze preboljeti sto mu je
boja koze, crna..
Ma nasim ljudiima je sve zlo..
Malo prejerujete- nas narod uopste nije drugaciji od bilo kojeg drugog. Cak i po toleranciji-- ima izolovanih slucajeva ali mislim da smo sasvim ok...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#1472 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu »

muha_sa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote::lol: :lol: da,ne vjerujem da bi bilo kome svejedno nesto takvo bilo,a opet kontam,drukcije bi vecina razmisljala kad bi ćerka dovela curu nego sin momka
sve je ok dok nas direktno ne dotice :-) sad bi js ko fol trebo glumit ravnodušnost što mi je sin nakog brku na rucak doveo :-)

sikter sine da si mi na oko ispo :lol:
da li bi isto ppstupio i da imas kćerku i ona dove de curu?


znam momka koji je homoseksualac i doveo je u domacinstvo u kojem je zivio sa roditeljima momka,i koliko znam zive skupa
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#1473 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:Nisi ti mjerodavan da zakljucis da li je neko musliman ili ne,.. kako vrijedi za narode gdje za Bosnjake tvrdis da samo misle da su muslimani, tako i za pojedince. Oduci se te ruzne navike jer niti poznajes nekoga ovdje niti si autorizovanu tumac Kurana. Ne interesuje te sta sam ja i ako spomenem da sam musliman konto odredjene civiliazacijske, kulturoloske,.. pripadnosti, familije,... ili danasnjih politickih tabora,... to je moje pravo i niko ne nije ni pitao za ti to ocjenis. Da za svagda zavrsimo sa time.
Oh, ne brini, budi ti musliman ako tako želiš, nije problem. Neovisno o tome šta misliš o ovoj temi. Zaključit ćemo ovu priču.

Ono što mene zanima, pošto vidim spominješ "autorizovani tumač Kur'ana", je da li ti znaš da je u Kur'anu homoseksualizam (mislim na djela) okarakterisan kao grijeh i je li ti jasno da Allah/Bog to vidi na taj način? I da, shodno tome, nema mjesta smatranju da je to dobro i da kao "nikoga ne ugrožavaju" (uključujući sebe prvenstveno)?
User avatar
Sara03
Posts: 3334
Joined: 22/02/2017 03:17

#1474 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Sara03 »

Vrijeme je da se konačno sruši mit o nekakvom europskom Jeruzalemu.

Da se prihvati tužna činjenica kako je Sarajevo ustvari kasaba.

Da u istom preovladava mentalitet Džalalabada.

Ova rasprava oko parade je samo tačka na takvu konstataciju, na sve ono što se već godinama gomila u ovom otužnom dijelu Europe.
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1475 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa »

Sara03 wrote:Vrijeme je da se konačno sruši mit o nekakvom europskom Jeruzalemu.

Da se prihvati tužna činjenica kako je Sarajevo ustvari kasaba.

Da u istom preovladava mentalitet Džalalabada.

Ova rasprava oko parade je samo tačka na takvu konstataciju, na sve ono što se već godinama gomila u ovom otužnom dijelu Europe.
to si zakljucila po postovima na ovom forumu :?
Locked