Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14426 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

MOSALJOZE wrote:E da
Bio sam na pravnom,ima ih vala,ali su mirni.Leže posmatraju radnike albe,koji uredjuju zelenilo.
:mrgreen:
I ja sam jučer bio gore, što ne zoveš? :P
Taj čopor je specijalizovan za traktore i bicikliste.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#14427 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

MOSALJOZE wrote:Ja sam jučer bio na autobuskoj stanici,čopor od nekih 10-15 cuka ganja automobile.Ne znam jeli to problem tog dijela grada,ali ako je onako i u drugim onda je to baš :-)

Otprilike je tako u svim dijelovima grada
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#14428 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Kod mene u Radakovu ih je bilo kamara prije. Bukvalno me bilo hastra proć sam u bilo koje doba dana. Al zadnje 2-3 godine fkt ne primjećujem nijednog nasilnog. Za bicikliste preporuka da imate neku flašicu, pa kad zaganjaju, prsneš ih po glavi i stat će svaki :D Mene odavno nisu zaganjali, valjda im nisam interesantan na poniju :D Doduše, kad baš ranim ujutro, uvijek izbjegavam onaj dio na trgu ispred Bosanke. Tu uvijek ganjaju u ranim jutarnjim satima kad nema nikoga. Nadam se da će se to riješiti u idućem periodu...
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14429 Re: Zeničani

Post by sorted »

phillie wrote:Vjerovatno se aludira na to da je SDA ostala na vlasti, da bi nekim proglasom, Naidin posthumno "nagradio" rahmetli Smajlovica...kao sto je Ezo onomad dobio pola bulevara.
Mislim da fudo, svi vijecnici kao i vecina zenicana ne bi imali nista protiv da dvorana nosi ime po bivsem gradonacelniku, tako da je bespotrebno takav prijedlog posmatrat kroz politicki i stranacki kontekst.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#14430 Re: Zeničani

Post by sorted »

Kralj Tvrtko I. wrote:Kakve su šanse da imamo doček Nove godine na trgu?
Nikakve. Svi odose na dervishalidovica. :mrgreen:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14431 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

18:03

Postovani,

stranicu vodi PR tim gradonacelnika. Kako je u predizbornoj kampanji najavljeno, planirana je organitacije novogodisnjeg slavlja na otvorenom.

Uskoro ce biti dostupne informacije o samoj proslavi na otvorenom.

Lijep pozdrav.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#14432 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ja sam danas nesto nacuo da ce biti one kucice u gradu, kuhano vino i to :)
Mozda je i dezinformacija, ali eto...
Uglavnom mislim da ce biti nesto od toga :-D
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#14433 Re: Zeničani

Post by s@mson »

Casual's wrote:Smeta 400.000 KM mjesečno za Čelik, a ne smeta 1.000.000 za cuke?
Hm 400k maraka mjesecno za fubalski klub, jbt pa mozemo onda i u eliminacionu fazu lige prvaka, malo si pretjerao...
ali i ako je na godisnjem nivou naravno da smeta, ne treba ni dinara dati jer ce kriminalci sve to pokrasti sto rade vec zadnjih 20 godina...
i sta referendum, referendum za celik, referendum da operemo sve one koji su se hajrili od celika a mi ko mulci isli na tribine...
ma hajte, nemojte gluposti valjati k'o novi gradonacelnik oko referenduma...
fino je covjek rekao da ce svi u penziju koji su stekli uslove, i neka idu...
zatim je fino prekinuo ugovore u svim javnim koji su bili na odredjeno vrijeme...
nema vise stranackog zaposlavanja..
sada slijedi zaposljavanje iz koristi, naravno za gradonacelnika...
ako mislite da ce biti drugacije bas ste naivni kao i ja '93-ce kada sam jedva otisao u rat,, jer pobogu, moja raja ratuje, gine a ja na radnoj obavezi, pa necce moci, ma budala sta vise da priccam..
sretno celiku i gradonacelniku, samo posteno...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14434 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

De ba sto se svi pravimo blentavi kad nismo?

Zna cijela carsija ko je pokro Celik. Sta sad mi trebamo da vracamo pare koje su pojedinci pokrali?

Bujrum zaplijeni im imovinu i eto para. Prosto ko pasulj.

Ali necemo mi to docekati.

Isti je obrazac za sve opljackane firme, zna se gdje su pare. Ni ne sakrivaju se puno.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14435 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Dakle ovih 400.000 godišnje treba preusmjeriti u nešto drugo?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14436 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ne traži se novih 400.000 KM, traži se da se trenutnih 400.000 KM NE DAJE ČELIKU već poreznoj. Zaboga.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14437 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Eborg wrote:Ne traži se novih 400.000 KM, traži se da se trenutnih 400.000 KM NE DAJE ČELIKU već poreznoj. Zaboga.
Ma napisao sam i ja to gore ali to se uporno zaboravlja ili se uopšte i ne čita.

Sad je svima odjednom najveći problem što bi Čeliku išlo 400 hiljada :evil:
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#14438 Re: Zeničani

Post by s@mson »

Jimmy McNulty wrote: Sad je svima odjednom najveći problem što bi Čeliku išlo 400 hiljada :evil:
Pa zar to ne bi bio problem???
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14439 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

s@mson wrote:
Pa zar to ne bi bio problem???
Ne bi zato što to godinama nije bio problem, kad je Čelika krao ko je stiga mnogi su šutili ko zaliveni a sada kada jedna ekipa puna extra momaka pokušava donijeti promjene nabolje odjednom je tih 400 hiljda problem i ne treba im se davat. Eto kako smo naopaki, kad su te pare išle SDA klanu nije bio problem, sada odjednom svi ne želimo da se naš klub finansira.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14440 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ako ce policija i ostali uci u Celik da podvuku crtu, to ce biti OK.
To sto se trazi da se pare ne daju Celiku, nema smisla. I prije su se davale, pa sto ne bi i sad. Jel to treba da propadne skroz?

Pare da se daju poreskoj?! Jedino u slucaju prijetnje da ce zatvoriti klub jer u svakom drugom slucaju tim novcem peres savjest i djela onih koji su ga pokrali. Kako god, ebena situacija.

Znaci treba skontati sta sa klubom, pa tek onda vuci poteze i dijeliti pare.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#14441 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Casual's wrote:Smeta 400.000 KM mjesečno za Čelik, a ne smeta 1.000.000 za cuke?
Misliš godišnje? Taj suma mjesečno bi predstavljala 13% budžeta Grada Zenice.
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#14442 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

I sta 400 000 km puno da se daje za Celik? Pa sta mislite koliko sada grad daje klubu sto legalno, sto ispod stola? Pa Celik nema niti jednog postenog sponzora i sta mislite kako skupi oko 1000 000 km da sastavi budzet? Pa odakle Kalusicu pare da sastavi novi tim i plati 7-8 novih igraca pred sam pocetak prvenstva?

Naravno da je bez novog statuta bilo kakvo vracanje dugova besmisleno. Pa sa ovom ekipom ljudi i vracanje duga od 50 000 km je previse. Ovdje se samo radi o preusmjeravanju novca koji grad vec daje Celiku. Znaci taj novac kao i do sada se preusmjerava u vracanje duga umjesto da se trosi bez ikakve kontrole kao i do sada. Cak i da se ugasi klub grad ce ponovo izdvajati Celiku (ukoliko se krene s nule) taj iznos htjeli mi to ili ne (kao sto je i do sada).

Fudo u stilu vrhunskog mahalca zabacio udicu s onim referendumom i sad se raja hvata na to. Eto odma ce se dat 8 000 000 km i sve druge aktivnosti ce biti zaustavljene? I onda kao on kao narodu porucuje ako izglasate to na referendumu nema novih puteva, kanalizacije...i sl. Pa koja bi budala onda glasala za to?

Pa ako je posten neka onda kaze koliko novca namjerava izdvajati za taj "novi" Celik poslije stecaja. Siguran sam ne manje od 400 000 km. Bojim se da je Fudo naumio nesto drugo s Celikom a sto ne podrazumijeva ovaj statut NGG-a.

Dalje da ne spominjem njegovo obecanje oporezivanje kladionica kojih u gradu Zenici ima najmanje preko 50. I tako 50x50 000=2 500 00 i u cemu je onda problem? Jedna petina tih prihoda za Celik a za ostatak novca drugim klubovima. Ima da dominiramo od tavle do macevanja :-)

Nadam se samo da necu biti u pravu oko svega ovoga.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14443 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Eborg »

channel10 wrote:Ako ce policija i ostali uci u Celik da podvuku crtu, to ce biti OK.
To sto se trazi da se pare ne daju Celiku, nema smisla. I prije su se davale, pa sto ne bi i sad. Jel to treba da propadne skroz?

Pare da se daju poreskoj?! Jedino u slucaju prijetnje da ce zatvoriti klub jer u svakom drugom slucaju tim novcem peres savjest i djela onih koji su ga pokrali. Kako god, ebena situacija.

Znaci treba skontati sta sa klubom, pa tek onda vuci poteze i dijeliti pare.
Blokirani su racuni.

Ne mozes zakonito poslovati, dovoditi normalne sponzore, isplacivati doprinose igracima. Tek na zadnjem mjestu je evropska licenca koja je skoro pa nebitna u ovakvoj situaciji.

Moras razmisljati o dugovima kao o prvom koraku, jer dok se to ne rijesi i 50 miliona KM ulupano u stadione i igrace je nebitno.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14444 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

FK SDA na aparatima. SDA familija na aparatima zbog isteka ugovora na odredjeno. :izet:

Fudo ga ne vadi.

Za FK SDA mi dijelom nije zao. Svi su znali sta se desava, a niko nije nista poduzeo. Na kraju kada se ovaj NGG upalio to je vec bio kraj. Da ja od svojih para finansiram i pokrivam SDA kriminal nema sanse. Jedina varijanta ako bi svi prethodni rukovodioci NK Celika materijalno i krivicno odgovarali pa bi se onda i ja slozio da dio budzeta koji ja finansiram ide u tom pravcu. Ovako nikad necu pristati na to.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#14445 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Cuo sam da su u Prostoru prekinuti ugovori na odredjeno :D
Jesu u jos kojim firmama ? :-D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14446 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Eborg »

Freamon Lester wrote:FK SDA na aparatima. SDA familija na aparatima zbog isteka ugovora na odredjeno. :izet:

Fudo ga ne vadi.

Za FK SDA mi dijelom nije zao. Svi su znali sta se desava, a niko nije nista poduzeo. Na kraju kada se ovaj NGG upalio to je vec bio kraj. Da ja od svojih para finansiram i pokrivam SDA kriminal nema sanse. Jedina varijanta ako bi svi prethodni rukovodioci NK Celika materijalno i krivicno odgovarali pa bi se onda i ja slozio da dio budzeta koji ja finansiram ide u tom pravcu. Ovako nikad necu pristati na to.
Dakle po tebi je rjesenje da se Celiku vise ne da ni marke ni za dugove ni za rad i da se ugasi? Da izgubimo jedan od simbola grada? Govorim o TRENUTNIM sredstvima, ni marke vise.

O procesuiranju aferima odlucuju tuzilastva a svi znamo da se to zbog SDA utjecaja nece nikada desiti.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14447 Re: Zeničani

Post by phillie »

sorted wrote:
phillie wrote:Vjerovatno se aludira na to da je SDA ostala na vlasti, da bi nekim proglasom, Naidin posthumno "nagradio" rahmetli Smajlovica...kao sto je Ezo onomad dobio pola bulevara.
Mislim da fudo, svi vijecnici kao i vecina zenicana ne bi imali nista protiv da dvorana nosi ime po bivsem gradonacelniku, tako da je bespotrebno takav prijedlog posmatrat kroz politicki i stranacki kontekst.
Vjerovatno, samo mi je ofirno neki sportski objekat imenovati po nekom politicaru. Kad vec nemamo istaknutih sportista pa da Arenu nazovemo nesto tipa #Drazenov Dom# onda brate nek ostane Gradska Arena, i to bi bilo bolje neko Smajlovic Square Garden.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#14448 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ako cemo iskreno sto se Celik ne bi sam izdrzavao, jer ipak je rijec o profesionalnom klubu. Naprave jednog Dzeku i dva tri slabija igraca i eto para...ali ko zna koliko potencijalnih novih Dzeka nije dobilo sansu zbog stela za igranje u prvom timu ili nemaju uopste novca da olate clanarinu da treniraju i da kupe opremu.
Bolje bi bilo da grad otkupi Zeljezarin bazen i sredi ga, da se makar djeca nauce plivati i da se pravilno razvijaju, nego da ulaze u Celik. Znaci, ne kazem da grad ne treba izdvajati za sport, samo treba pravilno usmjeravati novac. Sve profesionalne klubove privatizovati, kada su se mogle tolike firme privatizovati, sto ne bi mogli i klubovi. Pored toliko ekonomskih problema, takvim pofesionalnim klubovima ne treba marke dati, a nije ni prije trebalo. Neka se sami izdrzavaju.
Ali mi smo cudan narod, svi smo se digli za Celik, a niko se ne buni sto cemo svjetliti od radioaktivnosti, sto mladi nemaju nikakve sanse za posao, sto ljudi hodaju gladni ulicama.ovoga grada. Opet u drugu ruku, licno znam neke clanove NGG i zaista ih cijenim, prvi su mladi ljudi koji su se u ovome gradu otovreno usprotivili sistemu, jasno rekli sta nije u redu i glasno bez okolisanja prozvali one za koje misle da su krivi za stanje u Celiku.
Last edited by clio_dci120 on 19/11/2016 00:46, edited 1 time in total.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14449 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ne mogu se privatizovati.

Klubu se moraju odblokirati racuni (vratiti dugovi) da moze prodavati igrace.

Sta cemo sad?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#14450 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Po pozitivnim zakonskim propisima ne moze,zato donijeti zakon koji ce to omoguciti.

Svaka cast na vasim idejama, planu, sve je super razradjeno, fino, kulturno po p.s. prezentovano, ali eto ja sam licno misljenja da ne treba novac iz budzeta izdavjati ovim velikim profesionalnim klubovima.
U svoj ovoj prici, najvaznije je da su se pojavili novi momci, koji su imali hrabrosti iznijeti svoje ideje i stati iza svoga misljenja, iskreno mislim da bi bolje vi vodili ovaj grad nego sve dosadasnje vlasti.

Edit: sto se tice blokiranih racuna, neka se nadju sponzori koji bi isplatili dugovanja, zauzvrat im prepustiti dio upravljackih prava ili da sponzori dadnu pozajmice (sto sigurno nece, ali je ipak opcija), ili neka se procesuiraju odgovorni i od oduzete protupravno stecene imovinske koristi namire dugovanja.
Post Reply