Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#14426 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bezVolana »

za marvelovce, sad ce punisher
ja kontam da bi mogla biti dobra
ne bolja od jessice, ali dobra
Image

on je bas hot.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#14427 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

The sinner mi je bila dobra.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#14428 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Pokusavam pronaci online ove serije Cuvar dvorca i Pocivali u miru, ali svi torrenti koje sam nasao nemaju seedera, a nema ni na yt. Ima li neko kakav link? :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#14429 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

the man in the high castle,hoce li biti trece sezone?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#14430 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Pokusavam pronaci online ove serije Cuvar dvorca i Pocivali u miru, ali svi torrenti koje sam nasao nemaju seedera, a nema ni na yt. Ima li neko kakav link? :)

imas na kodiju pocivali u miru obe sezone
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#14431 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

ferratilis wrote:Pokusavam pronaci online ove serije Cuvar dvorca i Pocivali u miru, ali svi torrenti koje sam nasao nemaju seedera, a nema ni na yt. Ima li neko kakav link? :)
Umalo ne ispadoh budala, htjedoh pitati, kako se na engleskom zovu te serije. :D Možeš ih gledati online, samo kucaj ime serije i online, izbacit će ti neku stranicu. Ja odmah na prvom linku nađoh za obje.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14432 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

omar little wrote:
zomri wrote:Pretpostavio sam. On uglavnom od starijih bira kolege sa klase - čeka se još samo Kojo :mrgreen:
Glogovca ne bi mogao podnijeti jer je pojam za njega a ubio se za ovu njegovu ulogu.
ee sjetila sam se! cijeli dan me pere kinematografija bivse drzave i sijevnu mi maloprije. ima glogovca kod njega u rodama. glumio je onog "zlog" komunisckog oficira (drukcijih kod srba vise nema :D) sto je ubio oca onog starog sto pise knjigu. on i pokojni toza bili ratni pajdosi, kao. no, to je bila epizodna uloga, par puta se pojavio i cao. slicno nesto oficiru sto je trifunovic igro u onom filmu iz 90s, neko ubistvo nesto. glogovac igrao junaka srbina iz hrvatske, izbjeglicu, borca za svoj narod, al fin i dobrocudan :roll:, anica dobra ribu iz kruga dvojke a trifunovic tu komuniscku sirovinu u fleshbeku. hvalili ih obojicu za te uloge, slamali se. normalno da ja vidim kontra, ali necu sad nista :D

ja i dalje mislim da mu ne da ozbiljniju rolu jer bi ga ovaj samljeo. :D

U tom filmu nije glumila Anica Dobra, nego Branka Katic plus ex zena Dragana Micanovica ( Ana Sofrenovic ) je glumila aristokratkinju sto je muva sergej...Ubistvo sa predumisljajem, inace remek djelo Slobodana Selenica, teska prica, film je jako dobar i za svaku preporuku, glumci maestralni, tih dogadjanja je bilo puno nakon onog rata...Inace prije par dana gledao u pozoristu Anicu Dobru, strava kako se nije postarala, predobra je...
User avatar
karanana
Posts: 50763
Joined: 26/02/2004 00:00

#14433 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

recimo ja nisam znao da je kraljevina jugoslavio/srbija prihvatila toliko rusa nakon revolucije, cini mi se spomenuse preko 100 hiljada. od toga hiljade kozaka vojnika. fakticki su prikazani kao drzava u drzavi sa svojom vojskom. sta je bilo sa njima tokom godina? sta je bilo s njima kad je poceo ww2? gdje su otisli ili su se asimilari u srpsko drustvo? sta je onda bilo kad je sfrj dosla? fol kao pripremaju ofanzivu da se vrate u rusiju. sumnjam da se to ikad desilo ta ofanziva ali mozda i jeste ali ne znam.
pa pavelic u to vrijeme...
pa ovaj lik mustafa golubic.....
inace mi je praaaavo nepoznata istorija ovih prostora koja je krcata svim i svacim tamo negdje od 1910 do 1941. a uz to i ovaj dio izmedju dva rata. slabo smo o tom ucili osim 1914-1918 nesto.
Last edited by karanana on 15/11/2017 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11654
Joined: 15/01/2010 18:31

#14434 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Sto se tice komedije Vice Principals je dobra.

Isto sto se tice komedije napokon poceo gledati Broad City :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14435 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Image


Peaky Blinders 4 sezona pocela, prva epizoda vec na torentima.
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#14436 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Snima li neko serije na DVD i prodaje ovdje? Ne znam kakav je Elko u Tuzli sa serijama, odaaavno nisam kod njega svratio, a necu imati vremena na godisnjem da skidam serije i snimam ih pa ako neko ima preporuku, da vidim posto bi to ispalo, ja reknem koje serije i sezone da se nabace na DVD.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#14437 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

SanskiBiser wrote:Image


Peaky Blinders 4 sezona pocela, prva epizoda vec na torentima.

Peaky foookin Blinders :D extra epizoda, lud kraj :D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14438 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

karanana wrote:recimo ja nisam znao da je kraljevina jugoslavio/srbija prihvatila toliko rusa nakon revolucije, cini mi se spomenuse preko 100 hiljada. od toga hiljade kozaka vojnika. fakticki su prikazani kao drzava u drzavi sa svojom vojskom. sta je bilo sa njima tokom godina? sta je bilo s njima kad je poceo ww2? gdje su otisli ili su se asimilari u srpsko drustvo? sta je onda bilo kad je sfrj dosla? fol kao pripremaju ofanzivu da se vrate u rusiju. sumnjam da se to ikad desilo ta ofanziva ali mozda i jeste ali ne znam.
pa pavelic u to vrijeme...
pa ovaj lik mustafa golubic.....
inace mi je praaaavo nepoznata istorija ovih prostora koja je krcata svim i svacim tamo negdje od 1910 do 1941. a uz to i ovaj dio izmedju dva rata. slabo smo o tom ucili osim 1914-1918 nesto.

stim sto su dosli u Srbiju elitni Rusi, vojnici i dosta intelektualaca, nisu bas bili narkodileri, hehehe
o Mustafi Golubicu treba se malo procitati, jako zanimljiv lik...serija je zaista nesvakidasnja za nase prostore, malo mi ima puno likova pa je tesko pohvatat,al je to do mene.. :-) za sada solidna...jedino gdje je Bjelogrlic fulio su ove zenske glumice, jako lose, tek svrsile akademiju...ona sto glumi bankarku, Marija Bergam, ono je katastrofa od glume...
Gleda li ko Meso, ja ono ne mogu svariti ?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14439 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

karanana wrote:recimo ja nisam znao da je kraljevina jugoslavio/srbija prihvatila toliko rusa nakon revolucije, cini mi se spomenuse preko 100 hiljada. od toga hiljade kozaka vojnika. fakticki su prikazani kao drzava u drzavi sa svojom vojskom. sta je bilo sa njima tokom godina? sta je bilo s njima kad je poceo ww2? gdje su otisli ili su se asimilari u srpsko drustvo? sta je onda bilo kad je sfrj dosla? fol kao pripremaju ofanzivu da se vrate u rusiju. sumnjam da se to ikad desilo ta ofanziva ali mozda i jeste ali ne znam.
pa pavelic u to vrijeme...
pa ovaj lik mustafa golubic.....
inace mi je praaaavo nepoznata istorija ovih prostora koja je krcata svim i svacim tamo negdje od 1910 do 1941. a uz to i ovaj dio izmedju dva rata. slabo smo o tom ucili osim 1914-1918 nesto.
Tačno tako. Meni je prvi komšija bio "bijeli Rus" i tako se govorilo bez da sam do ove serije kontao šta i kako. Ja mislio zato što je bio sijed, Rus i svijetle puti da je zato "bijeli Rus" :) Umro je pred rat sa nekih 80-85 godina što znači da je prva generacija tih Rusa.

Prošlo ih je 100 hiljada kroz Kraljevinu SHS, a zadržalo se nekih 50000. I ovo što @milan kaže to su došli obrazovani ljudi, dosta ih je poslije završilo po školama predavajući ruski. Vidimo u seriji da su izvodili balet u Beogradu. S druge strane ovo kako je prikazano da se kozaci ponašaju nema šanse da je istina.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14440 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

milann1971 wrote:
Gleda li ko Meso, ja ono ne mogu svariti ?
pogledao dvije. teška tema, pozdravljam to što su pokušali staviti sadašnji trenutak na ekran. banja luka je lijep grad, totalno neiskorišten kao setting filma ili serije. ali taj scenarij je totalno nekohezivan, ne znaš šta se kad događa, sve je urađeno nekako...amaterski. nisam siguran da ću nastaviti.
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#14441 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kyuss »

Image

Kad smo već na ''domaćem'' terenu, šteta bi bilo preskočiti.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#14442 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

future man, super komedija naslonjena na ismijavanje super junaka,
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#14443 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ranger »

Kyuss wrote:Image

Kad smo već na ''domaćem'' terenu, šteta bi bilo preskočiti.
navuko se :D
prvu sezonu sprzio za 2 dana... isto ko i Bjeline senke, i ova baca na CSI al meni se dopala bas.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#14444 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by skafiskafsnjak »

cassius wrote:
SanskiBiser wrote:Image


Peaky Blinders 4 sezona pocela, prva epizoda vec na torentima.

Peaky foookin Blinders :D extra epizoda, lud kraj :D
za mustuluka si :D

Kako je zadnja ep trece sezone zavrsila, samo gledam kad ce cetvrta poceti 8-)
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#14445 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

Odlican pocetak 4 sezone.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14446 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

http://www.imdb.com/title/tt6439752/?ref_=ttep_ep_tt

Snowfall, neko gledao, utisci ? hvala
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14447 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

zomri wrote:
karanana wrote:recimo ja nisam znao da je kraljevina jugoslavio/srbija prihvatila toliko rusa nakon revolucije, cini mi se spomenuse preko 100 hiljada. od toga hiljade kozaka vojnika. fakticki su prikazani kao drzava u drzavi sa svojom vojskom. sta je bilo sa njima tokom godina? sta je bilo s njima kad je poceo ww2? gdje su otisli ili su se asimilari u srpsko drustvo? sta je onda bilo kad je sfrj dosla? fol kao pripremaju ofanzivu da se vrate u rusiju. sumnjam da se to ikad desilo ta ofanziva ali mozda i jeste ali ne znam.
pa pavelic u to vrijeme...
pa ovaj lik mustafa golubic.....
inace mi je praaaavo nepoznata istorija ovih prostora koja je krcata svim i svacim tamo negdje od 1910 do 1941. a uz to i ovaj dio izmedju dva rata. slabo smo o tom ucili osim 1914-1918 nesto.
Tačno tako. Meni je prvi komšija bio "bijeli Rus" i tako se govorilo bez da sam do ove serije kontao šta i kako. Ja mislio zato što je bio sijed, Rus i svijetle puti da je zato "bijeli Rus" :) Umro je pred rat sa nekih 80-85 godina što znači da je prva generacija tih Rusa.

Prošlo ih je 100 hiljada kroz Kraljevinu SHS, a zadržalo se nekih 50000. I ovo što @milan kaže to su došli obrazovani ljudi, dosta ih je poslije završilo po školama predavajući ruski. Vidimo u seriji da su izvodili balet u Beogradu. S druge strane ovo kako je prikazano da se kozaci ponašaju nema šanse da je istina.
bio je clanak bas na netu na nekom portalu ono bas tipa serija vs stvarnost, a tih Rusa uglavnom inzinjera, doktora je bilo sirom Kraljevine SHS koji su ostali tu da zive sa svojim porodicama mada je vecina bila u i oko Beograda. Cini mi se da je u filmu Otac na sluzbenom putu Dr. Ljahaov bio bas od tih i takvih...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#14448 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Solidna druga sezona stranger thingsa
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14449 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

skafiskafsnjak wrote:
cassius wrote:
SanskiBiser wrote:Image


Peaky Blinders 4 sezona pocela, prva epizoda vec na torentima.

Peaky foookin Blinders :D extra epizoda, lud kraj :D
za mustuluka si :D

Kako je zadnja ep trece sezone zavrsila, samo gledam kad ce cetvrta poceti 8-)
Prvih par minuta nove sezone ne znam kako sam "prezivio" pogotovo sto imam drugare u UK koji su gledali prije mene a vole seriju pa su stavljali statuse tipa "Peaky Blinders - Bloody Hell!" :lol: ...
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14450 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

SanskiBiser wrote:
zomri wrote:
karanana wrote:recimo ja nisam znao da je kraljevina jugoslavio/srbija prihvatila toliko rusa nakon revolucije, cini mi se spomenuse preko 100 hiljada. od toga hiljade kozaka vojnika. fakticki su prikazani kao drzava u drzavi sa svojom vojskom. sta je bilo sa njima tokom godina? sta je bilo s njima kad je poceo ww2? gdje su otisli ili su se asimilari u srpsko drustvo? sta je onda bilo kad je sfrj dosla? fol kao pripremaju ofanzivu da se vrate u rusiju. sumnjam da se to ikad desilo ta ofanziva ali mozda i jeste ali ne znam.
pa pavelic u to vrijeme...
pa ovaj lik mustafa golubic.....
inace mi je praaaavo nepoznata istorija ovih prostora koja je krcata svim i svacim tamo negdje od 1910 do 1941. a uz to i ovaj dio izmedju dva rata. slabo smo o tom ucili osim 1914-1918 nesto.
Tačno tako. Meni je prvi komšija bio "bijeli Rus" i tako se govorilo bez da sam do ove serije kontao šta i kako. Ja mislio zato što je bio sijed, Rus i svijetle puti da je zato "bijeli Rus" :) Umro je pred rat sa nekih 80-85 godina što znači da je prva generacija tih Rusa.

Prošlo ih je 100 hiljada kroz Kraljevinu SHS, a zadržalo se nekih 50000. I ovo što @milan kaže to su došli obrazovani ljudi, dosta ih je poslije završilo po školama predavajući ruski. Vidimo u seriji da su izvodili balet u Beogradu. S druge strane ovo kako je prikazano da se kozaci ponašaju nema šanse da je istina.
bio je clanak bas na netu na nekom portalu ono bas tipa serija vs stvarnost, a tih Rusa uglavnom inzinjera, doktora je bilo sirom Kraljevine SHS koji su ostali tu da zive sa svojim porodicama mada je vecina bila u i oko Beograda. Cini mi se da je u filmu Otac na sluzbenom putu Dr. Ljahaov bio bas od tih i takvih...
oooo bravo sto si se sjetio tog dr iz Oca na sluzbenom putu..da, vjerujem da je to taj...meni je deda takodje pobjegao od komunista 1917. iz Rusije ovamo, ozenio babu, nasu zenu i ostao...sve mu pobili komunisti...jbg
Post Reply