Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- jasko_ba
- Posts: 8475
- Joined: 13/11/2006 17:47
#14401 Re: Zeničani
Snaga centra i Nasa stranka u koaliciji sa SDA kod vas? 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14402 Re: Zeničani
A SBB? de ba..jasko_ba wrote:Snaga centra i Nasa stranka u koaliciji sa SDA kod vas?
@Mustang, sutra je skupština.
- jasko_ba
- Posts: 8475
- Joined: 13/11/2006 17:47
#14403 Re: Zeničani
Jebo SBB, bili su napravili koaliciju prije izbora. Ovi gore su cijeli program i djelovanje pravili kontra SDA, sad se odmah poklopise.Casual's wrote:A SBB? de ba..jasko_ba wrote:Snaga centra i Nasa stranka u koaliciji sa SDA kod vas?
@Mustang, sutra je skupština.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14404 Re: Zeničani
Nema uopšte koalicija (još uvijek). Jedno glasanje ništa ne znaci.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14405 Re: Zeničani
.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 17/11/2016 21:01, edited 1 time in total.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#14406 Re: Zeničani
Ne ismijava se sve što kaže. Samo najveći biseri. Naprimjer ono kad danas reče da je dosta više da "zenicom upravljaju kakanjci i travnicani" haman je bolje da upravljaju gornjovakufljani.delija11 wrote:Ne kotnam šta je sad to postala furka ismijavati sve što FK kaže. Čovjek fino objasnio da nismo najzagađeniji grad u Bih ( i nismo) i da je nedavno odbilo to jednog investitora. Jbt komentari ko djeca od 12 god."notsure" ti prvo krenuo sa izjavom da FK gleda ko će mu više uletiti i onda završavaš da ne možemo duple cijevi provlačitiFK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više.
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo)..
Ne znam ni šta ti je tu čudno da i jedni i drugi žele garanciju za investiciju. Pa rodjeni otac bi ti to tražio u ovakvim uslovima. Jarane reci Fudo hinja si što si nam napustio stranku i nabio nas u "stražnjici", a ne bezze okolišati.
I nije sporno što dvoje traži istu garanciju, sporno je to što istu garanciju FK obećava i jednima i drugima a one se međusobno isključuju.
Fudo nije hinja, Fudo i nije napustio stranku. Njemu je sda i dalje u srcu.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14407 Re: Zeničani
pogledah intervju, ali ne cuh ovo "kakanjci i travnicani"...notsure wrote:Ne ismijava se sve što kaže. Samo najveći biseri. Naprimjer ono kad danas reče da je dosta više da "zenicom upravljaju kakanjci i travnicani" haman je bolje da upravljaju gornjovakufljani.delija11 wrote:Ne kotnam šta je sad to postala furka ismijavati sve što FK kaže. Čovjek fino objasnio da nismo najzagađeniji grad u Bih ( i nismo) i da je nedavno odbilo to jednog investitora. Jbt komentari ko djeca od 12 god."notsure" ti prvo krenuo sa izjavom da FK gleda ko će mu više uletiti i onda završavaš da ne možemo duple cijevi provlačitiFK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više.
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo)..
Ne znam ni šta ti je tu čudno da i jedni i drugi žele garanciju za investiciju. Pa rodjeni otac bi ti to tražio u ovakvim uslovima. Jarane reci Fudo hinja si što si nam napustio stranku i nabio nas u "stražnjici", a ne bezze okolišati.
I nije sporno što dvoje traži istu garanciju, sporno je to što istu garanciju FK obećava i jednima i drugima a one se međusobno isključuju.
Fudo nije hinja, Fudo i nije napustio stranku. Njemu je sda i dalje u srcu.
elem, sam sebe malo preispitah... mi bi prihvatili i da nam Njemac i Japanac budu na celu, pa i Bandic u Zagrebu prolazi kao "stranac", ali ne pase kod nas ako je "gornjovakufljanin". cudno je to, a cini mi se da sam mu i ja prije prigovorio za slicno.
meni intervju djeluje dosta ubjedljivo i kao pravi nastavak onoga obecanog u kampanji...zasada. sa ovako agresivnim pocetkom mozda mu je cilj za 2 godine da bude premijer ZDK, jer stalno pominje te izbore, a tesko je ocijeniti da li o tome prica da bi postigao ovo prvo ili prepao one koji se protive njegovim idejama da se ostvari kao gradonacelnik.
sve u svemu - cekamo prvih 100 dana rada... ono - politicki korektno...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14408 Re: Zeničani
Sad za sad je konkretan i ništa nije muljao osim referenduma za Čelik.
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#14409 Re: Zeničani
Puštena dezinformacija u javnost.jasko_ba wrote:Snaga centra i Nasa stranka u koaliciji sa SDA kod vas?![]()
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14410 Re: Zeničani
ma meni je tu najgluplje kada kaze da ne gleda u proslost (nakon sto ga Sanjin pita da li ce odgovorni za tu situaciju odgovarati), valjda jer je i sam dio te proslosti, ko bi znao. ali je glupo reci "ne gledam u proslost" po tom pitanju, jer onda kazneni zakon mozemo zapaliti. niko nije osudjen zbog zlocina u buducnosti jebemga...Casual's wrote:Sad za sad je konkretan i ništa nije muljao osim referenduma za Čelik.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14411 Re: Zeničani
Dobro zajebana je to situacija svakako. Istices da si veliki haver sa Husom, opet sve po cemu pljujes je nastalo za Husinog mandata.belfy wrote:ma meni je tu najgluplje kada kaze da ne gleda u proslost (nakon sto ga Sanjin pita da li ce odgovorni za tu situaciju odgovarati), valjda jer je i sam dio te proslosti, ko bi znao. ali je glupo reci "ne gledam u proslost" po tom pitanju, jer onda kazneni zakon mozemo zapaliti. niko nije osudjen zbog zlocina u buducnosti jebemga...Casual's wrote:Sad za sad je konkretan i ništa nije muljao osim referenduma za Čelik.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#14412 Re: Zeničani
pa nije bas po svemu... kaze da je KTG zivlji nego ikada. jos samo vodu u vino ne pretvara._BataZiv_0809 wrote:Dobro zajebana je to situacija svakako. Istices da si veliki haver sa Husom, opet sve po cemu pljujes je nastalo za Husinog mandata.belfy wrote:ma meni je tu najgluplje kada kaze da ne gleda u proslost (nakon sto ga Sanjin pita da li ce odgovorni za tu situaciju odgovarati), valjda jer je i sam dio te proslosti, ko bi znao. ali je glupo reci "ne gledam u proslost" po tom pitanju, jer onda kazneni zakon mozemo zapaliti. niko nije osudjen zbog zlocina u buducnosti jebemga...Casual's wrote:Sad za sad je konkretan i ništa nije muljao osim referenduma za Čelik.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14413 Re: Zeničani
Bio je i Fudo dio tog Celika pa makar i svojim malim prstom. Mislim da je u intervju pojasnio stav vezan za Celik, i mislim da je itekako realan. Da sam na njegovom mjestu uradio bih istu stvar. Predaj svu dokumentaciju policiji i tuziteljstvu, pusti ih da procesljaju citavo poslovanje u zadnjih 20 godina, kad se rezultati dobiju onda treba sjesti i odluciti sta i kako dalje. Ne moze opstina ili Fudo da urade nesto posebno nakon sto policija i tuzilastvo udju u klub, oni mogu samo da dobiju jasniju sliku finansijskog stanja a za ostalo bi bilo odgovorno prevashodno tuzilastvo. Nakon jasnije slike kluba trebaju da se ukljuce i nevladine organizacije poput #zacelik i udruzenja Robijasa, da naprave odluku kako dalje. Ako je opcija da se klub sanira onda postoje dva nacina ili da se trazi stratesko partnerstvo (da se klub proda) sto je neralno bez zakona o sportu, ili da se ide na opciju javnog zaduzivanja za sto se 100% slazem da treba izaci na referendum i pitati gradjane da li zele da vade klub iz govana. Ako odgovore potvrdno, ja bih samo preuzeo plan koji su predstavili ljudi iz #zacelik i sproveo ga. Ako je odgovor negativan onda klub treba pod hitno da ide u stecaj i da se pravi neki novi koji ce krenuti iz pocetka._BataZiv_0809 wrote:Dobro zajebana je to situacija svakako. Istices da si veliki haver sa Husom, opet sve po cemu pljujes je nastalo za Husinog mandata.belfy wrote:ma meni je tu najgluplje kada kaze da ne gleda u proslost (nakon sto ga Sanjin pita da li ce odgovorni za tu situaciju odgovarati), valjda jer je i sam dio te proslosti, ko bi znao. ali je glupo reci "ne gledam u proslost" po tom pitanju, jer onda kazneni zakon mozemo zapaliti. niko nije osudjen zbog zlocina u buducnosti jebemga...Casual's wrote:Sad za sad je konkretan i ništa nije muljao osim referenduma za Čelik.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14414 Re: Zeničani
Umjesto da se 1.000.000 uplati on se troši na referendum vezan za trošak od oko 4.000.000 ? Logično.
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14415 Re: Zeničani
Kakve su šanse da imamo doček Nove godine na trgu?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#14416 Re: Zeničani
Znam da je mnogima zenicanima Celik u srcu, ali van pameti je pare iz budzeta grada usmjeravati u rupu bez dna...Jedino realno je zakonskim putem omoguciti privatizaciju klubova, neka ga kupi neka od lokalnih firmi (ako treba i pekara, cevabdzinca)
ili druga mogucnost prodati upravljacka prava i gotova prica. Cifra koja se spominje, oko 8 miliona buzetskih sredstava, usmjeriti na razvoj privrede, odnosno zaposljavanje omladine. A i tekuca sredstva iz budzeta namjenja za sport usmjeriti prema razvoju sporta kod najmladjih generacija, npr. koliko samo djece iz osnovnih skola ne zna plivati. A u ovakvoj ekonomskoj situaciji, profesionalni klubovi neka se izdrzavaju sami od prodaje ulaznica i prodaje igraca. Tu zajedno sa ovom grupom Za Celik razraditi plan kako tu izvuci sto vise para.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14417 Re: Zeničani
Smeta 400.000 KM mjesečno za Čelik, a ne smeta 1.000.000 za cuke?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#14418 Re: Zeničani
Pa ne moze se bas porediti problem cuka sa Celikom...problem cuka se moraju rjesavati zbog sve opce sigurnosti u gradu, da bi se zastitili zivoti stanovnika Zenice, a posebno najmladjih. Ako se Celiku ukine lova iz budzeta, nece niko smrtno stradati, a ako se problem cuka ne rjesava dovode se u opasnost zivoti gradjana. Eh, druga je prica sto su implementirana zakonska rjesenja koja su zastitu cuka dovela na nivou iznad zastite socijalno ugrozenih kategorija stanovnista. Samo sam misljenja da bi se svi profesionalni klubovi trebali sami izdrzavati, a sav novac iz budzeta usmjeriti na zadrzavanje omladine u ovom prilicno ekonomski propalom gradu.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14419 Re: Zeničani
Situacija je trenutno takva da Grad Zenica godišnje za Čelik izdvaja svotu od 400.000 maraka ja mislim. E sad niko ne želi da Grad otplaćuje dugove koje je SDA mafija napravila nego samo se želi da se tih 400.000 maraka koje se već izdvajaju godišnje da odu na pravu adresu a to je na reprogram duga koji treba biti potpisan. Ostalo što se traži jeste da se izglasa novi statut kluba tako da klub bude ustrojen po socios modelu koji sam siguran može privući veliki broj sponzora i jakih ljudi koji bi možda i mogli naći svoj interes u svemu. Sigurno je da bi prvi par godina bilo teško ali to bi bilo nešto što je transpararentno pa bi se za nešto u Čeliku pitali svi građani ovog grada koji bi bili članovi. Ideja je fantastična i ako neku najuređeniji klubova svijeta funkcionišu po tom svijetu ne vidim zašto ne bi i mi mogli.
Pojedine cifre kojima se ovdje gađate su smiješne, 8 miliona maraka, 400 hiljada mjesečno za Čelik... de odvadite malo.
Pojedine cifre kojima se ovdje gađate su smiješne, 8 miliona maraka, 400 hiljada mjesečno za Čelik... de odvadite malo.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#14420 Re: Zeničani
Nek potamani kerove jer situacija u Babinoj Rijeci je nesnosljiva.
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#14421 Re: Zeničani
Ja sam jučer bio na autobuskoj stanici,čopor od nekih 10-15 cuka ganja automobile.Ne znam jeli to problem tog dijela grada,ali ako je onako i u drugim onda je to baš 
- Oi
- Posts: 747
- Joined: 23/07/2006 15:03
- Location: tajna lokacija
#14422 Re: Zeničani
to je specijalni odredMOSALJOZE wrote:Ja sam jučer bio na autobuskoj stanici,čopor od nekih 10-15 cuka ganja automobile.Ne znam jeli to problem tog dijela grada,ali ako je onako i u drugim onda je to baš
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#14423 Re: RE: Re: Zeničani
Jeste,samo sto u Babinoj ganjaju bicikliste,zaposjednu one livade i jedan zalaje i sa svih strana naviru [emoji33]MOSALJOZE wrote:Ja sam jučer bio na autobuskoj stanici,čopor od nekih 10-15 cuka ganja automobile.Ne znam jeli to problem tog dijela grada,ali ako je onako i u drugim onda je to baš
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14424 Re: Zeničani
Ima čopor koji ganja kod Pravnog fakulteta, ima čopor kod Muzičke, ima čopor na Kamenom mostu... uglavnom ima čopora.MOSALJOZE wrote:Ja sam jučer bio na autobuskoj stanici,čopor od nekih 10-15 cuka ganja automobile.Ne znam jeli to problem tog dijela grada,ali ako je onako i u drugim onda je to baš
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#14425 Re: Zeničani
E da
Bio sam na pravnom,ima ih vala,ali su mirni.Leže posmatraju radnike albe,koji uredjuju zelenilo.

Bio sam na pravnom,ima ih vala,ali su mirni.Leže posmatraju radnike albe,koji uredjuju zelenilo.
