Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16941
Joined: 12/12/2011 11:28

#14401 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Ford je ukinuo C Max, Mondea (prodaje se samo na Dalekom istoku), S Max, Galaxy. Slijedi ukidanje Focusa i Fieste. Fokusiraju se na Pumu i Kugu te BEV.

User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14402 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

U firmi sam jedno vrijeme paralelno vozio Fabiu i Fiestu.
Fiesta mi je puno bolje sjela jer se ljepse vozila, bila upravljivija, iako je bila na 14kama a Fabia na 15coll tockovima
Fabia bila 1.6tdi 55kw a
Fiesta 1.6tdci sa 70kw.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#14403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by omega369 »

B6Redhell wrote: 05/12/2022 22:30 A koji je to ford iz tog vakta bio tako dobar i pun opreme..??? :D
Moze i prije a i poslije generacije b3 pasata sveznalci..?? :-)
Sierra je izasla prije ovog passata i imala je bolju opremu, pogotovo ghia modeli. Bila je mnogo udobnija, servo, elektricni paket, mnoge imale abs, diskove,putni racunar, grijace, pogotovo modeli'90, neke imale i klimu
Imao je ford i scorpija, prvi izasao '85, bio klasa u svemu iznad vw premijuma :bih:

Cuj sabici...kraljica se vozala :mrgreen:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14404 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

canvra888 wrote: 06/12/2022 04:23 Prelijep Mondeo. Mada su i meni viška ovi odvojeni farovi, ne znam šta su se počeli ložit na to. Eno i BMW sa sedmicom, nikako se ne slaže
Hoce kinezi :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14405 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Bullet Tooth Tony wrote: 06/12/2022 07:35
canvra888 wrote: 06/12/2022 04:23 Prelijep Mondeo. Mada su i meni viška ovi odvojeni farovi, ne znam šta su se počeli ložit na to. Eno i BMW sa sedmicom, nikako se ne slaže
Hoce kinezi :mrgreen:
To je to, daj kičeraja. A znaju i koje tržište donosi €/$ :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/

Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ova prva generacija 3008 mi je čudna, onako malo i ružnjikava, ali je odličan auto. I ovaj 2.0 HDI mu je prava mjera.

Jbg nema PSA 4x4 sem par prepakovanih Micubišija što ovde nije slučaj. A oni njihovi hibridi koji su kao neki 4x4 nisu neka sreća u ovim generacijama tako da ja to ne bih razmatrao.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Idemedosumom wrote: 06/12/2022 16:11 Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/

Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon :-D
Sta te zanima konkretno kod ovog auta?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14409 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

EasyMan wrote: 06/12/2022 17:34
Sta te zanima konkretno kod ovog auta?
Ovaj model generalno, kao porodični auto, da li je za preporuku?

Ovaj konkretan primjerak, da li bi mogao valjati? Radije bih uzeo od privatnog lica, a ne preprodavca, ali ovdje kilometraža izgleda primamljivo.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14410 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Model je za preporuku i može služiti kao porodičan auto vrlo dobro.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

citroen xm wrote: 06/12/2022 19:37 Model je za preporuku i može služiti kao porodičan auto vrlo dobro.
Hvala na pomoći :thumbup:
Hanumi se sviđa, a ja sam ni tamo ni vamo. Ima solidan paket opreme, samo bih volio da je još i automatik, da se i ja gospodski provozam malo :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

:thumbup:

Meni rođak vozi takvog već nekih 7-8 godina i ne namjerava ga još mijenjati. Kaže da je prezadovoljan i da ga je odlično poslužio sve ove godine bez ikakvih većih kvarova. Njegov je 1.6 HDI, manuelac sa nekom ne previše bogatom opremom ali ima sve što lično meni treba. Digitalna klima, ima i onaj selektor na kome biraš vrstu podloge pa na klizavom elektronika može da glumi šperu i da se lakše izvučeš iz recimo snijega ili blata.

Meni lično spolja nije nešto lijep, ali unutra jeste i kvalitetno je urađen. Ja sam 187 cm visok i ima mi prostora i naprijed i pozadi, posebno za glavu a to najviše cijenim. Udoban je otprilike kao 308, dakle nije neudoban, ali nije ni mekan kao stari francuzi sa torzijom. Gepek je čini mi se sasvim dovoljno prostran, mada na to nisam obraćao puno pažnje jer ja gepek nikada nisam napunio skroz ni na manjim autima. Od gepeka sam najviše obratio pažnju na podjeljena vrata što može biti korisna stvar.

Ovaj sa tvog oglasa ima po meni poželjniji motor, 2.0 HDI je vrhunski motor i idealan za tu karoseriju. Ostalo ne znam. Ta kilometraža mi je sumnjiva. Zašto tako mala? Možda je sve idealno, ali me vuče da mislim da je vraćena, a ako nije obratio bih pažnju na moguće havarije u prošlosti zbog kojih je bio dugo van ceste.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14414 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Idemedosumom wrote: 06/12/2022 18:53
EasyMan wrote: 06/12/2022 17:34
Sta te zanima konkretno kod ovog auta?
Ovaj model generalno, kao porodični auto, da li je za preporuku?

Ovaj konkretan primjerak, da li bi mogao valjati? Radije bih uzeo od privatnog lica, a ne preprodavca, ali ovdje kilometraža izgleda primamljivo.
Ja imam isti auto, cini mi se identicna oprema, samo je kod mene 1.6Hdi. Taj 2.0 kazu da je bolji. Ja ga kupio kao neko prelazno auto mislio voziti godinu dana jer tad nisam nasao novi 3008. Vozim ga vec vise od godinu i po dana i ne mislim ga mijenjati narednih par godina. Po meni odlican porodicni auto. Ja imam dvoje djece, ima dovoljno prostora unutra, gepek odlican, odlican za voziti, dosta udoban… Prije njega vozio Kiu Sportage 2014. Godina i iskreno 3008 ima malo vise prostora iako Kia djeluje veca. Sjedista dosta bolja kod pezoa u odnosu na kiu.
Meni licno se najvise svidja sto jako malo trosi, dobro ide, jedtin dosta za odrzavati, nema nekih mana i enterijer sa ovom opremom mi je predobar. Head up displej isto odlicna stvar, bukvalno ne znam kako mi izgleda tabla sa kilometar satom jer nema potrebe da gledam dole :D
Ako te jos sta zanima pitaj.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

preludezalude wrote: 06/12/2022 22:12 Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.
A na kojim felgama da bude ovo auto, na 15” mozda :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Pa na 4x98 ne ocekujes 17"
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Može tu rođo moj i RC od 19” petokraka sa tracmax kineskim gumama samo tako
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14418 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

mk ultra wrote: 06/12/2022 22:51 Pa na 4x98 ne ocekujes 17"
Ispravka kolega, 4x108 :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14419 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

EFD22 wrote: 06/12/2022 22:52 Može tu rođo moj i RC od 19” petokraka sa tracmax kineskim gumama samo tako
18” fabricke mjera za 3008 8)
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

EasyMan wrote: 06/12/2022 22:43
preludezalude wrote: 06/12/2022 22:12 Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.
A na kojim felgama da bude ovo auto, na 15” mozda :D
Dolazi i na 16-kama i tada su gume mnogo jeftinije. Guma 225 50 17 je bas poskupa.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

preludezalude wrote: 07/12/2022 00:18
EasyMan wrote: 06/12/2022 22:43

A na kojim felgama da bude ovo auto, na 15” mozda :D
Dolazi i na 16-kama i tada su gume mnogo jeftinije. Guma 225 50 17 je bas poskupa.
Nisu mnogo jeftinije, zapravo nisu uopste jeftinije.

https://www.olx.ba/artikal/44431673/215 ... 15-60-r16/

Znaci cijena gume 215-60-16 koja ide na 3008 je otprilike isto para kao i 225-50-17. Stvarno ne znam zasto lupate gluposti :-)

Druga stvar je sto je ovo auto na tim 16” felgama zesce ruglo. Znaci preruzne i premale felge za ovo auto.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Nasao si najskuplju Savu na piku. Ima je i jeftinije. Premijum 16-ka je sigurno ispod 300KM dok je 17- sigurno preko 300-KM. Ipak su malo jeftinije 16". Ne lupam nista. Preberi sve pa vidi. RODJAK MI IMA 3008 i upoznat sam bas sa ovim mukama. Samo meni vise lici da ovom autu trebaju tockovi veceg obima. Gledam na rodjakovoj 3008-ici i sa 17" nesto kao da nije u redu. Ili trebaju veci tockovi ili treba auto biti nize.
Ali kako god okrenes...16 ili 17...ovo auto koristi skupu dimenziju.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#14423 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

preludezalude wrote: 07/12/2022 01:57 Nasao si najskuplju Savu na piku. Ima je i jeftinije. Premijum 16-ka je sigurno ispod 300KM dok je 17- sigurno preko 300-KM. Ipak su malo jeftinije 16". Ne lupam nista. Preberi sve pa vidi. RODJAK MI IMA 3008 i upoznat sam bas sa ovim mukama. Samo meni vise lici da ovom autu trebaju tockovi veceg obima. Gledam na rodjakovoj 3008-ici i sa 17" nesto kao da nije u redu. Ili trebaju veci tockovi ili treba auto biti nize.
Ali kako god okrenes...16 ili 17...ovo auto koristi skupu dimenziju.
Michelin - 280
Fulda - 190
Sava - 165 ljetna, zimska ima jeftinije ali koliko stare?

Ja sam 225-50-17 michelin bio nasao po 150KM, ali star dot

Evo poredjenja radi, za sportagea su mi bile skuplje gume isto 17” 225-60-17.

Bgm ti kao da pricas o onim novim gumama sa scenica 19” koje niko nema, a ne o gumama koje imas kupiti na svakom cosku.

Kad kazes da si upoznat o mukama koje ti rodjak ima, kakve su to muke??
User avatar
ElRe
Posts: 16941
Joined: 12/12/2011 11:28

#14424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Idemedosumom wrote: 06/12/2022 16:11 Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/

Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon :-D
Ako je dizajn prihvatljiv, odličan automobil. Pouzdan i jak motor, mjenjač je mogao biti i bolji (lješi rad), enterijer kvalitetan, prostran.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23434
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ovaj FL je ok, onaj prvi je :cry:
Post Reply