Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14377 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Casual's wrote: Večeras Fuad govorio o KTG. Između ostalog kaže da su mu se prije 2 dana javili Kinezi, i rekli da je potreban samo ugovor o kupovini struje EP BiH, pa da se krene. On kaže da će organizovati bojkot i proteste ako ne potpišu.
Ista mantra koju je imao i rahmetli Huso. Kinezi hoce da diktiraju cijenu po kojoj bi da prodaju struju EP, a EP to ne zeli jer to nije normalno niti dio onog sto treba da bude trzisna ekonomija. Niko normalan nebi trebao da pristane na to bez obzira na proteste (gledajuci sa strane EP).

Fuad bi trebao sjesti za stol sa Kinezima, traziti od njih da prihvate trzisnu vrijednost elektricne energije kao polaznu tacku u datom momentu, i da tako krenu u gradnju. Ako to ne ide, onda sto prije uci u stratesko partnerstvo sa Mittalom i izgraditi novu toplanu. Ako nista drugo pruzaj parovod iz Kaknja do Zenice i zavrsavaj ovu pricu. Potrosise se godine u natezanju a grad sve hladniji svake godine.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14378 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Budale hoće da dogovore minimalnu cijenu kilovata koju će im kupovati EP, a odavno ni EP ne zna sta ce sa viškom struje jer su u svijetu pale cijene. Uz to ih ebu rudari sa skupim ugljOm i visokom proizvodnom cijenom kilovata u TE.
Jos samo im oni fale. A Kinezi nek protestuju, naravno u Kini.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14379 Re: Zeničani

Post by Norm »

....referendumi, organizovanje protesta za Kineske firme? Mislim... :?
Nekad je insanu bolje da suti...
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#14380 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Jedino što kinezi mogu tražiti je priključak na visokonaponsku mrežu a to bi trebali ugovarati sa FERK-om i Elektroprijenosom a ne Elektroprivredom a onda kao i ostali proizvođači neka prodaju Hrvatskoj, Italiji,... ili nekom trećem na berzi električne enrgije.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14381 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#14382 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14383 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Sanjin je kompleksaš mrtvi :D al' neka, on je gracko djete araneee
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14384 Re: Zeničani

Post by Norm »

nacho_ wrote:
Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
Jasmin Hodzic? Ljekar ginekolog?
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#14385 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Norm wrote:
nacho_ wrote:
Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
Jasmin Hodzic? Ljekar ginekolog?
Poznatiji kao mr sc dr :D

Evo ih glavom i bradom..
Image
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14386 Re: Zeničani

Post by Norm »

nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr :D

Evo ih glavom i bradom..
Image
:jbt:

...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#14387 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Fuad upravo na Radio Zenica,o svemu

Sent from my S4 Mini using Tapatalk
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14388 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Norm wrote:
nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr :D

Evo ih glavom i bradom..
Image
:jbt:

...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
Kakve veze ovi na fotografiji imaju sa Fuadom?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14389 Re: Zeničani

Post by Norm »

Freamon Lester wrote:
Norm wrote:
nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr :D

Evo ih glavom i bradom..
Image
:jbt:

...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
Kakve veze ovi na fotografiji imaju sa Fuadom?
Nikakve...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#14390 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Bukvalno nikakve.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14391 Re: Zeničani

Post by Norm »

Freamon Lester wrote:Bukvalno nikakve.
...mozda je doslo do zabune jer se nisam osvrnuo na sliku, nego na jednog od saradnika gradonacelnika u naredne cetiri godine...
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#14392 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec

Sent from my S4 Mini using Tapatalk
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14393 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

cenecimoveocino wrote:Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec

Sent from my S4 Mini using Tapatalk
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#14394 Re: RE: Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Jimmy McNulty wrote:Je li ovo dobro ili loše? :mrgreen:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/zenica-d ... /161117022
S obzirom da cemo u podrucju nove HE imati usporenu rijeku i s obzirom da imamo grad bez prociscavanja voda s 100000+ stanovnika i velikih zagadjivacem ovo je fenomenalna vijest.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14395 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ide li koja agencija na Vlašić i kojim danima?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#14396 Re: Zeničani

Post by notsure »

_BataZiv_0809 wrote:
cenecimoveocino wrote:Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec

Sent from my S4 Mini using Tapatalk
FK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više.
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo).

Al' najjače mu je ono za Lukavac, k'o Lukavac je zagađeniji od Zenice pa nam zato treba biti lakše. :-)
A za nedostatak investicija u Zenici su krivi ovi što se bune protiv zagađenja - krivi su oni što se bune a nije kriv Mittal koji zagađuje.
Bravo FK, logika ti je vrhunska: alkosu za cirozu jetre nije kriva rakija nego doktor što mu kaže od čega boluje.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#14397 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

... Kako su Lukavčani pametniji, kod njih još gore pa ne kukaju. :D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#14398 Re: Zeničani

Post by notsure »

Ajatolah_ wrote:... Kako su Lukavčani pametniji, kod njih još gore pa ne kukaju. :D
I zahvaljujući tome što ne kukaju, u Lukavac došlo stotinu investitora, sve se utrkuju ko će prije otvorit' firmu. :lol: :lol: :lol:
delija11
Posts: 32
Joined: 18/07/2009 23:11

#14399 Re: Zeničani

Post by delija11 »

Ne kotnam šta je sad to postala furka ismijavati sve što FK kaže. Čovjek fino objasnio da nismo najzagađeniji grad u Bih ( i nismo) i da je nedavno odbilo to jednog investitora. Jbt komentari ko djeca od 12 god.
FK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više.
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo).
"notsure" ti prvo krenuo sa izjavom da FK gleda ko će mu više uletiti i onda završavaš da ne možemo duple cijevi provlačiti :roll: .
Ne znam ni šta ti je tu čudno da i jedni i drugi žele garanciju za investiciju. Pa rodjeni otac bi ti to tražio u ovakvim uslovima. Jarane reci Fudo hinja si što si nam napustio stranku i nabio nas u "stražnjici", a ne bezze okolišati.
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#14400 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Celik gotov? :( Cuo sam da se najvjerovatnije krece od nule sa promjenom imena.
Post Reply