Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#14377 Re: Zeničani
Ista mantra koju je imao i rahmetli Huso. Kinezi hoce da diktiraju cijenu po kojoj bi da prodaju struju EP, a EP to ne zeli jer to nije normalno niti dio onog sto treba da bude trzisna ekonomija. Niko normalan nebi trebao da pristane na to bez obzira na proteste (gledajuci sa strane EP).Casual's wrote: Večeras Fuad govorio o KTG. Između ostalog kaže da su mu se prije 2 dana javili Kinezi, i rekli da je potreban samo ugovor o kupovini struje EP BiH, pa da se krene. On kaže da će organizovati bojkot i proteste ako ne potpišu.
Fuad bi trebao sjesti za stol sa Kinezima, traziti od njih da prihvate trzisnu vrijednost elektricne energije kao polaznu tacku u datom momentu, i da tako krenu u gradnju. Ako to ne ide, onda sto prije uci u stratesko partnerstvo sa Mittalom i izgraditi novu toplanu. Ako nista drugo pruzaj parovod iz Kaknja do Zenice i zavrsavaj ovu pricu. Potrosise se godine u natezanju a grad sve hladniji svake godine.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14378 Re: Zeničani
Budale hoće da dogovore minimalnu cijenu kilovata koju će im kupovati EP, a odavno ni EP ne zna sta ce sa viškom struje jer su u svijetu pale cijene. Uz to ih ebu rudari sa skupim ugljOm i visokom proizvodnom cijenom kilovata u TE.
Jos samo im oni fale. A Kinezi nek protestuju, naravno u Kini.
Jos samo im oni fale. A Kinezi nek protestuju, naravno u Kini.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14379 Re: Zeničani
....referendumi, organizovanje protesta za Kineske firme? Mislim...
Nekad je insanu bolje da suti...
Nekad je insanu bolje da suti...
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#14380 Re: Zeničani
Jedino što kinezi mogu tražiti je priključak na visokonaponsku mrežu a to bi trebali ugovarati sa FERK-om i Elektroprijenosom a ne Elektroprivredom a onda kao i ostali proizvođači neka prodaju Hrvatskoj, Italiji,... ili nekom trećem na berzi električne enrgije.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#14382 Re: Zeničani
Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14383 Re: Zeničani
Sanjin je kompleksaš mrtvi
al' neka, on je gracko djete araneee
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14384 Re: Zeničani
Jasmin Hodzic? Ljekar ginekolog?nacho_ wrote:Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#14385 Re: Zeničani
Poznatiji kao mr sc drNorm wrote:Jasmin Hodzic? Ljekar ginekolog?nacho_ wrote:Nova predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenica SANJA RENIĆ, dopredsjedavajući je JASMIN HODŽIĆ, a radno Predsjedništvo GV čine Sanjin Aldobašić, Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić.
Evo ih glavom i bradom..

- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14386 Re: Zeničani
nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr![]()
Evo ih glavom i bradom..
...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#14387 Re: Zeničani
Fuad upravo na Radio Zenica,o svemu
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#14388 Re: Zeničani
Kakve veze ovi na fotografiji imaju sa Fuadom?Norm wrote:nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr![]()
Evo ih glavom i bradom..
![]()
...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14389 Re: Zeničani
Nikakve...Freamon Lester wrote:Kakve veze ovi na fotografiji imaju sa Fuadom?Norm wrote:nacho_ wrote:
Poznatiji kao mr sc dr![]()
Evo ih glavom i bradom..
![]()
...svi znate da sam od pocetka sumnjao u ciste i iskrene namjere Fuada...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14391 Re: Zeničani
...mozda je doslo do zabune jer se nisam osvrnuo na sliku, nego na jednog od saradnika gradonacelnika u naredne cetiri godine...Freamon Lester wrote:Bukvalno nikakve.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#14392 Re: Zeničani
Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14393 Re: Zeničani
cenecimoveocino wrote:Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#14394 Re: RE: Re: Zeničani
S obzirom da cemo u podrucju nove HE imati usporenu rijeku i s obzirom da imamo grad bez prociscavanja voda s 100000+ stanovnika i velikih zagadjivacem ovo je fenomenalna vijest.Jimmy McNulty wrote:Je li ovo dobro ili loše?![]()
http://www.klix.ba/vijesti/bih/zenica-d ... /161117022
Sent from my SM-G360F using Tapatalk
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14395 Re: Zeničani
Ide li koja agencija na Vlašić i kojim danima?
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#14396 Re: Zeničani
FK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više._BataZiv_0809 wrote:cenecimoveocino wrote:Ev zavrsio intervju,valjda ce bit na TVu veceras il sutra kad li vec
Sent from my S4 Mini using Tapatalk
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo).
Al' najjače mu je ono za Lukavac, k'o Lukavac je zagađeniji od Zenice pa nam zato treba biti lakše.
A za nedostatak investicija u Zenici su krivi ovi što se bune protiv zagađenja - krivi su oni što se bune a nije kriv Mittal koji zagađuje.
Bravo FK, logika ti je vrhunska: alkosu za cirozu jetre nije kriva rakija nego doktor što mu kaže od čega boluje.
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#14397 Re: Zeničani
... Kako su Lukavčani pametniji, kod njih još gore pa ne kukaju. 
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#14398 Re: Zeničani
I zahvaljujući tome što ne kukaju, u Lukavac došlo stotinu investitora, sve se utrkuju ko će prije otvorit' firmu.Ajatolah_ wrote:... Kako su Lukavčani pametniji, kod njih još gore pa ne kukaju.
-
delija11
- Posts: 32
- Joined: 18/07/2009 23:11
#14399 Re: Zeničani
Ne kotnam šta je sad to postala furka ismijavati sve što FK kaže. Čovjek fino objasnio da nismo najzagađeniji grad u Bih ( i nismo) i da je nedavno odbilo to jednog investitora. Jbt komentari ko djeca od 12 god.
.
Ne znam ni šta ti je tu čudno da i jedni i drugi žele garanciju za investiciju. Pa rodjeni otac bi ti to tražio u ovakvim uslovima. Jarane reci Fudo hinja si što si nam napustio stranku i nabio nas u "stražnjici", a ne bezze okolišati.
"notsure" ti prvo krenuo sa izjavom da FK gleda ko će mu više uletiti i onda završavaš da ne možemo duple cijevi provlačitiFK po svaku cijenu mora vratiti uloženo u kampanju. Zato bi se uvlačio i Kinezima i Indijcima, pa ko da više.
A ne konta (ili ne želi da skonta) da i jedni i drugi traže istu stvar - garanciju za investiciju u vidu obaveze grada/države da će baš od njih kupovati toplotu/struju bar dok se ne vrati kredit. Ne može oboje, ili KTG ili AMZ, ili će možda provlačiti duple cijevi pa da se grijemo dvostruko (da se namire ove godine što je slabo grijalo).
Ne znam ni šta ti je tu čudno da i jedni i drugi žele garanciju za investiciju. Pa rodjeni otac bi ti to tražio u ovakvim uslovima. Jarane reci Fudo hinja si što si nam napustio stranku i nabio nas u "stražnjici", a ne bezze okolišati.
-
Mustang1
- Posts: 29914
- Joined: 29/12/2010 17:31
#14400 Re: Zeničani
Celik gotov?
Cuo sam da se najvjerovatnije krece od nule sa promjenom imena.
