Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#14352 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Pišem ove godine svaki nestanak grijanja i na kraju mjeseca ću im poslati knjižnu obavjest, umanjenje po mojoj računici,...dosta je više njihovog obračunavanja bez moje saglasnosti.
Zakon o obligacionim odnosima ne predviđa takav odnos između ugovornih strana.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#14353 Re: Zeničani

Post by notsure »

belfy wrote:
...
Napravite opšti front. Zdravstvene, obrazovne i vjerske ustanove… Aktivisti iz zloglasnih NVO, koji vam dodatno zagorčavaju život borbom za prava pasa lutalica i homoseksualaca koji vam donose nove bolesti, za lovu iz krvavih Soroševih fondova, moraju spoznati da ste ih prozreli! Neka se ovdje pokažu, ako vam žele dobro!
...

Za Zenicablog Muhamed Mahmutović, književnik i novinar; Malmö, Sweden 15.11.2016.g.
zna li iko ko je ovaj novi bojovnik za Zenicu iz Krajine? i jesam li sta fulao, pa imamo neke dodatne izbore 2017.?
Muhamed Mahmutović je novinar i pisac, rođen kod Cazina. Kao slobodni novinar prisutan je u mnogim medijskim kućama, kao politički analitičar, kolumnista ili autor televizijskih priloga. Autor je knjiga Bogatstvo beskućnika, Pokošeni cvjetovi Krajine, Inat bosanskog goluba, Pacijenti... Knjige su prevedene na strane jezike i doživjele su više izdanja.

http://balkans.aljazeera.net/profil/muhamed-mahmutovic
Ja bih prije rekao: homofob i pro-SDA mudroser koji poziva na "revoluciju" iz Švedske. :-)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14354 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ja urijetko sretnem vjernika ovih dana cija retorika dolikuje makar 19. vijeku. Ovi emancipovaniji su vjecno u manjini, a Zenica svakako nije izuzetak.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#14355 Re: Zeničani

Post by commendatore »

http://www.zenicablog.com/raspisan-ogla ... ne-odbore/

ovo izgleda prelijepo ako je istina.... ili se krije neka dzambolaja iza svega.... samo jos da priupitam jesu l ovi nadzorni odbori dobili nogu pa traze nove ljude il sta???? :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14356 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ci-Nick wrote:Bilo je priče da Bingo od Konzuma preuzima prostor u TC Džananović u Zenici, jučer čujem Konzum produžio ugovor do 2023. godine i uskoro proširuje objekat. Nadam se da će proširiti asortiman kvalitetnijim proizvodima kojih trenutno nema.
Cuj to?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14357 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Eborg »

commendatore wrote:http://www.zenicablog.com/raspisan-ogla ... ne-odbore/

ovo izgleda prelijepo ako je istina.... ili se krije neka dzambolaja iza svega.... samo jos da priupitam jesu l ovi nadzorni odbori dobili nogu pa traze nove ljude il sta???? [emoji106]
Pa vjerovatno malo samar SDA i njihovom uguravanju kadrova. Uostalom, angazman u nadzornim odborima nije profesionalnog karaktera vec je angazman koji se obavlja paralelno uz svakodnevni posao, jadni mi ako nam tu dodje ekipa sa biroa da k'o biva nesto radi (a nece).
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#14358 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Casual's wrote:
Distortion wrote:U toku je postavljanje solarnih panela na krovu poznate firme u Zenici...kad vec postavljate te slike solarnih panela...

Doslo grijanje, rade vertikale :D
ITC da nije ?
Ne.

PERO postavlja solarne panele na krov objekta...
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#14359 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Jos malo pa cu i ja poceti ovako. Putujem po cijeloj Bosni redovno, ali ovo sto vidjam u Zenici je strasno. Svaki moguci put, jos samo da mu se pocnem izvinjavati sto moram preci preko pjesackog.
Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14360 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ja baš imam uglavnom samo pozitivna iskustva što se pješačkog tiče :D

A jednom mi je policajac oprostio što nisam stao pješaku ali bila je malo specifična situacija, išao sam sarajevskom tamo prema MUPu i sad već kod Hamzić buregdžinice on meni blica lampom i pokazuje da stanem na ono proširenje a treba prelazi pješačkog i ja se sjebem dal stati njoj pa da me on čeka ili proći pa njemu odmah stati. I šta ću, prođem a on se smije i govori nema veze ja sam te zbunio :mrgreen: valjda mi se na faci vidjelo da sam zbunjen :D a kao vozač stvarno uvijek stajem. :)
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#14361 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Ma ona gore dionica ispod Masinskog fakulteta i kruzni tok kod pravoslavne crkve, ubjedljivo najgore za pjesake.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14362 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:
Ci-Nick wrote:Bilo je priče da Bingo od Konzuma preuzima prostor u TC Džananović u Zenici, jučer čujem Konzum produžio ugovor do 2023. godine i uskoro proširuje objekat. Nadam se da će proširiti asortiman kvalitetnijim proizvodima kojih trenutno nema.
Cuj to?
Šire se i rade premještaj. Sada će bit skroz do ulaza.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14363 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: Šire se i rade premještaj. Sada će bit skroz do ulaza.
Kako mislis do ulaza?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14364 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Ci-Nick wrote:Bilo je priče da Bingo od Konzuma preuzima prostor u TC Džananović u Zenici, jučer čujem Konzum produžio ugovor do 2023. godine i uskoro proširuje objekat. Nadam se da će proširiti asortiman kvalitetnijim proizvodima kojih trenutno nema.
Cuj to?
Šire se i rade premještaj. Sada će bit skroz do ulaza.

onog ulaza do parkinga ispod ulaza u arenu?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14365 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:
onog ulaza do parkinga ispod ulaza u arenu?
Da, da. Rade i preuređenje, nove police i tako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14366 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Znaci sire se na ono sto je sad hodnik i na one mobi shopove?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14367 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
onog ulaza do parkinga ispod ulaza u arenu?
Da, da. Rade i preuređenje, nove police i tako.
šta će biti sa onih par prodavnica malih?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14368 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mislim da će to ostati jer neće biti otvorenog tipa taj dio, kao što je gornji recimo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14369 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:Mislim da će to ostati jer neće biti otvorenog tipa taj dio, kao što je gornji recimo.

aha,u pocetku je nesto tako i bilo,mislim da su dva ili tri puta smanjivali prostor
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14370 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Casual's wrote:Mislim da će to ostati jer neće biti otvorenog tipa taj dio, kao što je gornji recimo.

aha,u pocetku je nesto tako i bilo,mislim da su dva ili tri puta smanjivali prostor
Bili su i gdje je sad Deichmann. Znam da su tad imali pravo fin izbor AV tehnike, sad karina.

Večeras Fuad govorio o KTG. Između ostalog kaže da su mu se prije 2 dana javili Kinezi, i rekli da je potreban samo ugovor o kupovini struje EP BiH, pa da se krene. On kaže da će organizovati bojkot i proteste ako ne potpišu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14371 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Casual's wrote:Mislim da će to ostati jer neće biti otvorenog tipa taj dio, kao što je gornji recimo.

aha,u pocetku je nesto tako i bilo,mislim da su dva ili tri puta smanjivali prostor
Bili su i gdje je sad Deichmann. Znam da su tad imali pravo fin izbor AV tehnike, sad karina.

Večeras Fuad govorio o KTG. Između ostalog kaže da su mu se prije 2 dana javili Kinezi, i rekli da je potreban samo ugovor o kupovini struje EP BiH, pa da se krene. On kaže da će organizovati bojkot i proteste ako ne potpišu.
da,inace mi nije jasno kako u FIS-u preko noci promijene raspored svojih artikala,mislim kako stignu to sve uraditi
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14372 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Tako što radnici ostanu prekovremeno. Premještaj se radio u nedjelju navečer od 19:00 do 07:00
To se radi svake 2-3 godine.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14373 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:Tako što radnici ostanu prekovremeno. Premještaj se radio u nedjelju navečer od 19:00 do 07:00
To se radi svake 2-3 godine.
da,vjerovatno nedelja na ponedjeljak,ogroman posao
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14374 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Casual's wrote:Tako što radnici ostanu prekovremeno. Premještaj se radio u nedjelju navečer od 19:00 do 07:00
To se radi svake 2-3 godine.
da,vjerovatno nedelja na ponedjeljak,ogroman posao
Obim posla nije kao što izgleda. Svaki odjel ima oko 10-20 svojih radnika i nabavljene su police sa točkićima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#14375 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Casual's wrote:Tako što radnici ostanu prekovremeno. Premještaj se radio u nedjelju navečer od 19:00 do 07:00
To se radi svake 2-3 godine.
da,vjerovatno nedelja na ponedjeljak,ogroman posao
Obim posla nije kao što izgleda. Svaki odjel ima oko 10-20 svojih radnika i nabavljene su police sa točkićima.


a dobro,meni izgledao ogroman,treba svu onu tehniku premjestiti,ali nebitno,odosmo u off
Post Reply