Moram ovo pristaviti da se skida.omar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?
Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
- dale cooper
- Posts: 31350
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#14351 Re: Gledate seriju - preporucite je
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#14352 Re: Gledate seriju - preporucite je
Jedan pravo dobar crtić za odrasle, The Boondocks. Možda se ne porede kruške i jabuke, al daleko bolji, za moj pojam, od Family Guya ili nahajpovanog Rick and Mortya.

- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14353 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sneaky Peteomar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?

- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14354 Re: Gledate seriju - preporucite je
Skin'o sam Fargo prvu sezonu.
Nadam se da je dobra onoliko koliko je hvale.
Nadam se da je dobra onoliko koliko je hvale.
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14355 Re: Gledate seriju - preporucite je
solidna je. po meni prva sezona najbolja. dobre su sve tri sezone, mada mi ni u jednoj sami raspleti i zavrseci sezone nisu sjeli.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14356 Re: Gledate seriju - preporucite je
Bitan je putkaranana wrote:solidna je. po meni prva sezona najbolja. dobre su sve tri sezone, mada mi ni u jednoj sami raspleti i zavrseci sezone nisu sjeli.
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#14357 Re: Gledate seriju - preporucite je
Krenula 8 sezona Shameless-a.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14358 Re: Gledate seriju - preporucite je
Meni samo malo "premoderno" izgledaju oni likovi, kao da se nisu baš trudili da pogode epohu u tom pogledu. Inače sasma ok.omar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?
Gleda se: novi Curb, novi Detectorists, Senke nad Balkanom (izulo me kako je kvalitetno urađeno), Rellik (BBC), Stranger Things, Better Things...Eto to je to, ukratko
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#14359 Re: Gledate seriju - preporucite je
pristavidale cooper wrote:Moram ovo pristaviti da se skida.omar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?![]()
+1 maratonac
ali zbog nedostatka vremena, "samo" sam 5 epizoda haman odjednom pojela. prva me se nije nesto dojmila, druga me je zakacila, a na trecoj sam vec bila junky.
sad ce Peaky Blinders <3
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14360 Re: Gledate seriju - preporucite je
Daje se na znanje da je krenula druga sezona Girlfriend Experience!
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14361 Re: Gledate seriju - preporucite je
zomri wrote:Meni samo malo "premoderno" izgledaju oni likovi, kao da se nisu baš trudili da pogode epohu u tom pogledu. Inače sasma ok.omar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?
Gleda se: novi Curb, novi Detectorists, Senke nad Balkanom (izulo me kako je kvalitetno urađeno), Rellik (BBC), Stranger Things, Better Things...Eto to je to, ukratko
A Sneaky Pete nista?

He is soooo sneaky
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14362 Re: Gledate seriju - preporucite je
i love pamela adlon. love her <3zomri wrote:Meni samo malo "premoderno" izgledaju oni likovi, kao da se nisu baš trudili da pogode epohu u tom pogledu. Inače sasma ok.omar little wrote:skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?
skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje.![]()
sta se jos gleda ovih dana?
Gleda se: novi Curb, novi Detectorists, Senke nad Balkanom (izulo me kako je kvalitetno urađeno), Rellik (BBC), Stranger Things, Better Things...Eto to je to, ukratko
senke nad balkanom, for real? opet jebeni bjelogrlic? sto sam letimicno uvatila iz portalskih naslova je da je izmedju ratova period i to je sve sto znam...de razigraj malo.
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14363 Re: Gledate seriju - preporucite je
meni nije sjeo sneaky pete. probala kad je izaslo i dalje od dvije nisam makla. njh.
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14364 Re: Gledate seriju - preporucite je
dobra je senke nad balkanom. inace ni jednu bjelinu raniju seriju nisam gledo pa ne mogu uporediti, ali ova je kvalitetna, nije jeftina, prica malo komplikovana jer se mjesaju neke interesantne istorijske cinjenice iz tog vremena koje recimo ja nisam znao, ali ima i druga dimenzija serije o kojoj malo znamo a to je neka misticnost, kultovi i slicno.
ni meni nije sjeo sneaky pete, odustao odmah nakon prve.
ni meni nije sjeo sneaky pete, odustao odmah nakon prve.
-
DZONPI
- Posts: 1146
- Joined: 03/05/2009 14:19
#14365 Re: Gledate seriju - preporucite je
Suburra nije losa na Netflixu a pregledo sam u cugu i the Sinner,odlicna.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#14366 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ja sam morao pogledati sve epizode kad sam saznao da je Ribisi clan scientoloske crkve cisto iz radoznalosti da vidim imal' kakvih skrivenih poruka al' ne nadjoh nistaomar little wrote:meni nije sjeo sneaky pete. probala kad je izaslo i dalje od dvije nisam makla. njh.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14367 Re: Gledate seriju - preporucite je
evo karanana je objasnio šta i kako. ja ću samo reći da izgleda i ponaša se kao vanbračno dijete peaky blindersa i the knicka smješteno u beograd između dva rata. nema fule, ovo je jedina domaća dramska serija koja izgleda kao da je snimana u svoje vrijeme. produkcija odlična i mož' da se gleda 'ladno.omar little wrote:
i love pamela adlon. love her <3
senke nad balkanom, for real? opet jebeni bjelogrlic? sto sam letimicno uvatila iz portalskih naslova je da je izmedju ratova period i to je sve sto znam...de razigraj malo.
ne znam gdje je izvukao ove neke glumce koje nisam vidio sto godina, ali svaka mu čast na tome. nenad jezdić nedavno bio negdje kao batalio glumu a evo ga glumi tu. šta glumi, jede! laušević se isto pojavio nakon osamsto godina.
hvala za alert za suburru, već sam bio pomislio da nikad neće izaćiDZONPI wrote:Suburra nije losa na Netflixu a pregledo sam u cugu i the Sinner,odlicna.
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14368 Re: Gledate seriju - preporucite je
oke, zbog vas sam pogledala senke prve dvije epizode, meni vala nis posebno. takav ociti piki blajnders vonabi, neugodno. za dijaloge rec da su zakurac je prevlikodusno i predarezljivo. niti jedne postene glumice nema. samo svjezi ubir kvazi-fatalnih kostura sa akademije. stresala sam se od transfera blama svaki put kad su otvarale usta, bilo koja. od muzickog busenja mozga i silovanja lajt motivima svakih 45 sekundi mi se pocelo mantati. nisam ljubitelj non-diegetic muzike, ali znam kada i zasto ih se koristi. ovo napucavanje, maskarada supljine i manufaktura svega sto nisi u stanju kreirati glumom i scenarijem mi je iritantno uzasno. gluma svedena na dranje i katastrofalno off beat psovke. izvjestaceno. bjelogrlic 25 godina igra jednog te isto lika, kako mu vise ne dodije boktemazo.
nasilno mi je sve to, i za usi i za oci. al eto, odgledacu jos te dvije sto imam, mozda se zakuha sa tom glavom odsjecenom.
usminkano safunjicarstvo.
parim da su slupali silne novce u produkciju.
p.s.
sunce ti poljubim kako je ostario zika todorovic. kad ga se setim iz mladih dana, bio frajer ipo.
nasilno mi je sve to, i za usi i za oci. al eto, odgledacu jos te dvije sto imam, mozda se zakuha sa tom glavom odsjecenom.
usminkano safunjicarstvo.
p.s.
sunce ti poljubim kako je ostario zika todorovic. kad ga se setim iz mladih dana, bio frajer ipo.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14369 Re: Gledate seriju - preporucite je
A kao Blindersi su neki nivo? Sapunica ko i ovo, ni likova ni dijaloga boljih.
Meni ovo sasma ok, nije sad vrh svjetske produkcije ali za seriju skoro bez titlova ovo je do sad vrh. Pozdravljam pokušaj.
Meni ovo sasma ok, nije sad vrh svjetske produkcije ali za seriju skoro bez titlova ovo je do sad vrh. Pozdravljam pokušaj.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#14370 Re: Gledate seriju - preporucite je
Pokenja se Omarka na seriju k'o Kina na ljudska prava. 
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#14371 Re: Gledate seriju - preporucite je
Očekivao sam i gore, dobro je Bjela prošaoTito_i_Partija wrote:Pokenja se Omarka na seriju k'o Kina na ljudska prava.
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#14372 Re: Gledate seriju - preporucite je
zomri wrote:A kao Blindersi su neki nivo? Sapunica ko i ovo, ni likova ni dijaloga boljih.
Meni ovo sasma ok, nije sad vrh svjetske produkcije ali za seriju skoro bez titlova ovo je do sad vrh. Pozdravljam pokušaj.
nisu, normalno. nisam nigdje rekla da jesu. zbog ovih gore razloga sam odustala od zavrsavanja trece njihove sezone.
bilo bi bolje da su manje derivativni. pocetak roda je bio puno bolji meni. pred kraj su se pogubili, ali su rode otvorili odlicno. posebice za balkanske uvjete.
ja uvijek kazem sta mi se ne svidja, cinjenica da gledam i dalje je znak da ima nesto sto me drzi. da mi je totalni odron ugasila bih. ovo je konstruktivna kritika.
ja sam stroga al pravedna, ju nou det.
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14373 Re: Gledate seriju - preporucite je
ja sam zadovoljan. nije je skroz pljunula i zgazila. dobro smo prosli.
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#14374 Re: Gledate seriju - preporucite je
na cinestaru iza ponoći ide spartacus, krvava, brutalna, solidna serija.. + za tripove nakon iscrpljujućih borbi.. - za ljubavnu patetiku..
sad čitam šta je bilo sa glavnim glumcem.. sranje, jebiga..
sad čitam šta je bilo sa glavnim glumcem.. sranje, jebiga..
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#14375 Re: Gledate seriju - preporucite je
Mescini da je to idealna serija za karananu. Sisa, guzice i jebacine na sve strane. 
