Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#14326 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

skafiskafsnjak wrote:Poceo gledati Peaky Blinders.. sad za sad je ok...
ja pocinjem sa trecom sezonom,dobra serija
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#14327 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by thekupus »

The Orville pogledao svih 8 epizoda do sad sto su izasle u jednom danu, jako mi se svidja!

Seth McFarlane je genijalac i inace
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#14328 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Kaligrafija wrote:Mindhunter, odlicna...jedina mana, tek je 5 epizoda izaslo, tek je krenula...A serija je super..Radnja su pocetci profiliranja kriminogenih osoba, u ranim sedamdesetim godinama, gdje se u FBI veoma malo polagalo na proucavanje psiholoskih poremecaja, karakternih crta i ostalog, zasto je neko postao zlocinac i sta ga je dovelo do toga...Znaci profiliranje...Gdje su nailazili na razne opstrukcije glavesina, kao to je totalna glupost...Usput junaci serije, rjesavaju neke slucajeve i pricaju sa nekim od najpoznatijih serijskih ubojica sa kojima rade intervjue u tajnosti od sefova...Kroz tok serije se provlaci i njihov ljubavni i obiteljski zivot...Eto ukratko o seriji...

Za sad, od mene sve pohvale...
Izasle su sve epizode.
Nako. Mozda malo vise precjenjena od raje ovde a i na imdbu cini mi se.

Scenografija ok, malo previse nekih klisheja o fbi i toj nekoj administraciji koja ih koci. Naravno morala je sadrzavati gay par. Ed odlican i ona mu treba studentica dobra. Jebachica a jos i pametna. Trebalo je jos sexa s njom prikazati
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#14330 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

american vandal. solidna serijica. pogledo je za dva dana. 8 epizoda od po nekih 35 minuta. kraj...nako, moze proci, ali mozda su mogli malo bolje na kraju sve spakovat. i nema golotinje. da smo barem sisu vidjeli, a bila je prilika.
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#14331 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

Sodom1 wrote:Mene nije dojmila , dvi ili tri sam epzode pogledao , jako lose. Dobra gluma onog ubice ´Ed-a` to je jedino ok ,ostalo slabo , jednostavno ne drzi mi paznju ,fokus
Prve dvije-tri i nisu bile nesto ostale su konkretnije i bolje. Meni smeta sto ima puno price a malo rjesavanja ubistava. uglavnom onako usput ako sta naleti.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14332 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Idite gledajte CSI Miami, nije ovo za vas :evil:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#14333 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sodom1 »

zomri wrote:Idite gledajte CSI Miami, nije ovo za vas :evil:
Ni to ne gledam druze,
Hanibala sam pogledao :kiss:
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#14334 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bezVolana »

kakavdanakneiskustvu wrote:
skafiskafsnjak wrote:Poceo gledati Peaky Blinders.. sad za sad je ok...
ja pocinjem sa trecom sezonom,dobra serija
meni je vrh
cillian je walking sex
sace za desetak dana nova sezona :evil:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#14335 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

bezVolana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
skafiskafsnjak wrote:Poceo gledati Peaky Blinders.. sad za sad je ok...
ja pocinjem sa trecom sezonom,dobra serija
meni je vrh
cillian je walking sex
sace za desetak dana nova sezona :evil:

meni nije bas vrh,ali moze se gledati
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#14336 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Zejnep »

A sad nešto sasvim drugačije :mrgreen:
Serija Scandal (za žene) Ja sam se zaljubila u seriju. :stidljiva:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#14337 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by phillie »

The Good Doctor (mada je vjerovatno vec receno)

http://www.imdb.com/title/tt6470478

"Mali" Freddie odlican.
Cavendish
Posts: 481
Joined: 21/04/2013 17:12

#14338 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

Babylon Berlin pogledao prve dvije epizode. Najveći serijski projekat u njemačkoj svih vremena sa budžetom oko 40 miliona eura. Zaista serija obećava i mogla bi biti pravi globalni hit.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#14339 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Cavendish wrote:Babylon Berlin pogledao prve dvije epizode. Najveći serijski projekat u njemačkoj svih vremena sa budžetom oko 40 miliona eura. Zaista serija obećava i mogla bi biti pravi globalni hit.
Imal kakav link za skidanje serije

Thx
Cavendish
Posts: 481
Joined: 21/04/2013 17:12

#14340 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

Dosadno mii wrote:
Cavendish wrote:Babylon Berlin pogledao prve dvije epizode. Najveći serijski projekat u njemačkoj svih vremena sa budžetom oko 40 miliona eura. Zaista serija obećava i mogla bi biti pravi globalni hit.
Imal kakav link za skidanje serije

Thx
Ja sam je gledao na HBO-u, vjerovatno je imaš i na Covenant-u. Ali bi naravno trebao biti i neki torent. Sad ne znam kako će biti za prevod pošto je u pitanju njemački jezik.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#14341 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

phillie wrote:The Good Doctor (mada je vjerovatno vec receno)

http://www.imdb.com/title/tt6470478

"Mali" Freddie odlican.
Jes o k da nije prenaivna, solidno al za teenagere
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#14342 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Cavendish wrote:
Dosadno mii wrote:
Cavendish wrote:Babylon Berlin pogledao prve dvije epizode. Najveći serijski projekat u njemačkoj svih vremena sa budžetom oko 40 miliona eura. Zaista serija obećava i mogla bi biti pravi globalni hit.
Imal kakav link za skidanje serije

Thx
Ja sam je gledao na HBO-u, vjerovatno je imaš i na Covenant-u. Ali bi naravno trebao biti i neki torent. Sad ne znam kako će biti za prevod pošto je u pitanju njemački jezik.
Ev našla.
Thx :D
Valjda će valjat, valja učit taj njemački :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14343 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »




:-)
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#14344 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kaligrafija »

SanskiBiser wrote:


:-)
Odlicno, ovaj sto glumi, je cak i bolji psihopata od originala, normalno je za seriju da je malo izrazenije...ali ovde su nijanse...bas se drze dokumentarnih izvornika... ja rekoh da ce biti jedna od boljih serija...neko rece dosadna, meni je super...Bas mi je interesantno vidjeti, kako su se pocele primjenjivati psiholoske tehnike u obradi osumnjicenih i profiliranje mogucih pocinilaca zlocina, te sta je u glavama tih serijskih ubica...Mada sa danasnjeg aspekta vremena, te serijske ubice iz sedamdesetih, ne sve, ali bar neki od njih, koji su zgrazavali cijeli svijet svojim zlocinima, pored nekih danasnjih koji se tretiraju kao "obicne" ubice, oni izgledaju smijesno...!!!

Pohvale za seriju...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#14345 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by iceman ze »

OZARK, sezona 1, serija iz 2017
SINNER, sezona 1, serija takodjer iz ove god.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#14346 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

dvije epizode mindhuntera. moze. poznat mi ovaj mali, ne znam samo odakle.
Cavendish
Posts: 481
Joined: 21/04/2013 17:12

#14347 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

iceman ze wrote:OZARK, sezona 1, serija iz 2017
SINNER, sezona 1, serija takodjer iz ove god.
Ozark je super, na trenutke podsjeća na Breaking Bad.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14348 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote:dvije epizode mindhuntera. moze. poznat mi ovaj mali, ne znam samo odakle.
Lici nakon sto je omrsavio za Mindhunter, na mladog Majkla Fasbendera zato ti poznato izgleda :lol:

inace mozda Glee :D

busta1001
Posts: 19
Joined: 03/01/2017 17:45

#14349 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by busta1001 »

Poceo gledati seriju Spartacus pa ljudi moji koja je ovo dobra serija :tooo: znaci extra svega sam se nagledao :fazlija:

Preporuka za pogledati definitivno :izet:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#14350 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

skoro sam slistila mindhunter, svidja mi se. prava netflixova algoritamska serija. nista revolucionarno, nikakav outlier, under the bell curve u svemu no gledljivo. produkcija, scenarij, atmosfera, sve cheks aut. odlican mi je partner, mali s vremenom dodje na svoje mjesto. doktorka je ona iz fringe, jelde?

skroz sam s ponosom iskoristila odlicnost i prikladnost od "is that peter fucking frampton?" baze u prvoj epizodi no drustvo bas nije dijelilo moje odusevljenje. :D

sta se jos gleda ovih dana?
Post Reply