Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14326 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

anto fail na tv1
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#14327 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Prioritet po meni je unistavanje hobotnice i pocetak prave borbe sa korupcijom i klijentelizmom. Sto prije to bolje. Ako SBB bude spreman da to radi, jos bolje. Ako ne, povuci se iz vlasti, obavezno.

A prije svega, mislim da bi se morao promijeniti izborni zakon i uvesti mogucnost vanrednih izbora.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14328 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Banksy wrote:
Da pojednostavimo. Čega se bojiš kod Radončića, šta je to što on može (a evo gore smo naveli zašto ne može) učiniti a što je ''mnogo gore'' od ovoga što smo imali zadnje 4 godine? Koji je to strah ili koja prijetnja koju on donosi?
Da i ja pojednostavim u odgovoru na ovo tvoje pitanje.

Bojim se haosa, a on sa Radončićem neminovno dolazi, haosa iz kojeg neće ništa dobro izaći.....bojim se da se ne ostvari ona narodna, drumovi će poželjeti turaka, al turaka nigdje neće biti.

Nije mi jasna ova konstrukcija koju čujem, ako će hapsiti Radončić nek hapsi,zapravo jasna mi je, ali mi nije jasno dali ste vi svjesni uopšte šta prizivate. Radončića koji hapsi......puff......
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#14329 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by miop »

palermo wrote:
Banksy wrote:
Da pojednostavimo. Čega se bojiš kod Radončića, šta je to što on može (a evo gore smo naveli zašto ne može) učiniti a što je ''mnogo gore'' od ovoga što smo imali zadnje 4 godine? Koji je to strah ili koja prijetnja koju on donosi?
Da i ja pojednostavim u odgovoru na ovo tvoje pitanje.

Bojim se haosa, a on sa Radončićem neminovno dolazi, haosa iz kojeg neće ništa dobro izaći.....bojim se da se ne ostvari ona narodna, drumovi će poželjeti turaka, al turaka nigdje neće biti.

Nije mi jasna ova konstrukcija koju čujem, ako će hapsiti Radončić nek hapsi,zapravo jasna mi je, ali mi nije jasno dali ste vi svjesni uopšte šta prizivate. Radončića koji hapsi......puff......
Covjek koji se moze fiktivno razvesti od zene kako bi zaobisao ili izigrao zakon (a pri tome ne pokazuje nikakve znakove nelagodnosti zbog toga), sta moze uraditi recimo ako bi imao dobru poziciju u vlasti i adekvatnu priliku? Znaci pustiti lisicu u kokosinjac i nadati se da nece pojesti koke :evil:
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#14330 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Rizvan »

Maloprije odgledah prvih sedam minuta Suljagićevog intervjua kod Sanjina, toliko sam izdržao, jer je tip praktički sve vrijeme pričao o Izetbegoviću, opčinjen je s njim. :shock:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14331 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

miop wrote:
palermo wrote:
Banksy wrote:
Da pojednostavimo. Čega se bojiš kod Radončića, šta je to što on može (a evo gore smo naveli zašto ne može) učiniti a što je ''mnogo gore'' od ovoga što smo imali zadnje 4 godine? Koji je to strah ili koja prijetnja koju on donosi?
Da i ja pojednostavim u odgovoru na ovo tvoje pitanje.

Bojim se haosa, a on sa Radončićem neminovno dolazi, haosa iz kojeg neće ništa dobro izaći.....bojim se da se ne ostvari ona narodna, drumovi će poželjeti turaka, al turaka nigdje neće biti.

Nije mi jasna ova konstrukcija koju čujem, ako će hapsiti Radončić nek hapsi,zapravo jasna mi je, ali mi nije jasno dali ste vi svjesni uopšte šta prizivate. Radončića koji hapsi......puff......
Covjek koji se moze fiktivno razvesti od zene kako bi zaobisao ili izigrao zakon (a pri tome ne pokazuje nikakve znakove nelagodnosti zbog toga), sta moze uraditi recimo ako bi imao dobru poziciju u vlasti i adekvatnu priliku? Znaci pustiti lisicu u kokosinjac i nadati se da nece pojesti koke :evil:
Dokaz ?!

Mislim, ja mogu reći da sam Bill Clinton, al' šta to vrijedi bez dokaza.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14332 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

It_is_a_Leclerc wrote:
Dokaz ?!

Mislim, ja mogu reći da sam Bill Clinton, al' šta to vrijedi bez dokaza.
Čitate li vi uopšte sebe :? .

Tražite borbu protiv kriminalne hobotnice i u isto vrijeme tvrdite da je Fahrudin Radončić pošten čovjek jer nema dokaza da je drugačije.

Mislim.........
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#14333 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Rizvan wrote:Maloprije odgledah prvih sedam minuta Suljagićevog intervjua kod Sanjina, toliko sam izdržao, jer je tip praktički sve vrijeme pričao o Izetbegoviću, opčinjen je s njim. :shock:
izdrzi malo duze. :wink:
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#14334 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabanss »

Banksy wrote:
Da pojednostavimo. Čega se bojiš kod Radončića, šta je to što on može (a evo gore smo naveli zašto ne može) učiniti a što je ''mnogo gore'' od ovoga što smo imali zadnje 4 godine? Koji je to strah ili koja prijetnja koju on donosi?
Radoncic je jedini koji se ne libi ici prljavo i gaziti preko mrtvih zarad svojih interesa.

Ostali su hulje, ali mislim da je Radoncic jedini koji bi isao preko mrtvih glava bez trunke osjecaja.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14335 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

palermo wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Dokaz ?!

Mislim, ja mogu reći da sam Bill Clinton, al' šta to vrijedi bez dokaza.
Čitate li vi uopšte sebe :? .

Tražite borbu protiv kriminalne hobotnice i u isto vrijeme tvrdite da je Fahrudin Radončić pošten čovjek jer nema dokaza da je drugačije.

Mislim.........
Pa šta hoćeš ?! Da ti vjerujem na riječ ?

:lol:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#14336 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Ko je stvorio Radončića? Ko ga je financijski pomagao? Ko je godinama stavljao pod tepih njegov kriminal?
Uostalom, ko je stvorio takvo društvo u kojem Radončić može biti alternativa postojećem stanju stvari?

S druge strane imamo SDP koji Radončića instalira u vladajuće strukture, a potom ga nogira.

Bojim se i pomisliti kakav su haos u stanju izazvati oni koji stvorili i podržavali sve što je radio Radončić (SDA) i oni koji su ga bili u stanju uvesti u vlast (SDP).

Ponavljam se, najžalosnije od svega jeste fakt da mi živimo u sistemu u kojem je Radončić alternativa.

Zar ne možemo bar malo razmisliti o tome kakav je to sistem, koliko je nakaradan i da postoje krivci za stvaranje tog sistema?

Da je od 1996. godine postojala poštena, naglašavam poštena, vlast u Sarajevskom, Tuzlanskom i Zeničko-Dobojskom kantonu (ma koliko nesposobna bila), danas bi nam bilo 5 puta bolje i ne bi pričali o fenomenu Radončić.

Popišam im se na bolesnu pohlepu.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14337 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

It_is_a_Leclerc wrote:
Pa šta hoćeš ?! Da ti vjerujem na riječ ?

:lol:
Ništa neću, samo sam iznio svoje mišljenje.....

sve drugo je tvoje pravo, pa i smijeh...
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#14338 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

pemanapemani wrote:Ko je stvorio Radončića? Ko ga je financijski pomagao? Ko je godinama stavljao pod tepih njegov kriminal?
Uostalom, ko je stvorio takvo društvo u kojem Radončić može biti alternativa postojećem stanju stvari?

S druge strane imamo SDP koji Radončića instalira u vladajuće strukture, a potom ga nogira.

Bojim se i pomisliti kakav su haos u stanju izazvati oni koji stvorili i podržavali sve što je radio Radončić (SDA) i oni koji su ga bili u stanju uvesti u vlast (SDP).

Ponavljam se, najžalosnije od svega jeste fakt da mi živimo u sistemu u kojem je Radončić alternativa.

Zar ne možemo bar malo razmisliti o tome kakav je to sistem, koliko je nakaradan i da postoje krivci za stvaranje tog sistema?

Da je od 1996. godine postojala poštena, naglašavam poštena, vlast u Sarajevskom, Tuzlanskom i Zeničko-Dobojskom kantonu (ma koliko nesposobna bila), danas bi nam bilo 5 puta bolje i ne bi pričali o fenomenu Radončić.

Popišam im se na bolesnu pohlepu.

ko je stvorio radoncica - radoncic je stvorio sam sebe a i ucest je u stvaranju sistema sve ostalo je history

covjek ne izvjestava covjek stvara javno mijenje ....
Last edited by HM 2011 on 07/10/2014 00:17, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#14339 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Ovom društvu je potreban jedan hard reset, a tu Radončić u određenim okolnostima sa svojom sandžačko-albanskom beskrupuloznošću može biti koristan. Slično reče i Zdravko Grebo u onoj emisiji, a ne bih rekao da je on budala ili kratkovid.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#14340 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

ultima_palabra wrote:Ovom društvu je potreban jedan hard reset, a tu Radončić u određenim okolnostima sa svojom sandžačko-albanskom beskrupuloznošću može biti koristan. Slično reče i Zdravko Grebo u onoj emisiji, a ne bih rekao da je on budala ili kratkovid.
ala bi nas resetovao i bilo bi nam...

sve su to prijedlozi za experimente a ne za rad i svi su bazirani na rekla kazala.... a vrijeme nije za experimentisanje nego za rad....
Last edited by HM 2011 on 07/10/2014 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#14341 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ilkbahar »

ultima_palabra wrote:Ovom društvu je potreban jedan hard reset, a tu Radončić u određenim okolnostima sa svojom sandžačko-albanskom beskrupuloznošću može biti koristan. Slično reče i Zdravko Grebo u onoj emisiji, a ne bih rekao da je on budala ili kratkovid.
POznajem profesora Grebu, sumnjam da je mislio na radoncica. Radoncic je jos vece zlo koje bi moglo zadesiti ovu nasu jadnu BiH, od SDA vladavine. Cak i same prestalice SDA kazu glasajte za nas i birajte manje zlo, znamo da je Bake lopov al eto opet je bolji od Radoncica. Dobra im taktika haha

Inace ngdje procitah ovih dana da su Bosanci navikli da od dva zla biraju manje pa cak i ako im se nudi dobro. Nadam se da ce konacno BiH prepoznati mogucnost da se nesto promjeni.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#14342 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

madner wrote:Tamo je SDA i 2010 imala 63% glasova, pa opet SDA nije pobjedila na opstim izborima.
Inace 2012 su imali 70% za nacelnika, ne 94%. Kada nemas protivkandidata to obicno nije dobar pokazetelj stanja.
Na zadnjim, vanderdnim izborima ove godine su imali taj procenat
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#14343 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by forel »

HM 2011 wrote:
pemanapemani wrote:Ko je stvorio Radončića? Ko ga je financijski pomagao? Ko je godinama stavljao pod tepih njegov kriminal?
Uostalom, ko je stvorio takvo društvo u kojem Radončić može biti alternativa postojećem stanju stvari?

S druge strane imamo SDP koji Radončića instalira u vladajuće strukture, a potom ga nogira.

Bojim se i pomisliti kakav su haos u stanju izazvati oni koji stvorili i podržavali sve što je radio Radončić (SDA) i oni koji su ga bili u stanju uvesti u vlast (SDP).

Ponavljam se, najžalosnije od svega jeste fakt da mi živimo u sistemu u kojem je Radončić alternativa.

Zar ne možemo bar malo razmisliti o tome kakav je to sistem, koliko je nakaradan i da postoje krivci za stvaranje tog sistema?

Da je od 1996. godine postojala poštena, naglašavam poštena, vlast u Sarajevskom, Tuzlanskom i Zeničko-Dobojskom kantonu (ma koliko nesposobna bila), danas bi nam bilo 5 puta bolje i ne bi pričali o fenomenu Radončić.

Popišam im se na bolesnu pohlepu.

ko je stvorio radoncica - radoncic je stvorio sam sebe a i ucest je u stvaranju sistema sve ostalo je history

Sto bolan prosipate suplju, joj sto nemogu mesa bez hljeba, haj sto supljirate al sto na Bajram?! Fahrudina Radoncica je stvorila SDA - i to ako hoces jos konkretnije ALIJA IZETBEGOVIC.Fahrudin Radoncic je u Sarajevo dosao sa 2 najlonske kese, a danas ima 2 tornja.Do prije rata Fahrudin je bio novinarcic nizeg ranga, ali je bio pravi ''BOSNJO'' pa je otisao Alji i reko ''haj sta ce nam ono multivitaminsko Oslobođenje'' hajd pokrenemo mi prvi bosnjacki novinski magazin i nazva ga ''AVAZ'' koji je godinama bio ispostava SDA i njihovi kadrova.SDA je Fahri sredila da dobije poticaj iz razvojne banke za prvi toranj (Radon Plazu) pa onda i drugi toranj.I onda Fahro vidio propa SDA ko zeton, i hoce na vlast i sta radi?Rega pravi svoju stranku, u stranku ubaci ''svoje''.Ko je imao priliku citat predizborni materijal SBB neka procita mjesta rođenja svakog drugog kandidata pa ce naic Pljevlja, Tutin, Novi Pazar itd.Ubacio jos onih svojih iz Alfa TV (Zvonko Maric koji je inace prije rata se zvao Bajram Demić rodom iz Rožaja) i eto ti stranke.SDA ga stvorila, al njemu mali apetiti, a nema gore nego kad lutka pocne da se igra sa lutkarom.Fahro nece krasti, jer je Fahri par stotina miliona iz ove jadne zemlje - malo, ali zato ce ako upadne u politiku kroz politiku, omogucit sebi prodor na inostrana trzista i eto ga novi toranj.Fahri ne treba lova, SDA mu omogucila da se nakrade koliko mu treba.

Za Fahru niko ne tvrdi da je postenjacina, kako ce i bit kad je 15 godina bio pri SDA?Ali sto se ticeo onog sto je obnasao u drzavi za vrijeme vlasti cinjenica je da ga nije bilo ni među javnim nabavkama, niti je postavljao kadrove u javna preduzeca.Da li je radio sa Keljemendijem vjerovatno da jest, al cemo rec i jednu stvar da je SDA za vrijeme rata imala ŠEVE koje su pobile dobrih ljudi koji su bili za jedinstvenu i nedjeljivu BiH.To vam nikad ja kao djete borca halalit necu.

Ja se samo pitam kako vi pojedinci vec sklapate ''kolicije DF'' te sa SBB te sa NzSBiH, te sa SDA -om, a uopce se ne zna kako ce proci DF na izborima. :-) Ja sam clan DF i opet nisam siguran sto ce bit na kraju, bice da u SDP i SDA-u imaju dobre vidovnjake (ovim prvim isplatnije vidovitoj Đemili placat neg spin doktoru) pa znate s kim ce i ko u kolaciju i ko ce uopce preci cenzus :D Al neka fino mi vako vidjet da nas se plasite.DF se ne plase patriote, a i sto bi?Ako je neko krvario za ovu zemlju, a neko drugi prezivio genocid nece prodati ovu zemlju ni za sta.Ali se boje oni kojima bi nova klima i zaokret međunarodne politike ako cemo konkretno SAD -a u razracunavanju i slanju u historiju sve nacionalne stranke i pravljenje građanskog drustva.Takvima DF smeta i svaki vid građanskog oblika.

Kako uzeti za ozbiljno stranku koja stranom diplomati koji ima najuređeniji drustveni i politicki sistem, prvu svjetsku silu na svijetu, kritikuje?Necu da ulazim dal' DF ima podrsku stranaca, al dal' je ozbiljno da drzava od 4 miliona stanovnika, drzava koja je ekonomski ovisna, i cak i vojno ovisna od SAD-a drzi ''bukvice''?Kako uzet zaozbiljno nekog takvog?Sta Bake misli da je on Ahmadineđad pa da moze da zvecka nuklarkama Obami?Il Lagum pokusava da se nametne kao ''socijalista koji ce onom tamo Moonu ''j...majku''?Wtf?

Fahro je biznismen, i upravu je svak onaj ko kaze da ce on i preko mrtvih do cilja, ali to je gospodo politika, mozete je voljet/ne voljet ali takav politicar mora bit.Da je jedan takav politicar u bosnjackom narodu bio 92-95, rat bi zavrsio tako sto bi danas mi slavili ko i Hrvati ''Oluju'' i imali citavu drzavu.Mi smo imali mlohavka koji do prije podne jedno, od podne drugo, dok narod van predsjednjistva i zasticene familije gine.Fahro je kriminalac, suradjivao je sa br 1 mafijasem balkana, bla bla bla, ali je postigao cilj - 2 tornja i nikad veci utjecaj.Prodavao je svoju kozu po skupoj cjeni.Prodavao se SDA-u al zato naplatio u duplo, kad je postigao sto je trebo noga.Ja ga ne volim, ne podnosim ga al je cinjenica da je lik uspio se izdici iznad ovih žohar lopova koji vec 20 godina kradu a vazda sirotinja.Politika je kurva, i moras se dobro prodavat, i to sto skuplje, sutra bi nam Bake prodo i bosnjastvo i Bosnu da mu Erdogan dovede Nikolica i Karamarka i kaze :Bake tvoje od Sarajeva do Tuzle a ovima ostalo, vladaj u ime sultana.
Last edited by forel on 07/10/2014 00:49, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#14344 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

ilkbahar wrote:
ultima_palabra wrote:Ovom društvu je potreban jedan hard reset, a tu Radončić u određenim okolnostima sa svojom sandžačko-albanskom beskrupuloznošću može biti koristan. Slično reče i Zdravko Grebo u onoj emisiji, a ne bih rekao da je on budala ili kratkovid.
POznajem profesora Grebu, sumnjam da je mislio na radoncica. Radoncic je jos vece zlo koje bi moglo zadesiti ovu nasu jadnu BiH, od SDA vladavine. Cak i same prestalice SDA kazu glasajte za nas i birajte manje zlo, znamo da je Bake lopov al eto opet je bolji od Radoncica. Dobra im taktika haha

Inace ngdje procitah ovih dana da su Bosanci navikli da od dva zla biraju manje pa cak i ako im se nudi dobro. Nadam se da ce konacno BiH prepoznati mogucnost da se nesto promjeni.
Jednom je rekao baš to "najbolje bi bilo da Radončić sve pohapsi, i na kraju i samog sebe" :mrgreen:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#14345 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

forel wrote:
HM 2011 wrote:
pemanapemani wrote:Ko je stvorio Radončića? Ko ga je financijski pomagao? Ko je godinama stavljao pod tepih njegov kriminal?
Uostalom, ko je stvorio takvo društvo u kojem Radončić može biti alternativa postojećem stanju stvari?

S druge strane imamo SDP koji Radončića instalira u vladajuće strukture, a potom ga nogira.

Bojim se i pomisliti kakav su haos u stanju izazvati oni koji stvorili i podržavali sve što je radio Radončić (SDA) i oni koji su ga bili u stanju uvesti u vlast (SDP).

Ponavljam se, najžalosnije od svega jeste fakt da mi živimo u sistemu u kojem je Radončić alternativa.

Zar ne možemo bar malo razmisliti o tome kakav je to sistem, koliko je nakaradan i da postoje krivci za stvaranje tog sistema?

Da je od 1996. godine postojala poštena, naglašavam poštena, vlast u Sarajevskom, Tuzlanskom i Zeničko-Dobojskom kantonu (ma koliko nesposobna bila), danas bi nam bilo 5 puta bolje i ne bi pričali o fenomenu Radončić.

Popišam im se na bolesnu pohlepu.

ko je stvorio radoncica - radoncic je stvorio sam sebe a i ucest je u stvaranju sistema sve ostalo je history

Sto bolan prosipate suplju, joj sto nemogu mesa bez hljeba, haj sto supljirate al sto na Bajram?! Fahrudina Radoncica je stvorila SDA - i to ako hoces jos konkretnije ALIJA IZETBEGOVIC.Fahrudin Radoncic je u Sarajevo dosao sa 2 najlonske kese, a danas ima 2 tornja.Do prije rata Fahrudin je bio novinarcic nizeg ranga, ali je bio pravi ''BOSNJO'' pa je otisao Alji i reko ''haj sta ce nam ono multivitaminsko Oslobođenje'' hajd pokrenemo mi prvi bosnjacki novinski magazin i nazva ga ''AVAZ'' koji je godinama bio ispostava SDA i njihovi kadrova.SDA je Fahri sredila da dobije poticaj iz razvojne banke za prvi toranj (Radon Plazu) pa onda i drugi toranj.I onda Fahro vidio propa SDA ko zeton, i hoce na vlast i sta radi?Rega pravi svoju stranku, u stranku ubaci ''svoje''.Ko je imao priliku citat predizborni materijal SBB neka procita mjesta rođenja svakog drugog kandidata pa ce naic Pljevlja, Tutin, Novi Pazar itd.Ubacio jos onih svojih iz Alfa TV (Zvonko Maric koji je inace prije rata se zvao Bajram Demić rodom iz Rožaja) i eto ti stranke.SDA ga stvorila, al njemu mali apetiti, a nema gore nego kad lutka pocne da se igra sa lutkarom.Fahro nece krasti, jer je Fahri par stotina miliona iz ove jadne zemlje - malo, ali zato ce ako upadne u politiku kroz politiku, omogucit sebi prodor na inostrana trzista i eto ga novi toranj.Fahri ne treba lova, SDA mu omogucila da se nakrade koliko mu treba.

Za Fahru niko ne tvrdi da je postenjacina, kako ce i bit kad je 15 godina bio pri SDA?Ali sto se ticeo onog sto je obnasao u drzavi za vrijeme vlasti cinjenica je da ga nije bilo ni među javnim nabavkama, niti je postavljao kadrove u javna preduzeca.Da li je radio sa Keljemendijem vjerovatno da jest, al cemo rec i jednu stvar da je SDA za vrijeme rata imala ŠEVE koje su pobile dobrih ljudi koji su bili za jedinstvenu i nedjeljivu BiH.To vam nikad ja kao djete borca halalit necu.

Ja se samo pitam kako vi pojedinci vec sklapate ''kolicije DF'' te sa SBB te sa NzSBiH, te sa SDA -om, a uopce se ne zna kako ce proci DF na izborima. :-) Ja sam clan DF i opet nisam siguran sto ce bit na kraju, bice da u SDP i SDA-u imaju dobre vidovnjake (ovim prvim isplatnije vidovitoj Đemili placat neg spin doktoru) pa znate s kim ce i ko u kolaciju i ko ce uopce preci cenzus :D Al neka fino mi vako vidjet da nas se plasite.DF se ne plase patriote, a i sto bi?Ako je neko krvario za ovu zemlju, a neko drugi prezivio genocid nece prodati ovu zemlju ni za sta.Ali se boje oni kojima bi nova klima i zaokret međunarodne politike ako cemo konkretno SAD -a u razracunavanju i slanju u historiju sve nacionalne stranke i pravljenje građanskog drustva.Takvima DF smeta i svaki vid građanskog oblika.

Kako uzeti za ozbiljno stranku koja stranom diplomati koji ima najuređeniji drustveni i politicki sistem, prvu svjetsku silu na svijetu, kritikuje?Necu da ulazim dal' DF ima podrsku stranaca, al dal' je ozbiljno da drzava od 4 miliona stanovnika, drzava koja je ekonomski ovisna, i cak i vojno ovisna od SAD-a drzi ''bukvice''?Kako uzet zaozbiljno nekog takvog?Sta Bake misli da je on Ahmadineđad pa da moze da zvecka nuklarkama Obami?Il Lagum pokusava da se nametne kao ''socijalista koji ce onom tamo Moonu ''j...majku''?Wtf?

Fahro je biznismen, i upravu je svak onaj ko kaze da ce on i preko mrtvih do cilja, ali to je gospodo politika, mozete je voljet/ne voljet ali takav politicar mora bit.Da je jedan takav politicar u bosnjackom narodu bio 92-95, rat bi zavrsio tako sto bi danas mi slavili ko i Hrvati ''Oluju'' i imali citavu drzavu.Mi smo imali mlohavka koji do prije podne jedno, od podne drugo, dok narod van predsjednjistva i zasticene familije gine.Fahro je kriminalac, suradjivao je sa br 1 mafijasem balkana, bla bla bla, ali je postigao cilj - 2 tornja i nikad veci utjecaj.Prodavao je svoju kozu po skupoj cjeni.Prodavao se SDA-u al zato naplatio u duplo, kad je postigao sto je trebo noga.Ja ga ne volim, ne podnosim ga al je cinjenica da je lik uspio se izdici iznad ovih žohar lopova koji vec 20 godina kradu a vazda sirotinja.Politika je kurva, i moras se dobro prodavat, i to sto skuplje, sutra bi nam Bake prodo i bosnjastvo i Bosnu da mu Erdogan dovede Nikolica i Karamarka i kaze :Bake tvoje od Sarajeva do Tuzle a ovima ostalo, vladaj u ime sultana.

ovog fahru kojeg sad vidis nije stvorila SDA - toliko....

Ako je Bosnjacki avaz laz - onda su bosnjaci lazpvi - jel SDA to stvarala - nije....

fahro nije za politike od prvog dana njemu je politika pokusaj skidanja odgovonosti - ali sredstvo za ostvarivanje ludih snova ....

to gazenje prwko mrtvih - problem je sto to mrtvi nisu kraljevi nego pijuni a ti mi ne licis na vaznu figuru na sahovskom polju....

sta mislis koji su to mrtvi preko kojih ce da gazo - ....


a plitkost kompelt df-a i pokazujes sa ovim posotm....

sta kaze mali sin oca ....tako naziva Bakira Izetbegovića..... plitko plitko - i za tebe preporuka glasaj za SDA u jedinstvu je snaga.....

usput sumnjam da vjerujes u to da bi te bakir prodao..... cudi me da to pises...
Last edited by HM 2011 on 07/10/2014 01:46, edited 2 times in total.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#14346 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

tacno se osjeti u zraku da Suljagic pobjeduje neonka :bih: :thumbup:
Did
Posts: 289
Joined: 28/10/2007 21:08

#14347 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Did »

drugi profil wrote:Prioritet po meni je unistavanje hobotnice i pocetak prave borbe sa korupcijom i klijentelizmom. Sto prije to bolje. Ako SBB bude spreman da to radi, jos bolje. Ako ne, povuci se iz vlasti, obavezno.

A prije svega, mislim da bi se morao promijeniti izborni zakon i uvesti mogucnost vanrednih izbora.
Neće biti dovoljno za samostalnu vlast, čak i u slučaju pobjede, i koalicija sa SBB-om i jednim od HDZ-a će biti neminovna. Koalicija sa SDP-om ili SDA bila bi izdaja. U ZaBiH su počišćene neke stvari i dosta interešdžija je prešlo u SDA, ali ZaBiH neće imati nikakav rezultat. Obavezno promijeniti izborni zakon. Boje izbori jednom godišnje, nego 4 godine patnje i nazadka kao sad.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#14348 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Obavezno uvesti mogucnost prijevremenih. Koliko god da izbor kostaju manje je od cetiri godine nesposobne vlasti.




...s tipfeler masine...
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#14349 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Meni je ovaj Anto totalno simpa, ali ne znam sta on tu trazi. :|
Nekako bi bilo logicno reci da - ako je Bakir H. poklon Izetbegovicu - Anto je poklon Covicu - ali Anto je toliko irelevantan u citavoj prici da nije poklon nikome.

Nadam se da ce DF pobijediti na izborima i da SDA i HDZ nakon izbora nece biti na vlasti...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#14350 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

poklon je upravo time što je irelevantan.

a vlast bez i SDA i HDZ nećemo gledati. jednostavno će imati previše glasova da bi ih se oboje izostavilo.
Post Reply