Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14301 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Kaligrafija wrote:Znam da nije tema, ali sta uradise od pete sezone Ray Donovana, pa to je strasno...demolirali su seriju, uzas...Kazu da su se pisci, scenaristi promijenili, ili sta, li vec, ko god da jeste, unistio je seriju...

Previše mračna..
I slazem se moram dosta slabija od prethodnih, al' svejedno mogu je gledati bez ikakvih problema..

Glumac koji igra Ray Donovana, liev on je uzeo palicu za ovu sezonu i kao sto vidis poprilicno je sjebao..
Radnja se prebacuje u New York u narednoj sezoni.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#14302 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kaligrafija »

nema me tamo wrote:
Kaligrafija wrote:Znam da nije tema, ali sta uradise od pete sezone Ray Donovana, pa to je strasno...demolirali su seriju, uzas...Kazu da su se pisci, scenaristi promijenili, ili sta, li vec, ko god da jeste, unistio je seriju...

Previše mračna..
I slazem se moram dosta slabija od prethodnih, al' svejedno mogu je gledati bez ikakvih problema..

Glumac koji igra Ray Donovana, liev on je uzeo palicu za ovu sezonu i kao sto vidis poprilicno je sjebao..
Radnja se prebacuje u New York u narednoj sezoni.
Ma i ja je gledam, pokusava se nesto povezat u jednu cjelinu, ali nije to, to...recimo ova serija je pandan Sopranosima, i bio je period kad Toni pada u depresiju zbog zivota, porodice i sl., ali to je bilo interesantno gledat...ovde se pretjeralo sa deprimiranim Reyom, i onim sjecanjima na zenu...hajde dvije, tri epizode, ali jbt citava sezona oko toga, od disciplinovanog lika koji rijesava sve i svasta, postao je ko Mik...obezglavljen lik...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14303 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Pa naravno i u pravom zivotu najebeniji likovi kad im se desi nesto što se recimo njemu desilo ovu sezonu odu u 3 lijepe..M
A dobro sad ne slazem se oko toga sto govoris za Sopranose..To isto kao da kazes sad svaka pucačina od filma je ustvari ukradena od kuma...
Kao da su oni izmislili eto te stvari..Još smrt one glumice isto i tu su pretjerali kao da ga skroz sjebu..
Ja ne znam šta ce s 6 sezonom?
haha eto reci mi ti sta mislis šta mogu nema price vise realno cudi me da su obnovili, al' eto daju i oni vjerovatno zadnju nadu seriji ako bude kao ova sezona otkazuju sigurno.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14304 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Mindhunter je serija baš po mom ukusu. Izguštao sam je za vikend pra'o. Fincherova režija u skoro pola sezone, serijske ubice, atmosfera one Pitove "i to je" Amerike, buddy buddy cop duo i likovi&dijalozi iznad svega.

Netflikse, daj pet sezona ovoga <3
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14305 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

zomri wrote:Mindhunter je serija baš po mom ukusu. Izguštao sam je za vikend pra'o. Fincherova režija u skoro pola sezone, serijske ubice, atmosfera one Pitove "i to je" Amerike, buddy buddy cop duo i likovi&dijalozi iznad svega.

Netflikse, daj pet sezona ovoga <3
Ima u nekoj epizodi ove sezone neko nekog pita nesto u fazonu koliko ocekujes vremena da ce nam trebati da sloze one papire u podrumu ili tako nesto..
I ovaj odgovara 4 ili 5 godina i to je sigurno direktan nama odgovor na pitanje koliko bi trebalo biti sezona.. :D

A imaju materijala masu.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14306 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

nema me tamo wrote:
zomri wrote:Mindhunter je serija baš po mom ukusu. Izguštao sam je za vikend pra'o. Fincherova režija u skoro pola sezone, serijske ubice, atmosfera one Pitove "i to je" Amerike, buddy buddy cop duo i likovi&dijalozi iznad svega.

Netflikse, daj pet sezona ovoga <3
Ima u nekoj epizodi ove sezone neko nekog pita nesto u fazonu koliko ocekujes vremena da ce nam trebati da sloze one papire u podrumu ili tako nesto..
I ovaj odgovara 4 ili 5 godina i to je sigurno direktan nama odgovor na pitanje koliko bi trebalo biti sezona.. :D

A imaju materijala masu.
što se mene tiče i ne moraju pratiti stvarno, mogu i fikciju uključiti :D sve dok je fincherove kamere i amerike iz capoteovog "hladnokrvnog ubojstva" i indie filmova, meni dosta.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14307 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

The Deuce taman kad je jako zanimljivo postalo i kad se fino zakuhalo kraj sezone. :lol:

BTW Shana je beton - the star is born :izet: :D

Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#14308 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by JoseMujica »

SanskiBiser wrote:The Deuce taman kad je jako zanimljivo postalo i kad se fino zakuhalo kraj sezone. :lol:


kakav je ovaj The Deuce...jel tu ima nešto za gledati osim kojeg kurca što mahne preko ekrana....pa je zbog toga izvikana? :?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#14309 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Lincoln-Burrows »

JoseMujica wrote:
SanskiBiser wrote:The Deuce taman kad je jako zanimljivo postalo i kad se fino zakuhalo kraj sezone. :lol:


kakav je ovaj The Deuce...jel tu ima nešto za gledati osim kojeg kurca što mahne preko ekrana....pa je zbog toga izvikana? :?
Onako, ja gledam šestu epizodu i to je već dobar znak.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14310 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

JoseMujica wrote:
SanskiBiser wrote:The Deuce taman kad je jako zanimljivo postalo i kad se fino zakuhalo kraj sezone. :lol:


kakav je ovaj The Deuce...jel tu ima nešto za gledati osim kojeg kurca što mahne preko ekrana....pa je zbog toga izvikana? :?

Do seste nista prakticno 5 sati prosirenog prologa, taman da naucis i da skontas koji je koji od dva James Franka :lol: i onda 6,7 i 8 epizoda se dobro sve zakuha i zaplete i kraj sezone bas kad je postalo zanimljivo gledati. :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#14311 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Dobar Deuce. Pornografija je tu da ostane, zene skontale da vise ne moraju biti na ulici nego mogu pred kamerom itd. Nadam se da ce dobiti zeleno svijetlo i da nastave pricu u 80tim.

Ali kao u Wire, najtanja prica je bila sa onom novinarkom. Moglo je bez tog ugla, ali opet na neki nacin se trebala prikazati korupcija.
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#14312 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

dobar je deuce. prica onako, nista posebno, ali je interesantno vidjeti taj dio new yorka iz 70ih. naravno ne mogu znati, ali po meni izgleda veoma realisticna depikcija.
a prica nista posebno, nije da ima neki vrhunac. ravno. sta se tacno zakuhalo?
ko je ova plavka? jel to ona domacica sto je dosla da bude na filmu?
a onaj producent isti ron jeremy.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#14313 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

karanana wrote:dobar je deuce. prica onako, nista posebno, ali je interesantno vidjeti taj dio new yorka iz 70ih. naravno ne mogu znati, ali po meni izgleda veoma realisticna depikcija.
a prica nista posebno, nije da ima neki vrhunac. sta se tacno zakuhalo?
ko je ova plavka? jel to ona domacica sto je dosla da bude na filmu?
a onaj producent isti ron jeremy.
Pa prica je o tome kako je mafija usla u posao pornografije i napravili biznis. Realisticno jer je istinita prica manje vise. Jedan od onih blizanaca je 2008 ispricao sve Simonu sta se desavalo i oni su na osnovu tih i drugi prica snimili seriju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#14314 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by JoseMujica »

haj za sada skupljam kako izlaze...pa se morebit nakanim pogledati kad se završi prva sezona
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14315 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

JoseMujica wrote:haj za sada skupljam kako izlaze...pa se morebit nakanim pogledati kad se završi prva sezona
pa ono, završila je :mrgreen:
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#14316 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 1Dante1 »

dulekrele wrote:
1Dante1 wrote:gdje gledate mindhuntera ?
Pa ima skinuti sve epizode komplet.
A hvala sa zakasnjenjem. :D Nesto me TPB zajebavao, izbaci mi na trazilici samo dva torrenta neka. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#14317 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

The Crown kreće Dec 8.
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#14318 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by jasko__ »

U potrazi sam za novom serijom..pa svama preporuka ne dobro dosla

Nesto kao Game of thrones, The walking dead, Breaking bad, Prison break..to su serije zbog kojih sam radnim danima ostajao budan do 2-3 ujutro jer nisam mogao prestati gledati..pa onda sutra na poslu kljucam ko horoz :D

Pokusao sam u zadnje vrijeme sa Sopranosima, The wire, Vikings, 13 reasons why, Fargo, The last ship..ali nisu me nesto privukli koliko zam želio

Pa eto ako može još prijedloga, bio bih jako zahvalan
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14319 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

The wire moraš pogledati par epizoda i onda nema šanse da te ne privuce moze jedino do tebe biti..
Cuj vikinge..
FARGO?
13 reasons why 1 sezonu ima šta te nema privuci..

Pokusaj s Sons of Anarchy
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#14320 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

jasko__ wrote:U potrazi sam za novom serijom..pa svama preporuka ne dobro dosla

Nesto kao Game of thrones, The walking dead, Breaking bad, Prison break..to su serije zbog kojih sam radnim danima ostajao budan do 2-3 ujutro jer nisam mogao prestati gledati..pa onda sutra na poslu kljucam ko horoz :D

Pokusao sam u zadnje vrijeme sa Sopranosima, The wire, Vikings, 13 reasons why, Fargo, The last ship..ali nisu me nesto privukli koliko zam želio

Pa eto ako može još prijedloga, bio bih jako zahvalan

probaj sa true detective
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14321 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

jasko__ wrote:U potrazi sam za novom serijom..pa svama preporuka ne dobro dosla

Nesto kao Game of thrones, The walking dead, Breaking bad, Prison break..to su serije zbog kojih sam radnim danima ostajao budan do 2-3 ujutro jer nisam mogao prestati gledati..pa onda sutra na poslu kljucam ko horoz :D

Pokusao sam u zadnje vrijeme sa Sopranosima, The wire, Vikings, 13 reasons why, Fargo, The last ship..ali nisu me nesto privukli koliko zam želio

Pa eto ako može još prijedloga, bio bih jako zahvalan
The Shield!!!!
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#14322 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Partijaner »

nema me tamo wrote:The wire moraš pogledati par epizoda i onda nema šanse da te ne privuce moze jedino do tebe biti..
Cuj vikinge..
FARGO?
13 reasons why 1 sezonu ima šta te nema privuci..

Pokusaj s Sons of Anarchy
Banshee
Justified
Sense8
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#14323 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kaligrafija »

Mindhunter, odlicna...jedina mana, tek je 5 epizoda izaslo, tek je krenula...A serija je super..Radnja su pocetci profiliranja kriminogenih osoba, u ranim sedamdesetim godinama, gdje se u FBI veoma malo polagalo na proucavanje psiholoskih poremecaja, karakternih crta i ostalog, zasto je neko postao zlocinac i sta ga je dovelo do toga...Znaci profiliranje...Gdje su nailazili na razne opstrukcije glavesina, kao to je totalna glupost...Usput junaci serije, rjesavaju neke slucajeve i pricaju sa nekim od najpoznatijih serijskih ubojica sa kojima rade intervjue u tajnosti od sefova...Kroz tok serije se provlaci i njihov ljubavni i obiteljski zivot...Eto ukratko o seriji...

Za sad, od mene sve pohvale...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#14324 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sodom1 »

Mene nije dojmila , dvi ili tri sam epzode pogledao , jako lose. Dobra gluma onog ubice ´Ed-a` to je jedino ok ,ostalo slabo , jednostavno ne drzi mi paznju ,fokus
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#14325 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by skafiskafsnjak »

Poceo gledati Peaky Blinders.. sad za sad je ok...
Post Reply