Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14276 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Izgleda da je guzva na carini, meni je jucer u 8 bilo evidentiranje carinskih podataka, ocekivao sam jutros obavijest, ali evo nista u posti. Realna je mogucnost da vecina ovog zaglavi do prvomajskih praznika, ali msm da je najvažnije da je posiljka dosla u Sarajevo
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14277 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Trebaju makar propustit ove nižeg cjenovnog ranga, naplatit te 3,50KM i proslijedit ih dalje a ove skuplje za koje treba dostavljati račune nek rješaju nakon 1. Maja hahaha.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14278 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja sam jucer evidentiran u 8 ujutro i jos na cekanju.
znaci guzva.
znaci guzva.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14279 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni od petka evidentiraju, onkolog ih evidentiro, dabogda...
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#14280 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14281 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sta te oderase toliko u pm, ima li nwki spisak sta je koliko naplacenoBJB wrote:Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
-
dorkcic
- Posts: 776
- Joined: 19/12/2008 20:26
#14282 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I mene su odrali za otprilike isti iznos, nekakve njihove takse, pa otvaranje paketa... Ali nema veze, nema im od mene više nikad, a rekla sam svima o svom iskustvu.BJB wrote:Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
-
Mr.Who
- Posts: 380
- Joined: 23/07/2005 22:35
#14283 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14284 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
To ne gledaj, taj tracking nije relevantan, zna proći i po više od mjesec dana od "prispjeća na aerodrom" do prispjeća na tvoju adresu. Samo puni registrovani tracking brojevi su relevantni, oni koji imaju dva slova na početku i dva na kraju a između brojeve.Mr.Who wrote:Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
-
Mr.Who
- Posts: 380
- Joined: 23/07/2005 22:35
#14285 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa takav mi je tracking broj, YDxxxxxxxxxYW .Mehemed wrote:To ne gledaj, taj tracking nije relevantan, zna proći i po više od mjesec dana od "prispjeća na aerodrom" do prispjeća na tvoju adresu. Samo puni registrovani tracking brojevi su relevantni, oni koji imaju dva slova na početku i dva na kraju a između brojeve.Mr.Who wrote:Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14286 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nije to registrovani tracking, taj je isti kao i oni sa dva slova na početku i brojevi do kraja.
Taj se prati samo na http://track.yw56.com.cn/en-US/ i nije registrovani, već je samo onako. Te trackinge ne treba gledati.
Taj se prati samo na http://track.yw56.com.cn/en-US/ i nije registrovani, već je samo onako. Te trackinge ne treba gledati.
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#14287 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni postar donio na vrata, jedan proizvod, ukupna vrijednost s postarinom 33.62 funte4=platila tad kad je naruceno 76.84, kako su dosli na iznos 44,05KM nije mi jasno.. 13.09 -17% PDV-a+ 7.7 KM (10%carina)+10 takse=30.79, sta su zaracunali jos 10KM, nemam pojma.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14288 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
otvaranje paketa i evidencija vjerovatnoBJB wrote:Meni postar donio na vrata, jedan proizvod, ukupna vrijednost s postarinom 33.62 funte4=platila tad kad je naruceno 76.84, kako su dosli na iznos 44,05KM nije mi jasno.. 13.09 -17% PDV-a+ 7.7 KM (10%carina)+10 takse=30.79, sta su zaracunali jos 10KM, nemam pojma.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#14289 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
spree wrote:kad carobnica postaje vjestica? kad kaze hello kitty![]()
-
edossbest
- Posts: 117
- Joined: 06/04/2017 13:48
#14290 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ljudi interesuje me jel neko na Aukcijama prosao jeftino za neke stvari npr ja sam sada kupio nesto za 20$ a to kosta odprilike 200 sta ce se desiti kada taj paket dodje na carinu ?????
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#14291 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
smije li se znati sta si pazario?edossbest wrote:Ljudi interesuje me jel neko na Aukcijama prosao jeftino za neke stvari npr ja sam sada kupio nesto za 20$ a to kosta odprilike 200 sta ce se desiti kada taj paket dodje na carinu ?????
Neke stvari ne idu na carinu iako znaju biti skupe
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14292 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Još uvijek evidentiraju, daBogda im Amor Mašović pjevao pjesmu "sve mi tvoje fali"...
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#14293 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
i meni evo treci dan evidentiraju
. valjda danas dodje obavijest. evo fax drzim na radnoj temparaturi da odmah saljem.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14294 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
halo carina ?!
nema smisla više, evidentirate vec 3 dana.
nema smisla više, evidentirate vec 3 dana.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14295 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14296 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carinepapebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14297 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
---
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 3 times in total.
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14298 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
To bi sad trebalo biti duhovito? Priznajem, imas smisao za humor, kao da si fasovo tumor. Idi lijeci se.victom wrote:biće sutra kod tebe. poznanik koji radi na carini mi sad javio da su upravo obradili tvoju pošiljku. kod tebe je ono bio gumeni dildo i usb stick ?papebih wrote:Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carinepapebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano![]()
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#14299 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Po zakonu, mogu da carine po katalogu. Nisu obavezni slati upit.papebih wrote:Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carinepapebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#14300 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
procepilo je izgleda. evo i meni stigla obavijest. valjda bude ubrzo.
