Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14276 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Izgleda da je guzva na carini, meni je jucer u 8 bilo evidentiranje carinskih podataka, ocekivao sam jutros obavijest, ali evo nista u posti. Realna je mogucnost da vecina ovog zaglavi do prvomajskih praznika, ali msm da je najvažnije da je posiljka dosla u Sarajevo
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14277 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Trebaju makar propustit ove nižeg cjenovnog ranga, naplatit te 3,50KM i proslijedit ih dalje a ove skuplje za koje treba dostavljati račune nek rješaju nakon 1. Maja hahaha.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14278 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

ja sam jucer evidentiran u 8 ujutro i jos na cekanju.
znaci guzva.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14279 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Meni od petka evidentiraju, onkolog ih evidentiro, dabogda...
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14280 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BJB »

Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14281 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

BJB wrote:Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
Sta te oderase toliko u pm, ima li nwki spisak sta je koliko naplaceno
dorkcic
Posts: 776
Joined: 19/12/2008 20:26

#14282 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by dorkcic »

BJB wrote:Kupujem samo sitnice od dolara do pet sa ebaya..
Danas su me odrali za paketic od 77KM, platih 44 dadzbina..
Haj'mo se dogovoriti svi nekih mjesec-dva i ne narucivati nista, ama bas nista, nagovorite svakoga koga poznajete a ko kupuje bilo sta online..Pa da vidim sta ce naplatiti..
Da podignu granicu makar na 200KM..
I mene su odrali za otprilike isti iznos, nekakve njihove takse, pa otvaranje paketa... Ali nema veze, nema im od mene više nikad, a rekla sam svima o svom iskustvu.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#14283 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mr.Who »

Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14284 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Mr.Who wrote:Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
To ne gledaj, taj tracking nije relevantan, zna proći i po više od mjesec dana od "prispjeća na aerodrom" do prispjeća na tvoju adresu. Samo puni registrovani tracking brojevi su relevantni, oni koji imaju dva slova na početku i dva na kraju a između brojeve.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#14285 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mr.Who »

Mehemed wrote:
Mr.Who wrote:Poslata mi pošiljka iz Kine preko Yanwen.BH pošta uopšte ne registruje broj za praćenje pošiljke a 17track, yanwen i još jedna stranica kažu da je paket stigao na aerodrom u Sarajevu 18.04.
To ne gledaj, taj tracking nije relevantan, zna proći i po više od mjesec dana od "prispjeća na aerodrom" do prispjeća na tvoju adresu. Samo puni registrovani tracking brojevi su relevantni, oni koji imaju dva slova na početku i dva na kraju a između brojeve.
Pa takav mi je tracking broj, YDxxxxxxxxxYW .
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14286 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Nije to registrovani tracking, taj je isti kao i oni sa dva slova na početku i brojevi do kraja.
Taj se prati samo na http://track.yw56.com.cn/en-US/ i nije registrovani, već je samo onako. Te trackinge ne treba gledati.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14287 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BJB »

Meni postar donio na vrata, jedan proizvod, ukupna vrijednost s postarinom 33.62 funte4=platila tad kad je naruceno 76.84, kako su dosli na iznos 44,05KM nije mi jasno.. 13.09 -17% PDV-a+ 7.7 KM (10%carina)+10 takse=30.79, sta su zaracunali jos 10KM, nemam pojma.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14288 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

BJB wrote:Meni postar donio na vrata, jedan proizvod, ukupna vrijednost s postarinom 33.62 funte4=platila tad kad je naruceno 76.84, kako su dosli na iznos 44,05KM nije mi jasno.. 13.09 -17% PDV-a+ 7.7 KM (10%carina)+10 takse=30.79, sta su zaracunali jos 10KM, nemam pojma.
otvaranje paketa i evidencija vjerovatno
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#14289 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by vjesticanametli »

spree wrote:kad carobnica postaje vjestica? kad kaze hello kitty :skoljka: :mrgreen:
:mrgreen: ja sam dobra vila vjestica :-D od vas sto zajebajete nikakve koristi..... narucio mi je vec drug forumas i hvala mu :-D
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#14290 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by edossbest »

Ljudi interesuje me jel neko na Aukcijama prosao jeftino za neke stvari npr ja sam sada kupio nesto za 20$ a to kosta odprilike 200 sta ce se desiti kada taj paket dodje na carinu ?????
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#14291 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AhmetShabo »

edossbest wrote:Ljudi interesuje me jel neko na Aukcijama prosao jeftino za neke stvari npr ja sam sada kupio nesto za 20$ a to kosta odprilike 200 sta ce se desiti kada taj paket dodje na carinu ?????
smije li se znati sta si pazario?
Neke stvari ne idu na carinu iako znaju biti skupe
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14292 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Još uvijek evidentiraju, daBogda im Amor Mašović pjevao pjesmu "sve mi tvoje fali"...
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#14293 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

i meni evo treci dan evidentiraju :( . valjda danas dodje obavijest. evo fax drzim na radnoj temparaturi da odmah saljem.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14294 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

halo carina ?!
nema smisla više, evidentirate vec 3 dana.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14295 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14296 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

papebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carine
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14297 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

---
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 3 times in total.
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14298 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

victom wrote:
papebih wrote:
papebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carine
biće sutra kod tebe. poznanik koji radi na carini mi sad javio da su upravo obradili tvoju pošiljku. kod tebe je ono bio gumeni dildo i usb stick ? :lol: :lol:
To bi sad trebalo biti duhovito? Priznajem, imas smisao za humor, kao da si fasovo tumor. Idi lijeci se.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14299 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

papebih wrote:
papebih wrote:Javasluk, evo stigla posta, nista od obavijesti sa carine. Koja smo mi sprdocina od sistema, to nije humano
Ipak je javasluk bio na strani poste, sad me naknadno zovu da ima nesto sa carine za mene, kad vidi cuda, obavijest. Sad da vidimo koliko brzo carine
Po zakonu, mogu da carine po katalogu. Nisu obavezni slati upit.
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#14300 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

procepilo je izgleda. evo i meni stigla obavijest. valjda bude ubrzo.
Post Reply