Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14276 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Bullet Tooth Tony wrote: 27/11/2022 12:31 Novo vs polovno... Vjecita dilema

Evo gledam sad Pola ( kojeg sam upravo vozao 6 mjeseci)... Nov u osnovnoj opremi 22k eura... BMW 118 sa 50k na satu iz 2019 isto tako... Vozio oba duzi period... BMW je neuporedivo bolje auto.. Po vozinim osobinama, upravljanje, udobnost... Sve... Ne znam u kojoj opciji bi kupio ovog pola recimo... Ne zato sto je ovo BMW a ovo VW nego zato sto je ovaj BMW neuporedivo bolje auto.. Mada je stariji i ima vise kilometara

Image

Image
Ali su keca i polo dva različita segmenta doduše, za očekivati je puno bolji auto :D

Ne znam kakve su cijene Golf osmica gore..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14277 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Bullet Tooth Tony wrote: 27/11/2022 13:13
Evolution_IV wrote: 27/11/2022 12:40 meni bi garancija prevagnula, mada za nov vw nije ni bitno jer traje 2god svakako...

kolko je mazda 3 nova tamo?
3ca hatchback skymove 25k eura
nista, neuporedivo sa ova dva gore...skuplje nego ovdje za otprilike 3000eur :shock:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14278 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

canvra888 wrote: 27/11/2022 15:49
Ali su keca i polo dva različita segmenta doduše, za očekivati je puno bolji auto :D

Ne znam kakve su cijene Golf osmica gore..
Znam.. Gledao sam cijena naovo polovno...

Golf je 26k Life.... R Performance je 51k
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14279 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2022 14:34
citroen xm wrote: 27/11/2022 14:30

Ali danas je izgleda ljude sramota vozati auta od 5000 KM jer će okolina pomisliti da nisi uspio u životu. A to da li su ti plaćeni računi na vrijeme, kako ti je uređen životni prostor, šta jedeš... to niko ne vidi pa se ne moraš ni truditi. :skoljka:
takoe kome ces ti sta rec??stas ti postigo u zivotu ?? vozas truhlog audija ,nemas ti poima ko i ja ,vozam truhlog stojadina....
zato ti ''uspijesni'' vozaju raspale mezare na kredu po 30.000,a nemaju za kifle,dosipaju ulje stalno,krhaju im zamajci,registruju na rate,svijetle im ćek enđini i rezerve goriva,voze na celstonima i kmece po forumima i fb grupama kad im se sta pokvari...
Ovo je bas u kratkim crtama opisan nas mentalitet. I onda se ja iscudjavam kad ne mogu naci odredjeno auto u dobrom stanju. Definitivno auto vise klase se moze naci dobro do starosti 7-8 godina. Nakon te starosti ga obicno preuzima novi vlasnik od kojih su 90% kokuzi.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14280 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Moj citroen se kotrlja na savi, filteri su muratpasha wunder, ulje je total najjeftinije 5w40, gorivo je s neke puNpe u Gračanici ni ime joj ne znam...i takav napravio turu od 1078 km a rezerva se još nije upalila.... :mrgreen: fordova truhlih ispreskakao ni broj im ne znam, :mrgreen: ...koji će mi qratz novo auto, fakat....?! :mrgreen:
Ne hvalim se uopšte.. :mrgreen:
Last edited by konektovan on 27/11/2022 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14281 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote: 27/11/2022 19:54

Ovo je bas u kratkim crtama opisan nas mentalitet. I onda se ja iscudjavam kad ne mogu naci odredjeno auto u dobrom stanju. Definitivno auto vise klase se moze naci dobro do starosti 7-8 godina. Nakon te starosti ga obicno preuzima novi vlasnik od kojih su 90% kokuzi.
ja 2 godine intenzivno trazim auto(2010-2015) ,na kordunu grob do groba...trazi majka sina svoga
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14282 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

konektovan wrote: 27/11/2022 20:09 Moj citroen se kotrlja na savi, filteri su muratpasha wunder, ulje je total najjeftinije 5w40, gorivo je s neke puNpe u Gračanici ni ime joj ne znam...i takav napravio turu od 1078 km a rezerva se još nije upalila.... :mrgreen: fordova truhlih ispreskakao ni broj im ne znam, :mrgreen: ...koji će mi qratz novo auto, fakat....?! :mrgreen:
Ne hvalim se uopšte.. :mrgreen:
To je kod tebe mačor u vreći
Trebas kupiti novo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14283 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: stojane
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14284 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 27/11/2022 20:11
konektovan wrote: 27/11/2022 20:09 Moj citroen se kotrlja na savi, filteri su muratpasha wunder, ulje je total najjeftinije 5w40, gorivo je s neke puNpe u Gračanici ni ime joj ne znam...i takav napravio turu od 1078 km a rezerva se još nije upalila.... :mrgreen: fordova truhlih ispreskakao ni broj im ne znam, :mrgreen: ...koji će mi qratz novo auto, fakat....?! :mrgreen:
Ne hvalim se uopšte.. :mrgreen:
To je kod tebe mačor u vreći
Trebas kupiti novo
Lijepo je imati novo auto, ali mi nije imperativ.. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14285 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2022 20:09
preludezalude wrote: 27/11/2022 19:54

Ovo je bas u kratkim crtama opisan nas mentalitet. I onda se ja iscudjavam kad ne mogu naci odredjeno auto u dobrom stanju. Definitivno auto vise klase se moze naci dobro do starosti 7-8 godina. Nakon te starosti ga obicno preuzima novi vlasnik od kojih su 90% kokuzi.
ja 2 godine intenzivno trazim auto(2010-2015) ,na kordunu grob do groba...trazi majka sina svoga
sta ce ti sta ne valja sa mrcinom
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#14286 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Ja sam opersian od tih kompleksa.
Dok sam bio mladji. Imao sam zelju za novijim. Bjesnim autima.
Bruku para sam potrosio. Ali kako vrijeme ide. Puno me i ne zanima. “Posao je dobar a para lahka” i mogao bi priuštiti “i super cars” ali radije cu putovati, skolovati djecu, trositi trud u necem drugom
Kod mene u kuci tri auta. Jedno 9 god. Novo kupljeno. Drugo 14. Isto novo. I trece 17. Ovo trece se i ne koristi puno 10k km za 2 god. Sluzbeno me spasi, ( i motokotač za zajebancije :D) Sva u odlicnom stanju. I za sad nemam namjeru kupovati nista novije..
Danas sve neko takmicenje, kompleksi. Zavisti i ostala zajebancija i to vazi za cio aspekt zivota. Od mode preko auta do kuca i ostalog sranja. :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14287 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 27/11/2022 20:35
sta ce ti sta ne valja sa mrcinom
hahahaha,pa nisam ja smetljar da prodajem auto sto je neispravan... hocu da promijenim na bolje ,novije,hocu mali auto,normalan ...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14288 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ja bih nekako volio do 7g starog jarisa.... al ja nesto non stop trpam idem na terene nosim laptope alate ljestve.... a volio bih strasno benzinskog jarisa sa 1.3 motorom

ko klincu neostvarena zelja neku malenu gti jurilicu
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#14289 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Cuj jaris dje to nadje… . Ja mislio ti mastas o ozbiljnijem avtu
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14290 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

jaris je izuzetan auto... izuzetne kakvoce... rijetko kvalitetno uradjen komad lima u novom mileniju... isto tako honda civic 1.8, accord 2.4
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14291 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Nestade stranica čitava :lol:
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 563
Joined: 07/03/2018 18:22

#14292 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sefket_ramadani »

golf 7 gti, automatik

imal neko da napise iskustvo, koliko je skup za odrzavanje, itd itd.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14293 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

skrbavi-admin wrote: 27/11/2022 21:06 jaris je izuzetan auto... izuzetne kakvoce... rijetko kvalitetno uradjen komad lima u novom mileniju... isto tako honda civic 1.8, accord 2.4
jebo to, nek daju kakav s1 quattro
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14294 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 28/11/2022 20:27
skrbavi-admin wrote: 27/11/2022 21:06 jaris je izuzetan auto... izuzetne kakvoce... rijetko kvalitetno uradjen komad lima u novom mileniju... isto tako honda civic 1.8, accord 2.4
jebo to, nek daju kakav s1 quattro
ma ja, sta ozbiljnije :lol:
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#14295 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

Pozdrav forumasi!

Koje je vama po ovoj cijeni bolje auto? i zasto ne bi uzeli? Oba su presli oko 200k km.

Peugeot 3008 1.6 HDI - Navi Kamera Automat 2018 120KS (33.800 KM). 2018 god.
https://www.olx.ba/r/50630228/370103

i kakav je Peugeot za odrzavanje?




Audi Q3 2.0TDI 130kw Quattro S-Tronic S-Line Automatik (34.900 KM) 2012.god.
https://www.olx.ba/r/50666748/370103


hvala na odg
User avatar
ElRe
Posts: 16934
Joined: 12/12/2011 11:28

#14296 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Q3 ima bolji motor, 4x4 pogon ako ti treba, brži automatik ako ti je to bitno. Generalno je čvršći automobil. Peugeot ima halogene farove.
Sve u svemu trebaš znati šta je tebi bitno. Kod Peugeta možeš očekivati cca 1300 KM troška za SCR sistem (pumpa+posuda). Q3 je opet u ozbiljnim godinama i zbog toga bih izabrao 3008 2.0 BlueHDI ako bi se mogao naći sa malo kompletnijom opremom.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14297 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

realno svi bi mi novo i bijesno auto i jos par u garazi da mozemo.
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#14298 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

ElRe wrote: 29/11/2022 09:32 Q3 ima bolji motor, 4x4 pogon ako ti treba, brži automatik ako ti je to bitno. Generalno je čvršći automobil. Peugeot ima halogene farove.
Sve u svemu trebaš znati šta je tebi bitno. Kod Peugeta možeš očekivati cca 1300 KM troška za SCR sistem (pumpa+posuda). Q3 je opet u ozbiljnim godinama i zbog toga bih izabrao 3008 2.0 BlueHDI ako bi se mogao naći sa malo kompletnijom opremom.
hvala na odg.

a 2.0 su svi za 10k km vise.

ako moze mala usluga
da provjeris ovako od oka koji ti je na olx.ba dobar do 35k km ili ako ima koja autokuca da prodaje 3008 a nisu stavili na olx.ba


ili kakav bmw x1 do 30k? ne bi prelazio vise od 10k godisnje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14299 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Ja jucer prodao svoje koje sam koristio mjesec dana tokom cijele godine.

Stavio slike na olx , nakon 3 minute telefon se usijao koliko zovu preprodavaci.

Otisao u roku odmah :lol: :lol: :lol:


Image
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14300 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Dobra kola se lako prodaju.
Post Reply