Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Allcho
Posts: 35
Joined: 06/02/2007 22:25

#14251 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Allcho »

Image

Izgleda poceli raditi i u Singapuru :D
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14252 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Kamo sreće da će i moja... Ja čak i duže čekam...

Image
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14253 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Bas tako, stigla posiljka iz Singapura :) Image
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14254 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Koji sam baxuz, moja pošiljka starija od obe, a u mene se još ništa ne mijenja... :? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#14255 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mentha_Piperita »

Ima 20 dana kako je posiljka shipped iz Kine, a gdje god ukucam TR nigdje mi ne izbacuje gdje se tacno nalazi (ukucavan TR na sve tri prethodno navedene stranice za pracenje)? Je li ovo uobicajeno ili...? Hvala. :roll:
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14256 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Mentha_Piperita wrote:Ima 20 dana kako je posiljka shipped iz Kine, a gdje god ukucam TR nigdje mi ne izbacuje gdje se tacno nalazi (ukucavan TR na sve tri prethodno navedene stranice za pracenje)? Je li ovo uobicajeno ili...? Hvala. :roll:
Ako ti je TN sa dva slova na početku i brojevima do kraja, zaboravi na taj tracking, nema ništa od njeg, taj tracking nije relevantan. Relevantan je samo onaj koji ima dva slova na početku i dva na kraju, a između toga su brojevi.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#14257 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

papebih wrote:Bas tako, stigla posiljka iz Singapura :) Image
Image

skupa s mojim laserom :mrgreen:
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#14258 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mentha_Piperita »

Mehemed wrote:
Mentha_Piperita wrote:Ima 20 dana kako je posiljka shipped iz Kine, a gdje god ukucam TR nigdje mi ne izbacuje gdje se tacno nalazi (ukucavan TR na sve tri prethodno navedene stranice za pracenje)? Je li ovo uobicajeno ili...? Hvala. :roll:
Ako ti je TN sa dva slova na početku i brojevima do kraja, zaboravi na taj tracking, nema ništa od njeg, taj tracking nije relevantan. Relevantan je samo onaj koji ima dva slova na početku i dva na kraju, a između toga su brojevi.
Ima dva slova na pocetku, pa brojevi, pa dva slova na kraju. Ali opet nigdje mi nista ne izbacuje. :roll: Hvala ti. :thumbup:

EDIT: Skontah gresku, TR mi se razlikovao u onom mail-u sto se dobije od e-buy i kad se otvori narudzba :-) , u Singapuru je trenutno.

Velika pomoc - gdje da trazim gresku, hvala ti.
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14259 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Ovo nije moguće, moje još uvijek nema, nikakve promjene na trackingu, a ove novije se pokrenule, idu ko išta...
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14260 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Mehemed wrote:Ovo nije moguće, moje još uvijek nema, nikakve promjene na trackingu, a ove novije se pokrenule, idu ko išta...
Ja imam jednu od 31.3 preko Singapur post, jos nije makla, a evo ova od 5.4 je stigla u Sar.
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#14261 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

nakon sto paket ode na carinu za koliko dana dodje ona obavijest da se dostave racuni?
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14262 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

spree wrote:nakon sto paket ode na carinu za koliko dana dodje ona obavijest da se dostave racuni?
Uglavnom za 24-48h
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14263 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

ima li neko da je kupovao kakav jeftini bluetootk mis sa ebaya,do nekih 10ak KM a da obavlja posao,tj. da rade sva dugmad i da uredno prima signal

kupovao sam 2 misa ,doduse wifi i nisam potrefio nista da valja,u jednog nije radio reciver a u drugog ostecen opticki senzor
zato mi daje neku preporuku,ne mora biti neki kvalitet,ali da uredno radi

imam ja logitech bezicni mis ali ima onaj reciver i punjac za njega pa nije bas prakticno za laptopa,jer laptop stalno sklanjam sa stola kada ne koristim
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#14264 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by VladaFBiH »

zippoo87 wrote:ima li neko da je kupovao kakav jeftini bluetootk mis sa ebaya,do nekih 10ak KM a da obavlja posao,tj. da rade sva dugmad i da uredno prima signal

kupovao sam 2 misa ,doduse wifi i nisam potrefio nista da valja,u jednog nije radio reciver a u drugog ostecen opticki senzor
zato mi daje neku preporuku,ne mora biti neki kvalitet,ali da uredno radi

imam ja logitech bezicni mis ali ima onaj reciver i punjac za njega pa nije bas prakticno za laptopa,jer laptop stalno sklanjam sa stola kada ne koristim
pa imaš HP miševa po 10-30KM sad u svakoj radnji ovdje + garancija - kako ti se da naručivati? istina nisu bluetooth ali im je receiver 3-4mm van usb porta ali to nije tako strašno da ga ne možeš koristiti
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14265 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

pa ne mora biti bluetooth,moze i wifi,samo da radi :D
gdje ima brand mis za 10 KM,da odem odmah kupiti :D
neke znj marke po trznim centrima kostaju od 10-20 KM
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14266 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

zippoo87 wrote:pa ne mora biti bluetooth,moze i wifi,samo da radi :D
gdje ima brand mis za 10 KM,da odem odmah kupiti :D
neke znj marke po trznim centrima kostaju od 10-20 KM
pa zaletis se do 30 maraka i moze se naci pristojan HP ili logitech sa mikro reciverom
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14267 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

pa da mi se daje 30 KM,znam ja sta bi kupio,ne bih ni pitao ovdje :D
mislio sam uzeti sta jeftino,da ima dvije tipke i kotacic i to je to ,iako sam se vec i navikao na tachpad ,jer je i laptop manji i vecinom ga drzim u krilu
btw. sada sam isao u jednu IT radnju,imaju samo neki kineski mali bezicni,kosta 12 KM ali mi je premal,isto djeciji i nisam ga ni uzeo
i imaju jos jedan malo skuplji ,35 KM...samo dva bezicna misa u ponudi lol
odem i do konzuma,kod njih jos gora ponuda...niti jednog bezicnog
pokusati cu naci sta sa neta da valja pa naruciti a da nije skupo
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#14268 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by VladaFBiH »

zippoo87 wrote:pa ne mora biti bluetooth,moze i wifi,samo da radi :D
gdje ima brand mis za 10 KM,da odem odmah kupiti :D
neke znj marke po trznim centrima kostaju od 10-20 KM
nemoj me držati za riječ ali mislim sam vidio ove cijene u Konzumu Ložionička - provjerim
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14269 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

VladaFBiH wrote:
zippoo87 wrote:pa ne mora biti bluetooth,moze i wifi,samo da radi :D
gdje ima brand mis za 10 KM,da odem odmah kupiti :D
neke znj marke po trznim centrima kostaju od 10-20 KM
nemoj me držati za riječ ali mislim sam vidio ove cijene u Konzumu Ložionička - provjerim
Nisam iz Sa :D...u nasem Konzumu nema
narucim sa interneta,ebes nase prodavnice :D

neki dan trazio termalnu pastu,niko nema...niti jedan trzni centar...jedva nasao :D
pasta 4 KM kosta...jadno
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14270 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Napokon se i moja mrdnula s mjesta... Valjda sad neće ostati predugo na carini, zna nekad ostati i po 5-6 pa i više dana. Još uvijek postoji mala šansa da mi stigne u roku mjesec dana (naručeno 27.03.), ali vidjet ćemo.

Image
hali gali halid
Posts: 2779
Joined: 08/10/2007 22:45

#14271 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hali gali halid »

Image
Sta je ovo, ne mrda ovo nista :oops:
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14272 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Mehemed wrote:Napokon se i moja mrdnula s mjesta... Valjda sad neće ostati predugo na carini, zna nekad ostati i po 5-6 pa i više dana. Još uvijek postoji mala šansa da mi stigne u roku mjesec dana (naručeno 27.03.), ali vidjet ćemo.

Image
Nemoj ni spominjat 5-6 dana, ja im dajem fore jedan za slanje obavijesti i drugi da to ocarine :)
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14273 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

I ja bi volio da odmah sutra bude rješeno i da krene prema meni tako da može do 27. doći na moju adresu, ali nekad znaju pravo usporit i odužit. Dovoljno je što se odužila ova dostava od Kine do BiH, ne treba mi sad i oduženje na carini...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14274 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Mehemed wrote:I ja bi volio da odmah sutra bude rješeno i da krene prema meni tako da može do 27. doći na moju adresu, ali nekad znaju pravo usporit i odužit. Dovoljno je što se odužila ova dostava od Kine do BiH, ne treba mi sad i oduženje na carini...
jest vala. nikad se duze nije cekalo.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14275 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Trenutak istine, sljedeća promjena na trackingu je presudna u tome hoće li stići do Petka-Subote ili će nekad tek sljedeće sedmice. Ako se danas vrati sa carine stiže do mene najkasnije 27.04.

Image
Post Reply