Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1426 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

ekipa iz HR
http://zinhof.blog.hr
ko je ovaj zinhof?
ima dosta dobre muziek dobrog blues-a
na blogu samo treba iskopat
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1427 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

"One day I will organize myself" ... Upravo je počeo Taksist s De Nirom na Novoj ... Uredno sam zavaljen na kauču, slušam Go Getters i gledam film bez zvuka. Nije loše, kako je sutra neradni dan. Ali ono za što se javljam jeste da sam sada primjetioM da nema više odličnog rockabilly bloga Royal Deuces ... Otisao kao i RedondoRoundUp ... Mislim da nije poenta samo ripovati albume i postavljati na blog i od toga praviti nesto ...

Idemo dalje...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1428 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Go getters?Imaju li još stvari kao "Heart to spare"?Ta mi je odlična...
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1429 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Eto malo se updejtah...Zatvaranju Royala je najviše doprinjela "moja firma" ha ha ha...Kažu da su od Rhythm Bomba dobivali najviše pritužbi...Borba s vjetrenjačama... :roll:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1430 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

To je upravo ono o cemu pricam. Ako blog postoji samo radi ripovanja i postavljanja albuma, onda to nije uredu. I RedondoRoundUp i Royal Deuce su radili samo ripovanja albuma i postavljnja, bez ikakvih inovacija i informacija s rockabilly/psychobilly scene. I onda su se bunili (sjećate se prepisivanja između mene i Redonda) kada im neko prekopira link, što je ludilo na kraju. Ono sto ja pokusavam jeste da napravim neke kompilacije i da nabacim neke albume, koje je tesko naci, a koje ja nisam ripovao i da to sve predstavim uz sto vise novosti i informacija s rockabilly/psychobilly scene.
Za moj pojam blogovi imaju jednu prednost, a to je da se lako moze doci do preview nekog albuma. Posljednji primjer kod mene jeste posljednji album U2, koji sam prvo skinuo s neta (ripovan na 320, sto znaci dobar zvuk), ali sam nakon preslusavanja sebi to narucio s Amazona. Znam da sam mozda u manjini sto se ovoga tice, ali ja to tako radim. S druge strane, moram priznati da su cijene albuma (posebno muzike koju mi ovdje pratimo), relativno velike jos uvijek i ja se uvijek na ovu tezu osvrcem. Mislim da se cijene moraju spustiti i da za to ima prostora, da se records label moraju vise okrenuti grupama i njihovim live nastupima, nego samo prodaji i izdavanju albuma. Mnogo vise albuma ce neka grupa prodati na svom live nastupu, nego mozda preko mreze svojih distributera. Mozda i grijesem, ali ovo je moje misljenje i ne bi lose bilo da cujemo Don Karlosa, Fadilla ili Murija oko ovoga koji mozda imaju veci problem s blogerima?

:bih:

Lab3352
htpp://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1431 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:..... Posljednji primjer kod mene jeste posljednji album U2, koji sam prvo skinuo s neta (ripovan na 320, sto znaci dobar zvuk), ali sam nakon preslusavanja sebi to narucio s Amazona....
Ajde brate što poručuješ sa amazona to je skroz ok...ali U2 i ona pozerčina Bono "peace-nobel-prize-winner-wannabe" Vox.... :cry:
Što bi naš narod reko "bottom of the bottom" :mrgreen:
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1432 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Ne griješiš...Moj stav oko toga je poznat.Čak sam dao i podršku RockabillyHall-u i zamolio Suna da postavi tamo i album od M.Queena koji im fali i nadopunio linkove gdje su izloženi naši albumi za skidanje s interesantnim crticama o njihovom nastajanju...
Borba diskografije protiv slobodnog skidanja glazbe je kao doba industrijske revolucije,kad su radnici uništavali strojeve u strahu da će ostati bez posla...Diskografske kuće gube energiju na borbu s vjetrenjačama,umjesto da se što prije prilagode modernizaciji i ugrabe svoj dio kolača na druge načine.Često o tome pričam sa Ralphom(Rhythm Bomb),ali ne dovoljno izgleda...
Evo ponovit' ću...Za male izvođače "underground" glazbe što smo mi,smanjenje tiraže financijski ne znači (skoro)ništa,jer je svejedno dali će kuća prodati 300 ili 700 cedeja(na nakladu od 1000,bend dobiva 20% i to uglavnom u cedejima)...Za nas je najbitnije da ljudi čuju i saznaju za nas i napune dvoranu di dođemo svirati...jer dobro si rekao da se i onako najviše cedeja proda poslije svirke.Tako da su takve stranice najbolji promotor onoga što radimo,i ako postoji kvaliteta i ako je to dobro,ljudi će s guštom potrošiti lovu na sljedećem koncertu i kupiti CD.U ostalom,ako smo već izabrali sebe promovirati javno,jebeš umjetničku kreativnost ako za nju znaju samo tvoja četiri zida. 8)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1433 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

fadill wrote:ekipa iz HR
ko je ovaj zinhof?
ko to zna, ali neka dobra duša sigurno :)
lab3352 wrote: ...Mnogo vise albuma ce neka grupa prodati na svom live nastupu...
često nakon dobrog koncerta kupim cd, ako imaju štand, a najveći mi je gušt kupit majcu, tako imam i neku uspomenu na koncert
jedino kaj moja žena pizdi, jer zbog toga ih imam brdo
zadnji takav koncert je bio New Model Army (UK alter), kupili smo majcu njoj i meni i još 2 cd-a
frend koji je bio prvi put na njima je prije koncerta kupio jedan cd, ali bio tolko oduševljen koncertom (skupilo nas se oko 50 a oni su svirali kao da nas je par tisuća) da je nakon giga kupil i majcu i još 3 cd-a
i rekel 'jebiga, zaslužili su!'
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1434 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Evo nam i zemljaka na privremenom (rockabilly) radu u Francuskoj....Billy Brillantine

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =270955426
http://rockabillyfamilly.centerblog.net ... ntine.html
http://baston-general-rockab.skyrock.com/

A pojavio se po svoj prilici na BN televiziji ;-)

Image
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1435 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Perica...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1436 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="Nice Guy Eddie"] Billy Brillantine
[quote]

to ti je tak
daj nekom sa ovih prostora formulu da nekaj zaradi a da se pri tom ne namuči - evo ti francuskog rockabilly banda koji radi coverse kao da je '83 :lol: :lol: :lol:
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1437 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Poznam Peru dosta dobro...Nema tu para...samo dobra stara zaluđenost...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1438 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Don Karlos wrote:Poznam Peru dosta dobro...Nema tu para...samo dobra stara zaluđenost...
ma samo sam se zajebaval, odmah sam skužil da je jedan od nas
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1439 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Last edited by fadill on 29/09/2010 12:37, edited 2 times in total.
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1440 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Sajko do jaja! :skoljka: :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1441 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ne vidim sta je lose iskreno u kupovini posljednjeg albuma U2? Prije njega sam kupio (narucio) blu ray "Wall*E", koji jedva cekam da dođe, kao i posljednji box set Miles Davis "Kind Of Blue". Ja ne kupujem samo rockabilly / psychobilly muziku, vec mnogo i druge muzike. Imam nekoliko svojih diskografskih kuća čije bih kataloge volio da imam čitave, ali nemam toliko love :-) za sve ... Posljednje od rockabilly / psychobilly sto sam narucio jeste The Highwayman DVD i The Meteors box set. Za sada jos cekam dva izdanja DVD s Raucous Records ...

I da, Don Karlos, slazem se s tobom ... ako umjetnost ostane s tobom među četiri zida nije dobro ... nimalo ... Mislim da su blogovi veoma dobar prostor za promociju necijeg rada. Ja sam u tome jos "rookie" i trazim se u tome kako bi trebao da izgleda moj blog. Mislim da sam na dobrom putu, ali da treba jos puno rada. Ono sto me cuva u svemu tome, jeste moj entuzijazam za rockabilly kulturu i nista vise.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1442 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Dill-fa rulez...super pesmica i spot. Rispekt i za outfit: zudže i šešir... :thumbup:

Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar

@Lab: Ma nije nista lose pazariti novi u2, nego mene iritira vokalni solista pomenutog benda pa otuda i moj komentar..no hard fillings :thumbup:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1443 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ma naravno ... sve OK :D ... ono je svakako samo moj komentar, nista vise ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1444 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

hej ljudi, nešto gadno se događa
jučer je umro 'royal deuces' a izgleda da je danas mrtav i 'rockhall.ro' :x
Karlos daj malo smiri ove svoje iz Rhythm Bomba :lol:

Činjenica je da sam ja uz sve to bjesomučno skidanje kupio barem 20 cd-a koje nikad nebi kupio da ih prije nisam skinuo
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1445 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Primjetih i ja da ga ni'...Pričat ću s Ralphom o tome kad se vidimo,ali meni tu nije preporučljivo zauzimat strane... :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1446 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Hmmm, vidim i ja da se nesto veliko desava ... dva velika bloga su "down", ali to je ono o cemu sam pricao i pisao. Nije samo dovoljno ripovati albume i to postavljati u sto vecem broju. Mislim da su Redondo i Royal do sada postavili preko 1000 linkova za albume i to moze biti problem. Nigdje nije bilo nikakvih drugih stvari, samo albumi i albumi. I to je posljednica. Mozda i moj blog uskoro ukinu, ali bilo je fino dok je trajalo ... niko se do sada nije zalio (osim Mredonda :) )

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1447 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Nice Guy Eddie wrote:Dill-fa rulez...super pesmica i spot. Rispekt i za outfit: zudže i šešir... :thumbup:

Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar

@Lab: Ma nije nista lose pazariti novi u2, nego mene iritira vokalni solista pomenutog benda pa otuda i moj komentar..no hard fillings :thumbup:
ma sluso sam ...ova pjesma (i jos jedna sa albuma zove se Banda Vlada) je drugacija od onoga sto mi sviramo
ima malo vise neki motown feeling al moras ovako nesto uradit jbga

ostalo je sve rnr rhythm and blues svirka

kaze vic koja je razlika izmedju boga i Bone iz U2?

kaze Bog ne ide ulicom i pravi se da je Bono hahaha
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1448 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

fadill wrote:....kaze vic koja je razlika izmedju boga i Bone iz U2?
kaze Bog ne ide ulicom i pravi se da je Bono hahaha
Image

At a recent U2 concert in Glasgow, Bono asks the audience for some quiet.
Then, in the silence, he starts to slowly clap his hands.
Holding the audience in total silence, he says into the microphone:

"Every time I clap my hands, a child in Africa dies."

A voice from near the front breaks the silence:

"WELL... STOP FUCKING DOING IT THEN !!"

:evil: :evil: :evil:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1449 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Upravo sada gledam na forumu sta nas je odjednom ONLINE!!!! :lol:

BONO3352
http://rockabilly.blogger.ba :thumbup:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1450 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ima li vas na facebooku da ćaskamo :D
Post Reply