Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1426 Re: Rockabilly - Psychobilly
ekipa iz HR
http://zinhof.blog.hr
ko je ovaj zinhof?
ima dosta dobre muziek dobrog blues-a
na blogu samo treba iskopat
http://zinhof.blog.hr
ko je ovaj zinhof?
ima dosta dobre muziek dobrog blues-a
na blogu samo treba iskopat
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1427 Re: Rockabilly - Psychobilly
"One day I will organize myself" ... Upravo je počeo Taksist s De Nirom na Novoj ... Uredno sam zavaljen na kauču, slušam Go Getters i gledam film bez zvuka. Nije loše, kako je sutra neradni dan. Ali ono za što se javljam jeste da sam sada primjetioM da nema više odličnog rockabilly bloga Royal Deuces ... Otisao kao i RedondoRoundUp ... Mislim da nije poenta samo ripovati albume i postavljati na blog i od toga praviti nesto ...
Idemo dalje...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Idemo dalje...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1428 Re: Rockabilly - Psychobilly
Go getters?Imaju li još stvari kao "Heart to spare"?Ta mi je odlična...
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1429 Re: Rockabilly - Psychobilly
Eto malo se updejtah...Zatvaranju Royala je najviše doprinjela "moja firma" ha ha ha...Kažu da su od Rhythm Bomba dobivali najviše pritužbi...Borba s vjetrenjačama... 
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1430 Re: Rockabilly - Psychobilly
To je upravo ono o cemu pricam. Ako blog postoji samo radi ripovanja i postavljanja albuma, onda to nije uredu. I RedondoRoundUp i Royal Deuce su radili samo ripovanja albuma i postavljnja, bez ikakvih inovacija i informacija s rockabilly/psychobilly scene. I onda su se bunili (sjećate se prepisivanja između mene i Redonda) kada im neko prekopira link, što je ludilo na kraju. Ono sto ja pokusavam jeste da napravim neke kompilacije i da nabacim neke albume, koje je tesko naci, a koje ja nisam ripovao i da to sve predstavim uz sto vise novosti i informacija s rockabilly/psychobilly scene.
Za moj pojam blogovi imaju jednu prednost, a to je da se lako moze doci do preview nekog albuma. Posljednji primjer kod mene jeste posljednji album U2, koji sam prvo skinuo s neta (ripovan na 320, sto znaci dobar zvuk), ali sam nakon preslusavanja sebi to narucio s Amazona. Znam da sam mozda u manjini sto se ovoga tice, ali ja to tako radim. S druge strane, moram priznati da su cijene albuma (posebno muzike koju mi ovdje pratimo), relativno velike jos uvijek i ja se uvijek na ovu tezu osvrcem. Mislim da se cijene moraju spustiti i da za to ima prostora, da se records label moraju vise okrenuti grupama i njihovim live nastupima, nego samo prodaji i izdavanju albuma. Mnogo vise albuma ce neka grupa prodati na svom live nastupu, nego mozda preko mreze svojih distributera. Mozda i grijesem, ali ovo je moje misljenje i ne bi lose bilo da cujemo Don Karlosa, Fadilla ili Murija oko ovoga koji mozda imaju veci problem s blogerima?
Lab3352
htpp://rockabilly.blogger.ba
Za moj pojam blogovi imaju jednu prednost, a to je da se lako moze doci do preview nekog albuma. Posljednji primjer kod mene jeste posljednji album U2, koji sam prvo skinuo s neta (ripovan na 320, sto znaci dobar zvuk), ali sam nakon preslusavanja sebi to narucio s Amazona. Znam da sam mozda u manjini sto se ovoga tice, ali ja to tako radim. S druge strane, moram priznati da su cijene albuma (posebno muzike koju mi ovdje pratimo), relativno velike jos uvijek i ja se uvijek na ovu tezu osvrcem. Mislim da se cijene moraju spustiti i da za to ima prostora, da se records label moraju vise okrenuti grupama i njihovim live nastupima, nego samo prodaji i izdavanju albuma. Mnogo vise albuma ce neka grupa prodati na svom live nastupu, nego mozda preko mreze svojih distributera. Mozda i grijesem, ali ovo je moje misljenje i ne bi lose bilo da cujemo Don Karlosa, Fadilla ili Murija oko ovoga koji mozda imaju veci problem s blogerima?
Lab3352
htpp://rockabilly.blogger.ba
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1431 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ajde brate što poručuješ sa amazona to je skroz ok...ali U2 i ona pozerčina Bono "peace-nobel-prize-winner-wannabe" Vox....lab3352 wrote:..... Posljednji primjer kod mene jeste posljednji album U2, koji sam prvo skinuo s neta (ripovan na 320, sto znaci dobar zvuk), ali sam nakon preslusavanja sebi to narucio s Amazona....
Što bi naš narod reko "bottom of the bottom"
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1432 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ne griješiš...Moj stav oko toga je poznat.Čak sam dao i podršku RockabillyHall-u i zamolio Suna da postavi tamo i album od M.Queena koji im fali i nadopunio linkove gdje su izloženi naši albumi za skidanje s interesantnim crticama o njihovom nastajanju...
Borba diskografije protiv slobodnog skidanja glazbe je kao doba industrijske revolucije,kad su radnici uništavali strojeve u strahu da će ostati bez posla...Diskografske kuće gube energiju na borbu s vjetrenjačama,umjesto da se što prije prilagode modernizaciji i ugrabe svoj dio kolača na druge načine.Često o tome pričam sa Ralphom(Rhythm Bomb),ali ne dovoljno izgleda...
Evo ponovit' ću...Za male izvođače "underground" glazbe što smo mi,smanjenje tiraže financijski ne znači (skoro)ništa,jer je svejedno dali će kuća prodati 300 ili 700 cedeja(na nakladu od 1000,bend dobiva 20% i to uglavnom u cedejima)...Za nas je najbitnije da ljudi čuju i saznaju za nas i napune dvoranu di dođemo svirati...jer dobro si rekao da se i onako najviše cedeja proda poslije svirke.Tako da su takve stranice najbolji promotor onoga što radimo,i ako postoji kvaliteta i ako je to dobro,ljudi će s guštom potrošiti lovu na sljedećem koncertu i kupiti CD.U ostalom,ako smo već izabrali sebe promovirati javno,jebeš umjetničku kreativnost ako za nju znaju samo tvoja četiri zida.
Borba diskografije protiv slobodnog skidanja glazbe je kao doba industrijske revolucije,kad su radnici uništavali strojeve u strahu da će ostati bez posla...Diskografske kuće gube energiju na borbu s vjetrenjačama,umjesto da se što prije prilagode modernizaciji i ugrabe svoj dio kolača na druge načine.Često o tome pričam sa Ralphom(Rhythm Bomb),ali ne dovoljno izgleda...
Evo ponovit' ću...Za male izvođače "underground" glazbe što smo mi,smanjenje tiraže financijski ne znači (skoro)ništa,jer je svejedno dali će kuća prodati 300 ili 700 cedeja(na nakladu od 1000,bend dobiva 20% i to uglavnom u cedejima)...Za nas je najbitnije da ljudi čuju i saznaju za nas i napune dvoranu di dođemo svirati...jer dobro si rekao da se i onako najviše cedeja proda poslije svirke.Tako da su takve stranice najbolji promotor onoga što radimo,i ako postoji kvaliteta i ako je to dobro,ljudi će s guštom potrošiti lovu na sljedećem koncertu i kupiti CD.U ostalom,ako smo već izabrali sebe promovirati javno,jebeš umjetničku kreativnost ako za nju znaju samo tvoja četiri zida.
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1433 Re: Rockabilly - Psychobilly
ko to zna, ali neka dobra duša sigurnofadill wrote:ekipa iz HR
ko je ovaj zinhof?
često nakon dobrog koncerta kupim cd, ako imaju štand, a najveći mi je gušt kupit majcu, tako imam i neku uspomenu na koncertlab3352 wrote: ...Mnogo vise albuma ce neka grupa prodati na svom live nastupu...
jedino kaj moja žena pizdi, jer zbog toga ih imam brdo
zadnji takav koncert je bio New Model Army (UK alter), kupili smo majcu njoj i meni i još 2 cd-a
frend koji je bio prvi put na njima je prije koncerta kupio jedan cd, ali bio tolko oduševljen koncertom (skupilo nas se oko 50 a oni su svirali kao da nas je par tisuća) da je nakon giga kupil i majcu i još 3 cd-a
i rekel 'jebiga, zaslužili su!'
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1434 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo nam i zemljaka na privremenom (rockabilly) radu u Francuskoj....Billy Brillantine
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =270955426
http://rockabillyfamilly.centerblog.net ... ntine.html
http://baston-general-rockab.skyrock.com/
A pojavio se po svoj prilici na BN televiziji

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =270955426
http://rockabillyfamilly.centerblog.net ... ntine.html
http://baston-general-rockab.skyrock.com/
A pojavio se po svoj prilici na BN televiziji

- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1435 Re: Rockabilly - Psychobilly
Perica...
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1436 Re: Rockabilly - Psychobilly
[quote="Nice Guy Eddie"] Billy Brillantine
[quote]
to ti je tak
daj nekom sa ovih prostora formulu da nekaj zaradi a da se pri tom ne namuči - evo ti francuskog rockabilly banda koji radi coverse kao da je '83

[quote]
to ti je tak
daj nekom sa ovih prostora formulu da nekaj zaradi a da se pri tom ne namuči - evo ti francuskog rockabilly banda koji radi coverse kao da je '83
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1437 Re: Rockabilly - Psychobilly
Poznam Peru dosta dobro...Nema tu para...samo dobra stara zaluđenost...
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1438 Re: Rockabilly - Psychobilly
ma samo sam se zajebaval, odmah sam skužil da je jedan od nasDon Karlos wrote:Poznam Peru dosta dobro...Nema tu para...samo dobra stara zaluđenost...
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1439 Re: Rockabilly - Psychobilly
Last edited by fadill on 29/09/2010 12:37, edited 2 times in total.
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1440 Re: Rockabilly - Psychobilly
Sajko do jaja!

- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1441 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ne vidim sta je lose iskreno u kupovini posljednjeg albuma U2? Prije njega sam kupio (narucio) blu ray "Wall*E", koji jedva cekam da dođe, kao i posljednji box set Miles Davis "Kind Of Blue". Ja ne kupujem samo rockabilly / psychobilly muziku, vec mnogo i druge muzike. Imam nekoliko svojih diskografskih kuća čije bih kataloge volio da imam čitave, ali nemam toliko love
za sve ... Posljednje od rockabilly / psychobilly sto sam narucio jeste The Highwayman DVD i The Meteors box set. Za sada jos cekam dva izdanja DVD s Raucous Records ...
I da, Don Karlos, slazem se s tobom ... ako umjetnost ostane s tobom među četiri zida nije dobro ... nimalo ... Mislim da su blogovi veoma dobar prostor za promociju necijeg rada. Ja sam u tome jos "rookie" i trazim se u tome kako bi trebao da izgleda moj blog. Mislim da sam na dobrom putu, ali da treba jos puno rada. Ono sto me cuva u svemu tome, jeste moj entuzijazam za rockabilly kulturu i nista vise.
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
I da, Don Karlos, slazem se s tobom ... ako umjetnost ostane s tobom među četiri zida nije dobro ... nimalo ... Mislim da su blogovi veoma dobar prostor za promociju necijeg rada. Ja sam u tome jos "rookie" i trazim se u tome kako bi trebao da izgleda moj blog. Mislim da sam na dobrom putu, ali da treba jos puno rada. Ono sto me cuva u svemu tome, jeste moj entuzijazam za rockabilly kulturu i nista vise.
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1442 Re: Rockabilly - Psychobilly
Dill-fa rulez...super pesmica i spot. Rispekt i za outfit: zudže i šešir...
Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar
@Lab: Ma nije nista lose pazariti novi u2, nego mene iritira vokalni solista pomenutog benda pa otuda i moj komentar..no hard fillings
Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar
@Lab: Ma nije nista lose pazariti novi u2, nego mene iritira vokalni solista pomenutog benda pa otuda i moj komentar..no hard fillings
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1443 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ma naravno ... sve OK
... ono je svakako samo moj komentar, nista vise ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1444 Re: Rockabilly - Psychobilly
hej ljudi, nešto gadno se događa
jučer je umro 'royal deuces' a izgleda da je danas mrtav i 'rockhall.ro'
Karlos daj malo smiri ove svoje iz Rhythm Bomba
Činjenica je da sam ja uz sve to bjesomučno skidanje kupio barem 20 cd-a koje nikad nebi kupio da ih prije nisam skinuo
jučer je umro 'royal deuces' a izgleda da je danas mrtav i 'rockhall.ro'
Karlos daj malo smiri ove svoje iz Rhythm Bomba
Činjenica je da sam ja uz sve to bjesomučno skidanje kupio barem 20 cd-a koje nikad nebi kupio da ih prije nisam skinuo
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1445 Re: Rockabilly - Psychobilly
Primjetih i ja da ga ni'...Pričat ću s Ralphom o tome kad se vidimo,ali meni tu nije preporučljivo zauzimat strane... 
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1446 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hmmm, vidim i ja da se nesto veliko desava ... dva velika bloga su "down", ali to je ono o cemu sam pricao i pisao. Nije samo dovoljno ripovati albume i to postavljati u sto vecem broju. Mislim da su Redondo i Royal do sada postavili preko 1000 linkova za albume i to moze biti problem. Nigdje nije bilo nikakvih drugih stvari, samo albumi i albumi. I to je posljednica. Mozda i moj blog uskoro ukinu, ali bilo je fino dok je trajalo ... niko se do sada nije zalio (osim Mredonda
)
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1447 Re: Rockabilly - Psychobilly
ma sluso sam ...ova pjesma (i jos jedna sa albuma zove se Banda Vlada) je drugacija od onoga sto mi sviramoNice Guy Eddie wrote:Dill-fa rulez...super pesmica i spot. Rispekt i za outfit: zudže i šešir...![]()
Jesi li slušao nekad beogradski bend iz 90-ih "Kazna za uši". Ovo je baš u tom fazonu
http://rapidshare.com/files/171363554/K ... Zauske.rar
@Lab: Ma nije nista lose pazariti novi u2, nego mene iritira vokalni solista pomenutog benda pa otuda i moj komentar..no hard fillings
ima malo vise neki motown feeling al moras ovako nesto uradit jbga
ostalo je sve rnr rhythm and blues svirka
kaze vic koja je razlika izmedju boga i Bone iz U2?
kaze Bog ne ide ulicom i pravi se da je Bono hahaha
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1448 Re: Rockabilly - Psychobilly
fadill wrote:....kaze vic koja je razlika izmedju boga i Bone iz U2?
kaze Bog ne ide ulicom i pravi se da je Bono hahaha

At a recent U2 concert in Glasgow, Bono asks the audience for some quiet.
Then, in the silence, he starts to slowly clap his hands.
Holding the audience in total silence, he says into the microphone:
"Every time I clap my hands, a child in Africa dies."
A voice from near the front breaks the silence:
"WELL... STOP FUCKING DOING IT THEN !!"
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1450 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ima li vas na facebooku da ćaskamo 
