Bojim se da me ne kontas. Evo ovako, u Zenici u vecini kafana, kafa je 1 KM. U Sarajevu to malo šeta gore-dole, ali neki prosjek je 2 KM. Znači za cenera u Zenici popiješ 10 kafa, u Sarajevu 5. Što znaci da 10 KM vise vrijedi u Zenici nego u Sarajevu.skupljac_zeljeza wrote:
Reci da berza ne utiče na izbor industrijske grane i njen uspjeh. A što se tiče odnosa između Sarajeva i Frankfurta, rado bih ja sa bosanskom platom kupovao u Njemačkoj.
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1426 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1427 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
cuj nemozes porediti na taj nacinDozer wrote:Ne mozes to porediti na taj nacin
Nebitno, da ne ulazimo u to.
pa ti si poceo sa tim uporedjivanjem ja se samo nadovezao
i onda se pitas kako smo nastali
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1428 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Malmo ili Graz?burger_pasa wrote: Niko nekaze da je danas dobro. I da je dobro, uvijek bi trebalo radit da bude jos bolje. Nasa BiH je jos uvijek okupirana od strane bolesnih cetnka i ustasa i to treba mijenjati, boriti se do sudnjeg dana da zemlja bude slobodna. Danasnja BiH je zasnovana na istini, barem u Bosnjackom dijelu drzave. Zasnovana je na istinitoj i pravednoj borbi protiv fasizma, nacionalizma, rasizma itd... kako srpskog, tako ihrvatskog. Sve je to dokumentovano i audio i video zapisom.
A eto i da je ta jugoslavija bila amerika, ona je nestala, nema je vise. Shvati covjece da je vise NEMA niti ce je ikad vise biti. Umjesto prizivanja neceg cega nema i tracenja vremena o necemu cega nema, pametnije je gradit i borit se za nasu BiH.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1429 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
mozemo mi i u zenicu na pice sto se mene tice ionako ti castis_BataZiv_0809 wrote:Bojim se da me ne kontas. Evo ovako, u Zenici u vecini kafana, kafa je 1 KM. U Sarajevu to malo šeta gore-dole, ali neki prosjek je 2 KM. Znači za cenera u Zenici popiješ 10 kafa, u Sarajevu 5. Što znaci da 10 KM vise vrijedi u Zenici nego u Sarajevu.skupljac_zeljeza wrote:
Reci da berza ne utiče na izbor industrijske grane i njen uspjeh. A što se tiče odnosa između Sarajeva i Frankfurta, rado bih ja sa bosanskom platom kupovao u Njemačkoj.
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1430 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
@burgeras
Haveru, ne kontas ti poentu ove price, a ne kontas je jer si "nastiman" na postojece "postulate", tj. BHS matricu.
Hajde pokusaj bar razmisljati na bazi ekonomije, obrazovanja, rada, proizvodnje, a bez da ti kroz mozak i jednom proleti termin Bosnjak, Srbin, Hrvat, Jugoslavija,cetnik, ustasa, musliman, pravoslavac, katolik...
Mislim da to kod tebe tesko ide...
Haveru, ne kontas ti poentu ove price, a ne kontas je jer si "nastiman" na postojece "postulate", tj. BHS matricu.
Hajde pokusaj bar razmisljati na bazi ekonomije, obrazovanja, rada, proizvodnje, a bez da ti kroz mozak i jednom proleti termin Bosnjak, Srbin, Hrvat, Jugoslavija,cetnik, ustasa, musliman, pravoslavac, katolik...
Mislim da to kod tebe tesko ide...
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1431 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Jednako ćeš nešto naći jeftinije u Sarajevu nego u Zenici jer je ponuda veća. Usluga je skuplja jer je veći tranzit kroz metropolu pa im se može._BataZiv_0809 wrote:Bojim se da me ne kontas. Evo ovako, u Zenici u vecini kafana, kafa je 1 KM. U Sarajevu to malo šeta gore-dole, ali neki prosjek je 2 KM. Znači za cenera u Zenici popiješ 10 kafa, u Sarajevu 5. Što znaci da 10 KM vise vrijedi u Zenici nego u Sarajevu.skupljac_zeljeza wrote:
Reci da berza ne utiče na izbor industrijske grane i njen uspjeh. A što se tiče odnosa između Sarajeva i Frankfurta, rado bih ja sa bosanskom platom kupovao u Njemačkoj.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1432 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
U provodsupercali wrote: mozemo mi i u zenicu na pice sto se mene tice ionako ti castis
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1433 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Pa ne mozes. To su malo drugacije ekonomske racunice, i ne moze se suhoparno racunati kurs iz neke godine od prije 30 godina i danas, i reci da je to danas skuplje nego onda.supercali wrote:cuj nemozes porediti na taj nacinDozer wrote:Ne mozes to porediti na taj nacin
Nebitno, da ne ulazimo u to.
pa ti si poceo sa tim uporedjivanjem ja se samo nadovezao
i onda se pitas kako smo nastali![]()
Evo ti ovdje, pa probaj skontati - https://hr.wikipedia.org/wiki/Vrijednost_robe
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1434 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Kao npr sta?skupljac_zeljeza wrote:
Jednako ćeš nešto naći jeftinije u Sarajevu nego u Zenici jer je ponuda veća. Usluga je skuplja jer je veći tranzit kroz metropolu pa im se može.
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#1435 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ako ces o ekonomiji haveru, ona nepoznaje ni granice ni nacije. Tako da ti prica o terminima Bosnjak, Srbin, Hrvat na bazi ekonomije pada u vodu. Kod nas nema ekonomije, postoji dogovorena ekonomija koja je prevazidjena prije 100-tinjak godina... A ta ekonomija nije postojala ni u onom tvom YU sistemu... i tamo je bila dogovorena ekonomija, koju su ovi danasnji samo naslijedili od onog bolesnog sistema, a kako da ne naslijede, kad su svi oni djeca tog bolesnog sistema.Dozer wrote:@burgeras
Haveru, ne kontas ti poentu ove price, a ne kontas je jer si "nastiman" na postojece "postulate", tj. BHS matricu.
Hajde pokusaj bar razmisljati na bazi ekonomije, obrazovanja, rada, proizvodnje, a bez da ti kroz mozak i jednom proleti termin Bosnjak, Srbin, Hrvat, Jugoslavija,cetnik, ustasa, musliman, pravoslavac, katolik...
Mislim da to kod tebe tesko ide...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1436 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
u grubo ja to kontam al jbg ti meni poceo te ekonomske fore i sl u koje se ne razumijem najbolje i koje nisu moj fah sto kazu
ja sam uporedio ono sto si i ti uporedio u postovima iznad
svejedno ostaje da su danas automobili dostupniji i jeftiniji u odnosu na prije 30 godina
to znaci otprilike da treba pitati koliko danas ima x6-ica u gradu i uporediti
ja sam uporedio ono sto si i ti uporedio u postovima iznad
svejedno ostaje da su danas automobili dostupniji i jeftiniji u odnosu na prije 30 godina
to znaci otprilike da treba pitati koliko danas ima x6-ica u gradu i uporediti
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1437 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
skupljac_zeljeza wrote: Jednako ćeš nešto naći jeftinije u Sarajevu nego u Zenici jer je ponuda veća. Usluga je skuplja jer je veći tranzit kroz metropolu pa im se može.
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1438 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Zaista bih volio da mi malo detaljnije pojasnis tu dogovorenu ekonomiju u onom sistemu...burger_pasa wrote:Ako ces o ekonomiji haveru, ona nepoznaje ni granice ni nacije. Tako da ti prica o terminima Bosnjak, Srbin, Hrvat na bazi ekonomije pada u vodu. Kod nas nema ekonomije, postoji dogovorena ekonomija koja je prevazidjena prije 100-tinjak godina... A ta ekonomija nije postojala ni u onom tvom YU sistemu... i tamo je bila dogovorena ekonomija, koju su ovi danasnji samo naslijedili od onog bolesnog sistema, a kako da ne naslijede, kad su svi oni djeca tog bolesnog sistema.Dozer wrote:@burgeras
Haveru, ne kontas ti poentu ove price, a ne kontas je jer si "nastiman" na postojece "postulate", tj. BHS matricu.
Hajde pokusaj bar razmisljati na bazi ekonomije, obrazovanja, rada, proizvodnje, a bez da ti kroz mozak i jednom proleti termin Bosnjak, Srbin, Hrvat, Jugoslavija,cetnik, ustasa, musliman, pravoslavac, katolik...
Mislim da to kod tebe tesko ide...
U ovom je ona i te kako dogovorena, i tacno se zna ko sta radi, gdje, koliko i kada. ALi fakat me zanima kako je to bila dogovorena onda...
Koliko ja znam, ekonomija u Jugi je bila i te kako planski razvijana i rasporedjena, sve u skladu s resursnim mogucnostima podrucija u kojima se i nalazila.
Zivo me zanima sta je to planski uradjeno u ovoj BiH u proteklih 22 godine. Osim pljacke i ciljanog nazadovanja u svakom segmentu, naravno.
A ove BHS idiotluke si ti spomenuo, ne ja...
Last edited by Dozer on 24/08/2015 14:29, edited 1 time in total.
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#1439 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Tipicna nacionalisticka prica, oni drugi su krivi sto ovi moji kraduburger_pasa wrote:Niko nekaze da je danas dobro. I da je dobro, uvijek bi trebalo radit da bude jos bolje. Nasa BiH je jos uvijek okupirana od strane bolesnih cetnka i ustasa i to treba mijenjati, boriti se do sudnjeg dana da zemlja bude slobodna.
SDA na vlasti i sad okupirana drzava od cetnika i ustasa!? Objasni kako?
Spominjes istinu, a ne zelis da prihvatis prostu cinjenicu da je SFRJ bila bolja drzava od BiH, sto ce reci zelis da gradis BiH na lazima.burger_pasa wrote:Danasnja BiH je zasnovana na istini, barem u Bosnjackom dijelu drzave. Zasnovana je na istinitoj i pravednoj borbi protiv fasizma, nacionalizma, rasizma itd... kako srpskog, tako ihrvatskog. Sve je to dokumentovano i audio i video zapisom.
A eto i da je ta jugoslavija bila amerika, ona je nestala, nema je vise. Shvati covjece da je vise NEMA niti ce je ikad vise biti. Umjesto prizivanja neceg cega nema i tracenja vremena o necemu cega nema, pametnije je gradit i borit se za nasu BiH.
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1440 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Tako je svuda. Koliko je kafa u Beogradu, a koliko u Loznici? Dio uslužnih djelatnosti.Dozer wrote:skupljac_zeljeza wrote: Jednako ćeš nešto naći jeftinije u Sarajevu nego u Zenici jer je ponuda veća. Usluga je skuplja jer je veći tranzit kroz metropolu pa im se može.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1441 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Znaci dosli smo do zakljucka da novac ne vrijedi svugdje isto, sakupljac
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1442 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Zapravo, nabavna cijena kafe je ista i u Sarajevu i u Zenici, samo sto u Sarajevu uzimaju extra profit na osnovu lokacije, tj. glavnog grada. Isto ti je u svim glavnim gradovima, ali i na aerodromima.
Recimo, na sarajevskom aerodromu imas 3 kafica/bara. U prizemlju je kafa 3, na spratu 4, a u zoni 5 KM
. Ista kafa 
Recimo, na sarajevskom aerodromu imas 3 kafica/bara. U prizemlju je kafa 3, na spratu 4, a u zoni 5 KM
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#1443 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
U BiH ce i dalje biti pljacke i nazadovanja sve dok postoji cetnitet nastao na genocidu... halo ba, postoji tvorevina koja je nastala na ubijanju, na sovinizmu, nacionalizmu, logorima, genocidu itd... a ti ocekujes da nam bude ko u Njemackoj... nikada vjeruj mi, sve dok postoji ta tvorevina u kojoj su isprani mozgovi....mozes okretat i prevrtat kako zelis, ali ces se uvijek vratit na srz problema...Dozer wrote:Zaista bih volio da mi malo detaljnije pojasnis tu dogovorenu ekonomiju u onom sistemu...burger_pasa wrote:Ako ces o ekonomiji haveru, ona nepoznaje ni granice ni nacije. Tako da ti prica o terminima Bosnjak, Srbin, Hrvat na bazi ekonomije pada u vodu. Kod nas nema ekonomije, postoji dogovorena ekonomija koja je prevazidjena prije 100-tinjak godina... A ta ekonomija nije postojala ni u onom tvom YU sistemu... i tamo je bila dogovorena ekonomija, koju su ovi danasnji samo naslijedili od onog bolesnog sistema, a kako da ne naslijede, kad su svi oni djeca tog bolesnog sistema.Dozer wrote:@burgeras
Haveru, ne kontas ti poentu ove price, a ne kontas je jer si "nastiman" na postojece "postulate", tj. BHS matricu.
Hajde pokusaj bar razmisljati na bazi ekonomije, obrazovanja, rada, proizvodnje, a bez da ti kroz mozak i jednom proleti termin Bosnjak, Srbin, Hrvat, Jugoslavija,cetnik, ustasa, musliman, pravoslavac, katolik...
Mislim da to kod tebe tesko ide...
U ovom je ona i te kako dogovorena, i tacno se zna ko sta radi, gdje, koliko i kada. ALi fakat me zanima kako je to bila dogovorena onda...
Koliko ja znam, ekonomija u Jugi je bila i te kako planski razvijana i rasporedjena, sve u skladu s resursnim mogucnostima podrucija u kojima se i nalazila.
Zivo me zanima sta je to planski uradjeno u ovoj BiH u proteklih 22 godine. Osim pljacke i ciljanog nazadovanja u svakom segmentu, naravno.
A ove BHS idiotluke si ti spomenuo, ne ja...
A u onoj raspaloj YU da je bila demokratija i zdrava ekonomija ne bi se ta drzava nikad raspala. Sve je bilo planski!!! Tamo gdje zive Bosnjaci Sandzak i Krajina nema ulaganja u firme... tamo gdje su ustase zapadna Hercegovina, takodjer nema firmi... tamo gdje su cetnicka legla poput Istocne Hercegovine, tamo otvaraj fabrike... Bosnu natovari velikim koncernima koji ce gradit Beograd, Zagreb, pa i pola Jadranskog mora... itd... itd...
Zdrava ekonomija je ekonomija privatnog vlasnistva. Jedna i jedina. A ti pokusaji da se uvede jednopartijska, jednoumna, jaranski dogovorena ekonomija je morala propasti...
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1444 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Opet nas vraćaš na berzu gdje kafa cijeloj planeti danas vrijedi isto, a to što je u Pekingu jeftinija nego u Frankfurtu ima veze sa standardom. Zato ni kineske papuče nisu isto što i Salamanderove. Ko je probao i jedne i druge, zna razliku. Postoji Bayerov aspirin koji se proizvodi za evropsko tržište i postoji za ostatak svijeta. Tako i Nivea i Atrix...._BataZiv_0809 wrote:Znaci dosli smo do zakljucka da novac ne vrijedi svugdje isto, sakupljac
- Dozer
- Posts: 32994
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1445 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
@Burgeru
Eto vidis da si nastiman na BHS matricu
Nema taj entitet veze s napretkom drugog entiteta. Koliko je tesko to shvatiti? Poenta je da se "gospoda" u oba blentiteta ponasaju isto, i to U DOGOVORU jedni s drugima, i trecima naravno.
Kod nas ne valja sistem koji je baziran na toj jebenoj BHS matrici, tj. etnickoj. Ona ne da naprijed, nikome, a ne samo jedan njen dio, ili kako ti mislis - Srbi. A sve je to u identicnom cilju, i jendih i drugih i trecih - da vladaju narednih 1000 godina na bazi tih supljih prica.
Pa upravo su oni ti koji su uveli pljuvanje po onoj drzavi i sistemu, nazivajuci ga diktatorskim, ovakvim i onakvim. Zasto? Pa zato da bi prikrili kvalitete onog sistema i drzave, a samim tim i svu svoju nesposobnost, kriminal i lopovluk u ovom sistemu, koji su oni sami kreirali.
Eto vidis da si nastiman na BHS matricu
Nema taj entitet veze s napretkom drugog entiteta. Koliko je tesko to shvatiti? Poenta je da se "gospoda" u oba blentiteta ponasaju isto, i to U DOGOVORU jedni s drugima, i trecima naravno.
Kod nas ne valja sistem koji je baziran na toj jebenoj BHS matrici, tj. etnickoj. Ona ne da naprijed, nikome, a ne samo jedan njen dio, ili kako ti mislis - Srbi. A sve je to u identicnom cilju, i jendih i drugih i trecih - da vladaju narednih 1000 godina na bazi tih supljih prica.
Pa upravo su oni ti koji su uveli pljuvanje po onoj drzavi i sistemu, nazivajuci ga diktatorskim, ovakvim i onakvim. Zasto? Pa zato da bi prikrili kvalitete onog sistema i drzave, a samim tim i svu svoju nesposobnost, kriminal i lopovluk u ovom sistemu, koji su oni sami kreirali.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#1446 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
burgeru, ti si se jadnicak totalno pogubio. ako ti je bosna i hercegovina toliko mrska, zasto uopste zivis u njoj?
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1447 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Slazem se ja sam za to da se opiremo nacionalizmu i BHS matrici tako sto cemo federalizirati BiH gdje ce svako gledati svoja posla i usput sprovesti ekonomske reforme koje ce bh ekonomiju napraviti liberalno kapitalistickom.Dozer wrote:@Burgeru
![]()
![]()
![]()
Eto vidis da si nastiman na BHS matricu
Nema taj entitet veze s napretkom drugog entiteta. Koliko je tesko to shvatiti? Poenta je da se "gospoda" u oba blentiteta ponasaju isto, i to U DOGOVORU jedni s drugima, i trecima naravno.
Kod nas ne valja sistem koji je baziran na toj jebenoj BHS matrici, tj. etnickoj. Ona ne da naprijed, nikome, a ne samo jedan njen dio, ili kako ti mislis - Srbi. A sve je to u identicnom cilju, i jendih i drugih i trecih - da vladaju narednih 1000 godina na bazi tih supljih prica.
Pa upravo su oni ti koji su uveli pljuvanje po onoj drzavi i sistemu, nazivajuci ga diktatorskim, ovakvim i onakvim. Zasto? Pa zato da bi prikrili kvalitete onog sistema i drzave, a samim tim i svu svoju nesposobnost, kriminal i lopovluk u ovom sistemu, koji su oni sami kreirali.
Razumijemo se braca.
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#1448 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ti kao da si sa grane pao haveru. Da bi imao ekonomiju moras stvoriti uslove za to. Cijeli svijet zna sta je i ko je cetnitet rs. Tu mogu doci samo rusi, kinezi, gruzijci i ostala mraka da pere novac. Sve sto je zasnovano na sovinizmu, nacionalizmu itd... nemoze opstati. A ti izgleda neshvatas da je pola drzave pod okupacijom. Ni u federaciji nije bolja situacija, ali je to posljedica tog cetniteta koji se bori svim sredstvima da drzava neide naprijed. Shvatas li ti da rs koci zakone koji bi zemlju trebali vodit naprijed. Uzmi evo ovaj banalni podatak da niko od srba politicara nije bio u stanju cestitati mladoj kosarskaskoj reprezentaciji BiH prvo mjesto. To ti govori u kakvoj bolesnoj drzavi zivimo. Tako da je napredak nemoguc. A uporno guranje Bosnjak u tu pricu, je samo dokaz tvoje nezrelosti.Dozer wrote:@Burgeru
![]()
![]()
![]()
Eto vidis da si nastiman na BHS matricu
Nema taj entitet veze s napretkom drugog entiteta. Koliko je tesko to shvatiti? Poenta je da se "gospoda" u oba blentiteta ponasaju isto, i to U DOGOVORU jedni s drugima, i trecima naravno.
Kod nas ne valja sistem koji je baziran na toj jebenoj BHS matrici, tj. etnickoj. Ona ne da naprijed, nikome, a ne samo jedan njen dio, ili kako ti mislis - Srbi. A sve je to u identicnom cilju, i jendih i drugih i trecih - da vladaju narednih 1000 godina na bazi tih supljih prica.
Pa upravo su oni ti koji su uveli pljuvanje po onoj drzavi i sistemu, nazivajuci ga diktatorskim, ovakvim i onakvim. Zasto? Pa zato da bi prikrili kvalitete onog sistema i drzave, a samim tim i svu svoju nesposobnost, kriminal i lopovluk u ovom sistemu, koji su oni sami kreirali.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#1449 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
cek da vidimo kako bi to izglrdalo da obrnemo uloge u tvojem postu.
kako ti ovo zvuci? mogucim tekstom na nekom srpskom portalu ili ne?burger_pasa wrote: Ti kao da si sa grane pao haveru. Da bi imao ekonomiju moras stvoriti uslove za to. Cijeli svijet zna sta je i ko je bosnjotitet i bosnjakistan. Tu mogu doci samo turci, arapi, pakistanci i ostala mraka da pere novac. Sve sto je zasnovano na sovinizmu, nacionalizmu itd... nemoze opstati. A ti izgleda neshvatas da je pola drzave pod okupacijom. Ni u rs nije bolja situacija, ali je to posljedica tog bosnjotiteta koji se bori svim sredstvima da drzava neide naprijed. Shvatas li ti da bosnjakistan koci zakone koji bi zemlju trebali vodit naprijed. Uzmi evo ovaj banalni podatak da niko od bosnjaka politicara nije bio u stanju cestitati kusturici na andricgradu. To ti govori u kakvoj bolesnoj drzavi zivimo. Tako da je napredak nemoguc. A uporno guranje Srba u tu pricu, je samo dokaz tvoje nezrelosti.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
