Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14226 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

channel10 wrote:Ide li voz za BL (ovaj novi)? Bilo je price da ce povratna biti 35 KM.
Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14227 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jimmy McNulty wrote:
channel10 wrote:Ide li voz za BL (ovaj novi)? Bilo je price da ce povratna biti 35 KM.
Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.
Koliko je para do Doboja? Volio bi isprovati novi voz.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14228 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Govorili su da ce ovaj talgo ici za BL, jos u septembru. Najbolje je neka provjeri na stanici jer je bolje sa njim, nego busom.
User avatar
Biene
Posts: 250
Joined: 31/07/2014 12:37

#14229 Re: Zeničani

Post by Biene »

Jimmy McNulty wrote: Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.
Šta ima u Doboju Jimmy :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14230 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Casual's wrote: Koliko je para do Doboja? Volio bi isprovati novi voz.
Nezz bgm, ja imam onu rezijsku kartu pa nisam nista platio.
Biene wrote: Šta ima u Doboju Jimmy :lol:
Znas ti sta ima :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14231 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Image

:)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14232 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Bilo je dosta ljepših slika Bato na ZenicaLife ali i ova je dobra. :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14233 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:Image

:)

Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#14234 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

ExNihilo wrote: Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.
:thumbup:
U potpunosti se slažem.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14235 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamberovica polje wrote:
ExNihilo wrote: Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.
:thumbup:
U potpunosti se slažem.
Regulacione i urbanisticke planove su radili priznati arhitekti :thumbup:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#14236 Re: Zeničani

Post by notsure »

http://tridesetdrugivijecnik.blogspot.b ... govor.html

Sve što Alba ne naplati, namiri općina.
Hoće li se FK ovim baviti? Ili će se i on ugraditi u tal?

Image
zenicablues
Posts: 259
Joined: 20/11/2009 17:27

#14237 Re: Zeničani

Post by zenicablues »

Gledam danas oko 17,00 sati ispred apoteke Farmacija na Sarajevskoj parkirano 5-6 vozila upaljena 4 zmigavca ljudi kupuju u apoteci. Nekih 100 metara stoje dva policajca i i čuvaju kružni tok,pa ne mogu da vjerujem,stoje tu i ne reaguju,i tako svaki dan...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14238 Re: Zeničani

Post by Norm »

zenicablues wrote:Gledam danas oko 17,00 sati ispred apoteke Farmacija na Sarajevskoj parkirano 5-6 vozila upaljena 4 zmigavca ljudi kupuju u apoteci. Nekih 100 metara stoje dva policajca i i čuvaju kružni tok,pa ne mogu da vjerujem,stoje tu i ne reaguju,i tako svaki dan...
...ja imam ideju kako se to lako rijesi, nek samo parkinzi iscrtaju tu traku i pocMu naplacivat parking, nikog' nece bit'...
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#14239 Re: Zeničani

Post by vwlover »

Je li ko od vas razmisljo o onom računu za struju , ima na njemu mrezarina tj dalekovod ili sistem mreže koji naplaćuju, meni je to veće nego količina energije koju potrošim i malo gledam tom logikom bi i telemach trebao naplaćivat 20 km za mrezarinu, i oni imaju sistem mreže . Ovo stvarno nema smisla račun za struju 50 km a potrošio 17 km .
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14240 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Šta rade ona 2 šatora na K. Polju?
Od sajma stoje tu kako stoje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#14241 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

vwlover wrote:Je li ko od vas razmisljo o onom računu za struju , ima na njemu mrezarina tj dalekovod ili sistem mreže koji naplaćuju, meni je to veće nego količina energije koju potrošim i malo gledam tom logikom bi i telemach trebao naplaćivat 20 km za mrezarinu, i oni imaju sistem mreže . Ovo stvarno nema smisla račun za struju 50 km a potrošio 17 km .

to ti bas puno,mislim da je to kod mene 6-7 km,lupam,ne znam bas sad napamet,23 km mi bio prosli racun
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#14242 Re: Zeničani

Post by vwlover »

pa jest bas puno , da je 6-7 km bilo bi ok al ovo nije normalno , placam 2 racuna , potrosim 17 km u Kwh i + pdv i opet manje od mrezarine , ja ne znam sta je ovo kod nas al kradu nas vise nego u Nigeriji :D , da mi je plata 1500 km ne bi se zalio al ovako ...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14243 Re: Zeničani

Post by channel10 »

vwlover wrote:pa jest bas puno , da je 6-7 km bilo bi ok al ovo nije normalno , placam 2 racuna , potrosim 17 km u Kwh i + pdv i opet manje od mrezarine , ja ne znam sta je ovo kod nas al kradu nas vise nego u Nigeriji :D , da mi je plata 1500 km ne bi se zalio al ovako ...
Tebi bi trebalo biti svejedno kome idu pare kojima platiš taj račun. Sve ti je čisto kao suza i platiš samo ono koliko si potrošio.
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#14244 Re: Zeničani

Post by vwlover »

i onda mi dodje opomena da sam duzan jos 30 km na racunu jer sam platio samo 20 km racuna ... to nema smisla ...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14245 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja mislim da ti nemaš pojma o čemu pričaš :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14246 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nije svejedno kad ti struju kradu, kad nekog volis u dalekom gradu. Ja te jos sanjam u Beogradu :kontrabas:

Salu na stranu, đe ce mi ba bit svejedno, tuse stravicne pare, koje onda daju "privatnicima" a la Edhem Bicakcic za obnovljive izvore lafina :-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14247 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Govorim o računu i onome šta piše na njemu.

To o čemu ti govoriš je neka sasvim druga prica.
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#14248 Re: Zeničani

Post by vwlover »

postavih normalno pitanje i ovo ode u "keyboard war " , ljudi veca mi mrezarina nego racun, pa sta to ide preko mreze ? Nafta , nema smisla, rekao sam da je 6-7 km shvatio bi, al 20 km za mrezarinu svaki mjesec ,pa nisam budala , , sta mi je cisto ko suza ?
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#14249 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

vwlover wrote:postavih normalno pitanje i ovo ode u "keyboard war " , ljudi veca mi mrezarina nego racun, pa sta to ide preko mreze ? Nafta , nema smisla, rekao sam da je 6-7 km shvatio bi, al 20 km za mrezarinu svaki mjesec ,pa nisam budala , , sta mi je cisto ko suza ?
Nekadašnja ukupna cijena el. energije je onako više odokativno prepolovljena u cijenu el. energije i mrežarinu. Iz te mrežarine dio ide Elektroprijenosu za visokonaponsku mrežu a dio elektroprivredama za održavanje niskonaponske mreže i naravno jednim dijelom se pokrivaju gubici na mreži i krađa struje od strane pojedinaca.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#14250 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Meni struja nikad nije bila problematicna, najjeftinija je od svih racuna koje placam. Pa za fiksni telefon je vec mrezarina cini mi se nego li za struju.
Skupo je "grijanje" kao i telefon koji je bezobrazno skup.
Kad vidim da dam nekih 53 KM za tv i Internet a struju platim prosječno 35KM dodje mi da placem.
Post Reply