Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.channel10 wrote:Ide li voz za BL (ovaj novi)? Bilo je price da ce povratna biti 35 KM.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14226 Re: Zeničani
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#14227 Re: Zeničani
Koliko je para do Doboja? Volio bi isprovati novi voz.Jimmy McNulty wrote:Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.channel10 wrote:Ide li voz za BL (ovaj novi)? Bilo je price da ce povratna biti 35 KM.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14228 Re: Zeničani
Govorili su da ce ovaj talgo ici za BL, jos u septembru. Najbolje je neka provjeri na stanici jer je bolje sa njim, nego busom.
- Biene
- Posts: 250
- Joined: 31/07/2014 12:37
#14229 Re: Zeničani
Šta ima u Doboju JimmyJimmy McNulty wrote: Ide onaj zagrebacki. Ali nije novi, nego stari, neki dan ja bas do Doboja isao. U 11 i 50 po redu voznje.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14230 Re: Zeničani
Nezz bgm, ja imam onu rezijsku kartu pa nisam nista platio.Casual's wrote: Koliko je para do Doboja? Volio bi isprovati novi voz.
Znas ti sta imaBiene wrote: Šta ima u Doboju Jimmy
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#14232 Re: Zeničani
Bilo je dosta ljepših slika Bato na ZenicaLife ali i ova je dobra. 
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#14233 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote:
Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#14234 Re: Zeničani
ExNihilo wrote: Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.
U potpunosti se slažem.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14235 Re: Zeničani
Regulacione i urbanisticke planove su radili priznati arhitektikamberovica polje wrote:ExNihilo wrote: Baš juče nekoj raji šaljem ovu sliku. Čini mi se da je Zenica imala fantastično urbanističko planiranje. Baš gradić 20. stoljeća. Većina gradova u BiH su rasli po principu kuća, zgrada, brdo, ad infinitum. Šteta što je na djelu progresivna regresija ka kasabi.![]()
U potpunosti se slažem.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#14236 Re: Zeničani
http://tridesetdrugivijecnik.blogspot.b ... govor.html
Sve što Alba ne naplati, namiri općina.
Hoće li se FK ovim baviti? Ili će se i on ugraditi u tal?

Sve što Alba ne naplati, namiri općina.
Hoće li se FK ovim baviti? Ili će se i on ugraditi u tal?

-
zenicablues
- Posts: 259
- Joined: 20/11/2009 17:27
#14237 Re: Zeničani
Gledam danas oko 17,00 sati ispred apoteke Farmacija na Sarajevskoj parkirano 5-6 vozila upaljena 4 zmigavca ljudi kupuju u apoteci. Nekih 100 metara stoje dva policajca i i čuvaju kružni tok,pa ne mogu da vjerujem,stoje tu i ne reaguju,i tako svaki dan...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#14238 Re: Zeničani
...ja imam ideju kako se to lako rijesi, nek samo parkinzi iscrtaju tu traku i pocMu naplacivat parking, nikog' nece bit'...zenicablues wrote:Gledam danas oko 17,00 sati ispred apoteke Farmacija na Sarajevskoj parkirano 5-6 vozila upaljena 4 zmigavca ljudi kupuju u apoteci. Nekih 100 metara stoje dva policajca i i čuvaju kružni tok,pa ne mogu da vjerujem,stoje tu i ne reaguju,i tako svaki dan...
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#14239 Re: Zeničani
Je li ko od vas razmisljo o onom računu za struju , ima na njemu mrezarina tj dalekovod ili sistem mreže koji naplaćuju, meni je to veće nego količina energije koju potrošim i malo gledam tom logikom bi i telemach trebao naplaćivat 20 km za mrezarinu, i oni imaju sistem mreže . Ovo stvarno nema smisla račun za struju 50 km a potrošio 17 km .
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#14240 Re: Zeničani
Šta rade ona 2 šatora na K. Polju?
Od sajma stoje tu kako stoje.
Od sajma stoje tu kako stoje.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65943
- Joined: 03/08/2010 19:04
#14241 Re: Zeničani
vwlover wrote:Je li ko od vas razmisljo o onom računu za struju , ima na njemu mrezarina tj dalekovod ili sistem mreže koji naplaćuju, meni je to veće nego količina energije koju potrošim i malo gledam tom logikom bi i telemach trebao naplaćivat 20 km za mrezarinu, i oni imaju sistem mreže . Ovo stvarno nema smisla račun za struju 50 km a potrošio 17 km .
to ti bas puno,mislim da je to kod mene 6-7 km,lupam,ne znam bas sad napamet,23 km mi bio prosli racun
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#14242 Re: Zeničani
pa jest bas puno , da je 6-7 km bilo bi ok al ovo nije normalno , placam 2 racuna , potrosim 17 km u Kwh i + pdv i opet manje od mrezarine , ja ne znam sta je ovo kod nas al kradu nas vise nego u Nigeriji
, da mi je plata 1500 km ne bi se zalio al ovako ...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14243 Re: Zeničani
Tebi bi trebalo biti svejedno kome idu pare kojima platiš taj račun. Sve ti je čisto kao suza i platiš samo ono koliko si potrošio.vwlover wrote:pa jest bas puno , da je 6-7 km bilo bi ok al ovo nije normalno , placam 2 racuna , potrosim 17 km u Kwh i + pdv i opet manje od mrezarine , ja ne znam sta je ovo kod nas al kradu nas vise nego u Nigeriji, da mi je plata 1500 km ne bi se zalio al ovako ...
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#14244 Re: Zeničani
i onda mi dodje opomena da sam duzan jos 30 km na racunu jer sam platio samo 20 km racuna ... to nema smisla ...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14245 Re: Zeničani
Ja mislim da ti nemaš pojma o čemu pričaš 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#14246 Re: Zeničani
Nije svejedno kad ti struju kradu, kad nekog volis u dalekom gradu. Ja te jos sanjam u Beogradu 
Salu na stranu, đe ce mi ba bit svejedno, tuse stravicne pare, koje onda daju "privatnicima" a la Edhem Bicakcic za obnovljive izvore lafina

Salu na stranu, đe ce mi ba bit svejedno, tuse stravicne pare, koje onda daju "privatnicima" a la Edhem Bicakcic za obnovljive izvore lafina
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#14247 Re: Zeničani
Govorim o računu i onome šta piše na njemu.
To o čemu ti govoriš je neka sasvim druga prica.
To o čemu ti govoriš je neka sasvim druga prica.
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#14248 Re: Zeničani
postavih normalno pitanje i ovo ode u "keyboard war " , ljudi veca mi mrezarina nego racun, pa sta to ide preko mreze ? Nafta , nema smisla, rekao sam da je 6-7 km shvatio bi, al 20 km za mrezarinu svaki mjesec ,pa nisam budala , , sta mi je cisto ko suza ?
-
Ci-Nick
- Posts: 6882
- Joined: 15/03/2015 17:38
#14249 Re: Zeničani
Nekadašnja ukupna cijena el. energije je onako više odokativno prepolovljena u cijenu el. energije i mrežarinu. Iz te mrežarine dio ide Elektroprijenosu za visokonaponsku mrežu a dio elektroprivredama za održavanje niskonaponske mreže i naravno jednim dijelom se pokrivaju gubici na mreži i krađa struje od strane pojedinaca.vwlover wrote:postavih normalno pitanje i ovo ode u "keyboard war " , ljudi veca mi mrezarina nego racun, pa sta to ide preko mreze ? Nafta , nema smisla, rekao sam da je 6-7 km shvatio bi, al 20 km za mrezarinu svaki mjesec ,pa nisam budala , , sta mi je cisto ko suza ?
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#14250 Re: Zeničani
Meni struja nikad nije bila problematicna, najjeftinija je od svih racuna koje placam. Pa za fiksni telefon je vec mrezarina cini mi se nego li za struju.
Skupo je "grijanje" kao i telefon koji je bezobrazno skup.
Kad vidim da dam nekih 53 KM za tv i Internet a struju platim prosječno 35KM dodje mi da placem.
Skupo je "grijanje" kao i telefon koji je bezobrazno skup.
Kad vidim da dam nekih 53 KM za tv i Internet a struju platim prosječno 35KM dodje mi da placem.

