Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#14201 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.
-
edossbest
- Posts: 117
- Joined: 06/04/2017 13:48
#14202 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novacirac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#14203 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Hvala!edossbest wrote:Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novacirac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#14204 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ovako sam ja uradio i frajer mi opet poslao paketedossbest wrote:Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novacirac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.
Još ja napisao štivo bogati da reko nebi neopaženo prošlo i džaba.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#14205 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Uradio sam na drugi način, nisam dobro pregledao mail od paypala, kada mi je vraćen novac, ima u njemu i e-mail od prodavača. Vratio sam maloprije novac na tu adresu.valjuga wrote:Ovako sam ja uradio i frajer mi opet poslao paketedossbest wrote:Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novacirac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.![]()
Još ja napisao štivo bogati da reko nebi neopaženo prošlo i džaba.
-
ke_ma
- Posts: 236
- Joined: 04/12/2016 21:01
#14206 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
drugi put piši čoeku na kineskom,da razumijevaljuga wrote:Ovako sam ja uradio i frajer mi opet poslao paketedossbest wrote:Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novacirac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.![]()
Još ja napisao štivo bogati da reko nebi neopaženo prošlo i džaba.
-
Mehemed
- Posts: 6192
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14207 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I ja sam imao istu situaciju jednom, kaže lik ne može primiti novac ako ne pošalje. Ja mu govorim nek samo klikne da je poslao, da ga ne mora fizički slati, i na kraju opet budala posla, to sam uvidio kada mi je stigla pošiljka. Kada sam mu poslao poruku da mu kažem da je pogiješio, da nije uopšte trebao da šalje da bi primio te pare, kaže uredu je. Vraga uredu, ispušio lik više od 5$ bez razloga.valjuga wrote:Ovako sam ja uradio i frajer mi opet poslao paketedossbest wrote: Javi se prodavcu i kupi isti item samo mu napisi u notes da ne salje paket i objasni mu da si dobio item nakon sto ti je vratio novac![]()
Još ja napisao štivo bogati da reko nebi neopaženo prošlo i džaba.
- Toffee karamela
- Posts: 3230
- Joined: 25/03/2009 22:36
- Location: SDAistan
#14208 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ne bih ti vjerovala da te prati ovakav peh da svojim očima svaki dan ne vidim da svaki drugi item koji želim naručiti ima oznaku "ne šalju u BiH".edossbest wrote:Pozdrav svima ! Novi sam na ovom forumu i napravio sam Account samo radi ove diskusije oko Ebay.. Vec 10 godina narucujem preko ebay neke sitne stvari koje odprilike nemozemo kupiti u BIH, problemi nastaju prilikom isporuke robe jer 20% stvari nikada ne dodje na moju adresu, iako imaju tracking brojeve ne kompletne ali ima trag da je uslo u Sarajevo pa se tada prestaje sa pracenjem. Znaci vec je to dokaz da negdje nestanu paketi dali u Sarajevu na sortiranju paketa ili u Tuzli na sortiranu paketa ili ipak je to do postara
Ne znaš da li je gora ta obavijest ili ona "may ship to Bosnia", neki se kao smiluju ili prihvate rizik da će ipak poslati.
Kakve mi to lopove zapošljavamo u pošti meni nije jasno, ponekad mi se čini da se komplet čikaška mafija + najcrnja sarajevska jalija tamo pozapošljavala! Fujjjj, kad je iko čuo da im je neka revizija, kontrola pokucala na vrata, imaju li oni internu kontrolu ko policija, kontroliše li tu đubrad iko?
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14209 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Registrujte firme i nece vas niko hapati iz poste 
-
edossbest
- Posts: 117
- Joined: 06/04/2017 13:48
#14210 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kako da im pokuca neka revizija, policija kad je to sve isto od vrha vlade do ostalih vladinih i nevladinih institucija nezna se gdje je vise kriminalaca zaposleno... A evo nema paketa ni danas punih 7 dana kako je stigao u Tuzlu...Toffee karamela wrote:Ne bih ti vjerovala da te prati ovakav peh da svojim očima svaki dan ne vidim da svaki drugi item koji želim naručiti ima oznaku "ne šalju u BiH".edossbest wrote:Pozdrav svima ! Novi sam na ovom forumu i napravio sam Account samo radi ove diskusije oko Ebay.. Vec 10 godina narucujem preko ebay neke sitne stvari koje odprilike nemozemo kupiti u BIH, problemi nastaju prilikom isporuke robe jer 20% stvari nikada ne dodje na moju adresu, iako imaju tracking brojeve ne kompletne ali ima trag da je uslo u Sarajevo pa se tada prestaje sa pracenjem. Znaci vec je to dokaz da negdje nestanu paketi dali u Sarajevu na sortiranju paketa ili u Tuzli na sortiranu paketa ili ipak je to do postara
Ne znaš da li je gora ta obavijest ili ona "may ship to Bosnia", neki se kao smiluju ili prihvate rizik da će ipak poslati.
Kakve mi to lopove zapošljavamo u pošti meni nije jasno, ponekad mi se čini da se komplet čikaška mafija + najcrnja sarajevska jalija tamo pozapošljavala! Fujjjj, kad je iko čuo da im je neka revizija, kontrola pokucala na vrata, imaju li oni internu kontrolu ko policija, kontroliše li tu đubrad iko?
-
edossbest
- Posts: 117
- Joined: 06/04/2017 13:48
#14211 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sto ce mi firma za par paketica mjesecno ? Prije 10 godina na svakom profilu je pisalo da salju u BIH al vjerujem za par godina vise niko nece slati... Sto zbog ovih sto svjesno rade refund iako dobiju pakete a pogotov zbog ovih sto ukrade carina,posta i postari pa mi trazimo refund ... Stid me vise uci na ebay profil vjerujem da misle da to namjerno radim...kloniran wrote:Registrujte firme i nece vas niko hapati iz poste
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14212 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
1) kad mi ne dođe paket, ja se javim prodavcu i on odmah ponudi da posalje drugi. Što ja i prihvatim. Koji će mi djavo pare.irac300 wrote:Stigao mi je danas paket koji sam naručio još 10. februara, u međuvremenu sam izvršio povrat novca jer sam kontao da neću ni dobiti pošiljku. Pa me zanima koja je procedura da ljudima vratim novac? Znam preko paypala, al' ne kontam kako da ih kontaktiram na e-bayu da mi daju mail? Jbg, možda je glupo, al' stvarno ne znam.
2) Nekad se desi da onda dođu oba paketa. I onaj izgubljeni i onaj novoposlani. Onda se opet javim prodavaču, i često kažu: keep it (zadrži oba)
3) A ako vraćam pare, to radim direkt preko paypala a na ebay posaljem poruku mu da sam mu vratio pare. Jer ako narudžim artikal opet uz poruku da ne šalje , velke su šanse da ga pošalje opet, jer oni to slabo čitaju
toliko od mene, uzdravlje svi, i ugodno veče.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
- Toffee karamela
- Posts: 3230
- Joined: 25/03/2009 22:36
- Location: SDAistan
#14213 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Dobro si, nije sve ni do lopova u pošti, ima i ove klasične bosanske lopovske mizerije što hoće nekog da zavrne za 2 dolara da bi nešto sitno ušićarila i lakše zaspala navečer...kad bolje razmislim ne gine nam kao zemlji trajna taraba na ebayu.edossbest wrote:Sto ce mi firma za par paketica mjesecno ? Prije 10 godina na svakom profilu je pisalo da salju u BIH al vjerujem za par godina vise niko nece slati... Sto zbog ovih sto svjesno rade refund iako dobiju pakete a pogotov zbog ovih sto ukrade carina,posta i postari pa mi trazimo refund ... Stid me vise uci na ebay profil vjerujem da misle da to namjerno radim...kloniran wrote:Registrujte firme i nece vas niko hapati iz poste
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14214 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ima ali sve manje i manje, a ima i kineza koji ne posalju artikal uopste, jeste li se ikad s tim susreli?Toffee karamela wrote:Dobro si, nije sve ni do lopova u pošti, ima i ove klasične bosanske lopovske mizerije što hoće nekog da zavrne za 2 dolara da bi nešto sitno ušićarila i lakše zaspala navečer...kad bolje razmislim ne gine nam kao zemlji trajna taraba na ebayu.edossbest wrote:Sto ce mi firma za par paketica mjesecno ? Prije 10 godina na svakom profilu je pisalo da salju u BIH al vjerujem za par godina vise niko nece slati... Sto zbog ovih sto svjesno rade refund iako dobiju pakete a pogotov zbog ovih sto ukrade carina,posta i postari pa mi trazimo refund ... Stid me vise uci na ebay profil vjerujem da misle da to namjerno radim...kloniran wrote:Registrujte firme i nece vas niko hapati iz poste
a ovo za firmu je bila sala al izgleda niko nije skontao poentu
- Toffee karamela
- Posts: 3230
- Joined: 25/03/2009 22:36
- Location: SDAistan
#14215 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa jeste sve manje i manje kad i stiže sve manje i manjekloniran wrote:
ima ali sve manje i manje, a ima i kineza koji ne posalju artikal uopste, jeste li se ikad s tim susreli?
a ovo za firmu je bila sala al izgleda niko nije skontao poentu
Na takva Kineza još nisam naišla, i opet ponavljam, između bosanskog i kineskog lopova tipujem na kineskog da će me manje oštetiti
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#14216 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Malo je prodavaca na ebayu kojima je stalo do raucuna da ce zajebati, jer u 90% slucajeva ebay i paypal stiti kupca, pa cak i na stetu prodavaca. Onaj ko ima hiljade transakcija u 99% slucajeva je poslao i ispostovao svoje obaveze. To sto do nas ne stigne, nije njegov problem, niti moze nesto uciniti.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14217 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni se desilo u zadnjih desetak i malo vise godina bar jedno 20 puta da nisu nikako poslali i to obicno kod ljudi sa 200k+ transakcija,
doduse to nisu pojedinci nego firme
jednostavno upadnes u onu statisticku gresku
a bilo je i onih koji nisu nikako poslali ali ti su obicno vrlo brzo nestajali sa ebay-a nakon prijave
doduse to nisu pojedinci nego firme
jednostavno upadnes u onu statisticku gresku
a bilo je i onih koji nisu nikako poslali ali ti su obicno vrlo brzo nestajali sa ebay-a nakon prijave
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14218 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni najbrze i najkvalitetnije i najbolje upakovane stvari dolaze od onih sto imaju 1000-30 000 transakcija a sve sto mi nije doslo je bilo od onih sto imaju preko 100 000, eh sada u cemu je problem ja ne znam... Btw morate shvatiti da nije jedino bosna ta koja ima lopova, lopovi postoje u svakoj drzavi i ne mora da znaci da je ukradeno bas kod nas pa da nije doslo mozda je ukradeno negdje u putu. Takodjer nismo mi jedini koji prijavljuju slucajeve da nam nesto nije doslo, desava se u svakoj drzavi to je nesto na sta su navikli ovi kinezi i sigurno imaju i neku racunicu koliko izgube vrijednosti robe a da opet zarade mjesecno.
Smijesno je kako svaki ima nekoliko poruka i svaku samo salje copy paste i ne cita sta mu napises haha evo bas sada imam problem gdje mu goovorim da je pogrijesio i da je zeznuo sam sebe ali on uporan sa svojim copy paste porukama
Smijesno je kako svaki ima nekoliko poruka i svaku samo salje copy paste i ne cita sta mu napises haha evo bas sada imam problem gdje mu goovorim da je pogrijesio i da je zeznuo sam sebe ali on uporan sa svojim copy paste porukama
-
Mehemed
- Posts: 6192
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14219 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Moja Singapurska još nije pomakla, valjda pomakne do 20. tako da može na kraju stići do 27., da bude mjesec dana ili manje od narudžbe do prispjeća.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14220 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Otvorio case mjesec dana nakon zadnjeg roka dostave kontam vrijeme je da trazim povrat, pokrenem slucaj kaze kinez haj sacekaj jos sedmicu pa cu uraditi refund. Prosla sedmica logicno nije mi stiglo i ja mu kazem, a on me pita da li zeli da ponovo posaljem... Odgovorim mu sa ne zelim, da moze da mi uradi refund pa cu onda opet kupiti od njega da imam negu policu da me ne zezne...
njegov odgovor "Thanks for your message and understanding. It's ok for that, we have resent a new one by air mail, and usually it will take 2 weeks to arrive you." Pa tacno zbog ovoga mogu postati bezobrazan prema ovim kinezima... Konkretno narucio sam ovo 24og Januara
njegov odgovor "Thanks for your message and understanding. It's ok for that, we have resent a new one by air mail, and usually it will take 2 weeks to arrive you." Pa tacno zbog ovoga mogu postati bezobrazan prema ovim kinezima... Konkretno narucio sam ovo 24og Januara
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14221 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
prijavi ebay-u da oni odluce
-
edossbest
- Posts: 117
- Joined: 06/04/2017 13:48
#14222 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sigurno da ima lopova svugdje al tipujem da 80% kradja se izvrsi kad dodje u Sarajevo pa do nase destinacije... Trebali bi oni upasti svim ovim radnicima u kuce,stanove pa da ih malo provjere jer vecinom ako kradu ne rijese se oni robe odmah... Ne razumijem da neko moze biti zaposlen u Drzavnoj instituciji kao sto je Posta, Carina i slicno imat platu 1000+ km, topli obrok, radni staz i opet ukrast od nekog djeteta,studenta pa do nekog ko radi za nekih 350 km a vidio je nesto lijepo sto ovde nemoze priustiti i njemu ukrast stvarno nemam rijeci... Razmisljam bas da kupim patike na aukciji adidas 40$ evo skonto sam da izbjegnem carinu reci cu prodavcu da posalje jednu patiku u jednom paketu a drugu patiku u drugom paketu nakon 7 dana
Al opet sta mi vrijedi kad jedna patika nikad nece doci na moju adresu whahahahahaha
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#14223 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa bio je prije 2-3 godine skandal gdje je radnik poste/carine krao artikle i prodavao ih na piku. Sve pronasli u njegovom stanu i online.
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#14224 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kupuje li iko sa e.bay.ba.com ahahaha
Aj priznajte kupuje li iko sa ove kvazi stranice?

Aj priznajte kupuje li iko sa ove kvazi stranice?
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#14225 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja kupih artikal 10. aprila, 2017. jos ga nisu ni poslali. pise samo "Your order is confirmed and we'll let you know when it's on the way. It will ship to (adresa itd.)"
do sada su mi uvijek slali mail i kada posalju.
Estimated delivery Friday, Apr 28, 2017 - Thursday, Jun 8, 2017
da li ima neki rok za slanje?
do sada su mi uvijek slali mail i kada posalju.
Estimated delivery Friday, Apr 28, 2017 - Thursday, Jun 8, 2017
da li ima neki rok za slanje?
