Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14151 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Freamon Lester wrote:Pustaj Ređibaaa.... :lol:
:lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#14152 Re: Zeničani

Post by Norm »

Freamon Lester wrote:Pustaj Ređibaaa.... :lol:
Image
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#14153 Re: Zeničani

Post by avenija »

Kako je moguce da je rasvjeta na petlji u nadleznosti grada kako tvrde iz JP Ceste Federacije ?
Nemoguce ..
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#14154 Re: Zeničani

Post by Casual's »

avenija wrote:Kako je moguce da je rasvjeta na petlji u nadleznosti grada kako tvrde iz JP Ceste Federacije ?
Nemoguce ..
Lažu.
Grad svake sedmice šalje upite vezano za tu rasvjetu.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14155 Re: Zeničani

Post by belfy »

mislim da sam pitao dva-tri puta o ovome na ovoj temi i sada u danu nalete...

http://www.zenicablog.com/foto-sjeverni ... -rasvjete/
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ukradeni ... /161021081

mislim da samo jedu govna. eto - ne moze se kabl kupiti da se UN (ili barem NASA) ne pita. sranje, i to kroz rende.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14157 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa sta onda naplacuju u pausalu ako su cijevi nase od podstanice do nas :?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#14158 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zato sto im se moze
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14159 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Niđe veze da stanari ili predstavnici traže kvar, pa majku im jebem jesu li normalni više...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14160 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne samo da nadju kvar, nego da obave i radove da se pristupi mjestu kvara, pa da grijanje izvrsi popravku koju ce naplatiti, da bi ti i dalje mogao prodavati svoju robu :mrgreen:

I ona neko kaze zasto drzavno sve propada :-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14161 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ovo više nije ni smiješno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#14162 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

normalno da nije smijesno,zalosno je odavno kakvo grijanje imamo,pa je jos zalosnije ovo placanje pausala,a niko da se javno pobuni zbog toga,a ako neko i ode na sud zbog toga,izgubi
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14163 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima li iko da pokrene pobunu, direktno u L. Polje da se ide?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14164 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Treba prvo da televizija ode u JP i da se dobiju prave informacije oko ovoga, pa tek onda nesto pokretati.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14165 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Pa zar nemamo dovoljno razloga da idemo ODMAH nego trebamo još istraživati?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#14166 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li iko da pokrene pobunu, direktno u L. Polje da se ide?

ti?
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#14167 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li iko da pokrene pobunu, direktno u L. Polje da se ide?

ti?
Ili ti?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14168 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li iko da pokrene pobunu, direktno u L. Polje da se ide?

ti?
Bi ja sad i odmah! Ali moj odgovor će nas sad skrenuti s teme... Kraj svih silni građanskih udruga (eko forum, forum građana i udruga za čelik) Misliš da nam treba nova koja će se boriti za "grijanje".

Svi građanski problemi se trebaju stopiti u jednu udrugu kako bi bila kompaktna, sposobna i dala pozitivne rezultate. Sad svako jp koje treba da radi za građanski boljitak treba imati grupu građana koja će se boriti za taj boljitak?!

Forum građana se oglasilo podovodm grijanja početkom oktobra...i šta sad rade?! Pored njih ćemo novu udrugu napraviti sa mnom na čelu?! Mislim da to nije rješenje...Rješenje je u forumu građana koji trebaju biti aktivniji (po mom mišljenju) ali naravno sve iziskuje novac i vrijeme...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#14169 Re: RE: Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li iko da pokrene pobunu, direktno u L. Polje da se ide?

ti?
Bi ja sad i odmah! Ali moj odgovor će nas sad skrenuti s teme... Kraj svih silni građanskih udruga (eko forum, forum građana i udruga za čelik) Misliš da nam treba nova koja će se boriti za "grijanje".

Svi građanski problemi se trebaju stopiti u jednu udrugu kako bi bila kompaktna, sposobna i dala pozitivne rezultate. Sad svako jp koje treba da radi za građanski boljitak treba imati grupu građana koja će se boriti za taj boljitak?!

Forum građana se oglasilo podovodm grijanja početkom oktobra...i šta sad rade?! Pored njih ćemo novu udrugu napraviti sa mnom na čelu?! Mislim da to nije rješenje...Rješenje je u forumu građana koji trebaju biti aktivniji (po mom mišljenju) ali naravno sve iziskuje novac i vrijeme...


slazem se,samo od ovog foruma građana nista konkretno nema
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14170 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ne znam, nisam upućen u njihov rad samo vidim njihova oglašavanja...i iz tog zaključujem da su slabi na terenu.

Mislim da su trebali pokrenuti neku inicijativu početkom mjeseca kad je zaista bilo problema sa puštanjem grijanja - a ovo sad treba naići na osudu cijele javnosti u Zenici, ovaj bezobrazluk "grijanja" . I ako iza ovog stoji i politika, ali to obične građane ne treba spriječavati u ostvarivanju prava na pošteno grijanje tokom sezone.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#14171 Re: Zeničani

Post by Distortion »

JP Grijanje se ponasa nevjerovatno odvratno. Mogu mislit koliko su iznervirani ljudi koji zive u tim ulicama. Ovo je cisto kurcenje JP. Ne znam koliki je dug svih korisnika u tom dijelu ali bez obzira na to, ovo je bas iritirajuce.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14172 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ovo vjerovatno nema veze sa dugom jer je u Grijanju veoma visoka naplativost usluga. Ovdje je nesto drugo u pitanju i zato sam rekao da ovdje treba televizija ili neki novinar ode i ispita sve. Nema teorije da bude sad recimo kvar negdje u gradu, na cijevi i da urade ovako nesto. Jednostavno nesto ne stima.

Neko je u komentarima clanka u vezi ove situacije napisao da ove ulice imaju neki "poseban" ugovor sa JP, zato treba ispitati sta je u pitanju. Zasto imaju poseban ugovor itd (ako imaju) ?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#14174 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Mislim da ovo nije jedini slučaj za naplatu njihovih radova. U komentaru sam pročitao da je još negdje bilo ovako... Stanarima je pukla cijev oko zgrade i svi u zgradi su morali ovako platiti izvođenje radova... Naravno kvar je nastao zbog "dotrajalosti opereme" - godinama stare cijevi su sklone pucanju... j.p grijanje na štetu građana mjenja dotrajale cijevi :) :) . Niko nema da stane iza građana i da suprotstavi ovim stvarima. Tu treba da nastupa zaštita građana/forum građana bilo kakva udruga koja ce pravno barem pomoći ljudima.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14175 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Mislim da ovo nije jedini slučaj za naplatu njihovih radova. U komentaru sam pročitao da je još negdje bilo ovako... Stanarima je pukla cijev oko zgrade i svi u zgradi su morali ovako platiti izvođenje radova... Naravno kvar je nastao zbog "dotrajalosti opereme" - godinama stare cijevi su sklone pucanju... j.p grijanje na štetu građana mjenja dotrajale cijevi :) :) . Niko nema da stane iza građana i da suprotstavi ovim stvarima. Tu treba da nastupa zaštita građana/forum građana bilo kakva udruga koja ce pravno barem pomoći ljudima.
Znas kako kazu: mislit` i srat` nije isto :) . Prvo sve provjeriti pa tek onda vidjeti sta je ciniti u buducnosti. Zato dok neko od novinara ne ode da ispita zasto je to ovako uradjeno, nema niko od nas pravo da kaze ovo ili ono.

Svako pucanje cijevi i njihova popravka mora da ide na njihov racun jer to sve spada u cijenu grijanja kao usluga JP Grijanja.
Post Reply