Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14151 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14152 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

UPOMOĆ
nisam dobio, ima 3 sedmice.
da li sam trudan ?

ozbiljno sad, negdje je opet zapelo, u februaru je bilo par stvari expresno stiglo, a sad sve u nekim vrećama, u zraku, na moru. Ništa konkretno.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14153 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

21 dan? I od toga 15 radnih dana. Sta ocekujes kada je rok dostave za nas cmar od 20 do 45 dana.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#14154 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

zokislav wrote:
Spacedust wrote:NL14895863504647 Shipment Details

Electronic information,receive--15-Mar-2017 09:59 PM

Small package Center, receive--15-Mar-2017 11:59 PM

Parcel centre,sealing--16-Mar-2017 02:59 AM

Small package Center, left--16-Mar-2017 04:32 AM

Exchange Bureau, have been exported to open--17-Mar-2017 12:32 PM

Exchange Bureau, have been exported directly--18-Mar-2017 06:35 AM

Transit Center,left hand navigation--18-Mar-2017 12:09 PM

BOSNIA AND HERZEGOVINA, Arrived --30-Mar-2017 12:09 PM

BOSNIA AND HERZEGOVINA, the transfer of customs-- 30-Mar-2017 03:49 PM


Jos nista nije doslo do mene nabijem ih, ili je ovaj tracking sranje :D
Ovo NIJE tracking number i praćenje, ovo je gatanje.
Tracking number mora biti formata XX YYY YYY YYY XX (x-slovo, y-broj).
e tu se varate, nl post surface ima svoj sistem praćenja koji radi sasvim ok i točan je.

ovdje se može pratit:

http://www.sky56.cn/english/track/index
naxx
Posts: 6
Joined: 15/04/2013 01:22

#14155 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by naxx »

Mehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
Ja ocekujem da dode u Bosnu ove sedmice, valjda bi trebao, 17 dana otkako je poslan...

A u subotu mi dode iznenadenje, paket poslan 26.03 kineskom postom (ne registrovana).
Njega stvarno nisam ocekivao, kontam ovaj paket stigao.

Znaci toliko je singapur propo... brzi kinezi sad haha
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#14156 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

Jučer došla dva paketa bez trackinga. Jedan naručen prošli utorak bez plaćanja shippinga i to je mi je rekord kineske dostave. :D
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#14157 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by gentoo »

Gearbest, placena opcija dostave (cini mi se $1.99 sa PostNL) 13 dana :thumbup: Nije lose s obzirom da me stvar kostala 5$ sa dostavom a na PIK-u je 35KM :shock:
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#14158 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Mehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
Kod mene 5.4, valjda ce sto velis do 20.4 doc u Sarajevo. Dani ko godine, bar 50 puta na dan refreshujem tracing :)
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14159 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Ja ga refrešujem i više od 50 puta dnevno. I s mobitela i s računara stalno provjerajem i nadam se...
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14160 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14161 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

papebih wrote:
Mehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
Kod mene 5.4, valjda ce sto velis do 20.4 doc u Sarajevo. Dani ko godine, bar 50 puta na dan refreshujem tracing :)
Valjda je red da prvo moja stigne

Image
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14162 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Jest, ali to nekada ne mora značiti, znale su stizati friškije narudžbe a starije stojale u skladištu...
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14163 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

Mehemed wrote:Jest, ali to nekada ne mora značiti, znale su stizati friškije narudžbe a starije stojale u skladištu...
Image
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14164 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

un1ted wrote:21 dan? I od toga 15 radnih dana. Sta ocekujes kada je rok dostave za nas cmar od 20 do 45 dana.
nisam dobio ništa na adresu već 21 dan. imam naručeno milion paketa.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#14165 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by konahawaii »

pitanje...znam ako narucis u vrijednosti preko 50KM ide porez, carina i dr. Da li to vrijedi ako ti isti dan stignu dva ili vise razlicitih proizvoda koji zajedno vrijede preko 50KM. Recimo, narucio sam proizvod vrijedan 25KM i jos jedan 20KM. Ako sad narucim jos jedan proizvod od bubam 15KM, da li postoji mogucnost da budem trebao platiti nesto dodatno?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#14166 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

NE virijedi. Jedan artikal sedmicno do 50KM, sve preko se zbraja.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#14167 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

konahawaii wrote:pitanje...znam ako narucis u vrijednosti preko 50KM ide porez, carina i dr. Da li to vrijedi ako ti isti dan stignu dva ili vise razlicitih proizvoda koji zajedno vrijede preko 50KM. Recimo, narucio sam proizvod vrijedan 25KM i jos jedan 20KM. Ako sad narucim jos jedan proizvod od bubam 15KM, da li postoji mogucnost da budem trebao platiti nesto dodatno?
Mogu ti sabrati samo ako je isti posiljaoc i ako je roba placena istoga dana.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#14168 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

Netacno. Nema veze koliko prodavaca, bitno je da li dolazi isti dan, odnosno ako hoce mak na konac, iste sedmice. Npr, dodje ti paket u ponedjeljak, posalju ti papir, dodje ti u utorak jos jedan, oni taj ubace na carinjenje sa onim u ponedjeljak.

Procitaj zakon, ne pominje se placanje, ili posiljaoc, vec jednom u toku sedmice do 50KM, bez obaveza.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14169 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Tako je, broji se vrijednost, to odakle je i ko je poslao to nije bitno ako je adresirano na isto ime i na istu adresu.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#14170 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

EVO nesto vezano za ebay , posto je podforum o njemu.
Narucio sam vise artikala od jednog sellera i ima opcija na ebayu da ja njemu posaljem zahtev da on to sve spakuje u jedan paket jer svaki bi put placao postarinu ,to mi ne pase . Uradim ja to , i meni ebay kaze ti si obavezan to kupiti,reko ok . Ali ovaj seller ,nista i dalje zaracunava postarinu po naosob, reko necu ja to. E sad je problem u tome kad udjem na moj account stoji tako ta kamara artikala i ne mogu to da izbrisem ima samo opcija da platim.
Moje pitanje je ako neko zna kako da obrisem ove artikle jer ja necu to kupiti jer sam u medjuvremenu kupio to sto mi treba od drugog prodavca
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14171 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Možeš samo zamoliti prodavača da poništi narudžbe, a ako ne poništi, ako otvori caseove za 5 neplačenih narudžbi bye bye account, bit ćeš banovan.
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#14172 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by konahawaii »

hvala na odgovorima :)

pricekat cu koju sedmicu...nije mi hitno
hava123
Posts: 1069
Joined: 24/12/2011 08:37

#14173 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Što se dešava sa ebay stranicom, kad kliknem na "watching" piše mi "You are not watching any items". a imam dosta toga što ja "watching" :lol:

Jel to nešto do njih, greška na stranici?
Neće ni u chrome ni u mozilli.

:?
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14174 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

Mehemed wrote:Možeš samo zamoliti prodavača da poništi narudžbe, a ako ne poništi, ako otvori caseove za 5 neplačenih narudžbi bye bye account, bit ćeš banovan.
Meni kinez vratio pare za 3 stvari jer mi je nesto napisao da se kontenjer u kojem su bile moje stvari ostetio pa samim tim i roba, sada stoji kao unpaid ali on vratio pare i dosle na paypal, sta cu ja sa ovim? moze znaci i on meni otvoriti case ako se ovdje pojave jos 2
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14175 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Ne, već je to ako naručiš a ne platiš, klikneš "commit to buy" i s tim se obavezuješ da ćeš platiti a ne platiš, to jest ako stoji na listi kupljenih artikala a nisi ga platio.
Last edited by Mehemed on 13/04/2017 15:21, edited 1 time in total.
Post Reply