Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14151 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14152 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
UPOMOĆ
nisam dobio, ima 3 sedmice.
da li sam trudan ?
ozbiljno sad, negdje je opet zapelo, u februaru je bilo par stvari expresno stiglo, a sad sve u nekim vrećama, u zraku, na moru. Ništa konkretno.
nisam dobio, ima 3 sedmice.
da li sam trudan ?
ozbiljno sad, negdje je opet zapelo, u februaru je bilo par stvari expresno stiglo, a sad sve u nekim vrećama, u zraku, na moru. Ništa konkretno.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#14153 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
21 dan? I od toga 15 radnih dana. Sta ocekujes kada je rok dostave za nas cmar od 20 do 45 dana.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#14154 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
e tu se varate, nl post surface ima svoj sistem praćenja koji radi sasvim ok i točan je.zokislav wrote:Ovo NIJE tracking number i praćenje, ovo je gatanje.Spacedust wrote:NL14895863504647 Shipment Details
Electronic information,receive--15-Mar-2017 09:59 PM
Small package Center, receive--15-Mar-2017 11:59 PM
Parcel centre,sealing--16-Mar-2017 02:59 AM
Small package Center, left--16-Mar-2017 04:32 AM
Exchange Bureau, have been exported to open--17-Mar-2017 12:32 PM
Exchange Bureau, have been exported directly--18-Mar-2017 06:35 AM
Transit Center,left hand navigation--18-Mar-2017 12:09 PM
BOSNIA AND HERZEGOVINA, Arrived --30-Mar-2017 12:09 PM
BOSNIA AND HERZEGOVINA, the transfer of customs-- 30-Mar-2017 03:49 PM
Jos nista nije doslo do mene nabijem ih, ili je ovaj tracking sranje
Tracking number mora biti formata XX YYY YYY YYY XX (x-slovo, y-broj).
ovdje se može pratit:
http://www.sky56.cn/english/track/index
-
naxx
- Posts: 6
- Joined: 15/04/2013 01:22
#14155 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja ocekujem da dode u Bosnu ove sedmice, valjda bi trebao, 17 dana otkako je poslan...Mehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
A u subotu mi dode iznenadenje, paket poslan 26.03 kineskom postom (ne registrovana).
Njega stvarno nisam ocekivao, kontam ovaj paket stigao.
Znaci toliko je singapur propo... brzi kinezi sad haha
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#14156 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jučer došla dva paketa bez trackinga. Jedan naručen prošli utorak bez plaćanja shippinga i to je mi je rekord kineske dostave. 
- gentoo
- Posts: 4590
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#14157 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Gearbest, placena opcija dostave (cini mi se $1.99 sa PostNL) 13 dana
Nije lose s obzirom da me stvar kostala 5$ sa dostavom a na PIK-u je 35KM 
-
papebih
- Posts: 221
- Joined: 08/03/2005 23:47
#14158 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kod mene 5.4, valjda ce sto velis do 20.4 doc u Sarajevo. Dani ko godine, bar 50 puta na dan refreshujem tracingMehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14159 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja ga refrešujem i više od 50 puta dnevno. I s mobitela i s računara stalno provjerajem i nadam se...
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#14161 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Valjda je red da prvo moja stignepapebih wrote:Kod mene 5.4, valjda ce sto velis do 20.4 doc u Sarajevo. Dani ko godine, bar 50 puta na dan refreshujem tracingMehemed wrote:U mene je od 03.04., ja ću obavezno javiti kada prođe, da na kraju izračunamo prosjek vremena dostave.
03.04.2017 11:36:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Ako do 20.04. proguli ja ću biti zadovoljan jer bi tako trebalo do kraja mjeseca da bude kod mene.

-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14162 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jest, ali to nekada ne mora značiti, znale su stizati friškije narudžbe a starije stojale u skladištu...
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#14163 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mehemed wrote:Jest, ali to nekada ne mora značiti, znale su stizati friškije narudžbe a starije stojale u skladištu...

- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14164 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nisam dobio ništa na adresu već 21 dan. imam naručeno milion paketa.un1ted wrote:21 dan? I od toga 15 radnih dana. Sta ocekujes kada je rok dostave za nas cmar od 20 do 45 dana.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:29, edited 2 times in total.
- konahawaii
- Posts: 1428
- Joined: 11/09/2014 15:27
#14165 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pitanje...znam ako narucis u vrijednosti preko 50KM ide porez, carina i dr. Da li to vrijedi ako ti isti dan stignu dva ili vise razlicitih proizvoda koji zajedno vrijede preko 50KM. Recimo, narucio sam proizvod vrijedan 25KM i jos jedan 20KM. Ako sad narucim jos jedan proizvod od bubam 15KM, da li postoji mogucnost da budem trebao platiti nesto dodatno?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#14166 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
NE virijedi. Jedan artikal sedmicno do 50KM, sve preko se zbraja.
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#14167 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mogu ti sabrati samo ako je isti posiljaoc i ako je roba placena istoga dana.konahawaii wrote:pitanje...znam ako narucis u vrijednosti preko 50KM ide porez, carina i dr. Da li to vrijedi ako ti isti dan stignu dva ili vise razlicitih proizvoda koji zajedno vrijede preko 50KM. Recimo, narucio sam proizvod vrijedan 25KM i jos jedan 20KM. Ako sad narucim jos jedan proizvod od bubam 15KM, da li postoji mogucnost da budem trebao platiti nesto dodatno?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#14168 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Netacno. Nema veze koliko prodavaca, bitno je da li dolazi isti dan, odnosno ako hoce mak na konac, iste sedmice. Npr, dodje ti paket u ponedjeljak, posalju ti papir, dodje ti u utorak jos jedan, oni taj ubace na carinjenje sa onim u ponedjeljak.
Procitaj zakon, ne pominje se placanje, ili posiljaoc, vec jednom u toku sedmice do 50KM, bez obaveza.
Procitaj zakon, ne pominje se placanje, ili posiljaoc, vec jednom u toku sedmice do 50KM, bez obaveza.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14169 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Tako je, broji se vrijednost, to odakle je i ko je poslao to nije bitno ako je adresirano na isto ime i na istu adresu.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#14170 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
EVO nesto vezano za ebay , posto je podforum o njemu.
Narucio sam vise artikala od jednog sellera i ima opcija na ebayu da ja njemu posaljem zahtev da on to sve spakuje u jedan paket jer svaki bi put placao postarinu ,to mi ne pase . Uradim ja to , i meni ebay kaze ti si obavezan to kupiti,reko ok . Ali ovaj seller ,nista i dalje zaracunava postarinu po naosob, reko necu ja to. E sad je problem u tome kad udjem na moj account stoji tako ta kamara artikala i ne mogu to da izbrisem ima samo opcija da platim.
Moje pitanje je ako neko zna kako da obrisem ove artikle jer ja necu to kupiti jer sam u medjuvremenu kupio to sto mi treba od drugog prodavca
Narucio sam vise artikala od jednog sellera i ima opcija na ebayu da ja njemu posaljem zahtev da on to sve spakuje u jedan paket jer svaki bi put placao postarinu ,to mi ne pase . Uradim ja to , i meni ebay kaze ti si obavezan to kupiti,reko ok . Ali ovaj seller ,nista i dalje zaracunava postarinu po naosob, reko necu ja to. E sad je problem u tome kad udjem na moj account stoji tako ta kamara artikala i ne mogu to da izbrisem ima samo opcija da platim.
Moje pitanje je ako neko zna kako da obrisem ove artikle jer ja necu to kupiti jer sam u medjuvremenu kupio to sto mi treba od drugog prodavca
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14171 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Možeš samo zamoliti prodavača da poništi narudžbe, a ako ne poništi, ako otvori caseove za 5 neplačenih narudžbi bye bye account, bit ćeš banovan.
- konahawaii
- Posts: 1428
- Joined: 11/09/2014 15:27
#14172 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
hvala na odgovorima 
pricekat cu koju sedmicu...nije mi hitno
pricekat cu koju sedmicu...nije mi hitno
-
hava123
- Posts: 1069
- Joined: 24/12/2011 08:37
#14173 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Što se dešava sa ebay stranicom, kad kliknem na "watching" piše mi "You are not watching any items". a imam dosta toga što ja "watching"
Jel to nešto do njih, greška na stranici?
Neće ni u chrome ni u mozilli.

Jel to nešto do njih, greška na stranici?
Neće ni u chrome ni u mozilli.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14174 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni kinez vratio pare za 3 stvari jer mi je nesto napisao da se kontenjer u kojem su bile moje stvari ostetio pa samim tim i roba, sada stoji kao unpaid ali on vratio pare i dosle na paypal, sta cu ja sa ovim? moze znaci i on meni otvoriti case ako se ovdje pojave jos 2Mehemed wrote:Možeš samo zamoliti prodavača da poništi narudžbe, a ako ne poništi, ako otvori caseove za 5 neplačenih narudžbi bye bye account, bit ćeš banovan.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14175 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ne, već je to ako naručiš a ne platiš, klikneš "commit to buy" i s tim se obavezuješ da ćeš platiti a ne platiš, to jest ako stoji na listi kupljenih artikala a nisi ga platio.
Last edited by Mehemed on 13/04/2017 15:21, edited 1 time in total.
