Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#14151 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Qler wrote: 02/10/2023 11:15
Hakiz wrote: 02/10/2023 11:06

Radi se. Ali ne kako je obećano. Ali, ne treba brinuti, do oktobra 2026. će biti završeno.

Ne valja ni sve ispucati odmah. Kada se ispucaju "velika djela", ostaje teška borba sa svakodnevnim problemima. A to se ne vidi, nije fotogenično i ne može se koristiti kao izborni maketing.
Tako su i ovi razgodili sve da se ne vide problemi. Od velikih djela imaju samo afere...
Opet vađenje na "one".

"Oni" kao sudbina, bez njih ne može ništa :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14152 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Qler »

Nije se moglo, sad moze...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14153 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hajvan »

a totalmno ce svanut, kad bidne moglo brez profesioJonalnih srbohrvata i rvatosrba kao sto sad mere brez kezubijeh Šnjaka.
ReymondReddington
Posts: 1601
Joined: 07/01/2018 22:25

#14154 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by ReymondReddington »

Hakiz wrote: 02/10/2023 10:44
ReymondReddington wrote: 01/10/2023 20:14 Jel krenula gradnja za Hrasnicu. Zna li se odakle kreću iz Hrasnice ili sa Ilidze?
Da hoće završiti ono šta su davno trebali, od muzeja ka ž. stanici. Pa onda da počinju novo.
A fakat sta je tu zapelo pa evo mjesec dana to nije gotovo.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#14155 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PreWiBa »

Kad cemo tramvajem do Hrasnice

Evo, najavili da će biti prošle sedmice, opet ništa.
Razumijem da u ovoj situaciji sve kasni, ali opet, nemojte onda davati pogrešne izjave jednu za drugom.
Još na proljeće sam ovdje kačio članke iz Oslobođenja u kojima je pisalo kako će gradnja početi u maju.
Sada ulazimo u oktobar.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#14156 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by neki »

što se tiče hrasničke pruge, navodno će doći do raskida ugovora i ponavljanja tendera, jer je izabrani izvođač naknadno tražio korekciju cijene ili izmjenu projekta, a naručilac nije pristao ni na jedno..
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#14157 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

neki wrote: 02/10/2023 14:11 što se tiče hrasničke pruge, navodno će doći do raskida ugovora i ponavljanja tendera, jer je izabrani izvođač naknadno tražio korekciju cijene ili izmjenu projekta, a naručilac nije pristao ni na jedno..
A odakle će se razlika namiriti? Opet Dodika i Covica moliti da odobre pare za prugu?
Svoj komentar je iznio i zastupnik Mario Karamatić (HSS)

- Sarajevo ne treba biti glavni grad BiH, to sam u više navrata govorio jer ne ispunjava niti jedan uvjet, ali eto ljudi su zaslužili da imaju ovu prugu. Neka "Sarajlice" vide da će im Karamatić omogućiti da imaju prugu Ilidža - Hrasnica - rekao je Karamatić.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#14158 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

sehohari wrote: 02/10/2023 13:55 Kad cemo tramvajem do Hrasnice

Evo, najavili da će biti prošle sedmice, opet ništa.
Razumijem da u ovoj situaciji sve kasni, ali opet, nemojte onda davati pogrešne izjave jednu za drugom.
Još na proljeće sam ovdje kačio članke iz Oslobođenja u kojima je pisalo kako će gradnja početi u maju.
Sada ulazimo u oktobar.
https://avaz.ba/bih/sarajevo/523359/vla ... a-hrasnica

17.10.2019. godine.
Vlada Kantona Sarajevo dala je saglasnost za projekt gradnje tramvajske pruge Ilidža - Hrasnica, za čiju je realizaciju potrebno osigurati procijenjeni iznos od 46 miliona KM.

- Očekujemo da bismo u kratkom roku mogli imati građevinsku dozvolu za izvođenje radova - rekao je ministar saobraćaja KS Adnan Šteta.
Prvobitna najava. Od tada, do danas, ove godine, ovaj mjesec, ove hefte,.... nema čega nije bilo, a radova i dalje nigdje.

Nikako mi neće biti jasne ove njegove konstantne najave, bez da ga iko išta pita. Najavi, ne ispuni i onda sam sebi skače u stomak.

Ko ga savjetuje, pravo ga loše savjetuje. PR mu je čista 0
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#14160 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

neki wrote: 02/10/2023 14:11 što se tiče hrasničke pruge, navodno će doći do raskida ugovora i ponavljanja tendera, jer je izabrani izvođač naknadno tražio korekciju cijene ili izmjenu projekta, a naručilac nije pristao ni na jedno..
Jel sad, ako ide novi tender, jel se mora ponovno dobijati odobrenje od viših nivoa za zaduženje ili se tender raspisuje po osnovu već ranije odobrenih sredstava?

AKo je ovo prvo, onda priču oko hrasničke pruge treba trajno zatvoriti jer se u tom slučaju nikad neće izgraditi.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14161 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Okacen pano s rokom
Izvodjaci sve saso mange
ogradjeno
Ubacili struju kanalizaciju povezali sve
Rasvjeta
Uvijek nesto rade i kuckaju

I pocetak rekonstrukcije ilida zeljeznicka je kasnila minimalno 3 mjeseca...
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#14162 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

Truba wrote: 02/10/2023 16:38 Okacen pano s rokom
Izvodjaci sve saso mange
ogradjeno
Ubacili struju kanalizaciju povezali sve
Rasvjeta
Uvijek nesto rade i kuckaju

I pocetak rekonstrukcije ilida zeljeznicka je kasnila minimalno 3 mjeseca...
Pa odakle onda @neki-u informacije da će možda ići novi tender?

Biće da su pristali na izmjenu cijene ako je tako.
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#14163 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nlt »

Ne znam
Ja da sam ministar ja bih ostavku dao momentalno ako je istina to za Hrasnicu
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#14164 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by thekupus »

nlt wrote: 02/10/2023 18:47 Ne znam
Ja da sam ministar ja bih ostavku dao momentalno ako je istina to za Hrasnicu
Šta je tu krivica ministra tačno?
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#14165 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nlt »

Obećanja
Uporna obećanja
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14166 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Image
DonieBrasco
Posts: 20061
Joined: 31/08/2016 16:09

#14167 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by DonieBrasco »

540 dana da se pravi i radi u Japanu, preko dvie godine u nasoj realnosti.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14168 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

sto pise turkey mozda zato nece raditi
User avatar
Isner
Posts: 1906
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#14169 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Isner »

ReymondReddington wrote: 02/10/2023 12:24
Hakiz wrote: 02/10/2023 10:44

Da hoće završiti ono šta su davno trebali, od muzeja ka ž. stanici. Pa onda da počinju novo.
A fakat sta je tu zapelo pa evo mjesec dana to nije gotovo.
Trojka je završena a repovi zvani Skenderija i Želj.stanica kad bude - bude.. I tako to stoji, stoji i stoji..
Kod mene, pored imanja, prije 8 godina (slovima: OSAM) radili rekonstrukciju puta, godinu dana trajali radovi.. I sad ima repova, nisu završili masu trotoara i potpornih zidova..
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14170 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hajvan »

Isner wrote: 02/10/2023 20:10
Kod mene, pored imanja, prije 8 godina (slovima: OSAM) radili rekonstrukciju puta, godinu dana trajali radovi.. I sad ima repova, nisu završili masu trotoara i potpornih zidova..
to je za njih zavrseno, Vi ste bas sitnicavi. :mrgreen:

mi smo bas aljkav narod- sve nam je nedovrseno ili u nekim "privremnim" rijesenjima koja traju po 2-3-4-5 decenija.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#14171 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

Hajvan wrote: 02/10/2023 21:03
Isner wrote: 02/10/2023 20:10
Kod mene, pored imanja, prije 8 godina (slovima: OSAM) radili rekonstrukciju puta, godinu dana trajali radovi.. I sad ima repova, nisu završili masu trotoara i potpornih zidova..
to je za njih zavrseno, Vi ste bas sitnicavi. :mrgreen:

mi smo bas aljkav narod- sve nam je nedovrseno ili u nekim "privremnim" rijesenjima koja traju po 2-3-4-5 decenija.
Pruga Čengić Vila - Ilidža, izgrađena 1960. godine je trebala biti privremenog karaktera.

Naime, tad je Sarajevo kupilo Vašingtonce i ti Vašingtonci su se kotrljali na 1463 mm kolosijeku i trebalo je nekako sklepati prugu samo da mogu voziti.

Zato se pristupilo rješenju u vidu željezničke pruge sa pragovima, ali lošijom drenažom i podlogom, jer se nije imalo ni vremena ni para. To privremeno rješenje je tako ostalo sve do 2022. godine.

Da nije Štete ta bi pruga i sada bila u funkciji.

Ono što mu ne valja su konstantna obećanja koja ne može u roku ispuniti. Ostalo je za 10.
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14172 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Logovan »

Mishelinke wrote: 02/10/2023 22:05 Ono što mu ne valja su konstantna obećanja koja ne može u roku ispuniti. Ostalo je za 10.
Ne znam stvarno što mu trebaju sva ona obećanja :-) Gdje žuri :-)
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#14173 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Logovan wrote: 02/10/2023 23:07
Mishelinke wrote: 02/10/2023 22:05 Ono što mu ne valja su konstantna obećanja koja ne može u roku ispuniti. Ostalo je za 10.
Ne znam stvarno što mu trebaju sva ona obećanja :-) Gdje žuri :-)
Strah od SDA je veliki.
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#14174 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Isner wrote: 02/10/2023 20:10
ReymondReddington wrote: 02/10/2023 12:24

A fakat sta je tu zapelo pa evo mjesec dana to nije gotovo.
Trojka je završena a repovi zvani Skenderija i Želj.stanica kad bude - bude.. I tako to stoji, stoji i stoji..
Kod mene, pored imanja, prije 8 godina (slovima: OSAM) radili rekonstrukciju puta, godinu dana trajali radovi.. I sad ima repova, nisu završili masu trotoara i potpornih zidova..
"Đavo je u detaljima".
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14175 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Qler »

Najjači su ovi borovi što su se upalili zadnjih dana baš aktivno. Pa mene bi bilo sramota izaći iz mišije rupe u koju su se svi bili zavukli kad je pruga bila pred kraj, pa sad samo gledaju gdje mogu bilo šta napisati, samo da seru...

Evo i prema Hrasnici krenulo, crknite.. Bit će i Skenderija i željeznička gotove, za još jedan čir na želcu.. 30 godina nisu bili u stanju ni jedan prijelaz preko šina da srede, i sad sve neimari koji bi ovo napravili za 48h...
Post Reply